Projekt: Gray Matter

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Projekt: Gray Matter

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

Tak som sa rozhodol si založiť si thread, chcel by som troška vypimpovať moje železo, jedná sa o zostavu z popisu, tj case je Fractal R3 čo je asi najhlavnejšie...

Ladiť sa bude do čierno biela, táto kombinácia sa podla mna najviac hodí ku case. Časom vymením mobo aj cpu, čiže dosku by som chel tiež mať minimalne celú čiernu ale to je ešte v nedohladne.

Fany tam mám teraz všetky Gelid Silenty ale aj na 500RPM mi troška robia bordel, majú síce už 2 roky ale aj tak si myslím že by som časom mohol kúpiť niečo fakt kvalitné, dnes som sa obzeral po týchto:

http://www.tichepc.sk/Noiseblocker-NB-e ... =001027002

Zaujalo ma hlavne 800RPM a 8dba :OO=

Na grafiku v blízkej dobe kúpim Accelero S1 Plus a nan pôjde 1-2x 120mm fan, zatial asi len Gelidy, časom by som chcel všetky vymeniť napr za tie Noiseblockery...

Na CPU by som tiež rád vymenil chladič za niečo fakt veľké a masívne, ale zároven elegantné...

Pasívy (vga aj cpu) by som chcel striekať, heatpipe na čierno a pasívy na bielo (erik tu rozbehol éru striekania pasívov ako som videl :D )

Dnes som si práve objednal paracord 30m čierneho a 30m bieleho tak dúfam že dorazia do piatku a bude sa sleevovať...
ešte neviem či použíjem bužirky alebo spravím káble zo zdroja bez nich, ale káble typu power/reset na mobo budem musieť bužirkovať...
Na sata káble asi budem musieť časom kúpiť čínske flexo, ale to ešte uvidím časom...

Dalšia vec je že by som si chcel kúpiť window bočnicu na R3jku, dnes som si vydražil za 5€ 5 metrov cool white led pásikov + by som chcel na power tlačítku vymeniť modrú ledku za bielu...

Tento týžden možno skočím kúpiť nejaku SATA mechaniku preože mám stále P-ATA, jendak je tam velký škaredý kábel a ešte mi aj pomalšie štartuje PC (vždy to robí ATA check na začiatku, dá sa to vypnúť ale potom mi nenabehne mechanika, trvá to asi 10-15 sekúnd odhadom inač sa PC zapína takmer instatne - SSD a W8 ftw)


Káble by som chcel minimalizovať, tj zbaviť sa asi toho regulátoru od fractalu, regolovať 6 fanov cez zalman fanmate, len si to ešte musím poriadne premyslieť, lebo ak by som dával tie noiseblockery tak teoreticky by mi v predu stačil na intake 1 fan, vzadu 2x outtake, a potom ešte na gpu, cpu a psu, ale neviem či na gpu a cpu nepôjdu 2 fany (neviem ešte aké budú teploty s tým accelerom, a aký cpu cooler prinesie ježiško) preto si to musím premyslieť....

Je možné že aj odnitujem HDD kôš a dám tam skrutky, pretože využívam iba 1 slot na HDD aj to tam mám 7mm SDD a HDD mám v 5.25 kde mi vibrácie zabíja vibration killer...

Neviem čo by som ešte povedal viac, ak ma niečo napadne tak to sem napíšem, neviem ako často to tu budem uploadovať kedže financie sú stále problémom a nechcem všetko vrážať len do PC ale myslím že to nebude tragédia :-)

Ak bude čas tak zajtra cvaknem ako to vlastne v tej case vyzerá teraz nech je na konci vydno výsledok PRED a PO

Ešte som zabudol že projekt XYZ pre to lebo ma zatial nenapadol žiadny názov :D keď niečo vymyslím tak by som tomu chcel možno spraviť aj nejaké pekné logo a zakopmonovať ho do modingu aj keď ešte neviem kde (rozmýšlal som nad nálepkami na fany ale tie by to len špatili, možno nejaky cover na 2x120mm fan z bokov ked ich budem mať na accelere a ešte som rozmýšlal nejak zakryť ten celý HDD kôš ale to sú len teorie v mojej hlave)

EDIT: pokukávam ešte net a všimol som si že ludia použivaju backplate na GPU aj ked nerobia watercooling, nebol by to možno zlý nápad, bud to strieknut na bielo alebo na čierno, vyzerá to pekne len zohnať backplate na moju grafiku bude asi vacsi problem
Naposledy upravil/-a sh4d0wko v St 23. Okt, 2013, 13:04, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Projekt XYZ

Príspevok od používateľa mino_85 »

Ak nechceš tie eLoop B12-1 sťahovať pod 500 rpm, malo by to byť OK.

