Skrinky - Všeobecná diskusia

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8073
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Skrinky - Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ericc64 »

Vseobecny pokec ku skrinkam.


Obj som ciernu Cooler Master NR200P. Ako prve tam budem chciet narvat moj ATX HX 850W. Pasovat tam bude, len vymysliet, ako ho tam uchytit.

Skrinka poskladana tak narychlo. Nebolo by to zle, zdroj sice skrati ( o dost ) moznost instalovat dlhu GPU, ale to by mi nejako nevadilo. Nic vykonne a dlhe tam neplanujem, aspon zatial. Ale netusim co mam spravit s kablami, neni ich kam schovat. Zdroj je inak polozeny na tych gumenych rohoch A12x25 a vpredu prichyteny zdrhovackami, drzi to fajn.

Asi zacnem setrit na SFX zdroj :?

Obrázok


Tak SF750 nahodeny, uz chyba len GPU :)
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Naposledy upravil/-a ericc64 v Ut 01. Sep, 2020, 12:13, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Teroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ne 03. Jún, 2018, 16:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skrinky - Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Teroo »

Ako je to s možnosťou radiátora? 280 mm sa zmestí na bok a dole len 240 mm ?
Mne sa tam zdá miesto aj pre 280 mm. Nezmestí sa?

Ja mám skrinku NZXT H200i a tam oficiálne je možné dať len 240 mm, ale úplne v pohode používam 280 mm.
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8073
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Skrinky - Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ericc64 »

Fyzicky by sa mozno zmestil, nemeral som, ale su tam po bokoch hrany, bol by vo vzduchu. Bolo by to naprd.
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrinky - Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Teroo napísal: Po 14. Sep, 2020, 20:06 Ako je to s možnosťou radiátora? 280 mm sa zmestí na bok a dole len 240 mm ?
Mne sa tam zdá miesto aj pre 280 mm. Nezmestí sa?

Ja mám skrinku NZXT H200i a tam oficiálne je možné dať len 240 mm, ale úplne v pohode používam 280 mm.
Spravil som ti fotku, na bok zmestíš samozrejme 280mm radiátor (o veľkosti Asetek radiátorov) ale len tie (myslím, že by si tam už nezmestil napríklad kockové EK Coolstream radiátory), takáto je tolerancia pri vkladaní držiaka s radiátorom do skrinky
Obrázok

do spodnej pozície by si zmestil 240mm radiátor (30tku) ale naň potom len 15mm slim ventilátor a aj ten by bol veľmi blízko k vodnému bloku na grafike a v tej časti skrinky dole by bolo dosť natesno (pre cable management)..ale zmestil by si.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
dadik08
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 424
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 19:51
Bydlisko: KE/VT

Re: Skrinky - Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa dadik08 »

Spoiler: ukázať
PC1: AMD Ryzen R9 3900x | Gigabyte X570 Aorus Elite | Corsair Vengance LPX 64 GB 3200 MHz | Sapphire Radeon 570 4 GB | Samsung 850 EVO 250 GB | Seasonic S12II 620 W FDB | Noctua NH-D15S | Fractal Design R4
Loxjie D30 -> HifiMan HE-4xx (Brainwavz sheepskin pads), Audio-Technica ATH M30x (Brainwavz hybrid pads)
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Skrinky - Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

GamersNexus sa tomu dosť venoval, aj sa im podarilo replikovať a zachytiť požiar na kameru :)

Najzaujímavejšie scény sú zostrihané prvých 15s :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8073
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Skrinky - Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ericc64 »

Co kupit, keby chcem bednu oblepit dodatocne odhlucnovacim materialom ? Ako pozeram, tak pozeram, neda sa nikde nic zohnat, vsetko je vypredane. Dneska to uz moc nefici, kedze vsade RGB p****viny.

Mam na mysli nieco taketo: https://tichepc.sk/Phobya-NoiseBuster-I ... rg1=001015

Dali by sa pouzit platy co sa davaju na odhlucnenie auta ? napr: https://www.ahifi.sk/tlmiaci-material-s ... NYQAvD_BwE

To by mohlo fungovat rovnako ?
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Skrinky - Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

.
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8073
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Skrinky - Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ericc64 »

Tak hentake farebne kolotoce do skrinky nie :D Toto mi prislo ako najlepsi pomer ceny/vykon: https://www.ahifi.sk/comfortmat-neoprene.html
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: Skrinky - Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa patro16 »

kto by si chcel vybrat case tak GN urobil mensi prehlad za rok 2021
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Skrinky - Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Pozor, dlhší rant, asi ma loleq nakazil.

