Počítač sa krátko po zapnutí vypne

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Janci524
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Št 24. Mar, 2016, 17:31

Počítač sa krátko po zapnutí vypne

Príspevok od používateľa Janci524 »

Zdravím. Vysával som PC a ked som dovysával a zapol ho tak sa mi krátko po zapnutí vypol. Potom sa zase sám zapol a zase vypol a potom zase. Po niekoľkých razoch už zostal zapnutý, ale na obrazovke bol nejaký text. Jediné, čo som si zapamätal bolo: SATA, 4096MB (čo je divné, kedže mám 2 ramky dokopy 8GB) a tretie bolo CPU (to bolo niekde pri konci). Dôvod prečo vám hovorím iba tieto 3 slová je to že teraz sa síce zapína a vypína ako aj predtým ale tieto texty mi už neukáže.

Skušal som popritláčat káble, ale nepomohlo. Všetko svieti a beží. Vrtula v zdroji sa kruti, grafika aj chladič CPU tiež. Fakt neviem, čo s tým je. Díky za pomoc. Poprípade odfotím, či nieje nejaký dôležitý kábel vytiahnutý, ale pochybujem, zdá sa mi že je všetko čo bolo zapojené, zapojené a to čo bolo nezapojené je nezapojené :D ale neviem.

Skúste poradiť. Dík.
Janci524
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Št 24. Mar, 2016, 17:31

Re: Počítač sa krátko po zapnutí vypne

Príspevok od používateľa Janci524 »

Zdá sa Vám na foto niečo podozrivé?

http://imgur.com/a/GS792
Používateľov profilový obrázok
nimh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 12:03
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Počítač sa krátko po zapnutí vypne

Príspevok od používateľa nimh »

Treba hrubo prebehnut nasavenia len tak okom. Vlastnosti systemu ci udavaju ram aka je instalovana. Ak vsetko po hrubej a zbeznej kontrole bude ok a nebude sa nadalej sam offovat tak je ok. Ak nemrzne a bezi vsetko ako ma nieje co riesit. Ci som zle rozumel a mate problem dalej? A ak je problem ze vam neukazuje text ako vasa osoba bola zvyknuta ale inac ide ok tak je to v pohode. Kolko textou na mna blafne a po aktualizacii zas ine a za mesiac zas ine.
CPU: AMD APU A10-6800K RAM: 4x4GB Kingston HyperX Beast 2133MHz MB: ASUS A88X-PRO SSD: SAMSUNG 850 PRO 1TB, HDD: WD RED spolu 12TB VGA: ASUS R9270X-DC2T-2GD5 PIECKA: SAMSUNG MONITOR: PHILIPS model 234E5, OS: Windows 10 64bit, UPS: APC ES-700
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Počítač sa krátko po zapnutí vypne

Príspevok od používateľa Hrochy »

Skus tam nechat iba jednu RAMku, a skus spustit PC. Ak to nepojde, daj ju do ineho slotu. Ak nie, skus to iste ale s druhym kusom RAM. Mozno si len stuchol vysavacom do nejakej casti a dostala sa pod kontakt spinka.

Ked neviem, kde je chyba, najprv PC rozoberiem, vycitstim, prepastujem a potom skumam dalej. Tym zvycajne obidem problem so zlymi kontaktmi alebo spinou/prachom, ktora moze byt niekedy aj vodiva. Druhy krok je zmeranie baterie v doske co napaja docasnu pamat pre uzivatelsku konfiguraciu BIOSu. Niekedy mi to zazracne vyriesilo problemy, ale netusim ako to bolo mozne :?, kedze PC by malo ist aj bez tejto baterie.

No a v poslednom rade testovat, ktory komponent / komponenty sposobuju predmetnu chybu.
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Počítač sa krátko po zapnutí vypne

Príspevok od používateľa felipe25 »

1. pc sa nevysava...
2. pc sa "cisti" vyfukanim so stlacenym vzduchom

vysavac ti mohol preniest staticku elektrinu, a odpalil pc...

skusil by som vsetko postupne poodpajat, a postupne to zapnut cisto len doska + cpu ram a vga /ak nemas integrovanu../
ak nepomoze, vybrat aj cpu, prefukat stlacenym vzduchom, a opat skusit zapojit len dosku cpu ram... ci sa zapne
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Počítač sa krátko po zapnutí vypne

Príspevok od používateľa valistar »

na foto vyzera vsetko ok, tiez si myslim ze sa mohlo stat ze si si odpalil maticnu dosku statickou elektrikou (dlha plastova trubica plna ciastociek prachu - idealna kombinacia, preskoci aj zo zopar centimetrovej vzdialenosti...). je mozne ze vsetko ostatne je OK len maticna si to odniesla.

preco si ho vlastne vysaval?
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Počítač sa krátko po zapnutí vypne

Príspevok od používateľa GABO »

Väčšina veci neznalých ľudí PC normálne takto vysáva :) bežne sa s tým stretávam a ešte sa usmievajú keď im hovorím aký to môže mať následok.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Počítač sa krátko po zapnutí vypne

Príspevok od používateľa felipe25 »

ja tiez pc vysavam.. ale :D zavretu skrinku, a skor to, kde je halda prachu . prachove filtre zvonku, a pod.. nikdy nie otvoreny pc..
chladic radsej vyberiem, a prefukam vzduchom, aj tak by vysavanie nepomohlo..
aj taku grafiku - chladic, neviem si predstavit, ako by pomohlo vysavanie.. jedine prefuknutie stlacenym vzduchom

v okoli som zazil za zivot uz asi 5pc, ktore sa po vysavani nezapli.. ale ludia si nedaju povedat..
vacsinou odisla doska. a ked je to starsi socket, tak aj cely pc..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB

Návrat na "Hardware všeobecne"