Inak ale pred NB-eLoop by som dal prednosť NB-Multiframe.
Viem, že eLoop by ti zapasovali farebne a sú to dosť populárne fany hlavne kvoli dizajnu, ale Multiframe sú rozhodne o ligu vyššie jednak čo sa týka kvality a hlavne regulovateľnosti a všestrannosti použitia.
eLoop si väčšinou s regulátormi otáčok vôbec nerozumejú, hlavne pri nižšom napätí. Mal som skúsenosti na dvoch Scythe regulátoroch, kde napr. B12-2 začal blbnúť už niekde pod 750 rpm, čo bolo tak pri 7-8V, čiže veľmi ďaleko od dekladovaných 3,4V na ktorých by sa mal rozbiehať.

Fan sa pod 700 rpm vypínal, regulátor vyhadzoval "error" a nereagoval ani na zvýšenie voltáže, bolo treba napojiť iný fan a až potom sa zobudil. Iní sa sťažujú aj na pazvuky, pískanie či vibrácie pri znižovaní napätia. Sú to dosť náladové fany.

Taký Multiframe M12-S2 ale bez problémov stiahneš pri 5V na 500-550 rpm s maximom 1250, M12-S1 aj niekde k 320-350 rpm.
http://www.tichepc.sk/Noiseblocker-Mult ... m-Fan.html
http://www.tichepc.sk/Noiseblocker-Mult ... m-Fan.html

Ak už eLoop, tak najlepšiu skúsenosť mám s PWM verziou...
http://www.tichepc.sk/Noiseblocker-NB-e ... m-PWM.html
Poradí si aj s prefúknutím pasívov, PWM regulácia sa neprejavuje tým klasickým rapkaním ako u väčšiny fanov, ale obmedzil by som ich len na použitie v push pozícii, tie fany celkovo nemajú radi prekážky tesne pred rotorom, zvyknú si vtedy pekne hvízdať. :) Čiže na prednú stranu pasívu hej, dozadu a medzi dve veže pomenej.

Na airflow by som ale osobne bral Multiframe. Prešlo mi ich cez ruky už dosť jedných aj druhých a Multiframe sú proste top po všetkých stránkach, len nie sú tak promované. eLoopy vo mne zanechali skôr rozpačitý dojem. Ak fungujú, tak je to pecka, ale ak zblbnú, tak to vie človeka pekne vytočiť. A ja proste nemám rád veci, ktoré nefungujú tak ako to majú písané na papieri. Inak Multiframe sú prakticky rovnako tiché ako eLoop, hoci možno o chlp menej fúkajú, ale je to minimálny, skôr kozmetický rozdiel.
Teda ak ide o airflow, na pasívoch majú eLoop navrch hlavne kvôli veľkej ploche lopatiek = držia lepší statický tlak hlavne pri nižších otáčkach.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Projekt XYZ

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

No výmena fanov je plánovaná asi až na rok 2014 a hlavne čo musia tie fany splnat je farba :-)

Tým myslím to, že chcem mať čierno bielu skrinu, a úplne by som si vystačil aj z Gelidmi ale chcem tam dať niečo kvalinejše, myslím že tie Noiseblockery na 800RPM budú tažko počutelné čiže nevidím dôvod ich potom regulovať na menej, či?

