FiiO Olympus E10 - slúchadlový zosilňovač s DAC

Recenzie produktov od našich čitateľov...
Lovap
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2011, 11:04

FiiO Olympus E10 - slúchadlový zosilňovač s DAC

Príspevok od užívateľa Lovap » So 11. Máj, 2013, 17:34

Zdravím
V poslednej dobe som si začal nejako častejšie všímať na fórach ako toto sekcie venované zvuku. Rád počúvam hudbu, aj keď radšej doma ako na cestách, a tak som začal rozmýšľať nejako vylepšiť zvukový reťazec môjho PC, najlepšie tak aby to moc nestálo :-) . Po vyriešení reproduktorovej časti (kúpou reproduktorov Microlab Solo 6C) som prešiel na slúchadlovú časť. Pri výbere slúchadiel na Alze (na ceste Audio-technica ATH M-30), som si všimol nejaký slúchadlový zosilňovač s DAC FiiO Olympus E-10. Na fórach sa táto firma často spomínala ako výrobca dobrých zosilňovačov pre mp3 prehrávače a tak som, po zistení, že DAC je vlastne ako externá zvukovka a môžu byť do toho zapojené aj reproduktory, prístrojček kúpil.

Balenie

Prístroj je distribuovaný v kovovej škatuľke, opásanej papierovou páskou. Vzadu na páske sú vypísané parametre výrobku. Po sňatí pásky a otvorení krabičky sa dostaneme k samotnému prístroju, ktorý je proti poškodeniu pri preprave chránený tvarovaným plastom pokrytým nejakým zamatom, zhora je chránený zloženým návodom na použitie. Po vybratí prístroja a výstelky sa ukáže príslušenstvo: USB kábel s mini USB koncovkou a samolepiace nožičky (8 ks).

Prístroj

Je veľmi maličký, celý vyrobený z hliníku (rozmery DxŠxV sú 79x49,1x21 mm), na prednej strane je výstup na slúchadlá vo forme 3,5 mm jacku, prepínač Bass Boostu (OFF - 0 dB, ON - +3 dB), modrá dióda indikujúca zapnutý stav a ovládač hlasitosti. Na zadnej strane je výstup Line Out (3,5 mm jack), koaxial výstup a mini USB vstup na pripojenie k počítaču a napájanie. Spodná strana skrýva prepínač Gain (Low - +3 dB a High - +10 dB) - toto, priznávam sa, neviem na čo je :-) . Na vrchnej strane je len názov výrobku.

Parametre

Max výstupný výkon je 150 mW pri 32 Ohm
Dokáže obslúžiť signál s 96 KHz/24 Bit
Vhodný pre slúchadlá od 16 do 300 Ohm
Výstupy (koax a line out) nie sú regulovateľné potenciometrom.

Zapojenie

Po zapojení USB do počítača sa tento prístroj objaví v správcovi zvukových zariadení ako SPDIF Interface FiiO USB DAC -E10. Po jeho zvolení ako predvoleného zariadenia začne fungovať. Ovládače sa inštalujú samy. Reproduktory mám zapojené do zadného linkového výstupu.

Zvuk

Nie som nejaký fajnšmeker, ale po pripojení reprákov a hlavne slúchadiel (mám zatiaľ AKG 412p), sa mi zvuk javí lepší - basy nie sú také zahuhlané, sú pevnejšie, výšky uhladenejšie a je počuť o dosť viac detailov v skladbách. Celkovo som so zvukom spokojný.

Problémy

Nie sú to ani tak problémy, ako skôr nevýhody - nebolo by odveci, keby sa dal prepínať výstup na repráky a slúchadlá, pretože pripojením slúchadiel sa repráky neodpoja - to musím spraviť sám odpojením kábla z line-out, alebo prepnutím diaľkovým ovládačom reprákov na iný výstup (našťastie to moje repráky umožňujú). A bolo by lepšie keby bol väčší a ťažší - takto ho asi za chvíľu nebudem môcť v tom svojom bordeli na stole nájsť :laugh: .

