Projekt ROG

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Projekt ROG

Príspevok od používateľa Netus »

Pridám nejaké foto a video z môjho projektu. Viem, moding s námetom ROG je už otrepaný, no začal som to robiť asi pred 5 rokmi, keď to ešte nebolo tak rozšírené, potom som už nemal čas a keď som sa teraz k tomu vrátil, už som nechcel nič meniť, všetko som mal dávno navrhnuté. Spodná strana ma vlastný zdroj, ktorý obsluhuje komplet automatický riadené chladenie a osvetlenie (časť cez Aquaero 5LT), tiež zabezpečuje dochladenie komponentov po vypnutí PC na dobu cca 3 minúty. Zároveň to neruší a nezaťažuje primárny zdroj. Postupne spínanie cez analógové relé (12x) a časovače, ma slúžiť len ako efekt postupného rozsvietenia a spínania jednotlivých obvodov pri zapnutí PC. Obsahuje kontroly napätia 12v/5v, teploty CPU/VGA/vody. Ďalej reset tlačidlo pc, ktorého súčasťou je led diagnostika čerpadla (farba vandal tlačidla sa mení podľa teploty pumpy, ak sa náhodou pumpa pokazí, nedovolí spustiť PC, tlačidlo začne blikať silne červenou farbou + pípanie), ďalej power button primárny - viazaný na spínanie kľúčom/power sekundárny/4x vypínače pre riadenie obvodov ON/OFF/Auto. Podsvietenia sú riadené cez odpor citlivý na svetlo, takže v noci to nežiari. Osvetlenie skrine je biele v LED mliečnych lištách (3x), expanzná nádoba cez UV a spodok loga ROG je podsvietené pomocou rozptyľovacieho akrylu zo starého LCD. Spodný zdroj je MeanWell 160W. Pumpa Laing DDC, chladená pasívne hliníkom a odvibrovaná 4x visiacimi silentblokmi a 4x gumovými prechodkami. Všetky časti sú na neo-magnetoch, takže demontáž je rýchla a pohodlná. Dvierka hlavnej skrine sú na závesoch a zatváranie na magnetoch. Vodné chladenie je kombináciou EK supremacy CPU bloku + EK radiátor 60mm (3x120 + 3x120 Noctua), Tygon hadice 16/13, EK Cryofuel acid green. Fotky sú nekvalitné viem, ale nemám "nadanie" na pekne naaranžované fotky, k dispozícii bol len mobil.

Foto:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok




Snáď sa Vám bude aspoň niečo páčiť, znesiem aj kritiku, veď ma to len posunie ďalej (keď sa ešte vôbec niekedy do niečoho takého pustím, chce to kopu času)....(fotky aj video sú ozaj grc, nemám zrkadlovku)
Naposledy upravil/-a Netus v Ne 07. Mar, 2021, 15:25, upravené celkom 1 krát.
CPU: Intel i7 9700K@5 GHz, chladné vodou, EK supremacy blok... MB: ASUS Maximus XI Formula... RAM: G.Skill 2x8GB DDR4 TridentZ RGB 3600/C16... VGA: ASUS RTX 3090 Strix O24G... SSD: Samsung 970 PRO NWMe M.2 x4...SOUND: Creative ZxR...ZDROJ: Seasonic Prime Ultra 1000W (SSR-1000TR) Titanium... CASE: Komplet vlastnej výroby, AlMg3 hliník + 3d tlac, čierna piesková farba pálená... LCD: ASUS 27" PG279Q 165Hz G-Sync...
Ostatné: Sennheiser Game Zero, Asus ROG Flare, Razer Basilisk Ultimate + Razer Destructor 2
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Projekt ROG

Príspevok od používateľa Erazer »

Wow...je to...obrovské :OO=
S tou elektrikou si sa tam riadne vyhrajkal. Klobúk dole. :rep:
Ale všeobecný estetický dizajn na mňa pôsobí akosi prečančane a gýčovo. Ako píšeš že si na tom začal robiť pred 5timi rokmi, dnes už sú trendy inde ale tak to neovplyvníš. Pripomína mi to vytuningované auto ktoré bolo kedysi mokrým snom väčšiny chlapov ale dnes už akosi nieje.
Farebne je to ale zladené dobre.
Každopádne vidieť že si si s tým dal enormné množstvo práce za čo treba pochváliť.
Interiér je tiež dosť custom...to sa len tak nevidí.
Určite zaujímavý a nevšedný build :good:
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Re: Projekt ROG

Príspevok od používateľa Netus »

Pravda, dnes je to už iné (ehm... také technokratické), čo už. A hlavne by som tam mal zmeniť hadice na tie trubice, ale kašlať, chcel som hlavne účelovosť. Fotky pôsobia ozaj gýčovo, v skutočnosti je to uhladenejšie, hlavne to chce nejakú zrkadlovku, nie mobil, ten to farebne poriadne prepalil... Ale nechám to už tak, každopádne ďakujem veľmi pekne za reakciu :)
CPU: Intel i7 9700K@5 GHz, chladné vodou, EK supremacy blok... MB: ASUS Maximus XI Formula... RAM: G.Skill 2x8GB DDR4 TridentZ RGB 3600/C16... VGA: ASUS RTX 3090 Strix O24G... SSD: Samsung 970 PRO NWMe M.2 x4...SOUND: Creative ZxR...ZDROJ: Seasonic Prime Ultra 1000W (SSR-1000TR) Titanium... CASE: Komplet vlastnej výroby, AlMg3 hliník + 3d tlac, čierna piesková farba pálená... LCD: ASUS 27" PG279Q 165Hz G-Sync...
Ostatné: Sennheiser Game Zero, Asus ROG Flare, Razer Basilisk Ultimate + Razer Destructor 2

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"