Druhotné licencie office do firmy

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Dafidko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi 12. Sep, 2014, 12:06

Druhotné licencie office do firmy

Príspevok od používateľa Dafidko »

Máte niekto osobnú skúsenosť s firmou, ktorá predáva druhotné licencie napr. Office 2019 prípadne 2016? Potrebovali by sme cca 7 prenosných licencií, keby bolo treba v budúcnosti preniesť na iné pc.

Vďaka za rady.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12193
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Druhotné licencie office do firmy

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tak siahnite po office 365. Kupis licenci iba kolko potrebujes, jednoducho prenesitelne a mas stale najaktualnejsi office. Co sa tyka tych firiem, neviem ako to maju licencne poriesene, ale kludne zavolaj na Microsoft a opytaj sa ich na to. Ratam ze ti radsej doporucia 365
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Dafidko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi 12. Sep, 2014, 12:06

Re: Druhotné licencie office do firmy

Príspevok od používateľa Dafidko »

Bol to jeden z mojich navrhov prejst na 365, ale nas admin silno bojuje proti tomu. Ze je to drahe atd. Mame cca 20 pocitacov, z toho 7 ma este office 2003 pripadne 2010. Ide mi hlavne o to, aby sme mali ako tak rovnake verzie. Silou mocou nas tlaci do toho kupit licencie aj ked druhotne...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12193
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Druhotné licencie office do firmy

Príspevok od používateľa HellAngel »

Blbost, nie je to drahe. Este keby tie licencie boli office 2019, ale kupovat licencie uz po "zaruke"

365tka nevychadza draho,ked vies ako s nimi narabat. Nepotrebujes kupit 20 licenci, staci par ktore realne potrebujes. Ak nepottebujes dajme tomu buduci mesiac licencii 4 a mas kupene 5 nie je problem. Buduc miesiac zaplatis len 4. Treba si to preratat co sa viacej oplati, ale nakupovat stare licencie office sa neoplati urcite. To radsej fungovat na open office alebo libre office
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Druhotné licencie office do firmy

Príspevok od používateľa Googler1 »

no mozno zle odhadujem co myslis pod druhotnymi licenciami, ale overenych eshopov ktore predavaju lacny office je celkom dost.
Ak chces na slovensku https://www.kinsky.sk www.digihry.sk
Ak ti nevadia zahranicne www.goodoffer24.com www.bobkeys.com je ich vela, ale mozno ta zle chapem
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Druhotné licencie office do firmy

Príspevok od používateľa Miso122 »

Tie všetky budú určite v súlade s licenčnými podmienkami a plne legálne :) a ešte k tomu do firmy
ITX >>> ATX
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Druhotné licencie office do firmy

Príspevok od používateľa Googler1 »

ano je to legalne https://www.lacnysoftver.eu/pouzity-softver/ daju sa najst aj oficialne judikaty eu ale nechce sa mi to teraz rehrabavat ale je to uplne legalne aj pre firmy
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12193
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Druhotné licencie office do firmy

Príspevok od používateľa HellAngel »

na jednej strane je legalny nakup, na druhej ci je to v sulade MS licencnymi podmienkami. Ja by som do firmy neriesil licencie z druhej ruky. A potom ako pisem, nakup starych office licencii by som uz neriesil vobec. To by museli byt mozno po par EURacoch aby som o tom uvazoval. Ja beriem momentalne 2 druhy licencii. Jedna OEM kupena priamo s novym PC, ak sa jedna o stacionarny PC a jeho dohad pouzivania je 6-7 rokov, alebo 365 ktorou riesim manazment a obchodne pozicie, kde je vysoky predpoklad prenosu licencie na ine zariadenie.

Pri mojich vypoctoch a cenach to vychadza tak, ze ak PC budem pouzivat cca 2 roky, tak cenovo OEM a 365 licencie vyjde na rovnako. Ak bude stacionarne PC vyuzivane viacej ako 2 roky, tak 365 zacne vychadzat drahsie
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Druhotné licencie office do firmy

Príspevok od používateľa Googler1 »

za 1. nie som odbornik na pravo ale viem ze ziadna zmluva nemoze byt nadradena nad zakonom resp. pravnou normou
za 2. ake stare office? ved pokial viem tak microsoft pri desktopovych verziach office garantuje podporu (updatey / aktualizacie) 10 rokov po prvom vydani tej ktorej verzie, cize napr office 2016 ma podporu do roku 2026
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12193
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Druhotné licencie office do firmy

Príspevok od používateľa HellAngel »

ktora pravna norma sa zaobera licencnou politikou? Zakony su vseobecne, konkretne veci riesi konkretna licnencna politika produktu, ktory kupujes. Jedine co nesmie byt, ze licencna zmluva nesmie byt v ropore so zakonom danej krajiny v ktorej je produkt predavany

ano 2016 je stary. Nevidim v dovod ho kupovat, iba ak by bola cena naouzaj brutalne lakava
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Druhotné licencie office do firmy

