"UPEČENIE" grafickej karty

Recenzie produktov od našich čitateľov...
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Kontaktovať užívateľa:

Re: "UPEČENIE" grafickej karty

Príspevok od užívateľa shajek » Ne 04. Jan, 2015, 14:08

ano hocico berem, ale hocico co sa pokazi samo a nebol v tom ziadny zasah, nie ked to otvorim tak tam najdem taku robotu ako po stanomx ... ja si kupujem stary pokazeny notebook ale nie stary akoze funkcny nepodarene opraveny nenavratne neopravitelny ... rozumieme sa ? je to proste podvod ...
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345

Užívateľov profilový obrázok
hopkok
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa hopkok » Ne 04. Jan, 2015, 14:13

alle napísal:Ako nieže by som teraz išiel "obhajovať" home kutilov... aleee keď kupuješ použivanu vec z bazošu BEZ zaruky kupuješ to na vlastne riziko... keď niekto odomňa kupi 6 ročny noťas a bude sa mi sťažovať že mu po mesiaci odišla vga alebo doska ho pošlem do prdele..... je to stará vec..... dá sa to čakať... to iste je pri autách.. kupiš si 10 ročne auto, a odíde ti po dvoch troch mesiacoch turbo čo teraz zažaluješ pôvodneho majitela lebo prečo sa mu to pokazilo? To je choré.. jednoducho všetko čo kupuješ použivane a bez zaruky si kupuješ na vlastnu zodpovedonosť s tym že si si vedomí toho že môže ti na tom niečo odísť...
ZLE si myslis, mozes kupit nieco opotrebovane, ale nie zo skrytou vadou. (na tu mas zaruku aj pri pouzitej veci) Tych spominanych odbornikov klamarov to stalo po tisicke a ocividne maju za usami este viac :good:

Tekze do prdele ho poslat mozes, ale ako dopadnes potom ak islo o podvod, co u tychto oprav jednoznacne ide, co ti potvrdi aj znalec...

hopkok
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa hopkok » Ne 04. Jan, 2015, 14:13

shajek napísal:ano hocico berem, ale hocico co sa pokazi samo a nebol v tom ziadny zasah, nie ked to otvorim tak tam najdem taku robotu ako po stanomx ... ja si kupujem stary pokazeny notebook ale nie stary akoze funkcny nepodarene opraveny nenavratne neopravitelny ... rozumieme sa ? je to proste podvod ...
presne takto sa to berie :good:

Dalej zalujeme jednu "firmu" z BN, ktora namiesto thermalpadu pouzila linoleum, tej to vypada tiez na pekne sankcie a takto budem huckat mojich zakaznikov nech davaju zaloby na takuto zgerbu.

alle
Redaktor
Redaktor
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od užívateľa alle » Ne 04. Jan, 2015, 15:00

Hopkok.... Niesom z tych... ;) v týchto veciach som poctivý a zaujíma ma to aby človek ktorému niečo predavam-opravujem aby bol spokojny...ja len vravím ako to je...vravim o prípadoch kedy zato fakt nemožem...napr. Prípad kúpim používaný noťas bez zaruky....použivam ho sám napr. Polroka, potom ho predam dotyčnému s tým že fakt som doňho nešprtal a je v 100% stave....a po mesiaci mu prdne doska...čo ja nijak neovplyvnim...čo mu mam kúpiť nový? Samozrejme extrémne pripady ako linoleum pod chladičom je moc :D len hovorim sú pripady kedy fakt ten predavajuci nemusí byť na vine... ;)
Btw sám som ti už zopar veci predaval tu na fore a nemyslim že si mal somnou problém ;) ja len aby si do tej skupiny nedaval mňa :)

stanomx
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od užívateľa stanomx » Ne 04. Jan, 2015, 15:32

Skús si ešte raz prečítať môj príspevok :cool:
PS: fotky nefunguju
RAMMSTEIN

hopkok
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa hopkok » Ne 04. Jan, 2015, 15:43

nie to som vobec nemal v umysle, su pripady, ze sa proste stane, pokazi sa, ale velkou bazos modou je teraz predavat opekance co mne uz lezie totalne na nervy ked niekto takto odrbava ludi a co navyse takymto sposobom uz "opravuju" aj servisy vo velkom a tvaria sa ako big odbornici, nie ze to znevyhodnuje serioznych ale hlavne to je klamanie a zavadzanie ludi...

Napriklad ja ked si zapnem bazos, prejdem inzeraty, viem aspon na 80%, ktore su opekance. Vzdy velmi podobna situacia: falosne cislo, mail ked ti pride tak nikdy tam neni meno, proste nejaky blud, nasledne nizka cena a ked chces osobne stretnutie, tak najlepsie na nejakej pumpe alebo v McDonald.

Jeden priklad za vsetky, uz minule vianoce bola za mnou jedna zakaznicka, ze chce pouzity book. Dal som jej ponuky a jej sa nepozdavali, kupila sunt o 35Eur lacnejsie na bazosi a 14 januara 2014 som jej tam menil chipset za 100Eur...usetrila, ale som jej rovno povedal, tak vam treba! (samozrejme chip opeceny, thermalpad ziadny, kupene v McDonald Trnava) Tam je jeden zmrd co robi toto stale, len sa cudujem, ze mu este niekto nerozbil papulu.

