Fotodokumentacia mojho regulatora

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Jackar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 29. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Príspevok od používateľa Jackar »

No bastleniu sa venujem aktivne asi 3 roky, ale az teraz som zacal robit "uzitocne veci", chapeme sa :D...

A inak ten regulator som zvladol, sam som si dokonca aj navrhol a vyhotovil plosny spoj ale hovorim ze isty prvok v zapojeni bol asi uz zly od vyroby, takze mi to neslo ako by malo. Ale skusim este raz ;)

A inac, ako sa daju naucit bez skoly odborne znalosti elektrotechniky, asi len dlhou praxou co ... No nic, uz zacinam ist do Off-Topicu a to nexem, takze zatim prajem pevne nervy a pevnu ruku pri SMD pajkovani (blazne... :D )

JACKAR
Používateľov profilový obrázok
Jackar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 29. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Príspevok od používateľa Jackar »

Som prave dostudoval komplet celu schemu a uz xapem co je co :) (nemam moc rad vykresy z eagla...)
Ale mam par otazok, ak mozem:

Mas tam bus ADRESS, ak som dobre pochopil tak to je jeden bus do ktoreho idu vsetky tri (teda vlastne tie tri na scheme su v skutocnosti jeden) ?

Potom, co si vravel ze mas to ovladanie 2LCD, nevidim tam ziadne pripojenie pre 2 LCD, lebo tych 10 pinov je akurat pre seriovy port na jeden display.
Alebo to su piny jedneho displaya a na tie napojis tie transistory a druhe LCD paralelne k nemu ? Mozes to prosimta ozrejmit, diky :wink:

A posledna konstrukcna otazka, daju sa zohnat tie MAX cipy aj v normalnom puzdre ? Resp. existuje presna nahrada za nich v klasickom puzdre ? Lebo mikropajku nemam, len staru trafopajku a s nou je dakedy problem klasickeho chrobaka cisto spravit. A nova SMD pajkovacia suprava stoji cosi okolo 1500,- ...

Predom diky za tvoj cas a odpovede :)


JACKAR
Používateľov profilový obrázok
Jackar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 29. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Príspevok od používateľa Jackar »

Aha, uz som pochopil tie porty ADRESS, nimi sa nastavuje adresa jednotlivych maximov aby sa dali na SMbus napojit viacere a aby ich MBM detekoval... 8).
Používateľov profilový obrázok
Jackar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 29. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Príspevok od používateľa Jackar »

Mno, takze som teoreticky vsetko pochopil sam spravne :). Ten BUS som ako myslel ze sa jumpermi nastavi adresa cipu, takze ich mozes mat viacej. A s tym dysplayom som dobre odhadol ;).
A potom zevraj som Lamaz...

Inac, prave som prezeral net pretoze smd sa trafopajkou NEDA - hrot je taky velky ako cely cip...
Ale nasiel som nieco veeeelmi pekne:

Obrázok
- patica (iny obrazok som nenasiel)

Obrázok
- predpripravena redukcia pre QSOP cip

Veeeelmi pekne vecicky, dalo by sa take daco zohnat aj na Slovensku ???
Na tejto stranke
http://smt-adapter.com/perl/site.pl/sel ... ctions.htm
maju takychto veciciek viacero, takze by sa tam nieco take naslo. A da sa to lahko napojit trafopajkou, len sa nahreju tie male plosky, prilozis cip a mas DIN paticku :D. Len tie ceny by mohli trosku skludnit (10 $)...

Co si o tom myslis ?
Používateľov profilový obrázok
Jackar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 29. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Príspevok od používateľa Jackar »

Teoreticky je to to iste, ale take cesticky normalnou cestou nespravim a nejakych 500,- na nove vecicky potrebne pre UV cestu (lampa, lak, vyvojka atd...) bohuzial nemam, ledva asi naskrabem na tie cipy... Ale ked tak zase rozmyslam, tak ta redukcia ma vyjde asi rovnako ako tie UV veci...

A inak da sa to napajkovat aj na plosak tak, ze len nahrejem cin na tych malych plozkach (napr. teplovzdusnou pistolou) a ten cip tam jednoducho prilozim ? Ak viem tak takto nejako sa to robi v seriovej vyrobe...

A este jedna vec ma trapi: Daju sa robit fotocesty na pauzak aj tusom ? Lebo laserovu tlaciaren nemam ani nikto z mojho okolia...


JACKAR
Používateľov profilový obrázok
Jackar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 29. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Príspevok od používateľa Jackar »

No, stym tusom na pauzak problem mat nebudem, kedze ma uz druhy rok na strojarine ucitel technickeho kreslenia terorizuje :D

A ten clanok o fotoceste som cital a diky za druhy. Myslim ze aj ostatym uzivatelom fora bude ta stranka uzitocna ;)
AdsBot [Google]
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 13:40

plosak

Príspevok od používateľa AdsBot [Google] »

caf PeterM. tvoj regulator je fakt super, ale maly by som prosbu...
mohol by si tu uverejnit aj navrh plosaku? nejde sice o trikrat zlozite zariadenie, ale nemam vela casu a ani naldu to navrhovat. a okrem toho ak to uz mas hotove a podla teba funkcne, tak naco znova vynaliezat koleso? podla tvojej fotodokumentacie si to robil v OrCade takze.....
Používateľov profilový obrázok
drobcheck
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Št 15. Júl, 2004, 14:00
Bydlisko: Svätý Jur

Re: plosak

Príspevok od používateľa drobcheck »

PeterM napísal:
Memphis_sk napísal:caf PeterM. tvoj regulator je fakt super, ale maly by som prosbu...
mohol by si tu uverejnit aj navrh plosaku? nejde sice o trikrat zlozite zariadenie, ale nemam vela casu a ani naldu to navrhovat. a okrem toho ak to uz mas hotove a podla teba funkcne, tak naco znova vynaliezat koleso? podla tvojej fotodokumentacie si to robil v OrCade takze.....
Sorry. Venoval som tomu dost casu - chcem aby sa mi aspon nieco z toho vratilo... Takze som to vyrabal na predaj (mozno este budem).

Kludne si to navrhni sam (stejne mam odvtedy uz novu "improved" verziu :P ) - alebo si to u mna objednaj :twisted:
objednat za kolko? a vedel by si urobit aj cierne prevedenie s modrym podsvietenim? :wink:
.:barton2500+, asus a7n8x-e, 512MB Corsair VS 400MHz cl2,5, 160gb hitachi, dvdrw 8x nec dual layer, radeon9600xt 128mb 526/650, hercules 7.1, 17"belinea, inspire p580 5.1, chieftec cs606

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"