Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 421
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa Googler1 »

Caute
narazil som na tuto prilozenu dochadzkovu sablonu, ktora mi vyhovuje, ale je starsia - posledny rok v rozbalovacom menu je 2020, preto sa chcem spytat ako mozem do sablony doplnit dalsie roky, mesiace, pokial mozno vratane sviatkov (oznacene modrou), tiez potrebujem zmenit mena zamestnancov.
Vsimol som si ze v niektorych bunkach po zadani casu prichodu a odchodu nevypocita spravne odpracovany cas.

Dik za rady
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa Xeigen »

Tie údaje sú v skrytých bunkách.
Stlač CTRL+A aby si označil všetky bunky, klikni napr na "J" stlpec pravým tlačidlom a vyber tam "odkryť"
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa Reinok »

dochadzka_edit_MT.xls
Mas to upravene do roku 2030, dni a mesiace by mali sediet ale skontroluj si to. ;)
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa Reinok »

A ostatné ako píše Xeigen, odkryjú sa ti tabulky kde si vieš takto zmeniť a doplniť sviatky a podobne. Ale potom musíš cez Data Validation to upraviť aby ti to bralo.

Ak s tým však nemáš moc skúsenosť, tak to možno nebude tak ľahko znieť.
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa wingo »

Pozrel som sa na to.
Roky, sviatky aj mená môžeš doplniť keď si odkryješ všetky stĺpce, sú to potom tie "tabuľky" vľavo.

Ale ak dobre nepoznáš Excel neviem či to je pre teba vhodná šablóna, vzorce nerátajú so zmenami rozsahov ("tabuliek" s menami, rokmi, sviatkami atď.) takže ak neaktualizuješ všade rozsahy (vzorce, overenie údajov) tak môžeš len prepisovať, ale nie dopĺňať ďalšie. Taktiež nie je pripravený na ručné dopisovanie príchodov a odchodov ale dopĺňa ich automaticky - ak ich prepíšeš, prepíšeš si vzorce a ďalší mesiac ti to už nebude fungovať korektne. Zároveň je tam jedna oblasť (PN, OČR, dovolenky) ktorá sa očividne odkazovala niekam čo bolo zmazané (napr. ďalší hárok) a vzorce sú nefunkčné.

Odpracovaný čas nepočíta správne ak tam ručne dopíšeš príchod a odchod pretože to ráta trochu inak než by človek predpokladal a neráta s tým že ty budeš dačo ručne prepisovať.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 421
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa Googler1 »

Reinok napísal: Ut 31. Aug, 2021, 13:53 dochadzka_edit_MT.xls

Mas to upravene do roku 2030, dni a mesiace by mali sediet ale skontroluj si to. ;)
Dakujem za namahu, pozriem sa na to
wingo napísal: Ut 31. Aug, 2021, 14:13 Pozrel som sa na to.
Roky, sviatky aj mená môžeš doplniť keď si odkryješ všetky stĺpce, sú to potom tie "tabuľky" vľavo.

Ale ak dobre nepoznáš Excel neviem či to je pre teba vhodná šablóna, vzorce nerátajú so zmenami rozsahov ("tabuliek" s menami, rokmi, sviatkami atď.) takže ak neaktualizuješ všade rozsahy (vzorce, overenie údajov) tak môžeš len prepisovať, ale nie dopĺňať ďalšie. Taktiež nie je pripravený na ručné dopisovanie príchodov a odchodov ale dopĺňa ich automaticky - ak ich prepíšeš, prepíšeš si vzorce a ďalší mesiac ti to už nebude fungovať korektne. Zároveň je tam jedna oblasť (PN, OČR, dovolenky) ktorá sa očividne odkazovala niekam čo bolo zmazané (napr. ďalší hárok) a vzorce sú nefunkčné.

Odpracovaný čas nepočíta správne ak tam ručne dopíšeš príchod a odchod pretože to ráta trochu inak než by človek predpokladal a neráta s tým že ty budeš dačo ručne prepisovať.
A vies mi odporucit lepsiu sablonu? hladal som to relativne dlho a na nic lepsie som nenarazil, ano su tam veci ktore evidovat nepotrebujem ak to pojde vymaazem (stravne listky, priplatky, OCR / PN), ale zatial nic lepsie nemam. Inak mne by prave ze najviac vyhovovalo to automaticke vyplnovanie, ale neviem ako to ma teda podla teba byt teraz "prednastavebe na automatiku" a nie na manualne doplnenie, pretoze ked tam nedam cas odchodu / prichodu, tak je to prazdne (nevyplni sa to automaticky - teda aspon o tom neviem).

