Microsoft SideWinder X6

Recenzie produktov od našich čitateľov...
Užívateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25

Microsoft SideWinder X6

Príspevok od užívateľa Sangala » Št 25. Feb, 2010, 17:18

Microsoft SideWinder X6

Snáď každý poznáme spoločnosť Microsoft. Firma zamerajúca sa hlavne na tvorbu operačného systému Microsoft Windows alebo kancelárskeho balíku Office. No nezostali len pri softwéri a zašli aj do periferii a to medzi myšky a klávenice. Medzi najznámejšie patria myšky Habu alebo IE 3.0 (staršie modely) či klávesnice rady Comfort a Natural. Na vyjadrenie herného highendu svojich výrobkov vzniklo označenie SideWinder.
Stará klávesnica mi už nevyhovovala tak som sa rozhodol kúpiť novú klávesnicu, konkrétne Microsoft SideWinder X6.
Prečo túto klávesnicu ? Chcel som hlavne klávesnicu s podsvietením a nejakýmy programovateľnými klávesami. Avšak v obchode mali len EN verziu ktorá je o cca 10 € lacnejšia ako tá SK. Samozrejmosťou sa u takejto klávesnice berie pripojenie cez USB. Funkcii ma podľa mna bohate, o niektorých som ani pred kúpou nevedel.

Obrázok

1. Balenie

Balenie je pevné a mohutné. Na povrchu je tvrdený papier. Z hora je pevná obruba ktorá je tam hlavne pre efekt. Z hornej strany je z časti nakreslená klávesnica a logo SideWinder.

Obrázok

Zo spodnej strany je zas kompletne celá klávesnica s hlavným popisom. Po otvorení papierového obalu vybalíme už pevnú kartónovú krabicu. Otvára sa do ho hora a na veku krabice sú vyrezané otvory pomocou ktorých tam sú uchytené brožúry a CD médium s ovládačmi.
Balenie obsahuje:
- hlavnú časť klávesnice
- odnímateľnú časť klávesnice
- CD s ovládačmi
- Manuál na používanie
- Brožúra s hlavným opisom klávesnice

Obrázok Obrázok Obrázok

2. Design a klávesy

Klávesnica má 104 štandartných kláves a 30 programovateľných plus multimediálne klavesy. Klávesy sú nízke a extra tiché. Pre niektorých mínus pre iných plus je že klávesnica má malý Enter a malé funkčné tlačítka s ESC. Pred touto klávesnicou som mal obyčajnú Logitech a tá mala alfanumerickú časť viac od seba a širšiu. Taktiež je oproti alfanumerickej časti posunuty aj ESC. To zo začiatku malo za príčinu že som si mýlil klávesy no všetko je sila zvyku a človek si zvykne na všetko. Jednotlivé klávesy sú zhora matné čiže nevidíte na jednotlivych klávesách odtlačky.

Obrázok

Design má však táto klávesnica jedinečný. Upútajú vás hlavne 2 veľké horné ovládače hlasitosti a intenzity podsvietenia. Podpierka rúk je robená jemne zo šikma pre zvýšenie pohodlia a z dola efektne vyrezaná. Stredom vedie pomedzi klávesy pás lešteného plastu „piano black“ ktorý je náchylny na ťapky a keď máte spotené ruky a spravíte tam šmuhu nie a nie dole.

Obrázok

Ďalší prvok ktorý robí túto klávesnicu jedinečnú je odnímateľná numerická časť, ktorá sa dá pripojiť na ľavu stranu (game mod) a pravú stranu (numerická klavesnica/game mod) Táto časť sa pripája pomocou portu ktorý je podobný USB no je o 1-2 milimetre širší. Uchytenie a spevnenie spoju zabezpečujú 2 postranné stredne silné magnety.
Klávesnica nemá žiadne nožíčky pre zdvih je tam len protišmyková guma, no klávesnica je vysoká akurát takže absenciu nožičiek neberiem za veľké mínus. To že nieje žiadna chudera medzi klávesnicami potvrdzuje aj fakt že klávesnica má poctivých 1,2 kg.

