DryIce/LN2 Cooling - rady, skúsenosti, testy...

Všetko o chladení dusíkom, kompresorovom chladení, peltiéroch a ďalších formách extrémneho chladenia...
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Re: DryIce/LN2 Cooling - rady, skúsenosti, testy...

Príspevok od používateľa A2C »

že som mal tú "hračku" v rukách a je to strašný šmejd mal si napísať Jergušovi o kvalitný pot a nie si kupovať hračky (videl som kompletne všetky komíni čo boli na súťaži a ten duniekov bol jediný čo zaostával kvalitou za ostatními) :rolleyes: a ceny boli cca rovnaké
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: DryIce/LN2 Cooling - rady, skúsenosti, testy...

Príspevok od používateľa palee »

to je všetko pekné, len by si sa nechcel vrátiť do reality? :rolleyes: ... si nemysli, že keď si bol v Amstru, tak si teraz zhltol celú múdrosť sveta... ale tak raz z toho vyrastieš... ja viem, že sa rád vychvaluješ, ale na mňa to nehraj... čo Ty vieš o kvalite komínov? :hysterical: že Ti teraz chlapci prezradili, aký je naj? si myslíš, že Ti to fakt povedia? nebuď naivný... Jerguš to spraví, ok, ale ja nemienim čakať mesiace na pot ( nemyslím tým nič zlé o Jergušovi, chápem ho a možno ho niekedy aj poprosím, aby mi urobil), nehovoriac o izolácii a všetko k tomu? viem, že si chcel byť prvý, kto bude mať pot na nb, veď si sa mi už zas vychvaloval pred 2-3 týždňami, ale ja na také "hračičky" nemám čas, ja aj niečo robím, nielen ústa mi chodia... a mohol by som tu písať tisíc vecí, lebo v poslednom čase si trošku mimo, ale tak ja tu nebudem ten zlý, pán "veľký taktovač" :rolleyes: ...

btw, chladenie na chipsete je úplne jedno, aj tak to stačí na -40 až -50C , väčšina ich tam zomrie... takže ďalšie info k tým tisícom, čo som Ti už dal a s ktorými tu beháš po fóre, takže sa prosím Ťa uvedom, už som Ti to písal aj včera... :)
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Re: DryIce/LN2 Cooling - rady, skúsenosti, testy...

Príspevok od používateľa A2C »

oki oki beriem všetko navedomie už nič nebudem vravieť a ani písať :rolleyes:
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
socket
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Ne 04. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Hlohovec.

Re: DryIce/LN2 Cooling - rady, skúsenosti, testy...

Príspevok od používateľa socket »

A2C to co si napisal na xs? mozes trocha viac info? :(
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: DryIce/LN2 Cooling - rady, skúsenosti, testy...

Príspevok od používateľa jergus »

palee: s tym kominom je to velmi zlozite, teda nie urobit ho, ale navrhnut idealny tvar. Ja som chodil a pozeral hadam kazdemu do komina dnu, aky tvar ma kto spraveny a pod. Ale s ceskymi kolegami sme sa dohodli na spolupraci a behom nasledujuceho roka idem pracovat na idealnom vnutornom tvare komina.

A co sa tyka toho, ze komin robim do cca mesiaca, ak mi na slovensku zabespecis isty odber, tak tie kominy budem robit na tony a budem mat vzdy par doma k okamzitej dispozicii. Ale nakolko je na slovensku dokopy 5 ludi co maju o komin zaujem, a nakolko len material na jeden komin stoji cca 2000sk, tak to robim ako robim. Komu sa nepaci moze brat zo zahranicia za dvojnasobne ceny...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: DryIce/LN2 Cooling - rady, skúsenosti, testy...

Príspevok od používateľa palee »

veď ja Ťa chápem a aj trošku poznám, podľa toho, ako tu píšeš a vidím, že nemáš čas, ale ak treba, tak vieš urobiť... ja s tým nemám problém a aj preto som písal, že na Tvoju adresu nemyslím nič zlé, tu nešlo vobec o Teba, si v tom absolútne nevinne :)

ja sa prisposobujem situácii a aj inak som človek, ktorý ak zaplatí, chce to mať hned... viem, niekedy to preháňam, ale taký som :) ... chápem, že dopyt na Slovensku je slabý, ale ak by si sa na to dal, trebalo by len nahodiť fotky na zahr. fóra, jeden dva testy, myslím, že aj Marek by to spravil.. stále sa nájdu ľudia, ktorý niečo potrebujú, aj keď to nie je nič na zbohatnutie :-) ... alebo sa dohodnúťř s niektorým predajcom, že by to dal do ponuky, aj keď neviem, ako by sa to dalo spraviť po stránke finančnej a právnej...

