Komin na N2 (+rev2, +rev3, +OBR)

Všetko o chladení dusíkom, kompresorovom chladení, peltiéroch a ďalších formách extrémneho chladenia...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Komin na N2 (+rev2, +rev3, +OBR)

Príspevok od používateľa jergus »

Len tak zo zvedavosti som si chcel vyrobit komin pre tekuty dusik. Tak posudte ci sa zadaril. Predbezne on ma zaujem jeden uzivatel z fora, dufam ze po zhliadnuty tychto foto ho nestrati :red:
Vysku ma 160mm, vonkajsi priemer 60mm a vnutorny priemer 50mm. Je vyrobeny z duralu. Spodna cast je prizvarana. Zvar som nechcel ani obrusovat ani sustruzit, neviem co narobia nizske teploty prave na spoji. Do spodnej casti je navrtanych par dierok pre lepsi prestup tepla. Cely komin je otryskany jemnym pieskom. Spona je zo silonu pre s775. Povodne som ju chcel sparit na prirubu, ale nakoniec je prichytena dvomi skrutkami aby sa dala nastavit do roznuch vysok. Chyba este izolacna pena.

Fotky su v galerii
http://pokec.azet.sk/sleep-er/fotoalbumy/komin-na-n2
Naposledy upravil/-a jergus v Ut 02. Jún, 2015, 23:57, upravené celkom 4 krát.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Re: Komin na N2

Príspevok od používateľa Rusty »

mas zlate rucicky. podla mna to vyzera velmi profesionalne
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Komin na N2

Príspevok od používateľa palee »

pekná práca, ako vždy :good:

už ho len čím skôr vyskúšať :D
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Komin na N2

Príspevok od používateľa Josifek »

O to sa uz postaram ja :laugh: Vyzera super, uz aby som ho mal cim skor doma :good:
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Komin na N2

Príspevok od používateľa jergus »

Dnes som este trosku prebrusoval zakladnu, ale kedze hlinik ma take vlastnosti ako ma, nie je to uplne ono.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
slawo206
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 687
Dátum registrácie: Št 26. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Handlová

Re: Komin na N2

Príspevok od používateľa slawo206 »

kazdopadne fakt paradicka... mat peniaze na vyse hned by som si zaaktoval takymto sposobom...
Gigabyte GA-M52L-S3 II AMD Athlon X2 4200+ Windsor (2,2ghz @ 2,9ghz) II ATI/AMD Sapphire HD3850 512Mb II KME 400W II 2x1Gb Kingston 800mhz CL5 II Arctic Cooling Freezer 64 pro PWM II LG H55L LS II Projekt WoodCase in progress
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Komin na N2

Príspevok od používateľa jergus »

Takze po par veceroch na ICQ s uzivatelom A2C som sa pustil do vyroby medeno hlinikoveho komina. A2C mi poslal nejake linky z US for, a nebudeme predsa horsi ako neandrtalci americania. Vo stvrtok som zavolal do dubnice, objednal med, v piatok bola tu. Hlinikovu ruru som zohnal v sklade a islo sa na vec. Komin ma priemer 80mm, vysku skoro 185mm, hrubka kazdej steny je 8mm. Medena cast sa bude sroubovat do hlinikovej casti, a medzi nimi v osadeni bude silonova spona. Najskor som vyrobil medenu zakladnu. Jej vyska je 78mm, priemer 80mm, hrubka steny 8mm, na dne v strede je taky maly pipicek pre zvacsenie plochy, na hornej casti je osadenie vyskoe 30mm (10mm je na zavit a 20mm je pre sponu). Zo spodnej strany je spraveny 45 stupnovy uhol. Hlinikova cast je vysoka 120mm, vo vnutri ma osadenie pre zavit, ten by sa mal rezat v pondelok. Nakolko som nemal osmicku stenu, musel som ruru celu prehrubovat, preto je z vnutornej strany drsna. Medeny polotovar vazil 3,4kg po ofrezovani sa hmotnost zmenila na 1,3. Zatial som spravil na komine prvych 5 hodin, treba este dokoncit povrch, narezat zavit, vyrobit skrutky, hlinikovy backplate, silonovu sponu a ak vsetko dobre dopadne, v piatok do malaciek dobehne kurier, a na lanke sa budete blaznit zatial len so suchym ladom...
Tak koniec kecov, tu je par fotiek z vyroby.
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Re: Komin na N2 (+rev2)

