Zlá kvalita tlače na fotopapier

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Zlá kvalita tlače na fotopapier

Príspevok od používateľa Xeigen »

konichiwa,

Mám atramentovú cannon tlačiareň (pixma 640 mp), používal som doteraz na tlač fotiek len fotopapier, ktorý bol pribalený k tlačiarni (teda original Canon).

Ten sa mi však minul, tak som teda dokúpil nový. Bol to kusový predaj vzhľadom na množstvo čo tlačím, mi bolo zbytočné kupovať celý pack. Mali to pod pultom bez etikety výrobcu, jediné čo tam bolo, že fotopapier - lesklý :D .

Problém je, že teraz tlačím a fotky sú vyblednuté ako keby bol nízky kontrast. Tlač textu aj farieb na normálny papier je správny ako pri normálnej tlači, tak aj pri testovacom vzorku čo robí tlačiareň. Kvalita fotografie je ok (8MP foták, zmenšené na 2x3 cm)

Je možné, že to je tým, že daný fotopapier je určený pre laserové tlačiarne ? Pretože pri kúpe som si vypýtal len fotopapier, nenapadlo ma pýtať pre atramentovú tlačiareň. Ani slečna pri pokladni to nespomenula.
Alebo je to nejaká sfušovaná kvalita fotopapiera ? Skúšal som meniť aj prednastavené typy papiera pri tlači, taktiež som zvýšil kontrast a zmena minimálna.

Dik.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zlá kvalita tlače na fotopapier

Príspevok od používateľa shiro »

bohvie co si kupil, nemozes tym padom cakat ze ti dakto povie ze preco.
kedze nevies co si kupil, nemozes nas tlacke nastavit hned spravny typ papiera, skus experimentovat ci to pri dacom neda dobry vysledok.

na porovnanie, papier pre laserovky moze mat iny povrch kvoli zapekacej jednotke a jej teplu. pri laserovkach tiez nastavujes typ papiera aby bola spravne nastavena teplota zapekania.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Zlá kvalita tlače na fotopapier

Príspevok od používateľa Xeigen »

Kúpim v najbližšej dobe origo cannon fotopapier a uvidím... Som rozmýšľal čo sa vlastne zmenilo oproti dobe keď to išlo, a jedine ten fotopapier. Tonery som síce menil, ale je to stále ten istý typ/výrobca.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Zlá kvalita tlače na fotopapier

Príspevok od používateľa Xeigen »

Bolo to spôsobené zlým fotopapierom, na cannon fotopapiery sú tie fotky jak cuker.

Návrat na "Hardware všeobecne"