a k tej cene, mne je to jedno, lebo to zaplatím... a 2000,- myslíš len materiál na komín? lebo ak k tomu prirátam ešte všetko na uchytenie + izolácie ( čo som ja napr. dostal neúrekom, za cenu i niekolko stovák ) + poštu + poistenie, tak mi to vychádza na rovnako... nehovoriac o tom, že to mám do 5-6 dní... samozrejme závisí, od koho berieš...

ten ideálny vnútorný tvar by aj mňa zaujímal :-D ... samozrejme len teoreticky... s kým som doteraz hovoril, každý Ti povie niečo iné, každý preferuje to svoje, takže je to ťažké... nehovoriac o tom, že sa teraz niektorí snažia to celé deliť pre dual a quad core zvlášť... nie som nejaký technik, takže tomu opravdu nerozumiem, ja keď to zmrazím, tak aj celé okolie socketu je zmrazené, takže mi je to (zatiaľ) absolútne jedno, aký tam je komín... po čase ale aj ja, si myslím, už budem vedieť robiť rozdiely medzi komínmi, ale teraz to neriešim... a najlepšie by bolo asi urobiť zopár typov a testovať, aj keď neviem, ako by sa dali urobiť rovnaké podmienky pre všetky komíny... dajú sa, ale samozrejme nie na 100%, je tam množstvo faktorov, ale po premyslení by sa možno dalo... kebyže sa na to samozrejme dáš alebo niečo potrebuješ, tak Ti rád pomožem :good:
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: DryIce/LN2 Cooling - rady, skúsenosti, testy...

Príspevok od používateľa jergus »

palee: 2000sk myslim komplet material, teda med, hlinik, silon, izolacie, proste vsetko. K tomu si prirataj postovne co je pri tej hmotnosti dost vysoke. Nakoniec ti vyjde ze mam za robotu cca 700-800sk z jedneho komina co je cca za 5-6 hodin roboty zalostne malo a robim to len preto ze ma strojarska robota bavi...

Co sa tyka tvaru komina. Je tu par problemov. Potrebujes velke mnozstvo medi koli zotrvacnosti, potrebujes dostatocne velku plochu na prenos tepla, potrebujes dostatok hran na tvorbu plynov, musis navrhnut tvar aby ti vo vnutri vzniklo nejake prudenie, a hadam najvacsi problem a ten zatial neriesil vobec nikto, je ako kontrolovat tvorbu plynov a tym aj ochladzovanie. Takze ako vidis nie je to tak ze vyrobis len tak hocico. A k tomu testovaniu, tak na 90% dokazem byt pri testovani objektivny.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: DryIce/LN2 Cooling - rady, skúsenosti, testy...

Príspevok od používateľa palee »

ja chápem, že nestačí hocičo, ja som to skor myslel tak, že v našich podmienkach a pri našich skúsenostiach mi to zatiaľ stačí... ale časom sa to asi zmení a budem sa o to stále viac a viac do hĺbky zaoberať... tá cena je ok, len škoda, že dopyt je malý, skoro nulový...

s tou meďou a plochou na prenos mi je to jasné... ale ako to myslíš s tým prúdením vo vnutrí? hovoríme o dusíku alebo suchom ľade?... pri tom odparovaní sa tvorí akýsi prúd, smer tekutiny, bublin :? , ktorým to prebieha a ten by si chcel ovplyvniť, aby sa čo najviac dotýkal medenej konštrukcie, čo najväčšej plochy? chápem to správne? a tiež nerozumiem tomu, ako myslíš, že kontrolovať tvorbu plynov, čo tým akože konkrétne myslíš?
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: DryIce/LN2 Cooling - rady, skúsenosti, testy...

Príspevok od používateľa jergus »

Zamysli sa nad fyzikalnym javom zmene tekuteho skupenstva na plynne a prides na to aj sam...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: DryIce/LN2 Cooling - rady, skúsenosti, testy...

Príspevok od používateľa palee »

tak ok, asi si budem musieť zopakovať nejaké to staršie učivo :D

Návrat na "Extrémne chladenie"