Restart pc pocas hrania

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
ErBe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 18. Júl, 2016, 14:30

Restart pc pocas hrania

Príspevok od používateľa ErBe »

Ahojte.
Cca pred dvomi tyzdnami sa mi 1x stalo ze sa pocitac pocas hrania GTA V online samovolne restartoval. Najskor to bolo tak 1x denne az to dospelo do stadia kedy sa pc restartne po chvili hrania. Situacie pri ktorych sa to deje su rozne, no zacalo to vyhradne pocas loadov/savingov v hre, neskor aj pocas samotneho hrania aj v menu hry aj ked som hru spustil v save mode - cize ked isla hra na minimalne nastavenia.
Kontroloval som teploty na GPU a CPU pomocou SW MSI afterburner. Malo kedy prekrocili 60stupnov na GPU a na procesore nesla moc nad 50 a to aj pri graf. nastaveni na very high... fps od 60 do 130 podla urovne detailov...
Potom som skusil benchmark Valley 1.0. niekedy bench mark dokonci inokedy opat restart bez ohladu na uroven detailov. Pocas testov som sledoval aj teploty a nesli nad normal.
Skusal som stresstesty na CPU a RAM a vsetko prebehlo ok. Neviem co mam robit ani netusim kde moze byt chyba.
Pocas beznej prace bezi pc normalne bez restartu.

Ak mi niekto vie nejako poradit budem velmi vdacny. Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Restart pc pocas hrania

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

skus otestovat disk,napr pomocou hd tune
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Restart pc pocas hrania

Príspevok od používateľa MaxPayne »

Aj ti vyhodi nejaky blue screen? Ale toto skor vidim na zdroj,ked pri zatazi nieje nieco v poriadku
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
ErBe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 18. Júl, 2016, 14:30

Re: Restart pc pocas hrania

Príspevok od používateľa ErBe »

Vies mi prosim poradit co mam v tom hd tune presne testovat alebo sledovat?
Blue screen mi nevyhodilo ani raz... (ten zdroj co mam mi pripada ako jeden z najslabsich komponentov v mojom pc - corsair vs450)
Sam si nevidim pod prispevkom podpis s opisom pocitaca. Vy ho vidite?
Dakujem za odpovede.
Používateľov profilový obrázok
nimh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 12:03
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Restart pc pocas hrania

Príspevok od používateľa nimh »

Testnut hdd. Ak dopadne test ok a smart nebude mat v sebe zaznam ze sa s hdd daco deje tak sa treba zamerat ako srajbol nadomnou na zdroj. Prejavuje sa to ako zdroj co sa postupne poruca.
CPU: AMD APU A10-6800K RAM: 4x4GB Kingston HyperX Beast 2133MHz MB: ASUS A88X-PRO SSD: SAMSUNG 850 PRO 1TB, HDD: WD RED spolu 12TB VGA: ASUS R9270X-DC2T-2GD5 PIECKA: SAMSUNG MONITOR: PHILIPS model 234E5, OS: Windows 10 64bit, UPS: APC ES-700
ErBe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 18. Júl, 2016, 14:30

Re: Restart pc pocas hrania

Príspevok od používateľa ErBe »

Dakujem vam za odpovede.

HDD aj SSD som otestoval. Zdravie ma ok na vsetkych polozkach. Error scan bez poskodenych blokov. Random access v norme. Rychlosti ok. Teplota diskov ok. Tak som zacal patrat okolo disku a zbadal/spomenul som si ze pocas tych letnych horucok som sprevadzkoval jeden pridavny ventilator. Bol pripojeny na jednu vetvu zo zdroja :wallbash: :psst: :hohaha: ... po odpojeni sa zatial pocitac sprava normalne. Nemal som ho v zatazi zatial dlho - nebol cas na hranie no pocas par minutovej skusky pc/hra bezali bez restartu. V podvecer to testnem lepsie. V kazdom pripade Vam vsetkym dakujem za reakcie - vela noveho som sa naucil a mozno som aj pricinu problemu objavil a vyriesil. :good:

Návrat na "Hardware všeobecne"