Uz som zistil ze to vyplna automaticky - pozriem sa na to podrobnejsie a pravdepodobne sa nieco este opytam, diky zatial :good:
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa wingo »

Akonáhle máš vybraný rok, mesiac a vyberieš meno zamestnanca (v tej červenej bunke) tak ti automaticky vyplní celú tabuľku. Kým nevyberieš meno tak zostane prázdna.

Tak ak ti to takto vyhovuje kľudne používaj, len si dávaj pozor aby si náhodou neprepísal vzorce.
Pozor na sviatky, trebalo ich každý rok aktualizovať lebo sú tam zadané aj s rokom, a chýba tam 17.11. Upravil som to aby si nemusel každý rok prepisovať sviatky a doplnil ten 17.11. Ak potrebuješ viac zamestnancov a nestačí ti prepísať tých čo tam sú môžeš doplniť ďalších tak, že klikneš pravým tlačidlom na jedného, dáš Vložiť a vyberieš Posunúť bunky nadol. Do tejto novej bunky môžeš napísať meno ďalšieho zamestnanca.

Edit: sakra zabudol som že veľkonočné sú každý rok inak, takže aj tak budeš musieť každoročne prepisovať sviatky aby sedeli.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa HellAngel »

A preto existuju dochadzkove programy
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 421
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa Googler1 »

wingo napísal: Ut 31. Aug, 2021, 15:23 Akonáhle máš vybraný rok, mesiac a vyberieš meno zamestnanca (v tej červenej bunke) tak ti automaticky vyplní celú tabuľku. Kým nevyberieš meno tak zostane prázdna.

Tak ak ti to takto vyhovuje kľudne používaj, len si dávaj pozor aby si náhodou neprepísal vzorce.
Pozor na sviatky, trebalo ich každý rok aktualizovať lebo sú tam zadané aj s rokom, a chýba tam 17.11. Upravil som to aby si nemusel každý rok prepisovať sviatky a doplnil ten 17.11. Ak potrebuješ viac zamestnancov a nestačí ti prepísať tých čo tam sú môžeš doplniť ďalších tak, že klikneš pravým tlačidlom na jedného, dáš Vložiť a vyberieš Posunúť bunky nadol. Do tejto novej bunky môžeš napísať meno ďalšieho zamestnanca.

Edit: sakra zabudol som že veľkonočné sú každý rok inak, takže aj tak budeš musieť každoročne prepisovať sviatky aby sedeli.
ok diky este by som nieco potreboval upravit a spytat sa ako na to ale este to nemam vsetko zmapovane a nechcem sa pytat veci po kuskoch, takze neskor tu asi este dam nejake otazky k tomu.

BTW hladal som aj dochadzkove programy potrebujem to len pre par zamestnancov a len zaklad, ale nenasiel som ziadny free program, ktory by mal sviatky (iba trial = zadarmo, ale iba max na mesiac). Preto mi ostal excel
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 421
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa Googler1 »

Otazky:
Ako mam upravit pracovnu dobu pre automaticke vyplnovanie? Asi neviem najst jej vzorec tak aby sa vztahoval na vsetky dni a mesiace

Je mozne nejako jednoducho upravit vzorce pracovnej doby tak aby pri stanoveni fixnej pracovnej doby (napr. 8h) bola tato pracovna doba nahodne pre kazdy den generovana v stanovenom casovom "okne" (napr v case od 6:00 do 20:00)? Cize pre vsetky dni bude stanovene rovnake casove "okno" a kazdy den v nahodnom case sa v nom nahodne urci pracovna doba v rozmedzi 8h

V tabulke su dva stlpce Preruš, v jednom je komplikovanejsi vzorec (nerozumiem mu) a v druhom zase ziadny vzorec len text.
Predpokladam ze aspon jeden z tych z tlpcov je tam na to, ze je mozne donho zadat cas a ten sa nasledne odpocita od odpracovaneho casu (myslim ze je to prestavka), ale nefunguje to tak, takze co chapem zle?