Obrázok Obrázok

3. Špeciálne klavesy a funkcie

Ako už vieme klávesnica má 30 plne programovateľných kláves. Naprogramovať sa dá celá numerická časť.
Bočná strana kláves je taktiež špecifická. Je tu 6 kláves a na každom sú napísane 2 znaky napr.: S1|S7. Tieto klávesy majú 2 funkcie medzi ktorými si užívateľ prepína pomocou tlačidla 1|2 ktoré je umiestnené vpravo dole na podpierke dlaní (môžete teda ukladať na jednu klávesu 2 makrá)

Obrázok

Klávesnica má 3 programy (módy) 1. je obyčajný kde numerická časť píše číslice a však na bočné klavesy S1- S12 sa dá stále priradiť funkcia. 2. a 3. sú game módy kde sa numerická časť mení na programovaťeľnú a môžte im priradiť macro.
Asi najzaujímavejšie sú však horné tlačidlá ktoré majú veľmi zaujimavé funkcie.

Obrázok

Pôjdem z ľava do prava:
Obrázok
1. tlačidlo - Quick Launch - keď sme na ploche Windowsu že nehráme hru tato klávesa nám otvorí zložku hry kde nájdeme zoznam hier ktorý máme v PC.
Obrázok
2. tlačidlo- Cruise control – je to vlastne tempomat. Asi každý už vie čo je tempomat a na čo slúži. V hre sa hlavne využije pri simláciach závodov key podržíte plyn stlačite klávesu Cruise control a vozidlo bude udržiavať konštantú rýchlosť. No nejde to len na simulátoroch ide to na hoc akej hre osobne som to skúšal na NFS Shift a Counter Strike Source.
Obrázok
3. tlačidlo- Macro Record- Toto tlačidlo ma veľmi milo prekvapilo a nečakal som tak jednoduché priradenia makra k jenotlivej klávese. Stlačením tlačidla Macro Record spustíme nahrávania, stlačíme programovateľnú klávesu na ktorú chceme makro mať a zvolíme funkciu a stlačíme opäť makro record. Napr.: (pri counter striku bindovanie)
Obrázok
4. tlačidlo- Bank Switch- Prepíname medzi Normal mode a Game mode 1 a Game mode 2. Aký mód je aktuálne zapnutý spoznáme pomocou Indikátora ktorý je vedľa tlačidla.
Ďalej tam máme tlačidlá na sputenie prehrávača, predošlá pesnička, ďalšia pesnička, vypnutie zvuku.
Čo sa týka podsvietenia je na základnej klávesnici červené. Na ľavom rade macro tlačidiel je žlté a na numerickej klávesnici sa mení podľa zvoleného módu: Normal- červená Game 1 a 2 – žltá. Podsvietenie sa reguluje pomocou jedného z horného regulátoru. Celkovo sa mi páči, nieje také že by ťahalo pri max. podsvietení a keď nieje treba aby svietila tak si ho pomocou regulátora vypnete. Čo je dôležité že po vypnutí PC klávesnica sama zhasne.

Obrázok Obrázok

4. Ovládače

Keďže je to klávesnica od Microsoftu tak funguje aj bez ovládačov resp. ju windows pozná, no nefungujú špeciálne tlačidlá a podsvietenie na numerickej klávesnici. Celkovo inštalácia prebehla bez najmenších problémov. Behom pár minút bola plne pripravená k funkcii. Nieje to špeciálny ovládač že by sme inštalovali nový program ale rozšíri ponuku klávesnice ktorú nájdeme v Ovládacie panely- Klávesnica. Je kompatibilný či uz s 32 alebo 64 bit. systémami.

Obrázok

Uško rychlosť a hardware máme v ponuke vždy no rozšírilo sa nám to o Key Settings. Tu si môžme vybrať klávesové nastavenia ručne ( no je na to tlačidlo) alebo si tieto nastavenia premenovať jako nám vyhovuje.Ďalej tu je tabuľka kde nájdeme každu klávesu a v prípade že máme naň nastavené aj macro tak nám ho ukáže, prípadne môžme dať všetko do defaultu.

