MS Outlook desktop - Ako zabranit aby do hlavicky emailu pridal lokalny hostname a ip PC z ktoreho bol odoslany?

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

MS Outlook desktop - Ako zabranit aby do hlavicky emailu pridal lokalny hostname a ip PC z ktoreho bol odoslany?

Príspevok od používateľa Googler1 »

MS Outlook desktop - Ako zabranit aby do hlavicky emailu pridal lokalny hostname a ip PC z ktoreho bol odoslany?
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2080
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: MS Outlook desktop - Ako zabranit aby do hlavicky emailu pridal lokalny hostname a ip PC z ktoreho bol odoslany?

Príspevok od používateľa zoom »

MS Outlook pouzivas ako bezny klient (POP3/IMAP a SMTP) alebo s Exchange serverom?

Neviem, ako docielit nepridavanie lokalneho hostname/IP do odchadzajuceho mailu, ale nemyslim si, ze to pojde nejako jednoducho. Samotny SMTP protokol je navrhnuty tak, ze je to sucast komunikacie. Otvoris si RFC-cko samotneho SMTP protokolu [klik] a sekcia 4.1.1.1 hovori:
The argument clause contains the fully-qualified domain name of the SMTP client, if one is available. In situations in which the SMTP client system does not have a meaningful domain name (e.g., when its address is dynamically allocated and no reverse mapping record is available), the client SHOULD send an address literal (see Section 4.1.3).
No a ked nemas FQDN na PC, tak sekcia 4.1.3 upresnuje, ze:
Sometimes a host is not known to the domain name system and communication (and, in particular, communication to report and repair the error) is blocked. To bypass this barrier, a special literal form of the address is allowed as an alternative to a domain name. For IPv4 addresses, this form uses four small decimal integers separated by dots and enclosed by brackets such as [123.255.37.2]
Takze vlastne je podstatou SMTP protokolu, ze pri HELO/EHLO dostane informaciu o FQDN alebo IP adrese.
Mozno niekto bude vediet viac. Ak to mas vo firmenom prostredi, mozno by sa dalo na mailserveri nastavit, aby tuto info mazal z hlavicky...? Neviem.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8551
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: MS Outlook desktop - Ako zabranit aby do hlavicky emailu pridal lokalny hostname a ip PC z ktoreho bol odoslany?

Príspevok od používateľa shiro »

Pri Exchange sa to vraj da nejak osefovat, ale tiez to nieje standardne.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: MS Outlook desktop - Ako zabranit aby do hlavicky emailu pridal lokalny hostname a ip PC z ktoreho bol odoslany?

Príspevok od používateľa Hexaris »

Mame to vsade nastavene cez header check a mazanie v hlavicke. V linuxe napr cez postfix pomocou pcre/regexp priamo klienta alebo vseobecne /^X-Originating-IP:/ . Vacsinou kazdy server ma nieco co sa da pouzit. Hlavne musis mat pristup k smtp a jeho konfiguracii.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: MS Outlook desktop - Ako zabranit aby do hlavicky emailu pridal lokalny hostname a ip PC z ktoreho bol odoslany?

Príspevok od používateľa Googler1 »

aha, takze by som potreboval vlastny mail server a u 3rd party poskytovatelov sa to neda?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8551
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: MS Outlook desktop - Ako zabranit aby do hlavicky emailu pridal lokalny hostname a ip PC z ktoreho bol odoslany?

Príspevok od používateľa shiro »

spytaj sa svojho 3rd party poskytovatela, ci sa im bude chciet s podobnou haluzou babrat :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: MS Outlook desktop - Ako zabranit aby do hlavicky emailu pridal lokalny hostname a ip PC z ktoreho bol odoslany?

Príspevok od používateľa Googler1 »

to sa im asi nebude chciet :D ale ta moja otazka bola smerovana na postYIdecoy lebo som mal dojem ze pisal o rieseni na custom mail servery a nie na platenpm hostingu tak som si chcel len overit ze myslel custom server

Návrat na "Programy a problémy s nimi"