[Case Mod] M7

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] M7

Príspevok od používateľa L4mka »

UPDATE

Plechy do vnitřku skříně jsem nastříkal plničem a pak dvěma vrstvama matné černé barvy. Plechy se ještě asi odřou a poškrábou a budou se stříkat další vrstvy, ale nechtěl jsem pracovat s HW a mastnými plechy :D

Obrázok

Horní 360 rad je v této skříni trochu oříšek, pokud chcete aby byla pěkně vidět základní deska a nezakrýval ji radiátor s fany. Proto jsem se rozhodl ho namontovat ještě výš než standardně. Pro jistotu ještě skrz tento plech, který mi zbyl z Hex Gear skříně.

Obrázok

Další velmi důležitá část celého casemodu - červené šroubky :D

Obrázok

Pro PCIE kabely grafiky vytisknu na 3D tiskárně cable holder/organizer, který bude namontovaný na spodním plechu a kabely půjdou skrz. Nejdříve ale trocha měření, kam držák umístit :)

Obrázok

Obrázok

Už v prvním updatu jste si mohli všimnout zdroje od Seasonicu. Je to model PRIME PLATINUM 1200 :)

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Expu jsem z Bitspower držáků ještě musel vyndat kvůli leštění koncových částí. Ten "frosted" styl, nebo jak to nazvat, mi moc nesedí

Obrázok

Před leštěním

Obrázok

A po leštění

Obrázok

Obrázok

Držáky se dělí na několik částí a montáž je otázkou 8 šroubků a pak dalších 4 na radiátor.

Obrázok

Obrázok

V mezičase jsem taky nastříkal nohy skříně na matnou černou a namontoval zpět.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Cable organizer už je na místě :) Stejně tak i plech na straně, který už se nebude snad muset dále barvit a zůstane tam, kde je :)

Obrázok


Během těchto prací se mi podařilo dořešit RAM a SSD :D Více v příštím updatu!
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] M7

Príspevok od používateľa L4mka »

UPDATE

Před Vánocemi a během jsem se na sepsání updatu bohužel nedostal, až dnes.. :)

Blok od Bitspower před leštěním

Obrázok

Obrázok

A po leštění, celkem patrný rozdíl a líbí se mi to tak více.

Obrázok

Obrázok

Nastal čas porušit záruční pečeť a vybavit kartu vodním blokem :D

Obrázok

Obrázok

Karta je i bez chladiče pořádný kus HW

Obrázok

Obrázok

Co se mi líbí, že při montáži vodního bloku je stále možnost použít původní backplate :)

Obrázok

Grafika je připravena na vodu

Obrázok

Uvnitř bloku je RGB pásek, zprvu jsem ho chtěl úplně vyndat ven :D Ale nakonec se mi podsvícení hodně líbí.

Obrázok

Obrázok

Osazený Bitspower CPU block na desce

Obrázok

Deska má pěkně řešené chlazení pro dva M.2 sloty, kdy je celý pasiv zajištěn dvěma šroubky a poté výklopný

Obrázok

Deska uvnitř skříně, začíná se to rýsovat

Obrázok

Přišla na řadu i grafika a první plánování okruhu - x hodin přemýšlení

Obrázok

Zbývá už jen dořešit pár otvorů pro průchodky vodníka a bude to skoro hotové :D

Obrázok

Obrázok


Dva radiátory a jedna expa je tak akorát pro tuto skříň a i tak bylo zajímavé okruh vymyslet :D
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] M7

Príspevok od používateľa L4mka »

UPDATE

Další update je tu, konečně :D

Pokračování ve vrtání 20 mm otvorů pro průchodky fitinek. Zde se opravdu vyplatí 8x měř, jednou vrtej :D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Dlouho jsem přemýšlel jak půjde celý okruh spojit a nakonec povede jedna hadice pod horním krytem a tím pádem nebude vidět.

Obrázok

Celé combo nádoby, radiátoru a mnoha fitinek :D

Obrázok

Obrázok

Bitspower trubka v krásné červené barvě, do zadní části se hodí perfektně

Obrázok

Obrázok

Pumpa bude opět schovaná ve spodní části skříně. Vejde se tam jen tak tak a propojit okruh dole bude taky jen tak tak :D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Už se to hezky kompletuje

Obrázok

Obrázok

Super 3D printed držák na kabely :)

Obrázok

Kabely jsou od CableMod, za což jim moc děkuji. Jsou to nové kabely verze PRO s hliníkovými cable combs na míru vyrobené pro tento projekt :) Ještě k tomu navíc sleeved power cord a ethernet kabel cat6.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

A samozřejmě i 24 pin :)

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: [Case Mod] M7

Príspevok od používateľa eSsay »

Skladal si niekedy aj s ModFlex káblami od CableMod, či len ModMesh?? Ja len, že či fakt je poznať ten rozdiel medzi nimi, ohybnosť, tuhosť ...

Ináč, pekne to zatiaľ vyzerá ;)
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] M7

Príspevok od používateľa L4mka »

UPDATE

@eSsay: skladal jsem jen s modmesh, ty modflex se mi ani nelibi, takze ty zkouset ani nebudu :-D

Poslední update je tu. Konečně :D Asi už někteří z vás viděli finální fotky na FB.. budou i tady brzy :) Teď poslední progress

RAMky jsou nakonec HyperX Fury 64 GB a SSD disk je Kingston KC1000 480 GB

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Obrázok

V horní části po trochu úprav umístěný 360 mm radiátor tak, aby zakrýval co nejméně z desky a bylo možnost se celkem dobře dostat i k ramkám

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Už se rýsuje první spoj :)

Obrázok

Ještě poslední a nakonec trochu náročný úkol - nějak to pospojovat dole s pumpou vše dohromady

Obrázok

Obrázok

Pumpa na místě

Obrázok


Obrázok

Obrázok

Zkouška osvětlení :)

Obrázok

Už jen namíchat vodu a naplnit

Obrázok

Obrázok

A taky trochu uklidit stůl :D

Obrázok

Finální fotky doplním ještě tento týden :)
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: [Case Mod] M7

Príspevok od používateľa eSsay »

Parádne :cool:
stále nemôžem z toho cpu bloku :red:
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] M7

Príspevok od používateľa L4mka »

FINISHED

Tady je galerie dokončeného projektu.

Budu vděčný za vaše názory :)


Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: [Case Mod] M7

Príspevok od používateľa eSsay »

Pekná práca aj pekne nafotené :good:
možno ešte nejaký custom gpu backplate
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: [Case Mod] M7

Príspevok od používateľa mino_85 »

Osobne nemám rád tých drakov a podobné "gaming" logá vo všeobecnosti, ale chápem, že treba spromovať sponzorov. Ale v čistej červenej by to pre mňa bolo oveľa lepšie a luxusnejšie. Tiež by som vypol všetky LED na doske a nechal len nasvietenie bielou v skrini. Toľko ku kritike. :red:

Inak super práca samozrejme. Páčia sa mi tie šikmé spoje, väčšinou sa dnes všetko skladá na pravé uhly, takže fajn oživenie. Čo sa týka prevádzky, vie sa to schladiť? Lebo vieme, že Evolv je na tom s tými plnými panelmi dosť biedne.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: [Case Mod] M7

Príspevok od používateľa pipo137 »

Veľmi pekne spravené ;) :good:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"