Už dlhšiu dobu vyberám ale stále si neviem vybrať novú skrinku, mám pocit ako keby nič poriadne na trhu nebolo, samé pre mňa často nepochopiteľné kompromisy.
Chcel by som dačo pekné, nie celočierne (ideál biela+čierna kombinácia), menšie ale nechcem platiť SFF prémiu čiže ideálne mATX formát, ale chcel by som aj čo najtichšiu prevádzku bez priplácania za custom vodníka čo automaticky vyraďuje 90% mATX skriniek, paradoxne mám pocit že je viac ITX skriniek s dobrou podporou 3slot GPU ako mATX skriniek. Mám pocit že takmer všetky skrinky sú len na efekt na jedno kopyto s drobnými obmenami a keď chce človek aj výkon a ticho je prakticky nútený do custom vodníka.

GPU je samozrejme najpažravejší komponent ale ak sa bavíme o vzduchovom chladení takmer všetky dnešné skrinky lepšie chladia CPU ako GPU o čom svedčí druhé miesto teplôt GPU shitnej lacnej skrinky DIYPC Zondda-O v teste GamersNexus so štandardizovanými fanmi len vďaka tomu, že má jeden fan rovno nad GPU ako mali kedysi všetky a teraz nemá ani jedna skrinka. Je mi jasné že do skla nebudú robiť diery a dávať tam fany, ale aj tak by potešilo väčšie zameranie na najpažravejší komponent :facepalm:
V grafe je zvýraznená Corsair 4000D lebo graf je z tej recenzie, tá Zondda-O bola testovaná dávnejšie a keby som bral z jej recenzie tak nebolo by porovnanie s novými skrinkami
Obrázok

Inak sranda nápad na originálnu skrinku - namiesto predku mesh v bočnici a jeden veľký pomalobežný 400mm priesvitný aRGB fan cez celú bočnicu, tá skrinka by mala aj airflow aj vidno komponenty aj argb svetielka :D


Momentálne sú mi sympatické:

Lian Li O11 Dynamic Mini:
+ podpora 140mm fanov hore aj dole, konfigurácia priamo pre mATX dosku, dostatočne široká aj pre veľké GPU aby mali kam vyfukovať horúci vzduch (lebo cca 80% vzduchu vyfukujú GPU doboku do bočnice), pekná v bielo-čiernom prevedení
- veľmi široká kvôli dvojzónovému usporiadaniu, podpora iba SFX zdrojov, vyššia cena a spolu s cenou SFX zdroja je to už fakt dosť

Jonsbo U5 Plus:
+ malé rozmery, super využitie priestoru, podpora ATX zdroja, OK cena
- len 120mm ventilátory čiže vyšší hluk, OK šírka pre menšie GPU ale už nie pre veľkých mackov, blbý cable management, pre ATX a nie mATX
+- celkovo pekná, ale prieduchy na ventilátory mi pripadajú dosť škaredé, hlavne v "kovovom" prevedení, v čiernom to až tak nekričí ale čiernočiernu som zas nechel...

Ideál by bol pre mňa O11 Mini ale so zdrojom na stojáka vpredu ako Jonsbo U5 Plus, nič také asi nie je predpokladám?
Alebo možno alternatíva "klasickú" skrinku a hodiť fany dolu na PSU shroud pod GPU? Len čo som pozeral máloktorá to tak priamo podporuje a keď, tak iba jeden, max 2x120mm fany a nikde tá konfigurácia nie je testovaná ako je účinná.


Možno až moc vymýšľam a bola by mi dobrá aj U5 Plus, kukám že Miňo ju má s RTX3080 tak to nemôže byť zlé :D
Miňo ako si s ňou spokojný? Rozmýšľam tam potom hodiť tie nové Arctic P12 aRGB fany keď budú dostupné, len mi bude ľúto že súčasné tichučké P14 PWM PST nevyužijem :(
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Skrinky - Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mino_85 »

U5 je skvelá skriňa na vzduch ak vieš čo od nej chceš, resp. ideš po jej silných stránkach a akceptuješ slabšie, rozpíšem, vezmi si k tomu čipsy. :D