Btw dnes som kúpil DVD mechaniku na SATA (koonečne som sa odhodlal) čiže z PC zmizol škaredý ATA kábel, dúfam že do piatku príde paracord a bude sa sleevovať :-)
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Projekt XYZ

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

Dnes som si bol kúpit plexi 500x250x2 zajtra skúsim spravit nejake tvarove prototypi ako backplate na GPU len ma nenapadá ako to tam potom pripevním, kukal som na nete, týpek tiež robil z plexiskla čisto dizajnovu zaležitost backplate na GPU a prilepil to obojstrannou paskou čomu by som sa chcel vyhnúť - kvôli odvodu tepla, nechcem aby sa dotýkalo to plexisklo karty a kvôli tomu že by som to chcel mat odmontovatelné

dnes mi kamarát napísal že by sa ten projekt mohol volat "Grey Matter" čo je šeda mozgova kora a ked sa spoji biela+cierna vznikne šedá čo by aj celkom mohlo ist aj to znie dobre, ešte porozmýšlam :-)
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Projekt: Gray Matter

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

Tak dnes som si teda vyrezal backplate na GPU, rezanie šlo v pohode až na to že som plexi poškrabal ked som dal dole foliu, ale to aj tak budem brúsiť a striekať.

Prvotný plán bol nejaký takýto (sorry za kvalitu, nemám ani photoshop ani rhino nainštalované tak skicar ftw :laugh: )

Obrázok

S tým že čierna by bola čierna, biela by bola biela a text by bolo v podstate to plexisklo čiže transparent (font samozrejme iný)... postup by bol asi taký že nanašacou foliou by som nalepil text, nastriekal plexi na bielo, nalepil pásku kde by som chcel biely pás, nastriekal na čierno (samozrejme to píšem skrátene, nejdem písať brusenie a počet naterov) zlepil pásku a zlepil text

Lenže...

kartu mi zakrýva CPU chladič čiže by to bolo celé zbytočné :) Text by nebolo vidno pokial by tam bol CPU chladič čiže teraz pracujem z nejakou čiernobielou variantou, ale všetko len v hlave... pridávam aj fotky z rezania a z toho ako to vyzerá

http://imgur.com/a/84WTP

Dalšia vec je že medzi kartou a chladičom a aj USB portami na mobo je malý priestor, preto neviem ako tam ten backplate pripevním, prvý plán bol dat ho na tak 5mm nožičky z plastu ale to by sa asi nevošlo... a absolútne netuším ako to tam mám pripevniť... každá rada je dobrá :)
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Projekt: Gray Matter

Príspevok od používateľa sh4d0wko »



Tak som to vyriešil takto, 4 skrutky + matice, kukal som nejaké mody na nete na custom backplate kde používali plexisklo ale takmer nikde nebolo uchytenie až na jeden kde to mal tak isto, ale plexi mal rezané laserom a na plexi mal ešte jednu kovovu vrstchu a chladil to vodou.

Preto sa chcem spýtať či si myslíte že bude problem v chladení ked medzi GPU a plexi bude taká medzera aká je na videu...

Ešte by som chcel nejak spravit v plexi miesto na "hlavičku" skrutky aby bola zarovno z vrchom plexi...
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Projekt: Gray Matter

Príspevok od používateľa pipo137 »

Nemyslím si, že s chladením tam bude extra problém... i keď jedna drobnosť by sa našla. To dobre vidím, že tá karta ma ramky aj z vrchnej strany pcb :? :?
Je síce pravda, že tie dnešne gddr5 už ani moc chladiť netreba, ale neviem, či by som ich až takto uzavrel bez žiadneho pohybu vzduchu okolo nich :rolleyes: :?. Radšej si mal ten backplate vyrezať z nejakého plechu (to uchytenie je inak OK) a na ramky dať malé obdĺžniky tých hrubších teplovodivých vankúšikov (aka žuvačka) aby sa dotýkali ram a toho backplate (čo by akurát ideálne vyšlo) a bolo by to úplne stopercentné, takto je to len na 98%. Druhá vec, aj plexi má zas nejakú tú tepelenú vodivosť, takže aj teraz tam môžeš dať tie vankúšiky, nech sa aspoň trochu dostáva to teplo z nich preč ;) :good:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Projekt: Gray Matter

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

Práve som brusil to plexi, zajtra sa pokusim zarovnať tie skrutky...

