Synology DiskStation DS416j + IP Kamery

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
sobrudolph
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 04. Jan, 2013, 20:16

Synology DiskStation DS416j + IP Kamery

Príspevok od používateľa sobrudolph »

Dobry den,

chcel by som sa poradit ohladom Synology DiskStation DS416j a pripojenia IP Kamier. Som trosku lajk...
Kompatibilne IP Kamery si viem najst cez https://www.synology.com/en-global/comp ... ?brand=all

Otazka je ze akym sposobom pripojit kameru na Synology.
Jedna moznost je cez Lan kabel, ale to by som zrejme potreboval switch, lebo v routeri uz nemam tolko volnych portov, takze to beriem ako dalsiu inversticiu + potrebne kablovanie.
Dalsia moznost je pripojenie cez Wifi, kde sa pripoji IP kamera na wifi siet a tym padom budem mat na jednej sieti pripojenu aj kameru aj Synology.

Je toto moje zmyslanie spravne, alebo je tam este daky zadrhel? :)

Mate s tym niekto skusenost? Popripade pre aku kameru ste sa rozhodli? Ktorym znackam sa mam vyvarovat?

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
mosqa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Št 09. Dec, 2010, 11:30
Bydlisko: Sliac

Re: Synology DiskStation DS416j + IP Kamery

Príspevok od používateľa mosqa »

hlavne by mali byt v rovnakej sieti, ako ichpripojis je uz potom jedno - router/switch na ktorom je aj nas, cam/switch na eth1, wifi..
a nezabudaj ze v zaklade mas licenciu na dve kamery, pre pouzitie viacerych si ich treba zalicencovat https://www.synology.com/en-us/products ... cense_Pack

k tym dalsim otazkam by asi bolo napisat co a akym sposobom chces sledovat - co od toho ocakavas :)
sobrudolph
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 04. Jan, 2013, 20:16

Re: Synology DiskStation DS416j + IP Kamery

Príspevok od používateľa sobrudolph »

Tak to je pre mna nove zistenie ze licencia je len pre 2 kamery :) Chcel by som na to napojit 4 kamery na rodinny dom, kde by sa zaznam ukladal na NAS, bol zalohovany daku dobu. Bolo by mozne sa pripojit na kamery aj cez mobilne zariadenia. Pripojenie kamery by som volil cez Wifi, bolo by dobre keby mala kamera aj hlasove nahravanie (nie je podmienkou). Cena jednej kamery 80-100€ maximalne. Snimanie kamery keby bolo vo vacsom uhle - staticka kamera.

Návrat na "Hardware všeobecne"