Ako vyrezat dieru do bocnice a prichytit plexi

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
keno10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Ut 05. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Hlohovec 92001

Príspevok od používateľa keno10 »

ja som tro robil tym vrtanim :) najskor vyvrtat vyrazit a potom obrusit :)
Používateľov profilový obrázok
FLP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 939
Dátum registrácie: Ut 03. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: NitRa

Príspevok od používateľa FLP »

Alebo to daj niekomu spravit.Keby si byval v NR tak ti to viem dat stravit za 300sk s plexi hoci aky vzor aky sa ti bude pacit.
tu mas jednu link su tam zaujimave tvary: http://www.redmod.sk/
Naposledy upravil/-a FLP v St 12. Mar, 2008, 11:09, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
NTB:MacBook Air 2014 Sound:Altec Lansing VS2521
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

jednoznacne navrtat a priamociara pila - najcistejsi najlepsi sposob

odvrtanie je zdlhave a pracne, flexka-to snad nie :-)

ine cenovo dostupne postupy nepoznam
Používateľov profilový obrázok
miso23
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa miso23 »

omg ja som si robil dieru do bocnice noznicami na plech a potom som kraje vybrusil...Farba sa neodlupovala a vyzera to v pohode...


najlacnejsi sposob=neminies ani elektrinu :lol:
MB: MSI K8N Neo3 ,CPU: AMD Sempron64 2800+ (2240MHz@280x8 ) ,RAM: DDR 400@466 512MB PQI (2,5-4-4-8 2T) ,VGA:Gainward 7600GS Golden Sample(450/500@530/750) ,PSU: FORTRON 350W 12PNF......3DMark05:5818
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

miso23 napísal:omg ja som si robil dieru do bocnice noznicami na plech a potom som kraje vybrusil...Farba sa neodlupovala a vyzera to v pohode...


najlacnejsi sposob=neminies ani elektrinu :lol:
no tak to si neviem ani predstavit :? sak ten plech je hruby ako sa tam dostanes noznicami??
Používateľov profilový obrázok
miso23
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa miso23 »

vyvrtam dieru a potom vacsiu a potom tam vopcham noznice :wink:
MB: MSI K8N Neo3 ,CPU: AMD Sempron64 2800+ (2240MHz@280x8 ) ,RAM: DDR 400@466 512MB PQI (2,5-4-4-8 2T) ,VGA:Gainward 7600GS Golden Sample(450/500@530/750) ,PSU: FORTRON 350W 12PNF......3DMark05:5818
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

priamociara pilka

Príspevok od používateľa charonme »

celkom nechapem ako sa to da rezat priamociarou pilkou, nejake action fotky by sa zisli :wink:
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: priamociara pilka

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

charonme napísal:celkom nechapem ako sa to da rezat priamociarou pilkou, nejake action fotky by sa zisli :wink:
Takze podrobny navod deti: do plechu vyvrtame dierku, tak, dobre jozko, potom este vacsiu dierku, do nej vlozime list priamociarej pilky, pilku zapneme a pomaly tahame podla nakresleneho tvaru. pokial si dame zalezat, vznikne nam pekna, neohryzena, pravidelna diera. 8)
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

priamociara pila

Príspevok od používateľa charonme »

:red: no ja som az teraz zistil co je priamociara pila takze uz chapem... :red:

ale kupovat tu pilku kvoli vyrezaniu dvoch dier... snad sa to da pozicat v pozicovni...
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: priamociara pila

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

charonme napísal::red: no ja som az teraz zistil co je priamociara pila takze uz chapem... :red:

ale kupovat tu pilku kvoli vyrezaniu dvoch dier... snad sa to da pozicat v pozicovni...
urcite da, ja som to zikol z roboty, akurat som si kupil vlastny "nozik(ten list pilky)"-co najjemnejsi aky maju, stoji par korun, a na par dier bohate postaci-pokial pouzivas vlastny list, tak samotnu pilku ti myslim v pohode pozicia ktokolvek
Používateľov profilový obrázok
Cobretti
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Ut 24. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

vrtanie do plexiskla..

Príspevok od používateľa Cobretti »

Ja som zvolil plexisklo 2mm. Plech aj plexisklo sa v pohode reze karbobruskou, kto chce sroby treba uplne pomalicky a najlepsie rucnou vrtackou, elek.vrtackou islo plexisklo rychlo srat ( jedno som praskol :E ). Kupil som teda druhe a pouzil chemopren. Drzi jak svina, odporucam :ok: Case mam standardne plechovy od firmy ASUS, rezal som tvar kocky cca 33x33 cm. Prijemnu zabavu :lol:
Board: ASUS P5B PLUS, CPU: Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz @ 3.01GHz, Cooler: SCYTHE SCKTN-2000 Katana II CPU Cooler, Memory: OCZ DDR2 2GB Kit 800MHz Vista Upgrade Edition, Graphics: XpertVision GF8800GTS 320MB DDR3 DDV PCX 600/1000 MHz, HDD: Western Digital 250GB 7200 16MB SATAII WD2500YS, Creative Audio: Sound Blaster Live! 5.1 & Creative P5800 5+1, Monitor: IIYAMA Vision Master Pro 454
Používateľov profilový obrázok
davidkovalcik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 07. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa davidkovalcik »

pista6104 napísal:No rozhodne z plexi nejake nastroje doma mam,musim o tom este popremyslat totiz stare plexi som si trochu zasvinil tiez mi tam vadi ten napis thermaltake a celkovo chcem upravit tvar okna...
Ale s tym si uz poradim len ma zaujimalo ako by sa to dalo spravit snad to doma nejako urobim...
tak isto to tak nespravis ved z cim to budes rezat chapes ved to je halierova zalezitost mozno 50 sk najviac ta to vinde
DiwaSwina napísal:
miso23 napísal:omg ja som si robil dieru do bocnice noznicami na plech a potom som kraje vybrusil...Farba sa neodlupovala a vyzera to v pohode...
najlacnejsi sposob=neminies ani elektrinu :lol:
no tak to si neviem ani predstavit :? sak ten plech je hruby ako sa tam dostanes noznicami??
tiez si to neviem predstavit ale tak ked si to spravil ta to mas dobre idem aj ja robit dieru ta ale este neviem ako
tomaspisek

Príspevok od používateľa tomaspisek »

lidi ja som to navrtal stacila len jedna diara a priamociarov pilkou vyrezal dobrusil obycajnou uhlovou bruskou a nic v pohodke a plexi som nalepil silikonom a drzi jak sproste :D
Používateľov profilový obrázok
MarkAurel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: V.Krtis

Príspevok od používateľa MarkAurel »

ja som elipsovu dieru do bocnice vystrihol noznicami na plech, nakolko plech ma hrubku len 0,7mm , a bez poskodenia a nasledneho lakovania
Používateľov profilový obrázok
xyter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa xyter »

navrtal som si dierky, odcvakal noznicami, obrusil brusnim katucom na malej bruske, islo to uplne v pohode a vyzera to dobre

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"