Microsoft Digital Media Keyboard 3000

Recenzie produktov od našich čitateľov...
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Kontaktovať užívateľa:

Microsoft Digital Media Keyboard 3000

Príspevok od užívateľa undertaker007 » Pi 18. Nov, 2011, 13:47

Klávesnicu som si vyzdvihol dnes v počítačovej predajni v Žiline. Túto recenziu už píšem na tejto klávesnici.
Prešiel by som teda rovno k obrázkom, pekne tak, ako som ju prvýkrát videl ja...

Obrázky krabice budú označené písmenami podľa tejto schémy:
Obrázok

Pohľad A: Obrázok

Pohľad B: Obrázok

Pohľad C: Obrázok

Pohľad D: Obrázok

Pohľad E: Obrázok

Pohľad F: Obrázok

Teraz už rozbaľovanie klávesnice...
Keď otvoríte červenú krabicu, na ktorej sú všelijaké špecifikácie, dostanete ešte jeden kartónový obal.
Obrázok

Následne až v tomto obale sa nachádza klávesnica a zopár manuálov a inštalačné CD. Niekto by si možno myslel, že sú to zbytočnosti, avšak aj v manuáloch, aj na USB kábli od klávesnice píšu, že najprv treba vložiť CD do PC a nainštalovať software a až potom pripojiť USB kábel od klávesnice do PC... ...rád by som ešte poznamenal, že toto zabalenie klávesnice sa nemusí zhodovať s tým balením, ako ju zabalil výrobca... ...klávesnicu som totiž kupoval poslednú a teda rozbalenú a bola dodatočne znovu zabalená v predajni...
ObrázokObrázokObrázok

Spomínaná informácia, že najprv treba inštalovať software:
ObrázokObrázok

Zaujímavá informácia nalepená na USB kábli:
Obrázok

Ešte jeden manuál, ktorý sa nachádzal pod klávesnicou:
Obrázok

Samotná klávesnica a rôzne zábery na ňu:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Všetky fotky v originálnej veľkosti môžete sťahovať odtiaľto

Od fotiek by som prešiel k hodnoteniu...
Zhodou okolností som si túto klávesnicu kúpil ja a deň nato môj spolužiak. Toto bolo výborné v jednej veci:
Na mojom kuse mi totiž vadilo zasekávajúca sa klávesa "E" a na spolužiakovej klávesnici som si overil, či je to chyba len môjho kusu, alebo chyba technológie výroby... ...na spolužiakovej klávesnici sa zasa tým istým spôsobom zasekával ľavý Shift. Toto zasekávanie sa časom úplne rozchodilo, každopádne zozačiatku to bolo veľmi nepríjemné - ťukli ste na danú klávesu tak, ako inokedy, no nestlačila sa... ...ale ako som písal - rozchodilo sa to...

Ďalej k mojim vysnívaným multimediálnym klávesám...
Po nainštalovaní softu, ktorý sa nachádza na priloženom CD sa vám vo vlastnostiach klávesnice v Ovládacom paneli vytvorí nová samostatná karta
ObrázokObrázok
Tu môžete prakticky hocijakej klávese nastaviť hociakú funkciu - či už spustenie programu, alebo spustenie príkazu z listu, alebo zaznamenať makro... ...ale načo som doteraz neprišiel - multimediálne klávesy (Play/Pause, Predchádzajúca, Ďaľšia, Stop) reagujú iba s Windows Media Playerom. Môžem mať spustený akýkoľvek iný prehrávač, stlačím niektorú z týchto kláves a otvorí sa WMP... :facepalm: Hádam to s pomocou internetu nejako poriešim...

Ďalej to, že klávesy F1 - F12 majú priradené všelijaké funkcie, ako späť, znova, nový, otvoriť, zavrieť, odpovedať na mail, preposlať mail, nový mail, neviem čo, uložiť a tlačiť je síce super, ale keď budete chcieť raz za čas skutočne použiť niektorú z F kláves, strašne vás bude žrať to, že najprv musíte stlačiť klávesu Flock, ktorá je nad Backspacom, čím prepnete F-kové klávesy do režimu F kláves, stlačiť svoj kláves a potom niekedy opäť stlačiť F lock na prepnutie do utilitiek... ...tuná by bolo lepšie riešenie nejaký Fn key, ktorý by bol v oblasti Ctrl a to tak, že len kým ho držíte, tak len vtedy by ste mali F-kové klávesy... ...môj názor... ...aspoň že vás o použitom režime F-kových kláves informuje LEDka napravo od LEDky ScrollLocku...

No a čo ma na tejto klávesnici trocha žerie - jej potlač kláves je nevýrazná - ja to taká sivobiela farba, s nízkym jasom a stačí, aby ste v miestnosti mali len trochu sivo a nevidíte na to... ...musíte si na ňu zasvietiť... ...áno ja viem, pri práci s PC mám mať kvalitné osvetlenie, dobrú polohu, stôl, stoličku a bla, bla, bla,... ...ale poznáme sa, vieme ako robíme, proste tá potlač je moc slabá...

No pokúsim sa ju zhodnotiť pre čitateľov štýlu začiatok, obrázky, koniec:
+ klasické rozloženie kláves, žiadne divočiny
+ za danú cenu dobrá kvalita spracovania
+ dobrá ergonómia klávesnice, na ktorú som si ja pri prechode zo starej klávesnice trošku dlhšie zvykal..
+ funkčné a multimediálne klávesy sú umiestnené tak, že nezavadzajú bežnej práci
+ veľmi veľa užitočných funkčných kláves a ešte viac nastavení na zmenu ich funkcie

- slabá potlač kláves
- nutnosť prepínania režimov pri F-kových klávesách (lepšie by bolo prepínanie cez nejakú Fn klávesu)
- reakcia multimediálnych kláves len na Windows Media Player
- nemáte odstraňovať nálepku z USB kábla (bohvie či jej odstránením nepadá záruka... :facepalm: )

undertaker007
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Kontaktovať užívateľa:

Re: Microsoft Digital Media Keyboard 3000

Príspevok od užívateľa undertaker007 » Ne 23. Dec, 2012, 22:29

Dnes, po viac ako roku užívania píšem tento príspevok s tým, že dnes z klávesnice odpadla aj posledná nálepka so slovenským layout - om a to na klávese, ktorú som za ten rok stlačil možno dva krát.
Tie slovenské layouty totiž boli na klávesách iba ponalepované a aj to nejakým veľmi pochybným spôsobom, prvé sa začali posúvať a neskôr odpadávať už po pár dňoch !
Nuž, čo už.....

Napísať odpoveď

Návrat na "Recenzie čitateľov"