Maxell Retro DJ - Lacné sluchátka s drahým zvukom

Recenzie produktov od našich čitateľov...
Užívateľov profilový obrázok
XZKX
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Dátum registrácie: Ne 09. Aug, 2009, 19:42

Maxell Retro DJ - Lacné sluchátka s drahým zvukom

Príspevok od užívateľa XZKX » Št 18. Apr, 2013, 17:19

Po minútach uvažovania, či sa oplatí ich kúpa, bol verdikt jednoznačný a od pondelka boli tieto sluchátka objednané z nemenovaného internetového obchodu. :rolleyes:
Obrázok Obrázok
Hneď ako som prišiel domov z práce, zvoní mi sused, že má pre mňa balík. Hľa, Maxelly! (aby sused prevzal balík od kuriéra ktorý je adresovaný pre mňa, to som ešte veru nezažil ale budiž :D )
***Balenie***
Dorazili v priesvitnej krabičke v ktorej hneď môžeme vidieť samotné sluchátka. Príslušenstvo a samotné balenie je fakt 18€ové, ale čo tam po príslušenstvu. Dôležité sú sluchátka a ich zvuk!
***Konštrukcia***
Kostra sluchátok je z kovu. Okrem samotnej kostry sú sluchátka plne z plastu. Hlavový most a náušníky sú z, na dotyk príjemnej, bielej umelej kože. Hlavový most je pohodlný a ľahko nastaviteľný jednoduchým potiahnutím slúchadla vyššie, alebo nižšie. Náušníky sú trochu tuhšie, zvnútra pekne vystlané príjemnou bielou "látkopenou". Slúchadlá sú bielej, ostatné plastové prvky striebornej farby. Na oboch slúchadlách sa vyníma nápis výrobcu a označenie "L" a "R" pre orientáciu. Kábel je z príjemnej mäkšej gumy samozrejme tiež bielej farby. Veľmi sa mi páči jeho mäkkosť a ohybnosť. Je zakončený pozláteným 3,5mm. jack konektorom. Trochu sa mi ale nepozdáva jej dlžka, ktorá činí 127cm.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
***Zvuk***
Zvuk sluchátok je podľa mojho názoru celkom vyrovnaný. Hlboké basy sú pekné ale skôr ich počuť, ako cítiť. Stredobasy sa mi pravdupovediac príliš nepáčia, sú tak nijaké. Stredy sú pekné, detailné, široké, priestorové. Výšky, no, niesú príliš detailné a miestami mám pocit, že buď je ich málo, alebo veľa (brutálne ostré). Človek by povedal, že to isto bude nahrávkou ale s ostatnými sluchátkami (Audio Technica CKM-55, Creative Fatal1ty, Koss UR29) som takýto jav vôbec nespozoroval. Taký Guilt alebo My Eyes od Nera sa takmer nedá počúvať.
Je sice pravda, že ich nemám zahorené takmer vôbec, ale zatiaľ je s nimi všetko také vyrovnané. Rock (Motorhead, Rammstein, Guns'n'Roses) je dobrý, elektronika (Kryptic Minds, The Prodigy, Noisia) mu príliš nesadne. Čo sa mi najviac páčilo je vážna hudba (Christoph Willibald Gluck, Mozart, Ennio Morricone). S Maxellmi znie vážne krásne.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
***Záver***
Celkovo sluchátka hodnotím veľmi kladne. Majú (za tú cenu) celkom kvalitné vyhotovenie a úžasný zvuk. Za 18€ nie je nad čím premýšľať.
Pioneer. Audio Technica. Sony. Intel. Microsoft.

Užívateľov profilový obrázok
Joey35
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 17. Dec, 2008, 23:36

Re: Maxell Retro DJ - Lacné sluchátka s drahým zvukom

Príspevok od užívateľa Joey35 » Ne 21. Apr, 2013, 14:04

pekna recenzia :) mam ich tiez, len v ciernej farbe a nemozem povedat na nich ani krive slovo za tie peniaze
STEAM: http://steamcommunity.com/profiles/7656 ... ?l=english

PC:MB:MSI P67A-C45 B3,CPU:Intel® Core i5-2500K+Gelid Tranquillo,GPU:GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3G,HDD:CRUCIAL MX100 256GB+Seagate barracuda 1TB,RAM:2x4GB Kingston HyperX 1333 CL9,PSU:Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze,Case:BitFenix Shinobi,LCD:BENQ GW2760

Napísať odpoveď

Návrat na "Recenzie čitateľov"