Problem s Blue Screen

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Problem s Blue Screen

Príspevok od používateľa killswitch »

blue screen ti sposobuje ovladac fltmgr.sys, ktory je zodpovedny za ovladanie suboroveho systemu disku. z toho dedukujem, ze moze byt problem s diskom. to by vysvetlovalo aj divne zvuky, ci mrznutie.
http://s7.directupload.net/images/110508/sgopg2ug.jpg
tomek9231
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2011, 14:11

Re: Problem s Blue Screen

Príspevok od používateľa tomek9231 »

killswitch napísal:blue screen ti sposobuje ovladac fltmgr.sys, ktory je zodpovedny za ovladanie suboroveho systemu disku. z toho dedukujem, ze moze byt problem s diskom. to by vysvetlovalo aj divne zvuky, ci mrznutie.
http://s7.directupload.net/images/110508/sgopg2ug.jpg

Prosím vysvetli, nechápem, mám medzi tými udalosťami hľadať niečo konkrétne ? Ale čo :red:
Spravil by som screen

EDIT: Skúsil som vo Windows logs > Applications vyhľadať chkdsk ale nenašlo to žiaden. Môže to byť tým, že som predtým, než som spustil event viever spustil chkdsk ale nespustil som ho s parametrom /f ??
Mám ho s ním spustiť ? Nestane sa s notebookom nič ? Ako to spustiť ?
Naposledy upravil/-a tomek9231 v Ne 08. Máj, 2011, 15:09, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Problem s Blue Screen

Príspevok od používateľa killswitch »

sprav :-) eventviewer/windowslogs/application...a tam pohladaj source CHKDSK, tak ako to mam na tom screenshote. zaujima ma hlavne polozka bad sectors, pripadne ci ohlasi nejaku inu chybu.
tomek9231
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2011, 14:11

Re: Problem s Blue Screen

Príspevok od používateľa tomek9231 »

eventviewer/windowslogs/application

Klikol som v tom na Find a napísal chkdsk, chvíľku hľadalo ale nič nenašlo.... :?
Mám chkdsk, predtým než spustím enevtviewer, spustiť s parametrom /f ako si to písal ? Ale ako to spustím s tým parametrom ? :red:

EDIT: Prepáč že Ťa s tým stále otravujem, ale nemáš skype alebo facebook aby sme mohli komunikovať rýchlejšie ? :good:
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Problem s Blue Screen

Príspevok od používateľa killswitch »

ak nic nenaslo, tak sa checkdisk vobec nespustil. to sa mi nejak nezda. skus este raz spustit chkdsk a potom posli screenshot z toho eventviewra/win logs/app. musi tam byt.

"chkdsk /f" spusti kontrolu disku a ak najde nejake chyby, tak ich opravi. musim ta ale upozornit, ze niektore "opravy" mozu sposobit poskodenie suborov, aj systemovych a win moze byt nefunkcny a bude potom treba robit reinstall systemu. skusme to najprv len v read only mode, teda bez parametru f.
tomek9231
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2011, 14:11

Re: Problem s Blue Screen

Príspevok od používateľa tomek9231 »

killswitch napísal:ak nic nenaslo, tak sa checkdisk vobec nespustil. to sa mi nejak nezda. skus este raz spustit chkdsk a potom posli screenshot z toho eventviewra/win logs/app. musi tam byt.

"chkdsk /f" spusti kontrolu disku a ak najde nejake chyby, tak ich opravi. musim ta ale upozornit, ze niektore "opravy" mozu sposobit poskodenie suborov, aj systemovych a win moze byt nefunkcny a bude potom treba robit reinstall systemu. skusme to najprv len v read only mode, teda bez parametru f.

Tak som išiel takto, ale nič nenašlo :smutny:
Štart > chkdsk > nabehla čierna konzola asi na 1 sekundu a hneď zmizla > štart > napísal som ev a hneď sa zobrazilo predvolené event viewer tak som ho spustil >windows logs > application > označil som udalosť, ktorá bola najvyššie > klikol som na find a napísal chkdsk > po pár sekundách vyskočilo okienko s textom: Searching from the selected event to the end of the list, there is no event that contains the specified string. To search all events, select the first event in the list and run the search again.

http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... ever2.png/
Čo teraz, keď to nič nenašlo ? :smutny:

EDIT: Pridal som screen
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Problem s Blue Screen

Príspevok od používateľa killswitch »

hmm, z nejakeho dovodu ti ani nespusti checkdisk. skusme pozriet smart. stiahni povedzme Speedfan a pozri zalozku Smart. pripadne mozes postnut opat screenshot.
tomek9231
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2011, 14:11

Re: Problem s Blue Screen

Príspevok od používateľa tomek9231 »

killswitch napísal:hmm, z nejakeho dovodu ti ani nespusti checkdisk. skusme pozriet smart. stiahni povedzme Speedfan a pozri zalozku Smart. pripadne mozes postnut opat screenshot.
Ok idem nato. Zatiaľ vďaka :-)
tomek9231
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2011, 14:11

Re: Problem s Blue Screen

Príspevok od používateľa tomek9231 »

Čo som pozrel, tak by hádam mohla stačiť aj AIDA64, ktorú mám v notebooku:
http://imageshack.us/photo/my-images/101/aidaa.png/
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Problem s Blue Screen

Príspevok od používateľa killswitch »

ano staci. moc to ale nepomohlo. :(

este takto sa spytam. ked to zacalo robit, tak si instaloval nejaky konkretny program, hru, driver? nepamatas si?
tomek9231
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2011, 14:11

Re: Problem s Blue Screen

Príspevok od používateľa tomek9231 »

:smutny:
Na to si nepamätám. Notebook je pomerne nový, takže som postupne inštaloval všetko čo potrebujem, je toho dosť :-(

EDIT: ale driver to asi nebol, aspoň neviem o tom, že by som nejaký inštaloval
tomek9231
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2011, 14:11

Re: Problem s Blue Screen

Príspevok od používateľa tomek9231 »

Čo s tým ?
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Problem s Blue Screen

Príspevok od používateľa killswitch »

skusme teda otestovat pamat, ktora by za to mohla byt tiez zodpovedna. start/spustit..napis memory... a spusti Windows memory diagnostic.. pocitac sa restartuje a vykona sa diagnostika.
tomek9231
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2011, 14:11

Re: Problem s Blue Screen

Príspevok od používateľa tomek9231 »

Skúsil som, nezistili sa žiadne chyby. Takže to bude softvérom ? :OO=
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Problem s Blue Screen

Príspevok od používateľa killswitch »

este taka otazka. pada to uplne nahodne alebo pri nejakej specifickej cinnosti? pripadne to pada len pri zatazi?

edit: aha, vidim prvy post :-)

mozno by som skusil pouzit nejaky bod obnovy systemu, ak to mas zapnute. ak nepomoze, tak skusit updateovat vsetky ovladace. ak ani to, tak najjednoduchsi asi bude reinstal systemu.

Návrat na "Mobilné PC"