Fotky
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

michalkoo10
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 13:28

Re: FiiO Olympus E10 - slúchadlový zosilňovač s DAC

Príspevok od užívateľa michalkoo10 » Pi 13. Dec, 2013, 13:20

vykon 150mW pri 32 Ohm je sice fajn ale asi mi nebudes vediet povedat aky vykon by zosik daval sluchadlam s impedanciou 300 Ohm co ?
mam v plane kupit sluchadla ktore maju impedanciu az 300 Ohm a kunim ten zosik a neviem ci ten zosik bude stacit, je mi jasne ze vzdy je to lepsie ako integrovana zvukovka :-D ale az taky vykon asi nedaju

Užívateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00

Príspevok od užívateľa M1ch4l » Pi 13. Dec, 2013, 13:30

E10 je slusny kusok, no na druhej strane ani ziaden zazrak. Nieco dost podobne ako uDAC.
Na 300 Ohm sluchadla nie uplne vhodne. Vyrobca v specifikaciach udava 32 az 100. O ake sluchadla konkretne ide?
Music: AKG K240 MK II @ NuForce Icon uDAC v2 Phone: NOKIA Lumia 800 WOT: Mko
Bike: Scott Aspect 20 2012 black/green
Coffee: Hario Skerton + Buono -> Chemex CM-6A
Spoiler: ukázať
CPU i7 4790K bez OC + U12S; MB Sabertooth Z97 Mark 2; RAM White HyperX Fury 16 GB; GPU Strix R9 280; SSD M500 240GB; HDD 2TB WD Black; PSU Seasonic G550; CASE Arctic White Define R4 Window; Peripherals DELL U2311H, Roccat ARVO, Razer Deathadder 2013 + Destructor 2

michalkoo10
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa michalkoo10 » Pi 13. Dec, 2013, 14:00

http://www.doucha.sk/recenzie/test-supe ... 330-hd-660
nieje to nic moc kedze stoja len tak malo a nechcem vela minat, tieto su len do casu ale riadim sa recenziou v ktorej dostali nemale hodnotenie :-) a tie otvorene som mal moznost vyskusat a bol som z nich uneseny aky maju zvuk nato ze je to kopia ovela drahsich Beyerdynamic :-D

M1ch4l
VIP
VIP

Príspevok od užívateľa M1ch4l » Pi 13. Dec, 2013, 14:08

ta recka je dost amaterska a vagna
a urcite mi prepacis a pochopis, ked poviem, ze mam obrovske pochybnosti o akychkolvek lacnych napodobeninach naozajstnych sluchadiel :)
CPU i7 4790K bez OC + U12S; MB Sabertooth Z97 Mark 2; RAM White HyperX Fury 16 GB; GPU Strix R9 280; SSD M500 240GB; HDD 2TB WD Black; PSU Seasonic G550; CASE Arctic White Define R4 Window; Peripherals DELL U2311H, Roccat ARVO, Razer Deathadder 2013 + Destructor 2

michalkoo10
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa michalkoo10 » Pi 13. Dec, 2013, 14:23

to je mi jasne :D ved neocakavam zazraky od sluchadiel za 30€ :D momentalne nemam nato aby som si mohol kupit audiofilske sluchadla za 150+ to az casom
teraz mi vystaci ta napodobenina :-D kedze mi moje sluchadla odisli :-( mne sa celkom pozdavaju ako konstrukcne tak aj zvukovo, ten zosik sice uz je drahy ale uz vydrzi do buducna, kedy nebudem musiet kupovat iny ked kupim poriadne sluchadla
ani moc na vyber zo zosikov nemam lebo nechcem zosik zo vstavanou bateriou ale chcem ho pripojit ku notebooku cez usb co FiiO Olympus E10 umoznuje, tento zosik mozno nieje nic moc ale premna je to jedina volba kedze ostatne a hlavne lepsie su podstatne drahsie

M1ch4l
VIP
VIP

Príspevok od užívateľa M1ch4l » Pi 13. Dec, 2013, 14:37

jasne, ked nie su prachy, tazko nieco riesit.
Podla mna je lepsie to spravit naopak - najskor kupit riadne sluchadla a vydrzat aj ia nintegrovanej zvukovke, a potom kupit nejaky rozumny DAC so zosikom k tomu. Ale uz ako chces.
inak sme dost offtopic, ak chces poradit, zaloz si temu v nakupnej poradni.

michalkoo10
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa michalkoo10 » Pi 13. Dec, 2013, 14:49

M1ch4l napísal:jasne, ked nie su prachy, tazko nieco riesit.
Podla mna je lepsie to spravit naopak - najskor kupit riadne sluchadla a vydrzat aj ia nintegrovanej zvukovke, a potom kupit nejaky rozumny DAC so zosikom k tomu. Ale uz ako chces.
inak sme dost offtopic, ak chces poradit, zaloz si temu v nakupnej poradni.
jj jasne, nechcem to tu zbytocne zatrepavat, ked to tu moc nepatri :-) aj tak vdaka a tvoje nazory :good:

Napísať odpoveď

Návrat na "Recenzie čitateľov"