spencer
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00

Príspevok od užívateľa spencer » Ne 04. Jan, 2015, 15:44

Alle - súhlasím s tebou tiež keď kupujem nejakú grafiku alebo čo na bazoši viem že to je na vlastné riziko a s tým aj do toho idem . najviac som sa vždy obával pri 8800 rade od nvidie ktorá bola pečená najčastejšie ale povedzme si pravdu tie idú teraz za malý peniaz . grafiky ktoré som upiekol a išli tuším 2 z 3 sa prebrali k životu som po nejakej dobe posunul Ďalej na bazoši ALE napísal som do inzerátu že sa jedná o kartu ktorá bola opravená pečením v rúre a podľa toho som dal aj cenu a čuduj sa svet ľudia ich brali po pár dňoch aj keĎ som uviedol že negarantuje dlhu životnosť ale na druhej strane môže ešte dlho šľapať . Takže ak niekto po niekom na bazoši kupujeme vždy s tým s tichým pohľadom rátame že už mohla daná vec prejsť opravou či už kutilom so šporákom alebo profíkom s mikropajkou . Vždy sa dá ale hádať ak kupujeme vec od prvého majiteľa že neposkytol info o tom že vec bola už repasovaná ale keď to zistíme po pol roku tak s tým nikto nič nespraví . :bleh:
Spoiler: ukázať
PC : MB : ASUS M5A97 R2.0CPU :AMD FX-6300 / 6 x @4,5 GHz GELID Solutions Tranquillo RAM : Kingston 8 GB DDR3 + 2x4 GB DDR3 Corsair GPU : Gigabyte G1 GTX 960 gaming 4 GB GDDR5SSD : A-DATA SU800 128 GBHDD :1000 GB Western Digital blue CASE : Zalman Z3 Plus Black Zdroj : ZALMAN ZM600-LX Sound card Asus Xonar DG PCINetwork card : (onboard)OS : Windows 7 x64 Ultimate Edition Repro : Genius SW-G2.1 1250 Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš : A4tech Bloody V4 V-Track Core 2

hopkok
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa hopkok » Ne 04. Jan, 2015, 15:58

stanomx napísal:Skús si ešte raz prečítať môj príspevok :cool:
PS: fotky nefunguju
foto dam nanovo, nepochop to zle, takuto opravu co si vykonal, som este nevidel, ale v podstate si zrusil skrat, ktory nastal pravdepodobne pocas burky. Ak by som to nasiel u mna v servise, zas sa raz chytim za hlavu, ak si to ale opravil, ide to a pri pripadnom predaji napises ze nejde LAN, vsetko je OK. Je to jedna z tych lepsich amaterskych oprav, teda aspon pre kupujuceho...

foto reuploadne znova, neviem preco nejdu

LordKJ
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LordKJ » Ne 04. Jan, 2015, 16:13

no a ja sa smutne pozeram na dosku s CPU a grafikou drbnutu na krabici len preto aby som z linuxu na usbcku otestoval ci grafika co mam na bazosi prejde v pohode cez benchmarky (a to je este stale v zaruke do konca novembra)... a pri tom tu vidim co pisete o tom co vsetko tam predavaju :D
[......]

hopkok
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa hopkok » Ne 04. Jan, 2015, 16:18

stanomx
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od užívateľa stanomx » Ne 04. Jan, 2015, 17:18

No ja som ten ntb daroval studentke... funguje stále, ethernet sa nepoužíva nato je wifi
Ešte aj podložky som kúpil zo svojho.. si myslím že celkom slušný ntb zadarmo :laugh:
RAMMSTEIN

hopkok
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa hopkok » Ne 04. Jan, 2015, 17:34

Ano, takyto pristup chvalim, neutocil som na teba, len som chcel mozno trosku poradit, ak mas teplovzduch s malym nadstavcom, neni problem to dat pohodlne dole bez vrtania

spencer
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa spencer » Ne 04. Jan, 2015, 18:48

Vyjadrím sa k tomuto len tým že ja som v takomto stave nikdy plošné spoje z truby nevytiahol . Mám niekde foto eše ale kašlem na to , ide o to aj vedieť koľko stupňov a na ako dlho je to proste len proces na mierné natavenie cinu netreba to preháňať a nenhať to tam spoločne s kurou na hodinu .
PC : MB : ASUS M5A97 R2.0CPU :AMD FX-6300 / 6 x @4,5 GHz GELID Solutions Tranquillo RAM : Kingston 8 GB DDR3 + 2x4 GB DDR3 Corsair GPU : Gigabyte G1 GTX 960 gaming 4 GB GDDR5SSD : A-DATA SU800 128 GBHDD :1000 GB Western Digital blue CASE : Zalman Z3 Plus Black Zdroj : ZALMAN ZM600-LX Sound card Asus Xonar DG PCINetwork card : (onboard)OS : Windows 7 x64 Ultimate Edition Repro : Genius SW-G2.1 1250 Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš : A4tech Bloody V4 V-Track Core 2

hopkok
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa hopkok » Ne 04. Jan, 2015, 19:12

proste po opraveni viac ako 900 BGA-ciek mozem povedat ze tieto opravy v trube pistolou a pod dlhodobo nefunguju, respektive ak ano tak je to nahoda. Dokonca v 70% pripadou je nedostacujuci ani reball. Ku kazdemu typu pajky prislucha iny teplotny profil, metalurgovia si to nevymysleli len tak pre srandu.

Ku tomu, ze to ludia pecu v trube, kde si potom robia obed je fakt mudre, flux, olovo a ine tazke kovy...mnam

Ak niekto povie, ze to vyvetra, je to zase blud, flux sa vyvetrat neda, kedze je lepkavy...

spencer
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa spencer » Ne 04. Jan, 2015, 19:37

čo by sme pre svoje grafiky neurobili :laugh: , pravda ja som tiež názoru že sa to vyvetrá ale teraz po tvojom dohovore už mi to tak po vôli neni , jo to je pravda tiež čo som pozeral net je tak 80% šanca že sa to dojebe zase do pol roka . ostatných 20% proste môže vydržať je takých prípadov dosť na zahraničných forách .

Napísať odpoveď

Návrat na "Recenzie čitateľov"