Co najmensia case pre staru zostavu

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
mOY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2017, 09:33
Bydlisko: Košice - Juh

Co najmensia case pre staru zostavu

Príspevok od používateľa mOY »

Ahojte,

mám staru zostavu:

PCU DualCore Intel Pentium G4400 3300MHz
GPU AMD radeon HD 6700 1GB
RAM Kingston DDR3- 1333hz 2x4GB
Doska asus H110M-A D3
Zdroj 450 w
SSD 256gb

Pre ktoru by som chcel mensiu bednu. Teraz mám no name 48cm na dlzku.

Existuje nieco mensie do coho by som tieto vnutornosti mohol narvat, aby to vyzeralo estetickejsie? (PC je v obyvacke..)
Cirkulacia vzduchu / prach filter a podobne?

V cenovej relacii 50e? Ak som dal prilis nizku cenu tak kludne aj navrhy za ine sumy.

Priehladne sklo / svetielka nechcem.

PS:

Chcel by som upgradnut CPU z bazaru i5 6500/7400 co bude k dispozicii / pripadne tiez nejaku bazarovku 1050 ti. (ak to ovplyvni sirku / dlzku skrine)


Dakujem za radu.


PSS:

Dostal som odporucania na ZALMAN 5

https://www.alza.sk/zalman-t5-d2261920. ... #fotovideo

pripadne o dost drahsiu alternativu čo uz ide mimo moj budget

https://datacomp.sk/bitfenix-phenom-m-m ... 98320.html
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Co najmensia case pre staru zostavu

Príspevok od používateľa mino_85 »

Ak nemáš vysoký chladič na CPU, tak vlezie aj sem http://www.tichepc.sk/Jonsbo-C2-Black.html , akurát airflow sa spolieha v podstate len na zdroj, ale pri tých črevách to nebude problém, horšie po upgrade. Každopádne lacná a štýlová bednička do obývačky.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
mOY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2017, 09:33
Bydlisko: Košice - Juh

Re: Co najmensia case pre staru zostavu

Príspevok od používateľa mOY »

aj ked tam v blizkej buducnosti dam i5 6500/7400 (neviem aky chladic tam bude) bude tato Case ok?

Rozmerovo je to fakt minimalisticke az sa bojim ze vsetko je tesne na sebe (zdroj pri maticnej doske - ale som len amater)

Ten airflow robi este aj spodny ventilator nie ?
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Co najmensia case pre staru zostavu

Príspevok od používateľa mino_85 »

Hej, prifukuje tomu ešte ventilátor zospodu /treba dokúpiť/, ale vetranie je hlavne o tom dostať vzduch von zo skrine a tam je to ozaj len na zdroji, čo určite nie je ideálne ani z hľadiska chladenia ani hluku /ak zdroj nasáva ohriaty vzduch zo skrine, sám sa zahrieva a zvyšuje otáčky/. Len som ti dal lacnú rozmerovo malú alternatívu. Osobne by som do toho už kombináciu i5+1050Ti nedával, bude to nad možnosti chladenia tej skrine. Ešte si neupresnil aktuálnu grafiku, 6700 je označenie modelovej rady, nie presného modelu, ale to je jedno.

Tesne nad tvoj rozpočet je napr. ešte http://www.tichepc.sk/Vyhladavanie?arg0 ... bc3%2bplus Tam už s chladením problém nebude a stále sú to kompaktné skrine s pekným dizajnom aj do obývačky. Aj keď je tam sklo, ale v tom problém nevidím.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
mOY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2017, 09:33
Bydlisko: Košice - Juh

Re: Co najmensia case pre staru zostavu

Príspevok od používateľa mOY »

Dakujem je velmi pekna. Radsej priplatit s planom na buduci upgrade lebo je to potrebne.

Prosim ta ma to aj prachovy filter? Cital som parametre aj lupou pozeral obrazky, zvrchu to vyzera ze ma ale niesom si isty.

Napríklad tato by bola tiez dobra? Po upgrade komponentov.

https://www.alza.sk/sharkoon-qb-one-d4828296.htm#popis

Tiche pc ma teraz dovolenku + na objednavku ak by som sa rozhodol to riesit teraz cez dovolenku musim pozerat aj iny shop.

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"