Samsung F2380M

Recenzie produktov od našich čitateľov...
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00

Samsung F2380M

Príspevok od užívateľa adam102 » Pi 27. Nov, 2009, 14:34

Zdravím Páni (aj Dámy), ani neviem, či to nazvať recenziou, ide skôr o moje pocity. Túto "recenziu" robím preto, lebo aj ja som takú potreboval - pohľad laika, amatérskeho používateľa. Všade na internete kritizovali tento monitor grafici a takí, čo už vo svojom živote videli aj dvadsať tisícové monitory a amatérskych názorov bolo pomenej. Preto dúfam, že Vám pomôže rozhodnúť sa, ak nemáte vysoké nároky. Fotky sú mizerné (niektoré), pretože vonku je aj o 12:00 tma a v tme mi foťák robí zlé fotky. Obraz na monitore je úplne iný ako na fotkách.
Samsung F2380M

Keďže som už dlhší čas plánoval kúpiť LCD monitor, keďže starý (Acer AL1714) sa mi už zdal malý a obraz škaredý. Mal som veľa kandidátov, ale vždy som objavil niečo, čo by mi vyhovovalo viac. Výber som mal ťažký, lebo som mal malý rozpočet (250€) a požiadavky tejto sume nesedeli. Najprv som začal 19‘‘ monitormi za 150€, neskôr sa do toho pridali 24‘‘ monitory, pomer strán 16:9, dokonca som si zmyslel, že nechcem TN panel a chcem aj PIVOT. Tam sa výber zúžil na malý počet monitorov. Dokonca som sa zmieril s tým, že budem mať monitor s 16:10.
Potom som ale nejako natrafil na tento Samsung a hneď som sa doň zaľúbil. Spĺňal všetko, čo som chcel: 23 palcov, 16:9, PIVOT, pozorovacie uhly, 16,7 mil. farieb, non - TN panel, hlboká čierna,... Jediné, čo ma odrádzalo, boli rozhovory na internete o veľmi vysokej odozve a zlievanie čiernej. Aj keď nie som extra náročný na kvalitu obrazu, nechcel som mať pri pohľade na tmavú fotku alebo video čiernu machuľu na monitore.
Keď sa ale môj rozpočet zvýšil na 300€ neváhal som a už boj objednaný, aj napriek tomu, že mal „len“ 23‘‘ uhlopriečku. Mám verziu M (Multimediálnu) - nemám repráky ani slúchadlá. Dosť ale kecov, poďme sa naň pozrieť.
Obrázok
Rozbaľovanie

Hneď prvé, čo ma na krabici prekvapilo už v predajni, boli rozmery. Zdali sa mi malé, ale ako som neskôr zistil, monitor vnútri pokrýval celú časť krabice.
Obrázok
Neviem či je to dnes bežné, ale potešilo ma vyberanie monitora, keďže sa nevyťahoval po celej dĺžke krabice, ale len jednoducho vybral, takže žiadny boj s krabicou. Po rozbalení ma opäť prekvapili rozmery. v duchu mi lietali myšlienky typu: strašne široký a malý. Chvíľu som si ho obzeral a za ten čas sa akoby zväčšil.
Potom už len stačilo jednoducho prišrubovať stojan. A monitor stál pevne, nekýval sa. Monitor pôsobí veľmi elegantne, matne, tenký rámik, proste radosť pozerať.
ObrázokObrázokObrázok
Príslušenstvo