Príspevok od používateľa Googler1 »

ked eu uz rozhodla ze nakup druhotnych licencii je legalny tak to ma oprete o zakon/y (ako kazde rozhodnutie sudu) a zakony/predpisy eu su povinne pre kazdy clensky stat, takze tie na zaklade ktorych bolo rozhodnute o legalnosti druhotnych licencii platia aj u nas + precedensy maju velku vahu takze ked uz eu (mozno uz aj opakovane) rozhodla o legalnosti druhotnych licencii tak v buducnosti pri inych pripadoch nemoze len tak rozhodnut inak. Museli by sa zmenit zakony ale ak sa aj zmenia nebudu platit spatne takze tí ludia ktori druhotne licencie kupia teraz nemozu byt za to v buducnosti postihnuty lebo teraz to legalne je

tvoje chapanie pojmu "stary" je asi subjektivne lebo si nepovedal cim je stary, s cim je nekompatibilny ked ma garantovanu podporu + ak by to aj dotazujuci videl rovnako tak ma este moznost nakupu office 2019, ktory je najnovsi spomedzi "standardnych" edicii

Konieckoncov my dvaja si tu nemusime davat argumenty - samotny dotazujuci sa pyta na druhotne licencie, ja som len reagoval na jeho otazku + som protiargumentobal na veci, ktore sa mi zdaju zavadzajuce ohladom (ne)legalnosti a toho ze desktop office 2016 je "stary".
Naposledy upravil/-a Googler1 v St 01. Sep, 2021, 10:15, upravené celkom 1 krát.
Dafidko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi 12. Sep, 2014, 12:06

Re: Druhotné licencie office do firmy

Príspevok od používateľa Dafidko »

Co sa tyka licencii, admin tvrdi, ze ma spolahliveho dodavatela pouzitych licencii. Tak snad vie co robi.
V plane by bol nakup urcite office 2019, ale cenu uviedol 190e bez dph co mi tiez nepride najlacnejsie. Ak sa teda bavime o 365, asi najlacnejsi balik je standard kedze basic je len online.
Asi dalsi problem v com by mal problem admin, je prechod na exchange online, kedze teraz pouzivame kerio mail server a tvrdi, ze po prechode na exchange stratime kontrolu nad emailami (hlavne slo o trasovanie).
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Druhotné licencie office do firmy

Príspevok od používateľa Googler1 »

to je vysoka cena za druhotny office 2019, pozri tie linky co som ti dal vyssie
btw skus sa admina spytat akym pomerom sa s nim deli ten jeho spolahlivy dodavatel pri tak vysokej cene za druhotnu licenciu :D :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12193
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Druhotné licencie office do firmy

Príspevok od používateľa HellAngel »

zdroj je velmi dolezity pri druhotnom predaji. A pre firmy obvzlast. Je velmi dolezite, aby predajca druhotnych licencii bol ich vlastnik, vie ich vydokladovat a s potrebnymi "papiermi" ich aj nasledne preda.

cena za druhotnu licenciu 2019 190€ je celkom dost vysoka. na alze sa da kupit za 203€ a nehovorim o tom, ze keby sa obratis na MS, tak este by ti dali na nove licencie aj zlavu. pripadne uskutocnit nakup cez MS partnera, ktory ma ceny vyrazne lepsiu

ohladne toho exchange. Co ma spolovne s licenciami Office? On musi vediet ci je pre vas ako firmu vyhodnejsi Exchange, ale iny mailovy server. Jedine ak planujete kompletny prechod na online platformu od MS

Googler: nie je to take jednoduche ako pises. Pri nakupe pre HOME pouzitie povod nejako neriesim. Ked kupim licenciu do 5€ a o rok ju bloknu, kupim druhu. Pri firemnom nakupe ale treba byt velmi obozretny. A z mojho pohladu 2016 nema zmysel. Neviem ako casto pracujes napriklad v takom excel, ale uz sa mi zoparkrat stalo, ze zavzorcovanie nebolo uplne kompatibilne z Excelu 2019 na Excel 2016tke. Tak isto sa mi vidi, ze na problem som narazil aj v grafoch. Ak by bola 2019 totozna s 2016, tak naco by ju MS robil. Stacilo prist s novym Office v 2004tom, chvilu pred koncom oficialnej podpory 2016tky. Samozrejme balik Office nie je len o Excel. Ofice 2019tka pridava napriec celym balikom niekolko novych funkcionalit, ktore 2016tka nema
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Druhotné licencie office do firmy

Príspevok od používateľa Googler1 »

HellAngel: K licenciam: Ja som nehovoril o licenciach do 5 € (tam by mal zbystriet kazdy alebo lepsie povedane rovno odist z takeho eshopu).
Tie eshopy co som uviedol vyssie mam overene (aj ked castejsie tie zahranicne) a na tie zahranicne co som uviedol casto odkazuju aj rozne ceskoslovenske IT spravodajske weby. Konkretne o akciach na goodoffer24 casto pise aj taky v slovenskom mainstreame relativne znamy a propagovany nextech resp. IT news resp. PC Revue - Ondrej Macko

K Office 2016: Ja som nehovoril ze su totozne s 2019 samozrejme v kazdej verzii su odlisne funkcie - pridavaju sa, menia atd., To si musi zvazit dotazujuci ci tie nove funkcie vyuzije ale tvoje vyjadrenie predtym o tom ze 2016 je stary a po "zaruke" som v danom kontexte pochopil tak, ze hovoris ze 2016 nema aktualizacie a kompatibilitu (ze nezobrazi dobre) so subormi 2019.

Návrat na "Programy a problémy s nimi"