Tzv. "Buzz/Whine problem" pri posuvani/resizovani

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Dominik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 387
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Tzv. "Buzz/Whine problem" pri posuvani/resizovani

Príspevok od používateľa Dominik »

Na piskanie a bzucanie cievok z dnesneho hardwaru som si uz zvykol, mam uz stvrtu dosku co to robi, a ten zvuk je hlasnejsi pri pretaktovani a zvysovani napati. Robia to aj graficke karty.

Teraz ale riesim trochu inu vec - vzdy ked posuvam oknom po obrazovke, alebo menim jeho velkost, nejaka suciastka na doske vydava velmi hnusny zvuk. Pocut to, vadi to. Pokial nieco piska konstantne na jednom tone vkuse, tak si na to ucho zvykne a neregistruje to. Ale ked pri kazdom posunuti okna este hlasnejsie "bzzz", tak to fakt trha usi, v dnesnych tichych pocitacoch dvojnasobne.

Robi mi to a v Photoshope, staci ze pohybujem vrstvou, ci uz mysou alebo klavesnicou, dokonca aj ked len sipkou o jeden pixel, tak to za ten jeden pohyb stihne zabzucat.

Je to velmi neprijemne. A nezavysle na tom aky OS bezi (skusane na OSX, FreeBSD, Windows).

Riesil to uz niekto? S nejakym vysledkom? Ma to snad nieco spolocne s USB?

/edit: naposledy mi presne toto robila doska Abit VH6, Socket 370.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Ja som si u mna taketo "vrcania" vsimol ze to ide priamo z reprakov. Zo zvukovky. Preto mam povypinane vo zvukovke vsetko. Nechal som len Volume a Wave (pri prehravani). Na nahravani zas len mikrofón aj ten mam stiahnuty.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Dominik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 387
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Dominik »

Hej, cez zvukovku to robila ta Abitka s VIA cipsetom pred rokmi, to som presne takto vyriesil ako pises. Ale toto nie je zo zvukovky :8O:
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

ja mam nieco podobne s MX1000 ked skrolujem v "restore down" okne tak pocujem "cinkanie" ak skrolujem v "maximalized" okne uz to neroby.... je to divne.....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
jayrro

Príspevok od používateľa jayrro »

Caw chalani. Ja som mal tiez takyto isty problem. Vacsinou je to problem s tym ze mas zapnuty PC speaker alebo line in alebo mikrofon na prazdno( vo wine je zapnute,ale microfon nie je pripojeny k PC). Sksute si to stlmit pokial to nepouzivate a pojde to v pohode.

PS: ja som pocul aj CPU ked pracovalo na vacsom vykone :D

JAyrro!

Návrat na "Hardware všeobecne"