Google Chrome

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9984
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Google Chrome

Príspevok od používateľa stiv »

Fujky. :laugh:
.
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2730
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: Google Chrome

Príspevok od používateľa patro16 »

Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Google Chrome

Príspevok od používateľa LeaR »

Chalani nestretol sa niekto s problemom, ze mu nahodne miznu resp. nezobrazuje korektne favicony pri bookmarkoch ?

Proste vzdy po otvorení chrome (je jedno na akom zariadeni - ucet mam prepojeny na 3PC - 2 Win, 1 Linux) mi minimalne pri jednej zalozke chyba ikona/favicon.

Takto to vyzera momentalne, ked zatvorim a otvorim chrome obrazok bude chybat napr pri Outlooku. Bohuzial momentalne sa mi obrazok neda nahrat inak, firemna politika blokuje vsetky obrazkove servre.

https://ctrlv.cz/H4Y2

Skusal som preinstalovat Chrome na vsetkych zariadeniach (vyskusal aj portable verziu); odstranil vsetko co ostalo po Chrome v APPLOCAL; vymazanie komplet historie/odstranenie cookies; odhlasenie/prihlasenie do Chrome uctu; resetovanie synchornizacie cez https://chrome.google.com/sync?hl=sk...

dokonca aj ked zalozku odtranim a nanovo ju pridam, tak po nejakom case opat prestane niekedy zobrazovat favicon.

Nieco by som mohol este vyskusat ? Diky
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Google Chrome

Príspevok od používateľa Leon »

Mne všetky ikonky ukazuje, a to mám asi 950 záložiek :D
.
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Google Chrome

Príspevok od používateľa LeaR »

Dobre díky :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Google Chrome

Príspevok od používateľa Leon »

A teda ešte sa mi ani nestalo aby mi neukázalo. Ukáže mi prázdnu ikonku iba vtedy keď prepíšem na starej link, tzn tvári sa ako "nenačítaná". Ale keď ju potom otvorím, tak si obrázok zo servera stiahne a funguje normal. Či to nie je iba u špecifických záložiek čo sa týka určitých programov ? Alebo ti to robí random aj u iných obyčajných webov?
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9984
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Google Chrome

Príspevok od používateľa stiv »

Mne sa obcas stane ze je biela kym na nu nekliknem. Ale je to zriedkave.
.
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Google Chrome

Príspevok od používateľa LeaR »

Leon napísal: Št 31. Jan, 2019, 15:05 A teda ešte sa mi ani nestalo aby mi neukázalo. Ukáže mi prázdnu ikonku iba vtedy keď prepíšem na starej link, tzn tvári sa ako "nenačítaná". Ale keď ju potom otvorím, tak si obrázok zo servera stiahne a funguje normal. Či to nie je iba u špecifických záložiek čo sa týka určitých programov ? Alebo ti to robí random aj u iných obyčajných webov?
Hej robi to pri random weboch, jeden den chyba ikona napr. pri csfd.cz, dalsi den pri Facebooku a Pretaktovanie.sk, dalsi den pri Outlooku atd.

Niekedy nemam ikony ani pri 4-5 weboch naraz.

Samozrejme ked web otvorim tak favicon sa zrazu objavi aj na zalozke - nanovo si ho predpokladam nacita.

Akoze neni to nic zavazne, no ked tam mam 4-5 zaloziek bez ikony celkom ma to vytaca.
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Google Chrome

Príspevok od používateľa BiFino »

Chrome kontroluje čo máte v PC konkrétne "chrome software reporter tool" a môže vyťažovať CPU (okrem špehovania...). Tu je návod ako ho vypnúť/odstrániť. https://www.askvg.com/how-to-disable-or ... n-windows/
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2730
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: Google Chrome

Príspevok od používateľa patro16 »

Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Google Chrome

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Myslím, že všetko, čo sa deje okolo Chrome je skvelý argument, prečo konečne prepnúť na Firefox s NoScriptom, alebo ostatné ako Brave (tam ale bude, predpokladám, rovnaký exploit, kedže beží Chromiume) alebo trebárs Waterfox, kde okrem iného sa myslí aj na bezpečnosť.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Google Chrome

Príspevok od používateľa lepermessiah »

@loleqboleq sice pouzivam FF, ale lezie mi na nervy ako si to nevie zapamatat session .. ked nahodou necham otvorene 2-3 okna kde mam taby, tak sa mozem s nimi rozlucit, po obnoveni session mam len jedno okno s tabmi (to, ktore bolo naposledy otvorene)

Za mna zatial najpouzitelnejsi Vivaldi, ale aj tak mam primarny FF, lebo Chrome s tymi zmenami UI ma uz uplne dozral
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Google Chrome

Príspevok od používateľa loleqboleq »

No neviem ako u teba ale ja som práve skúsil 3 okná, v každom pár tabov a po znovu-spustení mám všetky aktívne. Plus pre také prípady má aj FF alternatívy ako napríklad Session Buddy v Chrome (už toľko krát ma SB zachránil, že som už aj stratil prehľad).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Google Chrome

Príspevok od používateľa LeaR »

LeaR napísal: Št 31. Jan, 2019, 15:51
Leon napísal: Št 31. Jan, 2019, 15:05 A teda ešte sa mi ani nestalo aby mi neukázalo. Ukáže mi prázdnu ikonku iba vtedy keď prepíšem na starej link, tzn tvári sa ako "nenačítaná". Ale keď ju potom otvorím, tak si obrázok zo servera stiahne a funguje normal. Či to nie je iba u špecifických záložiek čo sa týka určitých programov ? Alebo ti to robí random aj u iných obyčajných webov?
Hej robi to pri random weboch, jeden den chyba ikona napr. pri csfd.cz, dalsi den pri Facebooku a Pretaktovanie.sk, dalsi den pri Outlooku atd.

Niekedy nemam ikony ani pri 4-5 weboch naraz.

Samozrejme ked web otvorim tak favicon sa zrazu objavi aj na zalozke - nanovo si ho predpokladam nacita.

Akoze neni to nic zavazne, no ked tam mam 4-5 zaloziek bez ikony celkom ma to vytaca.
Tak len doplnim, co sa mi podarilo zistit, preco mi nezobrazuje favicony pri niektorych weboch.

Cele to sposobuje (v mojom pripade) zapnuta synchronizaia bookmarkov v mobilnej verzii Chrome. Skusal som vytvorit aj uplne novy ucet (predtym odmazane vsetky APP DATA, resetovana synchronizacia na google ucte), popridavat nejake zalozky. Ked som sa pod tymto novym uctom prihlasil na dalsi PC - zalozky boli OK, akonahle som sa prihlasit s uctom do mobilneho Chromu a zapol synchronizaciu vsetkeho - opat nezobrazovalo korektne niektore zalozky.

Musel som resetovat synchronizaciu na Google ucte a vypnut synchronizovanie zaloziek v telefone (Chrome, ios - najnovsie verzie) a uz je to OK.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Google Chrome

Príspevok od používateľa Leon »

Skúšali ste niekto dark mode na 74.x ? Chcel som to včera nastaviť ale nemám chrome celý tmavý. Všetko je tmavé, aj ikienko s URL adresou, ale lišta so záložkami a otvorenými tabmi sú biele. Niekto kto to vyriešil ?
.

Návrat na "Programy a problémy s nimi"