Tt-eSports Black gaming mouse -recenzia

Recenzie produktov od našich čitateľov...
Užívateľov profilový obrázok
s3c0
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: St 18. Okt, 2006, 02:00

Tt-eSports Black gaming mouse -recenzia

Príspevok od užívateľa s3c0 » St 17. Aug, 2011, 17:36

Firma Thermaltake sa nedávno rozhodla sústrediť svoj záujem aj na hráčske vybavenie ktoré označuje ako Tt-eSports. V tejto užívateľskej recenzii by som chcel opísať Tt-eSports Black gaming mouse. Ako z názvu vyplýva ide o myš zameranú na hranie hier.

Balenie:

Myš je balená v klasickom kartónovom obale s odklopiteľným vekom na ktorom sú podrobné údaje o myške ako rozlíšenie senzora, prítomnosť závaží, a typu senzora spolu s ilustráciami a pod ktorým môžeme vidieť myš v ochrannom plastovom obale. Vrchná strana je potlačená ilustračným obrázkom samotnej myši so základnými údajmi. Na bokoch krabice nie je skoro nič okrem nápisu Black gaming mouse. Spodná strana obsahuje základné údaje v 15 svetových jazykoch. Balenie obsahuje samotnú myš, látkové puzdro na prenos myšky a návod na použitie(alebo niečo podobné osobne som sa do tej brožúrky ani nepozrel). Obal sa ľahko otvára a nepôsobí žiaden problém pri otváraní a zároveň je dosť pevný aby ochránil samotnú myš.

Obrázok

Obrázok

Ovládače:

CD s ovládačmi balenie neobsahuje takže si ich musíme stiahnuť zo stránky ttesports. Inštalácia ovládačov je jednoduchá a nemala by pôsobiť žiadne problémy, po nainštalovaní by sa mala zobraziť ikonka v lište oznámení. Ak chceme vykonať zmeny v nastaveniach musíme poklikať na tray ikonu a počkať kým sa softvér skontaktuje s myšou čo môže byť trocha otravné pri prvotnom testovaní a nastavovaní samotnej myšky takpovediac „k obrazu svojmu“. Zároveň spúšťanie tohto softvéru spôsobuje sekanie kurzoru ktoré pocítite aj pri pripojovaní ďalšieho usb zariadenia k počítaču. A ešte jeden malý neduh ovládače treba minimalizovať, ak kliknete na ikonu ukončiť program sa skončí a môžete ho začať znova spúšťať. Na druhú stranu v softvéri sa dajú nastaviť úplne všetky tlačidlá myšky a nastavenia uložiť do jej pamäťe. Osobne ale ovládače od Tt nepoužívam keďže nie sú potrebné na správne fungovanie myšky ktorá je vlastne plug and play zariadenie. Zbavíte sa tým nepríjemného sekania kurzoru.

Myš samotná a jej ergonómia:

Pre lepšiu predstavu o veľkosti myšky napíšem približné miery: Dĺžka 120mm, Výška 42-44mm, Šírka 70mm, pričom ide skutočne iba o približné údaje ktoré sa mi podarilo namerať školským pravítkom. Myš ma káblik obalený textíliou s pozláteným usb konektorom. Má príjemne podsvietené logo Tt ktorého jas vám nebude ťahať oči, ktoré v pokojnom stave „dýcha“. Naľavo od loga je ukazovateľ nastavenia DPI ktorý má štyri režimy. Myš má iba 6 tlačidiel pričom dve za kolieskom sú na zmenu DPI a jedno na ľavej bočnici má základne priradenú funkciu späť (back).Koliesko má mierne odstupňovaný a skoro nepočuteľný chod, nemá funkciu naklápania do strán, zato sa ale pohodlnejšie stláča. Tlačidlá sa stláčajú pohodlne a osobne som nemal s žiadnym problém. Zo spodnej strany má myš senzor posadený viac menej v strede, päť teflónových podložiek a dvierka k priestoru so závažiami. Jedna z teflónových podložiek úplne obkolesuje senzor čo vraj môže spôsobovať hromadenie prachu na skle senzora, osobne som tento efekt ale nespozoroval. Myš sa dodáva so všetkými závažiami priamo v myške, pričom aj s nainštalovanými všetkými závažiami ide o ľahkú myš. Čo sa ergonómie týka tak mi vadilo jedine zvláštne zrezanie pravého boku myšky. Ináč sa mi myška aj s mojou veľkou dlaňou (približne 205mm) drží pohodlne aj pri dlhšom hraní/používaní. Keďže je vysoká tak by som ju moc neodporučil ľuďom s vyslovene malou dlaňou.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Technické parametre:

Senzor: Laserový (Phillips)
Rozlíšenie senzora: 4000 DPI (odstupňované: 400,800,2000,4000)
Max. Akcelerácia: 50 G
Odozva: 1000 Mhz (podľa meraní)
Závažia: 5 x 4,5 g
Tlačidlá: 6 (5 miliónov klikov)
Dĺžka kábla: 1,8m (pozlátený konektor)

Záver:

Myš používam približne týždeň a zatiaľ som na nej nezbadal nejaké fatálne neduhy. Aj keď je to hráčska myš nejde o vyslovene drahý produkt pričom je slušne spracovaná, takže má u mňa malé plus za pomer cena/výkon. Osobne by som myš odporučil skôr občasným alebo začínajúcim hráčom ktorý nechcú vraziť do hráčskej myšky viac ako 40€ a pritom dostať slušný kus „železa“.
M.B.: Gigabyte MA790GP-DS4H, C.P.U.:AMD Phenom X6 1090T, Cooler: Xigmatek Gaia, RAM: 2x2GB Corsair DDR2 1033MHz, H.D.D.:750GB AALS + 640GB AAKS Westerndigital, G.K.: ATI Radeon HD5770 512MB Sapphire, Monitor: 19" Samsung 943B, P.S.U.: 750W 80+Silver Seasonic.

Napísať odpoveď

Návrat na "Recenzie čitateľov"