Čo sa týka príslušenstva, obsahuje: DVI kábel, VGA kábel, Audio kábel, Napájací kábel, warranty card, manuál – Slovenčinu, ani Češtinu som nenašiel, TCO5 certifikáciu (taký papier, kde je napísané o čo ide) a celkom veľkú nálepku Samsung.
Je načase ho konečne zapojiť, som zvedavý aký z neho vypadne obraz. Monitor je možné pripojiť troma spôsobmi a to: Pomocou VGA, DVI a HDMI. Keďže ale zatiaľ nemám HDMI kábel a nebol súčasťou príslušenstva, pichol som doň DVI kábel a audio jack, samozrejme 220V (konečne vstavaný zdroj, nie ako s minulým, že mi zdroj pod nohami zavadzal), zapol tlačidlo po polohy 1, a už bežal.
Po zapnutí nad tlačidlami OSD svieti biela LED-ka zakrytá svetlo-modrým (aj keď je biely) plastom. V tme mi pekne osvetľuje klávesnicu, ale svieti iba decentne, žiaden reflektor. Akonáhle nabehla plocha, hneď sa akoby ešte o polovicu zväčšil. Prvé dojmy boli vuáu, nevedel som čo skôr.
ObrázokObrázok
Polohovanie

F2380(M) sa môže pochváliť výborným polohovaním, po odstránení zaisťovacieho kolíku sa šantenie môže začať. Polohovanie je perfektné, so starým monitorom som sa s niečím takýmto nestretol. Naklápanie, výšková nastaviteľnosť, PIVOT, otáčanie o 45° na pravú aj na ľavú stranu. Spokojnosť.

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
OSD
Má fakt primitívne ovládanie a zvládne ho každý. Stlačením MENU hneď naľavo vyvoláme OSD, šípkami napravo od MENU sa v ňom pohybujeme hore/dole, stlačením SOURCE potvrdíme, tlačidlo AUTO ak mám pravdu povedať, neviem na čo slúži a potom tu ešte máme aj tlačidlo on/off.
V OSD sa dá nastavovať ako obyčajne: Jas, Kontrast, Ostrosť a ako neobyčajne aj Odozva. Ďalej farby Red, Green, Blue, Teplotu farieb, Gamma a Color Effect( čiernobiela, zelené odtiene, aqua a sépia), jazyk,... Hneď ako prvé som znížil jas zo 100% na nejakých 20%, ale keďže andrejsvk písal, že ho má na 13%, skúsil som to a hneď som si zvykol. Shaprness mám na 76%, keďže na 100 sa okolo textu vytvárali tenké biele okraje okolo čiernych písmen. Gammu mám na Mode3 teda 2.3, čo je bližšie 2.25 ako 2.2. Odozvu mám na Fastest, len pre dobrý pocit.
Pri stlačení tlačidla „dole“ mimo OSD sa objaví menu s profilmi: Custom Text, Internet, Game, Sport, Movie a Dynamic Contrast. Všetky sú oproti môjmu príliš svetlé, najmä Game a dynamic contrast ani nekomentujem. Po stlačení tlačidla „hore“ vybehne menu s posuvníkom hlasitosti reproduktorov. Pri maximálnej hodnote vychádza z monitora prerušované bručanie, ale aj tak ich mám stále na 40% a bohato mi to stačí. Stlačením „Source“ sa menia vstupy.
Ešte som zabudol, monitor ani pri 0% jase nepíska, nebzučí a nekvíli ako starý, ale je už veľmi tmavý. Iba pri dynamickom kontraste v celej čiernej obrazovke veľmi píska, ale to nezapínam nikdy.