5. Skúsenosti a záver

Táto klávesnica predčila moje očakávania. Klávesy sú tiché, príjemne podsvietenie ktoré nepíska, veľa programovateľných kláves …. hlavne za týmito úmyslamy som klávesnicu kupoval. Veľké mínusy som nepostrehol a aj kvôli tomu beriem túto kúpu ako veľmi vydarenú. Samozrejme mínus môže pre niekoho byť EN no za príplatok cca 10 € tu máme SK verziu takže komu to vadí si priplatí. Dovolím si tvrdiť že za tú cenu lepšiu nezoženiete ba dokonca lepšia ako o 12 € drahšia G11 alebo Razer Lycosa, takže na trhu s klávesnicami sa určite nestratí.

Plusy:
- Cena
- 30 programovateľných kláves
- Jednoduche priraďovanie funkcii
- Odpájateľná numerická časť

Mínusy:
-absencia zadných nožičiek
-posunutý ESC oproti alfanumerickej klávesnici no človek si zvykne

Cena: 50 €
Kúpené v: http://www.kassotechnik.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Celá fotogaléria: Microsoft Sidewinder X6
--------------
Moja prvá recka čiže prípadne chyby opravím. Za spisovnosť neručím ;)
edit 1: oprava chybičiek
edit 2: new foto
Naposledy upravil/-a Sangala v So 06. Mar, 2010, 01:20, upravené celkom 3 krát.

Broslowski
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: Ut 24. Máj, 2005, 20:00

Re: Microsoft SideWinder X6

Príspevok od užívateľa Broslowski » Št 25. Feb, 2010, 17:52

1. citat sa to da :-)
2.nejde ti ani jeden hyperlink na obrazky
3.produkt sa mi osobne vobec nepaci aj ked klavesnicu od MS mam aj ja :-)

Sangala
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa Sangala » Št 25. Feb, 2010, 18:02

sry za chybu hyperlinky opravene :rolleyes: mne sa velmi paci..... vec nazoru ..... zatial som nadmieru spokojny uvidime po case

Broslowski
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: Ut 24. Máj, 2005, 20:00

Príspevok od užívateľa Broslowski » Št 25. Feb, 2010, 18:45

samozrejme ze vec nazoru :-) preto som napisal svoj.Produkt je to urcite dobry, no mne vyhovuje nieco uplne ine :-)osobne Nemam rad zbytocne klavesi , samozrejme keby nejak moc hravam hry, uvital by som..
Naposledy upravil/-a Broslowski v Št 25. Feb, 2010, 22:11, upravené celkom 1 krát.

J@nik
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 13:32
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa J@nik » Št 25. Feb, 2010, 21:29

K recenzii:
- oprav si "104 štanartných", "Klávesy sú tiché, príjemne posvietenie ktoré nepíska, veľa programovateľných kláves", "kôli tomu beriem túto kúpu ako veľmi vyadarenú" (len co som tak pozrel);
- do buducna neboj sa byt viac kriticky nemusis sa prisposobovat, pretoze produkt by mal splnat vsetky tvoje poziadavky;
- tiez odporucam nepisat recenziu s umyslom "kupil som si ... a chcem sa ukazat" teda odporucam viac byt kriticky a oboznamit ludi zo vsetkym ( + - ) a co najdoveryhodnejsie, proste snazit sa byt nesubjektivny ( nie ako niektori, ktori si kupia shit a robia z toho high end :D )
- na druhej strane musim pochvalit usilie a snahu prinutit sa a napisat par slov a tym mozno pomoct ludom, ktori nad nou uvazuju;
- :good:
Naposledy upravil/-a J@nik v Št 25. Feb, 2010, 22:05, upravené celkom 1 krát.

Per
Autor FAQ
Autor FAQ
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01

Príspevok od užívateľa Per » Št 25. Feb, 2010, 21:47

chvalim chlape :-)

Sangala
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa Sangala » Št 25. Feb, 2010, 22:07

ok dik opravim najtazsie aj tak bolo asi uvod vymyslat z vlastnej hlavy :laugh: inak myslite ze pojde vybrat tlacitko Z za Y ? skusal som to trochu vypacit ako normalnu a neslo to a nechcel som to pos**at :D

Martan
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martan » Po 15. Mar, 2010, 23:46

No mam ju uz peknych par mesiacov ale zvyknut som si teda nezvykol.