Príspevok od používateľa A2C »

Dokonalé ako vždy :cool: už sa teším až to dám na QX9650 :evil:
http://picasaweb.google.sk/A2C.the.over ... ceLN2Tower" onclick="window.open(this.href);return false; tu sú všetky fotky z výroby "bon apetit" :good:
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Komin na N2 (+rev2)

Príspevok od používateľa r1z1ko »

@ jergus ?? A prečo si to robil na freze ?? taketo veci sa robia predsa na sústruhu ! (Ale čo ti ja budem hovoriť)
Jediné moje vysvetlenie je že si nemal prístup k takému stroju...pretože robiť guľaté tvary na hornej CNC fréze je dosť nepraktické.


Ale ináč nieje čo dodať, klasická veža... (bimetal :-) )
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Komin na N2 (+rev2)

Príspevok od používateľa jergus »

Ak by som to chcel robit na sustruhu, musel by som pouzit modularny vrtak a ten by mi spravil rovne dno. Do hlbky 70mm sa u nas bezne nerobi a nemam take dlhe noze. Za dalsie, u nas sa nerobi na sustruhoch s medou, cize nemame na med naradie, kdezto do frezy mam platkov na vsetky druhy materialov. A ten posledny dovod, pri sustruhu by som musel stat, kdezto freza isla sama :D
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Komin na N2 (+rev2)

Príspevok od používateľa jergus »

Dnes som zasa nieco porobil. Narezane zavity do medenej a aj hlinikovej casti, vyrobena silonova spona pre socket 775 a aj hlinik a aj med som otryskal, aby povrch ako tak vyzeral.
Ak vsetko pojde ako ma, zajtra komin odide do BA a v sobotu Vam prajem dobru zabavu na Lanke

Galeria: http://fotoalbumy.azet.sk/sleep-er/komi ... cadf5a1765" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a jergus v St 20. Aug, 2008, 13:38, upravené celkom 1 krát.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Komin na N2 (+rev2)

Príspevok od používateľa r1z1ko »

jergus...zmeň prosím ťa image hosting pretože sa azetacke odkazy nemajú radi s forom...
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Používateľov profilový obrázok
0Ro!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: Ne 11. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Gelnica

Re: Komin na N2 (+rev2)

Príspevok od používateľa 0Ro! »

už, aby som ho mal doma :D :drool: Obrázok
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Komin na N2 (+rev2, +rev3)

Príspevok od používateľa jergus »

Tak su tu nove fotky revizie 3, je to komin na objednavku pre Luba Kuzmana, zmeny su hlavne v tvare medenej zakladne, komin uz nie je na zavit ale medena cast je do hlinikovej strojovo zalisovana, a spona je na vrchnej casti komina nie v strede. Spona je pre s775, s1366 a AM2 je zo silonu, komin ma priemer 80mm, backplate este spraveny nie je, ale bude z hlinika. Komplet fotky dodam behom tyzdna dodam foto uz aj s izolaciou.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Lkuzman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 349
Dátum registrácie: Pi 08. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: D. Kubín (33)

Re: Komin na N2 (+rev2, +rev3)

Príspevok od používateľa Lkuzman »

Jerguš ... proste krásna robota ... vďaka :)
Spoiler: ukázať
CPU: Phenom 940 @ 3,6GHz + SCYTHE MUGEN; RAM: 8GiB @ 800MHz; MB: ASUS M3A-32 MVP DELUXE; VGA: Saphire HD5770 : 960MHz / 5200MHz; SSD: OCZ VERTEX 2 120GB; HDD: WD 2TiB; PSU: Akasa 1200W, CASE: Lian Li - PC-V2010B; LCD: Acer 2723W, OS: Windows 7 Home x64-SK-OEM ...

Návrat na "Extrémne chladenie"