Obrázok  Obrázok ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obraz
Hneď prvé mi padli do oka farebné prechody, lebo na predošlom bol strašne vidno dithering. Teraz sú farebné prechody krásne a pri pohľade zblízka má každý pixel inú farbu a nie nejaké „schody“. Na čo som sa tiež veľmi tešil bola čierna. Bol som milo prekvapený, čierna bola čierna, aj keď to KURO nebolo, stále som vedel rozoznať okraj displeja (myslím ten asi 2 pixle široký dokonale čierny pás) :D Viem, veľa by som chcel.
Pozorovacie uhly sú tiež perfektné, pri akomkoľvek uhle pohľadu sú farby rovnaké, konečne môžem pozerať filmy aj tak, že sa hlboko usadím do kresla a hlavu budem mať mierne pod úrovňou monitora.
Hneď som išiel s napätím vyskúšať, či to je s odozvou také strašné a pohyboval som myšou po čiernej ploche wallpaperu, kurzor za sebou zanechal jemnú šmuhu, ale nič nezvyčajné, keďže som sa na tento efekt pozeral už asi 5 rokov. Keď sa na to ale nesústredím, nič si nevšimnem, takže laické oko sa nemusí báť odozvy.
Ďalší údajný neduh – zlievanie čiernej – pri pohľade na obrázok, kde sa v 21 krokoch stráca sivá farba do čiernej som nebol schopný rozoznať posledné dve farby teda veľmi tmavú sivú a čiernu. Pri pohľade zboku sa ale tieto zve farby pekne oddelili, takže dochádza trocha aj ku gamma shifting, aj k miernemu black crushingu. Ak sa na tieto veci ale nesústredím, tak ich proste nevidím. Keďže sa nevenujem grafike ani úprave fotkám, tak to nie je žiadna tragédia.
Rovnomernosť podsvietenia je pre mňa veľmi dobrá, len v tme pri pohľade na čierny obraz z rohov trocha viac presvitá. Taktiež nič strašné v porovnaní s predošlým. Interpolácia je tiež dobrá, pixely sú maličké, žiadne problémy.
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Filmy
Dlho som nevydržal a sosol som si HD film (1280x720 aj 1920x1080), musím povedať, že filmy v tomto rozlíšení bez pásov hore a dole vyzerajú bombovo, pozeranie nabralo nový rozmer. Dokonca aj filmy s čiernymi pásmi vyzerajú dobre, vďaka podaniu čiernej nie sú veľmi viditeľné.
Jediný problém ktorý som spozoroval, že pri nižšom rozlíšení filmov (DVD, DivX, XviD) sa IBA okolo tváre, očí, úst, vytvárajú také šmuhy, neviem ich opísať, akoby sa ta to miesto ešte nestihli „dopočítať“ farby a vidno tam ostré prechody medzi nimi. Trvá ani nie sekundu, kým sa to napraví, ale deje sa to pri každom pohybe tváre. Neviem, čo to môže byť. Odfotiť sa to nedá. http://www.youtube.com/watch?v=ejB68i2ASG8 Pozerajte pozorne tete na bundu a bradu. Pekne to tam vidno. Urcite to bude odozvou.
ObrázokObrázok
Hry
Hry sú taktiež pôžitok, v takom vysokom rozlíšení vyzerajú parádne, skúšal som Bioshock, žiadni duchovia, šmuhy, nič také. Taktiež GTA IV, tam ale žiadne rozdiely nevidno oproti predošlému monitoru okrem veľkosti. Tu taktiež nie je čo vytknúť, ak nie ste náročný na odozvu v hrách.
Obrázok
Internet
Na internet (hlavne fóra) využívam funkciu PIVOT a je to vážne luxus, vidieť takmer celú stránku naraz. Užitočná vecička, aj keď by sa na monitore hodilo tlačidlo pre otočenie obrazu a nie za každým to meniť v nastaveniach. Ale možno na to neskôr prídem.
Obrázok
Reproduktory
Reproduktory hrajú celkom hlasno, takže už nemusím mať hlavu nalepenú na monitore, aj keď zanedlho si kúpim slúchadlá. Zvuk sa mi na nich zdá tlmený, dusený asi preto, že sú vstavané, ale za pol dňa som si zvykol. Tu ďalej neviem nič hodnotiť, lebo neviem posúdiť či hrajú dobre na to, že sú monitorové.
Okrem hlasitosti môžem povedať, že v starom Aceri boli o chlp lepšie . Avšak hudbu na nich počúvam nerád – vôbec.
Záver
Za 280€ som dostal parádny monitor, spokojnosť na 99.99% (tie somariny vo filmoch mi trocha vadia, ale dá sa to prežiť), ale so všetkým ostatným som nadmieru spokojný. Som rád, že som si pred pol rokom nekúpil 19‘‘ TN s 2ms odozvou a 50000:1 kontrastom. 10 z 10, odporúčam každému, kto nemá veľké nároky hlavne na odozvu.
+
Polohovanie
Farby
Čierna
Pozorovacie uhly
OSD
Kontrast
-
Má len 2 zápory, ktoré mi nevadia, takže:
Nič