Na začiatok negatíva:
- obmedzená podpora pre veľké CPU chladiče, oficiálne len do výšky 160 mm. Dá sa tam dostať aj Noctua D15 so 165mm, ale väčšinou ľudia menia predný 140 mm fan nad RAM za 120, aby zavreli bočnicu https://www.computerbase.de/forum/attac ... pg.738413/ Ideál je ale niečo do 160 mm, z výkonných teda napr. Noctua U12A alebo Scythe Fuma 2, Ninja 5 tam je to pohoda. Haluz je, že skriňa by v pohode pobrala aj vyššiu vežu pri aktuálnej šírke, ale miesto pre chladič uberá nadštandardný priestor za MB tray, keďže Jonsbo tam počíta aj s montážou 3,5" platňových diskov. Keby sa na to vykašľali a nechali tam menej miesta na káble, na druhej strane by sa vošli aj najvyššie vzduchové chladiče. Ale to je keby...

- chýbajú jej user friendly featury moderných mainstreamových skriniek, teda napr. ľahko vyberateľné filtre alebo full PSU shroud za ktorým by sa schoval bordel z káblov. Hlavne keď berieme do úvahy, že obe bočnice sú sklo a ak chceš aby to vyzeralo tip-top, fakt sa s tým treba pohrať.

- posledný mínus za mňa spodný magnetický intake filter, ktorý je v podstate rovnaký materiál ako vrchná mriežka na outtake, teda jemne perforovaný plech, nie klasická jemná mriežka. Ja som to na spodku poriešil výmenou za 3 ks 120mm Demciflex filtrov, ktoré som musel po stranách ich okrajov jemne pristrihnúť aby presne sadli na pozície, ale to nie je problém.

- v podstate nulová modularita čo sa týka chladenia, žiadne alternatívne veľkosti fanov alebo podpoda rôznych AiO. maximálne sa dá dať slim 240 mm AiO na vrch a inak len klasika 120 mm fany všade. Podľa toho čo som sa dočítal na spodok 360 AiO nevojde, lebo diery na fany sú v rámci skrine vystredené a teda chýba dostatočný priestor na tú časť radiátora z ktorej ibú hadice s blokom. Za toto ruku do ohňa nedám, možno je nejaký 360 AiO čo by tam o chlp vliezol. Pointa skôr je, že Jonsbo tieto moderné modulárne trendy v rámci U5 kompletne ignoruje. Čo bol paradoxne hlavný dôvod prečo som do nej šiel, vysvetlím v plusoch :)

- bez podpory 140 mm fanov... z hľadiska výkonu chladenia zrejme nevýhoda, ale ide to ruku v ruke s kompaktnými rozmermi, takže u mňa to mínus nie je. Navyše keď moje dva suverénne najobľúbenejšie vrtule sú iba 120-ky /Noctua A12x25 a Noiseblocker Multiframe/.

Pozitíva:
- skvelá vnútorná koncepcia, ktorá naplno využíva objem skrine a pritom vôbec priestorovo neobmedzuje komponenty /ak vynecháme mierne obmedzenia CPU chladiča/. Teda vojdú sa veľké grafiky, relatívne až high-end CPU chladiče a dlhé zdroje a skriňa je pritom v rámci ATX formátu kompaktná.

- fantastický koncept chladenia hlavne pre VGA. Mať fakticky celú podlahu ako jednu veľkú intake plochu rovno pod grafikou je luxus. Oproti Fractal R4 kde som mal 1 intake na podlahe a 2x vpredu som šiel s teplotami VGA dole o cca 5°C a to pri o cca 200 rpm menej na grafike, CPU teploty zostali zhruba rovnaké, takže CPU koncepciou chladenia netrpí, aj napriek tomu, že nemá z prednej strany priamy prísun vzduchu. Bonus je ešte o cca 10°C chladnejší čipset /pasívne chladený X570 to vcelku privítal/ a tiež asi o toľko nižšie idle teploty NVMe diskov, ten celoplošný ofuk zdola ozaj pomáha. Na rozdiel od klasík kde treba na prednom paneli robiť kompromisy ak chce človek skriňu s plným čelom, tak tu intake netrpí vôbec, lebo podlahu netreba nijak kapotovať kvôli dizajnu a spodné fany môžu nasávať prakticky bez obmedzenia. Čo jednak pridáva na efektivite a aj odbúrava prípadné parazitné zvuky ktoré často vznikajú na škárach u bední s kapotážou pred intake.

