Tt-eSports Challenger Pro -recenzia

Recenzie produktov od našich čitateľov...
Užívateľov profilový obrázok
s3c0
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: St 18. Okt, 2006, 02:00

Tt-eSports Challenger Pro -recenzia

Príspevok od užívateľa s3c0 » St 17. Aug, 2011, 17:47

Firma Thermaltake sa nedávno rozhodla sústrediť svoj záujem aj na hráčske vybavenie ktoré označuje ako Tt-eSports. V tejto užívateľskej recenzii by som chcel opísať Tt-eSports Challenger Pro. Pričom Thermaltake vyrába aj modeli Tt-eSports Challenger a Tt-eSports Challenger Ultimate.

Balenie:

Klávesnica je balená v pevnom kartónovom obale s výklopným vekom na ktorom je vyobrazená klávesnica so základnými údajmi. Po vyklopení veka sú pod ním podrobné údaje o klávesnici s ilustráciami o jednotlivých funkciách. Na bočných stranách sú len nápisy Tt eSports Challenger Pro. Na Spodnej strane sú vypísané základné údaje v 15 svetových jazykoch. Balenie obsahuje klávesnicu samotnú, odpojiteľný kábel ku klávesnici, malý vetráčik na ofukovanie rúk, vymeniteľné klávesy v červenej farbe s tzv. dummy key (kláves ktorý sa vymení za Windows kláves, ktorý potom nie je možné stlačiť) s nástrojom na menenie kláves, CD s ovládačmi, návod na použitie a textilný obal na prenos klávesnice. Samotný obal sa ľahko otvára a nepôsobí žiaden problém pri otváraní a zároveň je dosť pevný aby ochránil klávesnicu s príslušenstvom.

Obrázok

Obrázok

Ovládače:

Balenie obsahuje aj CD s ovládačmi takže ho stačí len rozbaliť a vložiť do mechaniky. Osobne ale odporúčam stiahnuť posledné ovládače z internetu, zo stránky TteSports, kde sú ľahko dostupné. Inštalácia je jednoduchá, rýchla a nemala by pôsobiť žiadne problémy, po nainštalovaní by sa mala zobraziť ikonka v lište oznámení. Ak chceme vykonať zmeny v nastaveniach musíme poklikať na tray ikonu v lište oznámení a počkať kým sa softvér skontaktuje s klávesnicou čo môže byť trocha otravné pri prvotnom testovaní a nastavovaní samotnej klávesnice, najmä keď klávesnica podporuje až štyri režimy nastavení. Tu sa dá nastaviť aj všetkých desať makro kláves na ktoré si môžete nastaviť rôzne kombinácie kláves aj s časovým oneskorením, môžete si nastaviť úroveň podsvietenia pod klávesamy aj vypnúť a zapnúť podsvietenie loga Tt. Teda nastavení je množstvo takže o zábavu na niekoľko minút je postarané. Keď máte všetko nastavané tak ako chcete, nezabudnite si uložiť nastavenia do 64kB pamäte klávesnice. Ovládače na klávesnicu Challenger Pro hodnotím ako vydarenejšie ako tie na myš Tt eSports Black.

Klávesnica samotná a jej regonómia:

Klávesnica je viac menej klasickej, pevnej konštrukcie s mierne menšou podložkou na dlane ktorá plní viac estetický ako ergonomický účel. Kábel je odpojiteľný a po pripojení sa dá upevniť do štrbiny pod klávesnicou čo zaručí že sa len tak nevytrhne. Nízko profilové klávesy sú rozložené tiež tak ako som na ne zvyknutý z ostatných kancelárskych klávesníc, až na úzky enter, posunuté funkčné a F klávesy ktoré museli ustúpiť multimediálnym tlačidlám a tlačidlám nastavenia jasu podsvietenia a prepínania režimov. Všetky klávesy sú robené tak aby podsvietenie zvýrazňovalo popis klávesy (presvietiteľný popis kláves). Na úzky enter som si zvykol skoro okamžite, v tomto ohľade mi klávesnica prišla pohodlná ale väčší problém mi robilo pri hraní hier nestláčať omylom kláves T1 namiesto Esc, ktoré sú pri sebe dosť blízko a v rovnakej výške. Klávesnica má aj dva USB porty cez ktoré môžete pripojiť na prúd nenáročné zariadenia ako USB kľúče, no externý HDD už neuživia. S podsvietením klávesnice nie je problém, ani pri nastavení najvyššieho jasu klávesnica neťahá oči, jedine logo Tt môže pôsobiť rušivo ale to sa dá tiež vypnúť, takže v tomto smere je klávesnica vynikajúca.
Teraz prejdime k zaujímavosti tejto klávesnice a to k pribalenému vetráčiku, ktorý má plniť funkciu ofukovania prstov a dlane. Vetráčik je na počudovanie tichý a ten jemný vánok ktorý vyprodukuje je v horúcich dňoch docela príjemný na prsty. Samotný vetráčik je možné schovať do dutiny v klávesnici z ktorej nevypadne ale ťažšie sa vyberá. Popravde ide skôr o malú zaujímavosť ktorá môže na chvíľu pobaviť.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Technické parametre:
Rozhranie pripojenia: USB (pozlátené konektory)
Životný cyklus tlačidiel: 10 miliónov stlačení
Počet USB portov: 2
Dĺžka kábla: 2m
Vnútorná pamäť: 64 kB
Počet makro kláves: 10
Počet multimediálnych kláves: 6

Ventráčik:
Otáčky ventilátora: 6000 RPM (±15%)
Životnosť ložisiek: 50000 hodín
Napätie: 5V
Rozmery: 30x30mm

Záver:

Na klávesnici sa mi pohodlne píše a hrá už niečo cez týždeň a zatiaľ som neodhalil žiadny vážny neduh. Aj keď je to hráčska klávesnica nejde vyslovene o drahý produkt pričom je kvalitne spracovaná, má všetko čo hráč môže potrebovať a niečo na viac, takže má u mňa plus za pomer cena/výkon. Klávesnicu Tt eSports Challenger Pro môžem odporučiť každému začínajúcemu aj pokročilému hráčovi ktorý chce kvalitnú klávesnicu za rozumnú cenu okolo 45€. Za hlavného konkurenta, tejto klávesnici, považujem klávesnicu Microsoft Sidewinder X6.
M.B.: Gigabyte MA790GP-DS4H, C.P.U.:AMD Phenom X6 1090T, Cooler: Xigmatek Gaia, RAM: 2x2GB Corsair DDR2 1033MHz, H.D.D.:750GB AALS + 640GB AAKS Westerndigital, G.K.: ATI Radeon HD5770 512MB Sapphire, Monitor: 19" Samsung 943B, P.S.U.: 750W 80+Silver Seasonic.

Napísať odpoveď

Návrat na "Recenzie čitateľov"