PC Case Tuning

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
striky1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Št 29. Jún, 2017, 08:38

PC Case Tuning

Príspevok od používateľa striky1 »

Servus,

nebudem sa síce chytať na profesionálne úpravy, ktoré sú tu všade vôkol v ostatných témach ale rád sa i tak podelím a možno bude pre niekoho v niečom inšpiráciou kde platí, že staré železo do šrotu nepatrí :)


Prvotný krok k vylepšeniu PC Case bolo vyrezanie znaku skupiny MetallicA pomocou vodného lúča skvelými chalanmi z Prešova, pokusom o rozumnú kabeláž a pridanie osvetlenia LED pásikom.
Obrázok

Druhým krokom bolo navýšenie výkonu a síce taktovaním vtedajšieho i5 2500k procesora, ktorý dostal nový chladič a "bračeka" GPU 1060 GTX 3GB.
Obrázok

Pokračovaním vizuálnej premeny sa mi podarilo zohnať skvelú mriežku (určená pôvodne pre tuning áut), jej vytvarovanie a osadenie dopredu bedne kde bol pôvodne priestor na ďalšie tri mechaniky alebo iné zariadenia. Pôvodné plastové výplne som vyrezal, vyplnil mriežkou s osadeným ventilátorom tak aby svojim tvarom odpovedal logu kapely [R]ammstein (chýba orámovanie mriežky bielými čiarami + doplnenie o samotné písmeno R vstrede).
Obrázok

Postupom času a výmenou procesora i5 2500k za i7 3770k som narazil na problém s teplotou pri taktovaní a tak som sa rozhodol o prepastovanie až k samotnému čipu pôvodnej Intel pasty za tekutý kov (delid pod IHS), ktorého výsledkom je pokles teplôt o famóznych vyše 20°C na jádro (viz. tému o delide CPU)
Obrázok

Kvôli samotnému chladiču procesora, ktorý je tak veľký a PC bedňa tak stará, som bol nútený nájsť riešenie, ktoré by odstránilo problém chladiča, ktorý svojou veľkosťou tlačil na bočnicu. Riešením bola myšlienka o vyňatie znaku z bedne do priestoru a na to som použil skvelý materiál polycarbonát. Ten som vyrezal, obrúsil a polepil do výslednej podoby aby tvoril priehľadné steny.
Obrázok

Ďalšou častou sa stala zmena a snaha o lepšiu kabeláž, tichšie PC a prachuvzdorné riešenia.
Obrázok

Bedňa dostala nový kus plechu, ktorý zakrýval prechod káblov do novej časti a zároveň tvoril "poličku" vedľa priestoru pre HDD, pre nepotrebné/nevyužité káble zo zdroja a dátové káble. Postupne dostávala z každej strany kúsky antivibračnej a protihlučnej peny.
Obrázok

Predný horný a dolný ventilár dostali filtrovacie mriežky a priestory okolo nich boli vyplnené penou. Zároveň som vymenil v prednej časti bedne USB 2 za USB 3, ktoré som musel značne prispôsobiť oproti výrobcovi ako aj vytvárať nové diery do bedne. Pôvodné USB 2 som osadil na vnútorný bok, ktoré teraz slúži ako zdroj pre Wifi modul, ktorý ovláda RGB diódy.
Obrázok

Výsledný pohľad na kompletne osadenú PC bedňu antivibračnou a protihlučnou penou + zorganizovaná kabeláž vo vnútri bedne.
Obrázok

Osadené 4xRGB diódy v každom rohu znaku.
Obrázok

Nakoniec obvod RGB diód doplnený o druhý obvod ďalších štyroch RGB diód a tak PC bedňa disponuje 8xRGB diódami, ktoré sú ovladané každé zvlášť alebo všetky naraz, prostredníctvom wifi modulu ukrytého vo vnútri bedni a k tomu napísanou webovou aplikáciou pre ich ovládanie. Samotný wifi modul je naprogramovaný pomocou Arduino a webová aplikácia pobeží na javascripte Angular2 s podporou NativeScript pre mobilné aplikácie iOS a Android pre maximálne pohodlie :)
Obrázok


Teraz už len pokračovať a makať na možnostiach Arduina či samotného Anguláru :)

striky..
CPU: i7 3770k 3.5GHz (OverClocked to: 4.8GHz)
MB: ASUS P8P67 Pro
GPU: GeForce GTX1060 3GB (OverClocked to: Core +205MHz, RAM +1350MHz)
PSU: Corsair TX650
HDD: 900GB + 275GB SSD
RAM: DDR3 8GB Kingston HyperX Fury 1866MHz (OverClocked to: 2133MHz)

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"