Obrázok
PS: Prepáčte mi že to vyzerá akoby to písal dement, ale je to dosť ťažké písať z vlastnej hlavy, ďalej za štylistiku, opakujúce sa slová, neodborné slová poprípade gramatické chyby a hlavne striedanie časov. :)
Naposledy upravil/-a adam102 v Št 12. Aug, 2010, 18:49, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Andre
Audio expert
Audio expert
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00

Samsung F2380M

Príspevok od užívateľa Andre » Pi 27. Nov, 2009, 20:10

pekne :)
to co som pisal s gammou bol kratky ulet, vrat ju na zakladny "Mode1", lebo na mode2(aj mode3)su farby uletene a zlieva sa cierna ovela viac, a tento monas ked ma zle nastavene farby alebo kontrast pod zakladnych 75% tak ma zlu odozvu
Shaprness tiez na zakladnych 60%
cize vsetko default akurat jas na 13-14%, v hrach pouzivam do22%
az budem mat doma sondu tak smarim nastavenie (profil robit nebudem), zlievanie ciernej skoro uplne prestane
i7-4790K 4,5GHz 1,1V delid| Noctua D15S + 2x Noctua P12 | MSI Z97 GAMING 3 | 16GB DDR3 | Samsung 850 EVO 500GB | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite + 2x out Noctua S12A
Corsair Scimitar Pro + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush MX Red + CM wrist rest | Dell P2414H
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT 150 + Brainwavz pads

adam102
Nový používateľ
Nový používateľ

Re: Samsung F2380M

Príspevok od užívateľa adam102 » Pi 27. Nov, 2009, 20:44

Urobil som to, červená ustúpila, teraz sú farby „vyrovnanejšie”, ale myslel som si, že kontrast má byť vždy na maxime... :?

Andre
Audio expert
Audio expert

Príspevok od užívateľa Andre » Pi 27. Nov, 2009, 21:09

kontrast ma byt vzdy na default
i7-4790K 4,5GHz 1,1V delid| Noctua D15S + 2x Noctua P12 | MSI Z97 GAMING 3 | 16GB DDR3 | Samsung 850 EVO 500GB | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite + 2x out Noctua S12A
Corsair Scimitar Pro + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush MX Red + CM wrist rest | Dell P2414H

Mikhail
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00

Príspevok od užívateľa Mikhail » Po 30. Nov, 2009, 18:52

Podla mna si to urobil pekne... :good: Snazil si sa opisat vsetky funkcie, klady a zapory. U mna velke plus za fotky, ktore hned vidno a nemusim klikat na kadejake odkazy... :rolleyes: Takze len tak dalej !
Spoiler: ukázať
CPU - AMD Phenom II X3 710 (OC -3706Mhz,running on 1.47V - cooled by OCZ Vendetta2)+ 80mm Arctic Cooling Backward CPU fan;MB - ASUS M3N-HT Deluxe Mempipe edition Nforce 780a ;RAM - OCZ Gold Gamers Edition 2x2Gb 800mhz OC on 960Mhz on 1,94V; VGA - Gigabyte GTX 460 1024 Mb OC (715/1430/3600Mhz)-OC on (861/1722/4200Mhz);Case : Cooler Master Dominator CM690 Nvidia edition + custom casemode;PSU - Corsair TX 650;OS- Vista Ultimate 64 bit...;DVD RAM - ASUS DRW-20B1LT SATA;HDD - 2x WD 3200AAKS Sata II, Monitor : DELL P2211H 1920x1080
5. Najkrajsie SLI PC po dobu dvoch tyzdnov hodnotene uzivatelmi na
http://www.onlineregister.com/nvidia/cl ... SLID=32023" onclick="window.open(this.href);return false;

