Skúsenosti s novou radou MSI GE63 RAIDER

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Skúsenosti s novou radou MSI GE63 RAIDER

Príspevok od používateľa CageJ »

Ahojte,

pripravil som si pre Vás malé review tohto veľmi zaujímavého herného notebooku vyššej strednej triedy. Zaujíma ma tiež spätná väzba pre výrobcu aby sa nedostatky prípadne riešili.

https://www.msi.com/Laptop/GE63-7RD-Raider.html

Konfigurácia:

Intel Core i7 7700HQ
GTX 1070
16GB
256SSD
1TB
120Hz TN panel, s pokrytím až 100% sRGB.

Takže notebook by mal podľa configu bez problémov zvládať najnovšie hry, uvidíme :).

Displej

Za mňa jedným slovom výborný. 120 Hz je vidieť aj vo Wine, spočiatku som bol skeptický voči TN panelu, avšak farby sú pekné, zamrzí horší pozorovací uhol, ale vidieť len zospodu.. Kvalitou určite prekoná aj lacné IPS.

Šasi

GE rada ma pozitívne prekvapila. Magnéziové šasi dáva pocit, že v ruke máte prémiový produkt (bez ohľadu na cenu). Všetko pevne drží a klávesnica sa neprehýba. Dokonca aj displej je pevný. Ako nevýhodu vidím, že je lapač na odtlačky prstov, holt daň za kvalitné šasi. Zospodu a oblasti chladenia nájdeme masívne plasty a ich prípadne zlomenie si bude vyžadovať dávku sily.

Chladenie

Tak, Cooler Booster MSI je prepracovaný ako po HW tak po SW stránke, zato môže hlavne pridaný MSI Dragon Center. Notebook je pri hraní chladný v oblasti touchpadu a klávesnice. Termálnou sondou som nameral na touchpade cca 26°c a v okolí klávesnice cca 34°C. CPU ani GPU netrotlujú.
Za efektívne chladenie môžu hlavne oddelené heatpipe trubice, ktorých je 6. Výrobca umožňuje pretrhnúť štítok a vymeniť SSD, HDD, RAM či prepastovať stroj.

Výkon

Dodám postupne benchmarky, ale vysoký. Prevetráme aj 4K ? :)

Výbava

Tak portov je hodne a tým myslím viac než dosť. Keď niektorá redakcia napíše, že má notebook dosť portov a je tam jedno až dve USB a k tomu Type-C, tak by som ich .... Tu sú USB 3× + Type-C. Zaujímavosťou je, že sú podsvietené. Nechýba čítačka SD kariet, dvojica video výstupov - HDMI a DP a pozlatené audio jack konektory. Audio - tak zvukový prejav notebooku je super, to je nutné odskúšať. https://gaming.youtube.com/watch?t=752&v=OBgPyvCoJAs

Pre koho teda je notebook určený? Pre tých, čo hľadajú solídny a rýchly displej, veľké SSD, silnú grafickú kartu. Zamrzí len vyššia cena, ale to už je tak nejak štandard.
Ak ho niekto má alebo má nejaké skúsenosti, píšte!

Návrat na "Mobilné PC"