- takmer nulová reštriktivita na fan pozíciách. Tiež jeden z dôvodov prečo som chcel práve U5. Chcel som skriňu kde by som vedel "vyrobiť" kompletne čisté otvory pre fany, jak na intake, tak na outtake. chcelo to trochu rezania aby som to vybavil na 100%, ale aj bez toho je to veľmi fajn. A je to práve preto, že sa skriňa nehrá na čo najširšiu kompatibilitu a teda máš len klasické 120 mm otvory do ktorých nevstupujú plechové drážky pre fany iných rozmerov a pod., Vrch až na kryciu mriežku /ktorá má ale od vrtúľ slušný odstup a nie je teda živnou pôdou pre pazvuky/ je komplet čistý otvor https://www.jonsbo.com/UploadFiles/202011056508.jpg , spodok v podstate tiež minimálne reštriktívny a hlavne jak som spomínal bez prekrytia panelom, ktorý by obmedzoval prietok https://www.jonsbo.com/UploadFiles/202011019138.jpg

_______________________________________________

Moje úpravy a skúsenosti...

Ja som to chcel dotiahnuť k dokonalosti a poriešil some ešte aj tie detaily dremelom :), t.j. na podlahe som urezal aj tie krížové časti na intake, tam je to oceľ...

Obrázok

...a zadný outtake je hliník, takže ten honeycomb profil šiel odrezať veľmi ľahko...

Obrázok

No a k tomu na podlahe tie spomínané Demciflex https://tichepc.sk/DEMCiflex-Magnetic-F ... White.html
Tým pádom som dosiahol komplet priedušné všetky intake aj outtake pozície. Dokonca pred hraním zvyknem vybrať aj vrchnú mriežku aby to fúkalo von komplet voľne. Nie je to otrava, lebo tá sa vyberie na jeden klik.

Ešte podotknem, že mám nahodený pasívny zdroj, takže ten sa na airflow nepodieľa vôbec. Neviem čo by spravilo s prietokom vzduchu, ak by tam bol klasický aktívny zdroj, v podstate by fungoval ako ďalší outtake v prednej časti stropu, čo neviem či by nejak podstatne zmenilo situáciu. Pre mňa to bol ďalší plusový bod pre U5, keďže zdroj je takto zadnou mriežkou hore a prirodzene z neho odchádza odpadové teplo von cez strop. Ak by som dal pasívny zdroj na podlahu skrine ako u iných bežných konceptov, tak by len pritápal grafike. Takto je v podstate mimo obeh skrine, keďže intake a outtake mám vyvážené a nemal by vznikať podtlak /teda vzduch sa nedostáva cez strop a zdroj do skrine/.

Cable management ako som vravel je výzva, ale nie je to tak zlé ako sa možno zdá. Priestor za MB tray je ozaj luxusný a po celej ploche máš dostatok miest na uchytenie. A keď to naozaj veľmi chceš spraviť čo najčistejšie, tak pri modulárnom zdroji vieš maximum dĺžky káblov schovať priamo pod zdroj a za tray natiahnuť len potrebný zvyšok. Ideálne je mať na to dosť pások suchého zipsu na zviazanie káblov do väčších balíkov a celé toto potom uchytiť o tú perforovanú lištu na spodku PSU krytu. Hlavne teda kábel k VGA, keďže tam sa ani neoplatí to ťahať poza tray, len priamo od zdroja pár cm ku konektorom na grafike, viď foto okolo. Ale aj 24-pin, ktorý má pri takom koncepte nezvyčajne krátku cestu od zdroja k doske.

Mne sa podarilo spraviť suverénne najčistejší cable management aký som kedy mal... Nebyť toho, že som ťahal kopec káblov od fanov a predlžovákov k nim z celej skrine k Aqaueru čo som nahodil za predný panel, tak ani tie posplietané vrkoče po obvode skrine za tray by tam vôbec neboli.

Obrázok

Obrázok

Možno sa zdá, že je nad doskou smerom k stropu zbytočne veľa miesta, ale zrejme je to kvôli hrúbke AIO na strope a kvôli kompatibilite s dlhými zdrojmi, ktoré sa montujú od stropu. Teda ak by bol strop nižšie, dlhý zdroj by mohol potom dole kolidovať s dlhou grafikou. U mňa teda jedno aj druhé úplne bez problémov - zdroj dĺžky 170 mm ešte so zhlukom káblov zbaleným pod ním a 31 cm dlhá grafika.

