LG G Flex 2 16gb

Recenzie produktov od našich čitateľov...
Užívateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00

LG G Flex 2 16gb

Príspevok od užívateľa xsi69 » Po 28. Sep, 2015, 13:38

Pokúsim sa zhrnúť svoje poznatky z používania lg g flex2 do niekoľkých bodov.
Nebudem omieľať to, čo je popísané v každej jednej recenzií ale skorej to o čom človek nevie kým si ho nekúpi.

Display:
Pekný zakrivený p-oled.
Na prvý pohľad pekný display porovnateľný so staršími amoled.
No po bližšom preskúmaní som narazil na dve veci a tými sú:
Jemne slabšie podanie farieb, dá sa to kompenzovať v nastaveniach telefónu kde sa dá zvoliť možnosť „pestré farby“ ktorá obraz jemne presaturuje a podanie farieb bude o čosi lepšie.
Viditeľný šum. Po prvý krát som ho spozoroval pri scrolovaní tmavších obrázkov no je tam stále.
Je to daň za použitú technológiu a zakrivenie. Skúsim neskôr pofotiť pre predstavu.
V recenziách zvykne byť vytýkaná slabšia čitateľnosť na priamom slnku.
Áno, je to tak. Ale len pri automatickej regulácií jasu ktorej maximum v slnečnom exteriéri je na hodnote približne 70% manuálneho nastavenia. Pri manuálnom nastavení 100% je display bez problémov čitateľný. Vyriešil som to aplikáciou na ovládanie jasu.

Foťák:
Dobrý aj zlý...
Rozhranie fotoaparátu patrí medzi najjednoduchšie aké si viete predstaviť.
Možnosí na výber je len pár a to: rozlíšenie, hdr, blesk
Iso, vyváženie bielej, clona, expozícia sú veci ktoré by ste hladali len márne.
Ešteže aj toto obmedzenie dokáže vyriešiť externá appka.
Pri dobrých svetelných podmienkach fotí skvele a neunikne mu žiaden detail.
Fotografie sú detailné ostré a farebné.
Za slabších svetelných podmienok je to už iné.
Vďaka nie priam extra svetelnosti objektívu siaha foťák po vysokom iso čo má za následok vysoký šum a zníženie plynulosti UI foťáka z 30fps až na 6fps.
Čiastočne to kompenzuje silná duálna led dióda ktorá ale nefunguje tak ako by človek očakával.
Pri fotení portrétu s použitím "blesku" vám fotený objekt vďačný nebude kvôli jemnému oslepeniu.
Laserové ostrenie v tomto prípade nefunguje tak ako by človek očakával.
Fotenie s bleskom v tmavšej miestnosti vypadá nasledovne: po zaostrení a následnom stlačením spúšte sa aktivuje blesk na dobu približne 1,5s počas ktorej oslepí objekt a po následnej 0,5s pauze zasvieti ešte raz na 0,5s z ktorej vzíde výsledná fotografia. Cyklus vypadá asi takto: zaostrenie – spúšť -1,5s blesk – 0,5s pauza – 0,5s blesk - hotovo.
V porovnaní s mojim záložným o dobrých pár rokov starším htc one x je to extrémne dlhá doba.
Cyklus htc one x vypadá asi takto: zaostrenie – spúšť -0,1s blesk – 0,2s pauza – 0,2s blesk – hotovo.