Tie koliecka na hlasitost a podsvietenie su perfektne, aj samotne klavesy len skoda tych pre mna zbytocnych a zle umiestnenych makro tlacidiel vlavo a samozrejme ten posunuty escape. Enter je tiez zmenseny cize dalsi moj casty preklep...
Spoiler: ukázať
MB: Asus Prime Z370-A | CPU: i5-8600K | RAM: Crucial Ballistix Sport LT 16 GB DDR4-2400 CL16 white
GPU: EVGA GTX 1080 FTW 2 Gaming iCX | SSD: Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB + 1TB
PSU: Corsair HX850i | CASE: Fractal Define C TG | EK & Bitspower & Alphacool & Noctua custom loop

DESKTOP ^ LG 29" 29UB67 21:9 UltraWide 2560x1080 || NAS QNAP TS-431+ 8TB RAID1

Accessories: SS Ikari Laser^Everglide Titan Monster > Mionix NAOS 7000 ^ Mionix SARGAS 450 SK
MS SideWinder X6 || MS MCE Keyboard & Remote || MS XONE Wireless gamepad

Anakin666
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od užívateľa Anakin666 » Št 25. Mar, 2010, 23:23

ja ju mam tiez peknych par mesiacov a nedam na nu dopustit ... mozno keby bola tichsia tak by to bolo este lepsie ... oblast insert,home,delete,end ... svieti trosku slabsie a celkovo sa mi zda ze niekedy to trosku viac svietilo ... ale je to skor zdanie ... numericku cast pouzivam malokedy takze beriem ako plus ze mam mensiu klavesnicu a zabera menej miesta na stole ... co mi strasne sedi je zdvih klaves ktory je medzi klasickym a slim zdvihom ... myslel som ze budu na nej ostavat packy a vidiet spina ale nieje tak ... samozrejme ze ked viem ze par dni nebudem pri pc tak hodim nieco na klavesnicu lebo je dost nachylna na prach ...

Filip_NR
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Pi 31. Júl, 2009, 19:38
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Filip_NR » Št 10. Jún, 2010, 20:42

pekna recka...aj ja nad nou uvazujem........prislo mi to akurat vhod :good:
Mainframe:
MB: Asus Maximus III Formula CPU: Intel Core i7-860 Cooler: Noctua NH-D14 GPU: Sapphire HD5870 RAM: 2x2GB G.SKILL [TRIDENT] F3-12800CL8D-4GBTD + 2x2GB ADATA Vitesta DDR3 1600MHz CL9 System SSD: Intel 520 180GB 1st File storage HDD: Dell PERC H310 + 3x Seagate Barracuda 7200.14 3TB in RAID5 2nd File storage HDD: Seagate Barracuda 7200.12 500GB ODD: Samsung SH-S223C PSU: Enermax Modu82+ 525W Case: Lancool PC-K62 Monitor: Benq XL2420Z Keyboard: Dell RT7D50 Mouse: Logitech G502 Pad: Razer Vespula Headphones: Razer Kraken PRO System: Windows 10 Pro x64
Secondary:
Asus TP500LN
Accessories:
ext.storage: HDD 2,5" Hitachi 500GB + ext. box Arctic Cooling
Phone: Samsung Galaxy Note 3 Black 32GB Headphones: Koss Porta Pro/Jays-a-Jays One D-SLR: Nikon D5100 + setak 18-55 AF-S DX VR

1adad1
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19

Príspevok od užívateľa 1adad1 » Pi 11. Jún, 2010, 07:56

V skutocnosti vyzera ovela lepsie ako na obrazku...

->slavo<-
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Ne 07. Dec, 2008, 20:30

Príspevok od užívateľa ->slavo<- » St 28. Sep, 2011, 09:24

Mam ju 1,pol roka a mam kompletne vyšuchane w,a,s,d, tlačitka a ešte nejake okolo , s klavesnicou som spokojny ,až na to vyšuchanie tlačitiek . Myslite že sa to da reklamovat? Kurna je to herna klavesnica a zošucham tlačitka ? Divne nie ? žeby smola na zly kus ? :?

