Extremne Chladenia

Všetko o chladení dusíkom, kompresorovom chladení, peltiéroch a ďalších formách extrémneho chladenia...
Používateľov profilový obrázok
Jeffo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Ut 09. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Detva(19)

Príspevok od používateľa Jeffo »

tu je tjez jedno wlakno o kaskadovom kompresorovom chladeni-ako ho clovek stavia...a stale nie je dokoncene zrejme: tUK
Naposledy upravil/-a Jeffo v Ne 03. Sep, 2006, 18:05, upravené celkom 1 krát.
CPU: Intel CeleronD 2,53GHz@2.89GHz PresHOT | MB: Abit BD7 III-i845 | RAM: 2x 512MB PC4000 Gold kit OCZ VX @304 MHz 2-2-2-5| VGA: ABIT GF MX 440(64MB) core:270/mem:405 | 2x AC Fan3 TC | HDD: Samsung SpinPoint P 200GB | DVD-RW NEC 3500 AG & DVD-ROM PIONEER 106 (slot-in)| SOUND: Creative SB Live! & 5.1 Creative-repro |PSU: 300W | DISPLAY: ACeR AL 1912 (19") | HP DJ 3420 & DJ 3745
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Premazane OT :!:

Rieste zalezitosti tykajuce sa vyhradne danej temy, cize extremneho chladenia.
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

nooo, celkom skoda, ze vacsina z Vas nevie po madarsky. na jednej stranke (co som uz dost casto postoval aj sem) prave takymi hommade vecami experimentuje (vynimka je len kompresorove chladenie, kvoli cene). ale je tam hodne o peltieroch a vodnych chladeniach. komu sa chce aspon preklikat obrazky, adresa je www.tuningnet.hu

podla mna asi ten naj, co sa tyka extremizmu pri chladeni (a prevadza 24/7/365) je kompresorove chladenie. co som vydel testy, to bol system Prometeia. p4 northwood pri -32C... to som mal vtedy riadny sok (my sme mali p3-ky a durony pri 40-50C =:D)

http://www.tomshardware.com/2003/06/10/ ... ia_mach_2/
Používateľov profilový obrázok
socket
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Ne 04. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Hlohovec.

Príspevok od používateľa socket »

Pani, napadla ma jedna celkom pekna vec:
Kto by mal nejaku staru chladnicku, tak by sa mohlo spravit toto:
Dat normal vodnika, radiator dat do chladnicky, tam by este mala byt voda kvapalna. Problem s kondenzovanim by sa vyriesil tak, ze by sa obalilo CPU/GPU nejakym polystirenom.
Kto by chcel dat radiator do mraznicky, aj to sa da vyriesit, na XS fóre im to fachalo, dali do okruhu lieh a radiator dali do mraznicky. Ale trubky boli obalene srienou takze tam bude ovela vacsi problem s kondenzovanim.
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa NemesiS »

no jo chcel som napisat tu Prometeiu len som tomu nevedel prist na meno...
inak Mach 3 by mal myt lepsi.
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

to socket : nenapadlo to len teba. Uz davno je tato myslienka na svete, ale preco myslis, ze sa neujala?

Sam som i koli tomu kupoval davnejsie vodnika a zabezpecil si postarsiu chladnicku, ktora mi odvtedy len zavadia v garazi. Ono ale nic nie je jednoduche a tato zalezitost toboz nie. KeD si clovek dobre zrata dve a dve, zisti, ze problemy su v tomto nekonecne a nakoniec od spekulacii upusti.
Používateľov profilový obrázok
socket
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Ne 04. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Hlohovec.

Príspevok od používateľa socket »

uved niektore.
a ked mas nepotrebnu chladnicku tak sa mi zide, na kaskadu.

Návrat na "Extrémne chladenie"