Podobnu otazku mam aj v pripade dovolenky / PN/ OCR: V tychto bunkach su pri jednotlivych dnoch vzorce. Ocakaval by som ze to bude fungovat tak, ze dochadzka sa sice vyplna automaticky ale do vsetkych buniek "nepritomnosti" je mozne manualne zadat hodnotu 1 a ten dany den sa teda odrata resp. nezarata k poctu odpracovanych dni / hodin, ale nefunguje to tak. Takze co chapem zle v tomto pripade?

Viem ze je toho viac takze extra thx za odpovede
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa wingo »

Googler1 napísal: Ut 31. Aug, 2021, 17:50 Otazky:
Ako mam upravit pracovnu dobu pre automaticke vyplnovanie? Asi neviem najst jej vzorec tak aby sa vztahoval na vsetky dni a mesiace
Pracovná doba je tam napevno vo vzorcoch, musel by si meniť vzorce. Priamo je v nich čas kedy začína, kedy končí, obedná prestávka atď. a iba zisťuje či je pracovný deň a podľa toho vyplní/nevyplní daný deň.
Stĺpec L zisťuje či je týždeň alebo víkend, ak nie je víkend zadá 7:00
Stĺpec Q zisťuje či je sviatok, ak nie je sviatok zadá 7:00
Stĺpec N (Príchod) zisťuje či je 7:00 v stĺpci sviatok, ak je tak zadá číslo v stĺpci L, tzn. ak nie je víkend bude príchod o 7:00
Z toho vyplýva že vzorce v týchto troch stĺpcoch zadávajú alebo v podmienkach rátajú s príchodom o 7:00, ak to chceš zmeniť musíš všetky prepísať
Googler1 napísal: Ut 31. Aug, 2021, 17:50 Je mozne nejako jednoducho upravit vzorce pracovnej doby tak aby pri stanoveni fixnej pracovnej doby (napr. 8h) bola tato pracovna doba nahodne pre kazdy den generovana v stanovenom casovom "okne" (napr v case od 6:00 do 20:00)? Cize pre vsetky dni bude stanovene rovnake casove "okno" a kazdy den v nahodnom case sa v nom nahodne urci pracovna doba v rozmedzi 8h
Šlo by to, ale triviálne to nebude, bolo by treba nakomplet prepísať vzorce aby boli parametrické - dali sa v nich meniť parametre.
Googler1 napísal: Ut 31. Aug, 2021, 17:50 V tabulke su dva stlpce Preruš, v jednom je komplikovanejsi vzorec (nerozumiem mu) a v druhom zase ziadny vzorec len text.
Predpokladam ze aspon jeden z tych z tlpcov je tam na to, ze je mozne donho zadat cas a ten sa nasledne odpocita od odpracovaneho casu (myslim ze je to prestavka), ale nefunguje to tak, takze co chapem zle?
Prvý som ti vysvetlil vyššie, druhý vyzerá že nie je vôbec nikde odkazovaný takže nič neovplyvňuje.
Googler1 napísal: Ut 31. Aug, 2021, 17:50 Podobnu otazku mam aj v pripade dovolenky / PN/ OCR: V tychto bunkach su pri jednotlivych dnoch vzorce. Ocakaval by som ze to bude fungovat tak, ze dochadzka sa sice vyplna automaticky ale do vsetkych buniek "nepritomnosti" je mozne manualne zadat hodnotu 1 a ten dany den sa teda odrata resp. nezarata k poctu odpracovanych dni / hodin, ale nefunguje to tak. Takze co chapem zle v tomto pripade?
Ako som ti už spomínal v predchádzajúcom príspevku, posledné tri stĺpce obsahujú neplatné odkazy. Pravdepodobne odkazovali na nejakú tabuľku kde boli zadané PN, OČR a dovolenky a na základe toho sa určilo či človek v daný deň naozaj odrobil.
Googler1 napísal: Ut 31. Aug, 2021, 17:50 Viem ze je toho viac takze extra thx za odpovede
Tento excel je fajn ak sa chceš naučiť pracovať s Excelom a vytvoriť si v ňom sám vlastný dochádzkový systém na mieru úpravou tohto "základu". Btw ak sa rozhodneš ísť touto cestou tu máš vzorec do excelu na výpočet Veľkej noci aby si to nemusel zadávať ručne pre každý rok:
https://www.excelvpraxi.sk/clanky/vzorec-velka-noc.html

