Lenovo Y700 - čo teraz?

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Lenovo Y700 - čo teraz?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ahojte, práve som, konečne, doriešil NTB, skončil som s Lenovo Y700 a nejako neviem, kám sa pohnúť, mal by som pár otázok (priznám sa, že som vlastne nikdy nemal NTB, okrem firemného, kde ak človek nie je admin, tak nemá ani chuť s ním čokoľvek robiť).

Aplikácie - Lenovo App Explorer, je v tej appke niečo užitočné? Niečo ako nejaké platené appky, ktoré sú vďaka tomu na Lenovách zdarma? Či je to len klasický junk?

Starostlivosť - zaujímavá odrážka ale v okamihu, keď som položil zápestia na ten povrch (smooth finish), teda na to pogumované svinstvo, tak len rozmýšľam, čo s tým - riešili ste to nejako, celkovo, na vašich NTB? Aj som žmurkol na dbrand ale skin pre NTB okrem Macov a Razerov nemajú.
Rád by som sa hlavne kvôli budúcemu prejavu vyhol tomu, že tie povrchy vyšúcham - znižuje to hodnotu.

SSD - môj model má NVMEčko Samsung MZVL256 - AS SSD je tragédia (http://www.samsung.com/semiconductor/pr ... CHP?ia=831), oplatí sa ho nechať? Nemáte s týmito SSD skúsenosti?

Partície - viem, že NTB partície sú často šialené, u mňa
http://i.imgur.com/oEhXUu5.jpg
Déčko som si pozrel a vyzerá to, že je to len pre ovládače, takže to by som potrebovať nemal, no čo ostatné? Viem to proste zmazať? Pokiaľ sa nemýlim, teraz sa Win10 aktivuje automaticky vďaka digitálnym licenciám (pýtal som sa to predtým tu), takže teoreticky žiadnu z nich nepotrebujem, nie?

Inak, nejaké iné tipy, triky, taktiky od notebookových veteránov? Ďakujem. :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Lenovo Y700 - čo teraz?

Príspevok od používateľa quicky »

Ja osobne som si na vsetkych hernych notebookoch robil komplet reinstal aj upravil particie...nikdy v živote som ten junk tam nenechal..ale na poslednom lenove ma jedna apka zmysel co zapina ventilator na ultra turbo rezim :D

Cdkey som si vytiahol z regitrov a ten pouzival na aktivaciu...

Pod tie dlane jedine nejaka custom nalepka resp polep folia.inak to casom od potu vysuchas...mne aa to zatiap nepodarilo ale tie notasy som miminimalne pouzival
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Lenovo Y700 - čo teraz?

Príspevok od používateľa stiv »

SSD ludia vymienali. Zalezi co od toho cakas.

Myslis, ze nejaka nalepka bude na tom "smooth" povrchu dobre drzat? Mozes skusit kupit nejaku foliu a oblepit to, ale nemam skusenosti s davanim dole tych folii.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Lenovo Y700 - čo teraz?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Aj teraz? Lebo ako som pochopil, tak ho už netreba, lebo je to niekde pochované vo FW a od nejakej verzie W10 z tohoto roka to je už všetko automatizované.

A presne toto toto, to je náš starý dobrý priateľ ako na myškách a to proste nikdy nevydrží. Lenovo má vždy dokáže prekvapiť ich genialitou. Aj Y520 má pogumovaný?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Lenovo Y700 - čo teraz?

Príspevok od používateľa quicky »

Anooo aj predchadzajuce dva modely boli taka hladka jemna guma...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Lenovo Y700 - čo teraz?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Jo, ja som pomaly pred nejakými dvoma týždňami skoro aj šiel do jedného Y50-70 (viac ako dva roky starý), bohvie ako bol vyšúchaný.

Inak, neviem, či je to problém ale mám zlé tušenie - snažím sa ho nabiť a nejde to - respektíve cez 94% sa nedostane, ani za hodinu sa to už nepohlo ďalej.
Baterka má ale len 14 cyklov, tak tomu nerozumiem (NTB bol zo skladových zásob, kedysi bol ako showcase kúsok a odvtedy v krabici ).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Lenovo Y700 - čo teraz?

Príspevok od používateľa quicky »

Neni to nahodou zapnuta ta funkcia ochrany proti prebijaniu baterky ? Ja take mam myslim,len neviem pri kolko percent to zastane
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Re: Lenovo Y700 - čo teraz?

Príspevok od používateľa Monster »

Vela notebookov ma tento povrch, ide to pekne na nervy, preto som aj nechcel alienware lebo je to hned umastene. Frajerka ma XPS a to vyzera horsie ako tanier po troch reznoch a staci ze par dni to necisti. Dbrand je k nicomu, stoji to brutalne peniaze (45 dolarov) a to co to ma chranit na notebooku to nechrani. Najvacsi problem razeru su rohy a tie dbrand nepokryva.
Asus Zenbook Duo Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Lenovo Y700 - čo teraz?

Príspevok od používateľa quicky »

ja si myslim,ze by to slo aj klasickou 3M foliou a pod ...neni problem aby ti to niekde co s tym robia vyrezali, resp myslim,ze podla sablony si to vies aj sam :) hej ten povrch neni stastny, je tam proste vidiet ked tam je polozena ruka :)

Návrat na "Mobilné PC"