Inač klavesnica je uplne fajn , podsvietenie fajn , macro sa da velmi jednoducho nastavovat . Arozlozenie klaves mi vyhovuje , asi 2 mesiace som si zvykal nanu ale nakoniec pohoda dodnes som spokojkny nebyt tych klaves :(
:)CPU:AMD Phenom II X4 955 Black Edition (3.2GHz)+Coolink Corator DS:)MB:MSI 790FX-GD70:)RAM:G.Skill RAM 2x4096MB DDR3 1600 9-9-9-24+G.Skill RAM 2x2048MB DDR3 1333 7-7-7-21 Ripjaws Series:)VGA:GIGABYTE N670OC-2GD :)HDD:SAMSUNG 500GB SATA2 16MB HD501LJ 2x:)Zdroj:Fortron 600W+Noctua NF-P12-1300:)Sound:Creative 5+1 Inspire p5800 + Sennheiser Hd555:)OS:Windows Ultimate 64bit:)LCD:Samsung P2450 Full HD (24):)Case:CoolerMaster Centurion 5 II+140mm 1200rpm Front ,Noctua NF-S12B-FLX back:)

Sangala
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa Sangala » Ne 18. Dec, 2011, 21:57

tiez sa mi zosuchal ale hlavne shift a medzernik... takisto sa casom rozozvucala... kupil som bezdratovku K350 od Logitechu a ta tiez hlucna :-/

Warrax
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od užívateľa Warrax » Pi 14. Sep, 2012, 00:18

Co tak zainvestovat raz poriadne do mechanickej klavesnice a mat pokoj na dlhe roky :-)
http://www.youtube.com/watch?v=w5FqH_EpTLs

Mam sice len verziu 1, http://www.tankguys.com/ducky-shine-key ... e-led.html
ktora mi dosla pred tyzdnom, ale pise sa na nej skvele... a neskutocne rychlo reaguje, v hrach mam lepsie vysledky a lepsiu kontrolu nad postavou.

Respektive, ak netreba podsvietenie, tak este lepsie su klavesnice Filco, ktore maju velmi odolne tlacitka a ani po rokoch sa nevysuchaju
http://www.keyboardco.com/keyboard_search.asp?SG=10021

Alebo sa daju kupit PBT tlacitka, na mechanicke klavesnice, ktore su uplne najodolnejsie (kedysi sa klavesnice robili hlavne s nimi... preto vyzeraju napriklad klavesnice IBM Model M, z roku 1980-1990 doteraz ako nove, a vela ludi, co ich vtedy kupili, ich vyse 20 rokov pouziva doteraz.

http://www.youtube.com/watch?v=J_wShuZA ... re=related
(porovnanie ABS a PBT tlacitok je na 8:25)
CPU: C2Q Q6600 (3,3Ghz) chladene: Thermalright True Black, 2xEnermax Magma MB: Asus P5Q Deluxe RAM: A-Data EE 2x2GB DDR2 PC8500 VGA: Asus 8800 GTS 512 MB chladene: accelero S1 rev.2 +Enermax TB Silence HDD1: Velociraptor 300 GB WD3000GLFS + SQD 2.5 HDD2: WD10EARS 1TB + Acutake Darkdisc2 PSU: Seasonic S-12 500W Case: Lian-Li PC8N Black Sound: audio-gd NFB11.32 Repro: M-Audio BX5a Deluxe Headph: HD600 Mouse: Roccat Kone Mousepad: Corepad Keira

Sangala
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa Sangala » Ne 21. Okt, 2012, 21:42

Warrax napísal:Co tak zainvestovat raz poriadne do mechanickej klavesnice a mat pokoj na dlhe roky :-).....

.....Mam sice len verziu 1, http://www.tankguys.com/ducky-shine-key ... e-led.html
ktora mi dosla pred tyzdnom.......
:hysterical: :cool:

Napísať odpoveď

Návrat na "Recenzie čitateľov"