Moje heslo : Taktujte pre radost ;-) nie je nic krajsie ako stabilne vysoke frekvencie ;-D
92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature

plao
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Po 25. Júl, 2005, 20:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa plao » Ut 01. Dec, 2009, 00:26

Dobra praca ;)
Premyslam o kupe noveho LCD a tento ma silno zaujal... len sa bojim tej odozvy, bo sem tam si zahram nejaku tu FPS :-)

jackhammer
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Príspevok od užívateľa jackhammer » Ut 01. Dec, 2009, 07:48

Velmi pekne napisane,normalny laik uzivatel ako ja,to dokaze ocenit.A vobec si to nenapisal ako dement,niektorym vyrazom som ani nerozumel :) takze good job :good:
Monitor vyzera fajn,len neviem ci by som sa nebal toho pomeru stran.
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I

adam102
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa adam102 » Ut 01. Dec, 2009, 17:08

Ďakujem pekne za chválu. Až teraz som si všimol, že tu mám 2 rovnaké témy,asi som omylom 2x klikol na odoslať :red:
K pomeru strán: ako som už písal, po rozbalení som sa zľakol, že aký je široký a nízky, teraz ho už mám týždeň a bral by som aj širokouhlejší. Keď sa pozriem na ocov notebook (20,1'' 16:10), tak mám pocit, akoby to bol dokonalý štvorec. Je to len zvyk.
Odozva: Vidno ju hlavne ak hýbem kurzorom po nejakej tmavšej ploche. V hrách v pohode. Nejaká tam samozrejme je, ale fakt v minimálnom množstve. Tiež som sa trocha bál, ale som spokojný.

Gabo17
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Po 01. Jún, 2009, 17:26

Príspevok od užívateľa Gabo17 » Ne 03. Jan, 2010, 00:06

Patrím tiež medzi šťstných majiteľov tohto monitora a je fakt super, som s ním ozaj spokojný. Mne nepiska vôbec, dokonca ani pri dynamickom kontraste a celej čiernej obrazovke.
Inac vyborna recenzia, :good:

Adam102: farby máš ako nastavené? Defaultne?
PC: MB: ASUS M3A32-MVP, CPU: AMD Athlon X2 7750 Black Edition + Noctua NH-U12P SE2, RAM: 2X1GB Corsair Dominator 1066MHz , GPU: Gigabyte Geforce 9600GT 512MB, HDD: Samsung Spinpoint F3 500GB, PSU: CORSAIR VX450, CASE: Xigmatek Midgard + NOCTUA NF-P12 1300, 3xNOCTUA NF-S12 800, Monitor: SAMSUNG SyncMaster F2380M, Mouse: Razer Copperhead Tempest Blue, Keyboard: Logitech G15, OS: Linux Ubuntu 10.10
NB: Hp Pavilion DV6680

vvladd
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: St 12. Okt, 2005, 20:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vvladd » Št 07. Jan, 2010, 14:31

Po dlhom rozhodovani som si ho zaobstaral aj ja a nelutujem. Jediny mensi problem vidim v tom zlievani tmavych farieb bez kalibracie. No po rucnej uprave gama krivky v ATI catalyste sa to vyriesilo a pozerat filmy alebo hrat hry je na nom zazitok.
...my pc...
CPU: Intel Core 2 Duo E8400 3,00Ghz + Noctua NH-U12P | MB: ASUS P5K - E/WIFI - AP | VGA: SAPPHIRE VAPOR-X HD 4890 1GB GDDR5 OC | RAM: 2 x 2 GB DDR2 800MHz CORSAIR TWINX XMS2 DOMINATOR 5-5-5-18 | HDD: Samsung F3 1TB + Samsung 400GB | PSU: ENERMAX EG465AX-VE | MOUSE: Logitech MX518 | LCD: Samsung F2380

vvladd
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: St 12. Okt, 2005, 20:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vvladd » Št 07. Jan, 2010, 14:35