CPU:
Použitý je kontroverzný SD810 ktorý zožal kritiku za jeho zahrievanie.
Telefón prišiel s androidom 5.0.1.
Hneď po rozbalení som spustil sťahovanie a inštaláciu aplikácií a aktualizácií.
Približne po desiatich minútach som cítil, že niečo nebude v poriadku. Telefón bol vyslovene horúci.
Pre zaujímavosť som si stiahol cpu-z a pozrel hodnoty.
Teplota bola na úrovni 78-87°C pre jadrá. Z ôsmych jadier boli aktívne len dve ktoré si tikali na 300-600mhz v dôsledku prehriatia. Počas tej doby bolo rozhranie zasekané a telefón reagoval aj s 0,5s oneskorením. Po približne pol hodinke a štyroch reštartoch ma vítal najnovší android 5.1.1.
Aktualizácia na 5.1.1 mu rozhodne pomohla a teploty rapídne klesli.
Môže za to optimalizácia a obmedzenie výkonu 2 jadier z 8 ktoré sa zapínajú čiastočne.
Verím, že v pozadí prebehol istý undervolting :)
Pri bežnom užívaní akým je yt/web/fb sa teplota jadier drží do 40°C.
Teplota cpu nevypovedá o teplote zariadenia ktoré je od 5.1.1 chladné a zahreje sa len pri náročnom využívaní akým je napríklad hranie hier a editácia videa.
Pri takom real racing 2 som mal maximum 65°C pri nastavení grafiky na extra high.
Hra bola po celú dobu asi 30min plynulá (30fps obmedzenie) a telefón bol pocitovo teplý no nie horúci ako pri staršej verzíí 5.0.1 a hranie by som stále nazval ako komfortné.
Zaujímavé bolo škálovanie GPU ktorá bežala väčšinou na 450mhz a po presiahnutí 60°C sa znížila na 190mhz avšak bez negatívneho dopadu na plynulosť hry.
V antutu dosiahol najviac 51693 b čo je dobrá hodnota.
Najmenej to bolo okolo 46tis bodov. Nižšie skóre bolo zapríčenené vyššiou teplotou cpu.
Zhrnul by som to tak, že s 5.0.1 to bol horúci a zasekaný telefón, po 5.1.1 je krásne plynulý a pokiaľ ho nebudete vyťažovať náročnými hrami tak sa ani nezahreje. Preto treba brať recenzie so starším androidom s rezervou čo sa prehrievania týka.

Pamäť:
Mám 16gb verziu v ktorých je pre usera voľných asi 8gb čo nieje moc nakoľko nie všetky aplikácie sa dokážu presunúť na kartu. Neviem síce ako ale ešte pred pár dňami mi systémová partícia obsadzovala 8gb no teraz už len 4gb. Tie 4gb pribudli ako dostupná pamäť. Čiže koniec koncov je dostupných 12gb z 16gb. Po príchode android M by tento problém mal pominúť zlúčením pamäte telefónu s pamäťou karty.

Postrehy z užívania:
Zakrivenie dosahuje svojich pozitív nielen pri samotnom zobrazovaní ale aj nosení.
Napriek svojej veľkosti je stále vhodný na pohodlné nosenie vo vačku nohavíc.
Porovnal som ho so sony z2 a xiaomi redmi note a oproti nim bol flex mimoriadne pohodlný.
Držanie v ruke je tiež dobré napriek hladkému plastu na zadnej strane ktorý sa ale nekĺže z rúk natoľko ako spomínaný xiaomi redmi 2.
Hlasitosť a tlačidlo vypnutia na zadnej strane chce asi dva dni kým si naň človek zvykne, potom to už ide intuitívne a bez problémov.

Časom ešte doplním niektoré body a postrehy z užívania.
Ak by vás niečo konrétneho zaujímalo tak kľudne píšte.
Spoiler: ukázať
Primary : CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: TGT GTX680 beast 1163@1306mhz 6008@7200mhz
SSD: Samsung 840 EVO 250gb
HDD: 2x WD RED 3TB 2Tb v Raid 0 a zvyšné 2Tb v Raid 1 -oba osadené v silentmaxxoch
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: Fujitsu SL27T
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R , Xiaomi Iron
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

Phone: LG G flex 2 16gb+128gb H955int - bananaphone dead
HTC one X - Venomx Rom

slavican
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Po 28. Sep, 2015, 16:58

Re: LG G Flex 2 16gb

Príspevok od užívateľa slavican » Po 28. Sep, 2015, 17:00

cau... super poznatky, planuju koupi a nikde moc od uzivatelu neni, jak je to teda, je to svizne ? zahrivani v pohode ? chvili to brzdila i nadstavba od LG, je to lepsi s tim 5.1.1 ?

Užívateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00

Príspevok od užívateľa xsi69 » St 30. Sep, 2015, 09:58

Ahoj

Svižnosť je taká akú by si od vlajkovej lode očakával, všetko reaguje okamžite.
Zahrievanie ani nespozoruješ kým si nezapneš náročnejšiu hru. Ale aj hranie náročnejších titulov je v pohode.
Na margo zahrievania by som podotkol, že viac sa mi zahrieval aj tablet nexus7 2013 so sd600.
Nadstavba od lg je v pohode, dokonca ti dovolí odinštalovať aj bloatware.
S 5.1.1 je to iný telefón oproti 5.0.1. Vôbec sa neprehrieva pri bežnom užívaní, neseká, je plynulejší.

odpoviem aj na otázky čo si mi poslal do ss, možno to niekomu pomôže pri rozhodovaní.
slavican napísal:ahoj... konecne jsem nasel nekoho kdo telefon vlastni, vsude same recenze jen a ani tech neni moc... jak je to s tim fotakem , spatny ? mel by byt jako v G3. s tim 5.1.1. uz je zahrivani v poho ? i plynulost ? videa jsaou na tom jak ? ... koupil by sis ho znovu ? ja planuji koupi tenhle tyden za cenu pod 10k se mi jevi jako super mobil. sorry ze otravuju, jen tenhle telefon ma fakt malokdo a nechci se napalit...diky moc za reakce a poznatky
jeste jak je to se zkripanim plastu a navigaci gps, nema odchylky ? dik moc
Foťák je rovnaký ako v g3 ktorý bol ešte nedávno jeden z top fotomobilov.
Fotí pekne len štandardné rozhranie má oveľa menšie možnosti ako v g3. Ináč na automatike lezú rovnaké fotky.
Videa som ešte moc neskúšal no neočakávam s nimi žiadne problémy.
Či by som ho kúpil znovu ? Momentálne by som sa ulakomil na xiaomi mi4c no ten ešte nieje dostupný.
Za tú cenu za akú sa flex momentálne predáva je to asi top kúpa.
Škrípanie plastov je spomínané v každej druhej recenzií.
Pri bežnom používaní mi nič nevŕzga. Vŕzgal len keď som ho chcel narovnať :D
S GPS som problém nemal žiaden, funguje podľa očakávaní.

S kúpou flex 2 sa rozhodne nenapáliš :-D
LG potvrdilo aj nový android m pre flex2.
Spoiler: ukázať
Primary : CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: TGT GTX680 beast 1163@1306mhz 6008@7200mhz
SSD: Samsung 840 EVO 250gb
HDD: 2x WD RED 3TB 2Tb v Raid 0 a zvyšné 2Tb v Raid 1 -oba osadené v silentmaxxoch
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: Fujitsu SL27T
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R , Xiaomi Iron
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

Phone: LG G flex 2 16gb+128gb H955int - bananaphone dead
HTC one X - Venomx Rom

slavican
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Po 28. Sep, 2015, 16:58

Príspevok od užívateľa slavican » St 30. Sep, 2015, 11:09

ještě jednou diky... ja přemyslel ještě nad Honor 7, ale štve mě ta zapuštěná notifikačka a foťák prej taky nic moc...
koukal jsem i na S5 neo, ale to je hruza, zvazoval jsem i LG G4, ale vic me zaujal ten flex.

čekal jsem na nexusy ještě, ale cena je vysoko... pro me je tech 10k max a zatim jsem rozhodnutej pro flex, za 17k v lednu bych ho nikdy nekoupil

na Mi4c jsem koukal, nemá podporu lte.

Napísať odpoveď

Návrat na "Recenzie čitateľov"