"Projekt" Low Effort&Cost HTPC

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
KUKU
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 28. Aug, 2012, 13:53
Bydlisko: Prievidza

"Projekt" Low Effort&Cost HTPC

Príspevok od používateľa KUKU »

Napad so zrusenim PC skrinky kvoli setreniu priestoru v obyvacke a zaroven vyuzitim skrinky, ktoru absolutne nevyuzivam som mal uz dlhsiu dobu. Ako uz nazov temy napoveda, jedna sa o riesenie, ktore nepotesi oko, ale je lacne, rychle a hlavne funkcne.

Davam to sem pre tych, ktori zvazuju tiez nieco podobne ale nemaju vela casu/moznosti na realizaciu niecoho podobneho ako robil tu u nas na fore pipo137 (viewtopic.php?f=6&t=122855).

Najvacsi problem pre mna predstavovalo chladenie (a lenivost :laugh: ), kedze som nemal v zaujme nijako zasahovat do vizualu skrinky. Nakoniec som aj toto premyslel celkom k spokojnosti (minimalne s aktualnou zostavou).

Cely princip chladenia je zalozeny na prirodzenom prudeni vzduchu. Tzn cerstvy vzduch sa nasava cez prachovy filter (geotextilia :D ) uchyteny suchym zipsom v spodnej polovici zadnej casti skrinky, ofukuje dosku a teply vzduch je odsavany 4 ventilatormi vo vrchnej polovici.
Toto riesenie funguje skvele, navyse cim teplejsie komponenty su, tym je chladenie ucinnejsie. V idle mam zapnute iba ventilatory na CPU chladici na 750RPM, v zatazi zapnem aj 4 case fany. Rychlosti podla potreby. Hlucnost by bola minimalna, keby tie odvetravacie fany neboli uz trosku vyklepane - v dalekej buducnosti ich planujem vymenit.

Cable management som poriesil svojsky a vramci moznosti. :D
Doska je jednoducho upevnena na podstavci zbuchanom z drevenych latiek, ktore mi zostali z balenia telky. (preto Low Effort&Cost :laugh:) Samozrejme na distancnych stlpikoch. Otvory na ventilatory som vypilil priamociarou pilou, hadzalo to ako sproste a som rad za vysledok aj ked to nie je absolutne idealne.

Fotogaleria:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok


Plany do buducna:
Dvihnutie PSU do praveho horneho rohu pripadne nad cpu chladic aby vyfukoval vzduch priamo von a nie do prachoveho filtru zvnutra, kde to funguje ako intake.

Pridanie tesnenia do prednej casti (aby netahalo prach cez predok, kde nemam prachovy filter...no a chlpy..mnozstvo chlpov z kocura :D :rolleyes: ).

Vytiahnutie on/off tlacidla a usb portov, umiestnenie musim este pramysliet a mozno budem zapinat pc priamo na doske, raz za den to zvladnem otvorit a zohnut sa. :D
Naposledy upravil/-a KUKU v St 04. Mar, 2020, 15:31, upravené celkom 1 krát.
CPU: AMD Ryzen 9 5900X Chladic: Noctua NH-D14 MB: B550 Aorus ELITE V2 PSU: Corsair cs750M GPU: RTX 3090 + 3060Ti RAM: G-SKILL Aegis 64GB 3200Mhz SSD: Intel 660p 1TB M.2
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Low Effort&Cost HTPC

Príspevok od používateľa Jednoduska »

vyzera ze vysledok je presne hoden planu a mne sa to velmi paci! :)

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"