Každopádne ak by si chcel ešte o čosi menšie, tak v podstate takmer identický koncept je Jonsbo U4 Plus https://tichepc.sk/Jonsbo-U4-Plus-Midi- ... ilver.html , ktorá práve strop spúšťa nižšie a uberá jeden intake na podlahe. Predpokladám že tam sa potom počíta s montážou HDD, na rozdiel od U5 kde majú miesto za tray.

All in all ja som veľmi spokojný jak s chladením tak s akustikou, presne to čo som od tej skrine chcel som dostal... pekný "prémiový" dizajn v kompaktnom ATX formáte a efektívne chladenie s perfektnou akustikou... aj zásluhou fanov, keďže som vyberal to čo mám overené a viem, že to je akusticky topka. Ale ide to ruku v ruke s nízkou reštriktivitou skrine. A toto bola pre mňa priorita číslo jeden. Hej, neviem tam za 5 sekúnd povyberať zo skrine spodný filter ako z nejakej Fractalky, ani čachrovať s veľkosťou fanov alebo radiátormi, ale ak človek vie čo chce a vie, že chce od U5 práve to čo ponúka, tak je to super bednička.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Hunac
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: Št 03. Júl, 2008, 16:48
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Skrinky - Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Hunac »

Pekne si to zhrnul, toto boli aj moje dovody preco som si vybral tuto skrinku.
MB: MSI MAG X570 Tomahawk WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D + Arctic Liquid Freezer II 240 GPU: Sapphire NITRO+ RX 7800 XT Gaming OC RAM: 2x16GB G.Skill Trident Z Neo RGB @ 3600Mhz 16-19-19-39 SSD: Gigabyte Aorus Gen4 500GB SSD:Kingston KC3000 NVMe 2TB SSD: Samsung 860 QVO 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Jonsbo U5 + Noctua fans MONITOR: Dell AW3423DWF SOUND: Creative X-FI Titanium SPEAKERS: Onkyo HTX-22 HD KB: Corsair Strafe RGB MX Silent MOUSE: Logitech G502
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8073
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Skrinky - Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ericc64 »

Ako poriesit airflow ? Ake mate nazory ? :-)

Zatial su vpredu 2x480mm radiatory , push pull, cize 16x ventilatorov. Hore pribudnu este dalsie 2x480 alebo 2x360 radiatory s min 8x ventilatormi. Otazka znie, ako otocit na nich ventilatory. Pozeral som vela obrazkov majitelov tejto konkretnej bedni a je to tak 50/50. Vacsina sa priklana k tomu, ze najlepsi setup je dat aj horne ventilatory ako intake a zadne dat ako outtake.

Co bude najlepsie ?

1. Vrch a zadok dat ako outtake. ( tym padom budu ale vrchne radiatory nasavat vsetko teplo z prednych radiatorov .... na druhej strane, vsetok teply vzduch pojde z bedne hned prec )

2. Vrch dat ako outtake s tym ze zadok dat ako intake, cize tie zadne 2x ventilatory budu trochu pomahat vrchnemu radiatoru s cerstvym vzduchom zo zadu bedne.

3. Asi najlepsie riesenie :? Vrch dat ako intake , cize vrch a predok bude ako intake, cez prachove filtre a ako outtake budu zadne 2x ventilatory.

4. Nejako komplet inak ? Moc sa tam uz neda toho vymysliet, jedine aj predok otocit, ale tym padom by zase predne 2x radiatory nasavali vsetko teplo z bedne.

Jediny problem vidim v setupe c.3 , ze tym padom by bolo ako intake min 24x ventilatorov a ako outake iba 2x :D Kedze to bude ale fukat zhora a spredu, veskery vzduch by si mal najst sam cestu performovanou zadnou castou bedne. :?
1629917471144.jpg
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skrinky - Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Tiez myslim ze je dobre mat radiatory ako outtake. Ked budu intake, budu vhanat nimi ohriaty vzduch do case.
Keby si neplanoval dalsie radiatory, tak ten co mas vpredu presun hore a nech fuka teplo von. Bude tomu pomahat aj fakt ze teplo same stupa nahor. A na predok daj 2-3 intake fany. Zadok outtake. Ak by si dal na zadok intake, pravdepodobne by to rozbijalo prud vzduchu a nemal by si pekny prud vzduchu odpredu-dozadu, ako ma byt.

Vzhladom k poctu radiatorov ktore planujes by sa hodilo aby case mala moznost montaze fanov na spodnu stranu, ktore by boli intake chladneho vzduchu.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"