andrejsvk napísal:pekne :)
to co som pisal s gammou bol kratky ulet, vrat ju na zakladny "Mode1", lebo na mode2(aj mode3)su farby uletene a zlieva sa cierna ovela viac, a tento monas ked ma zle nastavene farby alebo kontrast pod zakladnych 75% tak ma zlu odozvu
Shaprness tiez na zakladnych 60%
cize vsetko default akurat jas na 13-14%, v hrach pouzivam do22%
az budem mat doma sondu tak smarim nastavenie (profil robit nebudem), zlievanie ciernej skoro uplne prestane
Osobne sa mi zda ale 13-14% jasu strasne malo a hlavne mam pocit, ze dochadza pri nom k miernej zmene farebnosti. Ja mam stale nastaveny jas na 24% + upravenu gama krivku v ovladacoch kvoli zlievaniu tmavych odtienov.
...my pc...
CPU: Intel Core 2 Duo E8400 3,00Ghz + Noctua NH-U12P | MB: ASUS P5K - E/WIFI - AP | VGA: SAPPHIRE VAPOR-X HD 4890 1GB GDDR5 OC | RAM: 2 x 2 GB DDR2 800MHz CORSAIR TWINX XMS2 DOMINATOR 5-5-5-18 | HDD: Samsung F3 1TB + Samsung 400GB | PSU: ENERMAX EG465AX-VE | MOUSE: Logitech MX518 | LCD: Samsung F2380

Andre
Audio expert
Audio expert

Príspevok od užívateľa Andre » Št 07. Jan, 2010, 21:59

http://www.lagom.nl/lcd-test/gamma_cali ... test-2.png" onclick="window.open(this.href);return false;
najlepsie to vidno na zelenom stlpci vstrede, na hodnote 2,2 ma byt "stred flaku" ktorym sa meni odtien stlpca
treba sledovat ten stlpec hore-dole
v nvidia driveroch=>adjust desktop color setting som skoncil na hodnote + 1.14 teda +14%
pekne je ale vidno ako tento monas z uhla meni gammu :|

reg_meno

Príspevok od užívateľa reg_meno » Po 18. Jan, 2010, 14:25

Zdravim,

mam tento monitor 1.den a nepodarilo sa mi "rozbehat" reproduktory. Skusal som tieto kombinacie:

1.HDMI kabel
2.HDMI kabel + pribaleny audio kabel(jack-jack)
3.pribaleny analogovy kabel(VGA) + pribaleny audio kabel(jack-jack)

Mali ste nejake problemy s reproduktormi?
Dik.

adam102
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa adam102 » Po 18. Jan, 2010, 16:56

Mám ho napojený iba čisto HDMI a zvuk ide. Bolo ale potrebné nastaviť v ovládačoch od zvukovky (u mňa Realtek na matičnej) HDMI output ako default device.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

reg_meno

Príspevok od užívateľa reg_meno » Ut 19. Jan, 2010, 10:20

Vdaka za tip, v tom zhone som na nastavenie zvukovky pozabudol. Po dalsich testoch mam vysledok:
1. HDMI kabel - zvuk OK(po nastaveni HDMI outputu na default device)

2.HDMI kabel + pribaleny audio kabel(jack-jack) - ak je source monitora nastavene na HDMI, audio analogovy vstup je automaticky blokovany, t.j. tato kombinacia nemohla fungovat

3.pribaleny analogovy kabel(VGA) + pribaleny audio kabel(jack-jack) - teraz mi to uz funguje, neviem kde bol problem. Skusil som na audio analogovy vstup priviest iny signal ako zo zvukovky(pri source monitora nastavene na ANALOG) a z reproduktorov sa ozval zvuk.

ZAVER: Reproduktory otestovane a funguju :-). Budem pouzivat prepojenie HDMI kablom(ale bez zvuku) a zvuk budem zo zvukovky "tlacit" do inej(kvalitnejsiej) audio sustavy.

Napísať odpoveď

Návrat na "Recenzie čitateľov"