Aké vankúšiky myslis? Skus hodiť link :)

A ja hladam spôsob ako spraviť také "nozicky" aby medzi backplate a kartou bol čo najväčší možný priestor
Používateľov profilový obrázok
Slayerik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: Ne 02. Jún, 2013, 22:24
Bydlisko: Olomouc

Re: Projekt: Gray Matter

Príspevok od používateľa Slayerik »

predpokladám že myslel toto http://www.tichepc.sk/Teplovodive-pasty ... 21003.html alebo http://www.tichepc.sk/Teplovodive-pasty ... 21004.html ako býva na noťasoch...
je to aj lepiace, takže ak by si to mal tak, aby nebolo vidno cez plexi alebo z kovu, cez toto by si to "nalepil" na ramky a vlastne na kartu... zároveň by backplate slúžil aj na rozvod tepla...
ale tak či tak si myslím, že ak tam dáš plexi, nič sa nestane karte ako takej s teplotami...
ak chceš skrutky aby nebolo vidno tak potrebuješ spraviť aj dieru a zápustnu hlavu na skrutke... teoreticky dlhšími skrutkami by si vedel plexi podvihnúť vyššie, no zas aby to nevyzeralo že odstáva...
Spoiler: ukázať
MB: ASRock Z77 Extreme6 ; CPU: Intel i5-2500 + Scythe Ashura Shadow + Noiseblocker eLoop; GPU: MSI GTX 650Ti Boost Edition OC Twin Frozr III ; RAM: Corsair Vengeance 8GB (Kit 2x4GB) LP 1600MHz DDR3 White ; PSU: OCZ Silencer MKIII 500W; SSD: Samsung SSD830 128GB ; HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA III; Case: Fractal Design Arc Midi R2 + 2xNoctua A14 + Corsair AF140 ; Razer DeathAdder 3.5G Black + SteelSeries QcK mini ; Tesoro Durandal Ultimate ; Creative Fatal1ty HS800 headset ; LG IPS2453VQ
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Projekt: Gray Matter

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

Ahaa, no skrutky majú ešte 2-3mm rezervu odhadom... Plexi budem stiekat čiže nebude priehľadne... A skrutly majú tie zapustene hlavy... Len sa bojím vyvrtat väčším vrtakom dieru aby som to neprevrtal uplne
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Projekt: Gray Matter

Príspevok od používateľa pipo137 »

presne tie teplovodivé podložky som myslel änie tie lepiace) http://www.tichepc.sk/Teplovodive-pasty ... 21003.html len správa sa to ako žuvačka, preto tá prezývka, som myslel, že pochopí ;)
Aj bežne to býva na MB a na kartách na chladenie vrm alebo ram používané a pre tento účel by to bolo ideálne. By použil hrúbku podľa toho akú tam dá medzeru. Vyzerá to na medzeru okolo 1mm, tak by tam pricapol nejakú o hrúbke 1,5mm (alebo aj 2mm) a pekne by sa odvádzalo teplo do backplate ;)
To by som aj na jeho mieste urobil tak či tak (nech je to už z kovu alebo plexi, stále lepšie ako nič) :good:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8102
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Projekt: Gray Matter

Príspevok od používateľa ericc64 »

Ja ti neviem .... Napr ja by som sa na chladenie tych ram na tej smiesnej 650 vykaslal ,sak to vobec nepecie ... Medzera medzi samotnou ram a plexisklom nejaka je, teplo ma kde unikat , tak sa to hriat nemoze ... Od vyroby tam tiez nic nie je ...

Samozrejme je to lepsie ako nic, ale osobne si myslim ze to nestoji ani za tych 5€ co by si dal za tie tepl. podlozky :D
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Projekt: Gray Matter

Príspevok od používateľa pipo137 »

Pravda, keď to vezmeme z tohto uhľa pohľadu ;) :good:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Projekt: Gray Matter

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

No to sa mi nechce behať do tichéj pece kvôli tomu čiže zatial to musí vydržať beztoho, veď ešte som to ani nezačal striekať :D keď to bude finished tak skúsim porovnať teploty v burne, ale pochybujem že tam bude rozdiel čo i len 1 stupen :-)
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Projekt: Gray Matter

Príspevok od používateľa pipo137 »

tak rozdiel na tých ramkách (chladené ako som písal a bez) by určite bol a viac ako jeden stupeň, ale druhá vec, že stále by to mala byť nízka teplota ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"