Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 421
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa Googler1 »

diky moc pozriem sa na to, ja sice moc s excelom nerobim (preto som nevedel tak jednoducho spravit tie upravy) ale tiez som si vsimol ze sa tam zbytocne pouziva text, skusim sa s tym pohrat a spravit to tak ze cas prichodu sa bude zadavat z listu (podobne ako teraz rok) a ostatne "vstupy" sa vypocitaju automaticky na zaklade hodnot definovanych v tom sheete pre vstupy, uvidim ako mi to pojde, len proste ten priestupny rok som nevedel teraz vyriesit a potreboval som to dostat do plne funkcneho stavu ak by sa mi s tymi dalsimi upravami nedarilo (co moze tak dopadnut :D )
Takze diky
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 421
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa Googler1 »

pozeral som si obidve verzie ale 4. je na mna este moc komplikovana (tej absolutne nerozumiem) a v podstate nerozumiem ani 3. verzii, ako pises pridal si tam funkciu EOMONTH, (bunka E24) ktora aj podla popisu v excely ma vratit posledny den v mesiaci, ale bez ohladu na to aky mesiac v tabulke dochadzky vyberiem, vrateny datum je stale 31.1. meni sa akurat rok podla toho aky vyberiem v dochadzke + podla toho co som si vsimol tak na bunku E24 v ktorej je tato funkcia pouzita neodkazuje ziadny iny vzorec. Funkcia EOMONTH je pouzita, asi samostatne (bez odkazu na bunku E24) v stlpci K (datum2), neviem teda aky ma zmysel bunka E24 a teraz ta dochadzka asi ani neeviduje 29. februar spravne lebo napr. 29.2.2024 je pracovny den (stvrtok) ale dochadka ho nezarata ako pracovny.

Cize evidentne mi nieco unika ale neviem co?
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa wingo »

Verzia 4 má navyše stĺpec Dátum3 oproti verzii 3, to je to čo som písal, priložil som súbor skôr ako som klikol na uložiť zmeny takže v pôvodnom súbore ten ďalší stĺpec ktorý som doplnil neskôr chýbal. Ten druhý alternatívny vzorec.

Bunka E24 je len test a ukážka ako to funguje, pre teba sú podstatné stĺpce Dátum2 a Dátum3 ktoré by mali vracať identické (a správne) dni do kalendára, len iným spôsobom.

Ja som ti nič nenahradzoval, ani to nemalo fungovať tak ako je, len som ti dal ukážku ako sa to dá spraviť aby ti to vracalo vždy správny počet dní. Aby to fungovalo priamo v kalendári, máš si vybrať jeden z tých vzorcov (buď z Dátum2 alebo Dátum3) a nahradiť ním ten existujúci v stĺpci Dátum.

Nápoveda k ďalšiemu kroku ak sa zasekneš:
Spoiler: ukázať
Ešte si mal aj prísť na to že po skopírovaní jedného z tých vzorcov do stĺpca Dátum ti budú robiť problémy posledné riadky, pretože moje vzorce vracajú v prípade dní po poslednom dni v mesiaci prázdnu bunku a ostatné vzorce v tabuľke rátajú s číslom 0 a nie prázdnou bunkou takže treba vo vzorci nahradiť "" číslom 0.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 421
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa Googler1 »

Diky, nakoniec som pouzil ten VLOOKUP vzorec (pripada mi ciatejsi / citatelnejsi) ale "podstata" problemu stale ostava pretoze den 29. februar sa sice v dochadzke zobrazuje spravne - iba v prestupnych rokoch, ale nespravne sa v dochadzke urci jeho den v tyzdni (vzdy padne na vikend) - napr v roku 24 ho dochadzka eviduje ako nedelu (tvoja verzia sobotu, neviem preco ten rozdiel, pouzil som tvoj VLOOKUP vzorec) cize nepracovny den, ale realne je v ten den stvrtok cize pracovny den.

Neviem prist na to ako to opravit
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 421
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa Googler1 »

dodatocne som si vsimol ze po pouziti toho VLOOKUP vzorca su vlastne rozhodene vsetky dni (nie len 29.2. ako som si povodne myslel). Proste dni v miesiaci a dni v tyzdni nekoresponduju s realitou
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa wingo »

Lebo vzorec ti vracal len deň, nie celý dátum. Trebalo to upraviť takto.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Programy a problémy s nimi"