GPU komin

Všetko o chladení dusíkom, kompresorovom chladení, peltiéroch a ďalších formách extrémneho chladenia...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: GPU komin

Príspevok od používateľa jergus »

palee: no cely vtip je v tom, ze ten komin je spraveny na grafiku s roztecami dier 53mm, a len vcera mi nan prisiel material, takze som rad ze som to vobec stihol vyrobit, nie to este odskusat, a ani ho nemam na com odskusat...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: GPU komin

Príspevok od používateľa palee »

viem, preto hovorím, že škoda... vlastne vy tam budete mať všetko na prvýkrát... nielen to chladenie, ale aj celú zostavu... práve sme o tom s Marekom hovorili... iný už majú všetko povyskúšané a na súťaži to budú len dolaďovať pre danú zostavu a vy ste ešte ten systém ani nevideli :( ... aspoň jeden vám mohli zariadiť pre vyskúšanie... ale tak čo už, o to to bude zaujímavejšie, tak sa držte ;)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: GPU komin

Príspevok od používateľa jergus »

Ja myslim ze nejak extra karty miesat nebudeme. Ja idem ako clovek na chladenie, 90% svojho ukolu som splnil, kominy su vyrobene, na mieste im este prebrusim cpu a potom ma uz caka len nalievaie dusika, a spionaz :dance:
Marek s Aerosuprom su na pretaktovanie, a aerosuprov kolega na voltmod grafiky. Neviem ci aj ostatni, ale ja to beriem len ako vylet a dufam ze si uzijeme kopec srandy...

PS: a ak sa mi podari predat nejakemu zbludilemu holandanovi komin, budem len rad, lebo inak pojde do srotu...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: GPU komin

Príspevok od používateľa palee »

nie som nijaký technik a ani to na obrázku dobre nevidieť, ale nedal by sa prirobiť nejaký ten univerzálny úchytný systém, napr. taký ten štvorček umelohmotný, aký je aj pri cpu pot-och, len nejaký tenší, že by sa priskrutkoval cez tie diery a na tom (štvorčeku) by boli diery pre iné rozmery/karty... resp. by tam bola asi potreba zbrúsiť trochu z tých výčnelkov dier, aby to aj dosadalo na jadro... teoreticky by to nešlo? :?

dúfam, že si pochopil, čo som chcel povedať :-D
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: GPU komin

Príspevok od používateľa jergus »

Jasne pochopil, ako dalo by sa to upravovat, ale nemam na to vobec naladu a ani chut...Najhorsie je upravovat, radsej rovno vyrobim novu vezu :)
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: GPU komin

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Pekná robota vyzerá to ako odliatok... :-)
Snáď bude všetko sedieť..

Good luck ;)
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: GPU komin

Príspevok od používateľa cool_point »

Mne sa to veľmi páči. Je to nádherná prácička. Klobúk dole.
Držím palce... :good:
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: GPU komin

Príspevok od používateľa jergus »

Takze komin sedel presne ako mal, ale jeho vnutorna konstrukcia nebola idealna plus nebol dobry napad spravit ho ovalny a nechat vystupky na srouby koli problemom s izolaciou. Najblizsi bude uplne ineho navrhu, plus urobit fullcover bol dobry napad (po konzultacii s eletrotechnikom), takze budem sa do buducna uberat tym smerom...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil

Návrat na "Extrémne chladenie"