Ale ak chceš niečo funkčné, nájdi si niečo lepšie. Napr. ak chceš predsa len excel:
https://www.excelvpraxi.sk/clanky/evide ... adzky.html
Je tam free verzia zdarma aj lepšia Pro za smiešne 3€. Nepoznám autora, nepoznám ten DS len som narýchlo otvoril tú free verziu, treba vyskúšať či ti bude vyhovovať.
Alebo daj si do google dochádzkový systém zdarma alebo lacný dochádzkový systém a popozeraj a poskúšaj, našlo mi toho viacero ale nemám prehľad, nepotrebujem to :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa HellAngel »

Nakolko je pre teba excel spanielska dolina a skutocne chces dochadzkovy system, potrebujes hotove riesenie. Napriklad Konica-Minolta vie na svoju tlaciaren nasadit aj dochadzkovy system. To je len priklad, vedia to aj iny. Nestoji to majland. Excel neries, nevies v nom robit a ak silou mocou v nom robit chces, tak pouzi google, najdi si nejake instruktazne video/blog/clanok a uc sa. Ten sheet nie je moc zlozity a aj tak sa v nom nevies zorientovat, pripadne si ho upravit na svoje potreby.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 421
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa Googler1 »

wingo napísal: Ut 31. Aug, 2021, 19:40
Googler1 napísal: Ut 31. Aug, 2021, 17:50 Otazky:
Ako mam upravit pracovnu dobu pre automaticke vyplnovanie? Asi neviem najst jej vzorec tak aby sa vztahoval na vsetky dni a mesiace
Pracovná doba je tam napevno vo vzorcoch, musel by si meniť vzorce. Priamo je v nich čas kedy začína, kedy končí, obedná prestávka atď. a iba zisťuje či je pracovný deň a podľa toho vyplní/nevyplní daný deň.
Stĺpec L zisťuje či je týždeň alebo víkend, ak nie je víkend zadá 7:00
Stĺpec Q zisťuje či je sviatok, ak nie je sviatok zadá 7:00
Stĺpec N (Príchod) zisťuje či je 7:00 v stĺpci sviatok, ak je tak zadá číslo v stĺpci L, tzn. ak nie je víkend bude príchod o 7:00
Z toho vyplýva že vzorce v týchto troch stĺpcoch zadávajú alebo v podmienkach rátajú s príchodom o 7:00, ak to chceš zmeniť musíš všetky prepísať
Googler1 napísal: Ut 31. Aug, 2021, 17:50 Je mozne nejako jednoducho upravit vzorce pracovnej doby tak aby pri stanoveni fixnej pracovnej doby (napr. 8h) bola tato pracovna doba nahodne pre kazdy den generovana v stanovenom casovom "okne" (napr v case od 6:00 do 20:00)? Cize pre vsetky dni bude stanovene rovnake casove "okno" a kazdy den v nahodnom case sa v nom nahodne urci pracovna doba v rozmedzi 8h
Šlo by to, ale triviálne to nebude, bolo by treba nakomplet prepísať vzorce aby boli parametrické - dali sa v nich meniť parametre.
Googler1 napísal: Ut 31. Aug, 2021, 17:50 V tabulke su dva stlpce Preruš, v jednom je komplikovanejsi vzorec (nerozumiem mu) a v druhom zase ziadny vzorec len text.
Predpokladam ze aspon jeden z tych z tlpcov je tam na to, ze je mozne donho zadat cas a ten sa nasledne odpocita od odpracovaneho casu (myslim ze je to prestavka), ale nefunguje to tak, takze co chapem zle?
Prvý som ti vysvetlil vyššie, druhý vyzerá že nie je vôbec nikde odkazovaný takže nič neovplyvňuje.
Googler1 napísal: Ut 31. Aug, 2021, 17:50 Podobnu otazku mam aj v pripade dovolenky / PN/ OCR: V tychto bunkach su pri jednotlivych dnoch vzorce. Ocakaval by som ze to bude fungovat tak, ze dochadzka sa sice vyplna automaticky ale do vsetkych buniek "nepritomnosti" je mozne manualne zadat hodnotu 1 a ten dany den sa teda odrata resp. nezarata k poctu odpracovanych dni / hodin, ale nefunguje to tak. Takze co chapem zle v tomto pripade?
Ako som ti už spomínal v predchádzajúcom príspevku, posledné tri stĺpce obsahujú neplatné odkazy. Pravdepodobne odkazovali na nejakú tabuľku kde boli zadané PN, OČR a dovolenky a na základe toho sa určilo či človek v daný deň naozaj odrobil.
Googler1 napísal: Ut 31. Aug, 2021, 17:50 Viem ze je toho viac takze extra thx za odpovede
Tento excel je fajn ak sa chceš naučiť pracovať s Excelom a vytvoriť si v ňom sám vlastný dochádzkový systém na mieru úpravou tohto "základu". Btw ak sa rozhodneš ísť touto cestou tu máš vzorec do excelu na výpočet Veľkej noci aby si to nemusel zadávať ručne pre každý rok:
https://www.excelvpraxi.sk/clanky/vzorec-velka-noc.html

Ale ak chceš niečo funkčné, nájdi si niečo lepšie. Napr. ak chceš predsa len excel:
https://www.excelvpraxi.sk/clanky/evide ... adzky.html
Je tam free verzia zdarma aj lepšia Pro za smiešne 3€. Nepoznám autora, nepoznám ten DS len som narýchlo otvoril tú free verziu, treba vyskúšať či ti bude vyhovovať.
Alebo daj si do google dochádzkový systém zdarma alebo lacný dochádzkový systém a popozeraj a poskúšaj, našlo mi toho viacero ale nemám prehľad, nepotrebujem to :)
diky za navod ako citat tie stlpce, skusim aspon napevno upravit tu pracovnu dobu + sa posnazim aby v pripade zadania casu prerusenia bol odcitany od odpracovaneho casu a den na dovolenke, pn, ocr takisto. Podla toho ako sa mi bude darit s tymito zakladnymi zmenami sa potom mozno pokusim aj o tu nahodnu pracovnu dobu.

Tiez som uz predtym narazil na tu free verziu excel v praxi ale nieco sa mi tam nezdalo, uz neviem co. Skusim upravit tuto sablonu a ak sa mi to nepodari, mrknem este raz na ten free excel v praxi
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 421
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa Googler1 »

caute, tak v tej dochadzkovej sablone som celkom uspsne doplnil nejake upravy, ale mam problem ju upravit tak aby ratala s priestupnym rokom.
Konkretne som to skusal tak, ze pre 29.2. ak je zadany priestupny rok som skusal upravit IF funkciu a pouzit ju v kombinacii s funkciou AND ale nechce mi to fungovat. Ma niekto nejaky napad?

BTW tie mensie zmeny ktore som urobil su: Doplnenie vzorca pre vypocet velkonocnych sviatkov, presun vstupnych udajov (stlpce A-E) do samostatneho sheetu, doplnenie moznosti automatickeho vlozenia podpisu kontrolora na zaklade vybraneho mena zamestnanca
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Excel Dochadzka - Ako mozem pridat datumy do tejto sablony?

Príspevok od používateľa wingo »

Tam je problém že sa to tam všetko robí na hulváta, Excel bez problémov pozná prestupné roky keď pracuješ s dátumami ako s dátumami a nie ako s textom.

Narýchlo som to upravil, máš tam dve alternatívy (a dá sa vymyslieť X iných) ako príklad. Jedno je hrubá záplata na existujúci vzorec, druhá nahradenie celého vzorca. Pridal som tam stĺpec s číslami dní pre zjednodušenie, ale čísla dní sa dajú zadať aj napevno do vzorcov pre jednotlivé riadky.
EOMONTH slúži na zistenie posledného dňa v mesiaci
DAYS následne vráti číslo dňa ktoré vráti EOMONTH, čiže z 28.2.2021 spraví 28
No a už len blbá podmienka či číslo posledného dňa mesiaca nie je vyššie ako deň v riadku
V druhej alternatíve pribudol VLOOKUP, je to veľmi užitočná funkcia, ak ju nepoznáš naštuduj si

Stĺpce sú tam pridané, ty si to potom len skopíruj a prepíš existujúci stĺpec Dátum a prípadne pridaj ten s číslami dní alebo tie čísla dní napíš napevno do vzorcov pre každý riadok zvlášť.

Edit: reuploadol som excel, zabudol som dať save než som ho priložil a bola tam len prvá alternatíva
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Programy a problémy s nimi"