[Build Log] PHANTEKS Enthoo Evolv Black Blue

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa kOsTi »

toho sa bojim, ze ta cierna nebude proste cierna, ale nejaka tmavo siva alebo co, ale nikde to poriadne nevidno a nazivo si to nemam kde omrknut
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Podľa mna bude pekne čierna ale ten povrch bude des a hrôza na tom bude sami prach vidno a bude sa tam plne držať ono ked rukov po tom prejdes nieje to uplne hladke ale skor take drsnejsie.

Ja by som ju objednal z alzy ak nebude dobra vrátil :D
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa kOsTi »

A tak sem tam pretriet nebude problem :D

Pacia sa mi obe, Silver aj Black (Anthracite Grey bleh xP ), jeden den som rozhodnuty pre jednu a duhy den ma zas viac laka druha... ale na tej ciernej je cosi magicke :D

Obrázok
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ja som to prežíval asi hodinu stale som nahadzoval a vihadzoval s kosika ciernu a sivu uz som bol uplne na dne pozeral som po nete ako vizera ta ci ta. Ruky sa mi potili lebo som uz dlho za taku blbosť nevihodil take prachy :D nakoniec som zobral sivu ale ta cierna aj tak nebola skladom :D

Je pekná aj ta čierna zober tu nebudeme mat preca rovnake :D
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Takže menši update už došli veci na dopojenie radiátora vŕtalo sa a striekalo a dopadlo to na výbornú ten radiátor je brutálny bežne pri hraní ide celý systém pasívne teplota kvapaliny do 35 stupňov, radiátor som osadil tým najlacnejišim čo som zohnal kamarát mi spravil na tie vetráky cenu, do 700 RPM celkom slušne tiché. Vetráky sa zapínajú sporadicky za 4 Hodiny benchmarkovania sa zapli raz na 5minút.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa stiv »

Pekne. Uz ti chyba iba mreza a rychlospojky.

Inac mas to zaujimavo otocene. Fuka to teply vzduch na teba? :-D
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Rychlo spojky su tam :-) vsak na to boli tie diery ja som daval alphacool spojky a na mriezke sa pracuje original kupovať nebudem.

Jasne fúka na mna dnes sa mi tak nohy potili pri hraní ze až :D ale mam to tak otocone kvoli malému az tam nedáva prsty.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa GABO »

Super to vyzerá a konečne si vyriešil aj ten problém s teplotami :). Zabudol som inak pribaliť do balíčka tie vzorky flexo :( pritom pripravené sme ich mali.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Diky gabo, tie teploty su fakt niekde inde nie skor to ticho sa posunulo uplne na iný level neviem si predstaviť vykon toho radiátora keby som to osadil lepšími vetrakmi uz teraz je to brutálne uz ked sa tie vetraky aj točia viac ako 500 nejdu a to je úplný LowEnd. Co sa týka tich flexo nevadí v plane su aj nove objednávky a urcite by som chcel aj jeden nový odznak od vasej firmy :-)

Inak môžem gabo osadiť tuto pumpu do toho topu co mám? To sa klasicky napaja cez molex a otacky potom riadim cez aquabus na regulatore? http://www.tichepc.sk/Aquacomputer-D5-p ... =001013010

Inak s novým radiatorom prišli aj nove výzvy a tu su výsledky:

Hranie hier 40-45 Stupňov (GPU ma bios mode)
Furmark extreme test 50-51 Stupňov GPU
IntelBurnTest 70 stupňov, 5Ghz 1.45V zatiaľ v teste 8Hodin
Hranie hier CPU na 5Ghz 4Hodiny teploty do 50.

Teplota Kvapaliny 35 Stupňov ale tu sa uz ventilatory začínajú častejšie zapínať a dochladzovat. Pumpe som musel pridať s 1800 RPM na 2800RPM po dlhšom teste som prišiel na to ze to pomoze hlavne CPU tam šli teploty dole aj o 7 stupňov.
Naposledy upravil/-a Marek125 v Pi 14. Apr, 2017, 20:57, upravené celkom 1 krát.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Takže dlho som tu nebol niečo sa zmenilo atď, zatiaľ stále nie podľa mojich predstáv ešte budem dávať niečo robiť lefrogovy atď. Christian hard tubing. Tak pridám aspoň pár aj keď nekvalitných fotiek :D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: (Build Log) PHANTEKS Enthoo Evolv Black and Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Update Projektu Verzia 2.0 Hard Tubing:

Ahojte, takže po nie moc peknom výsledku prvej verzie môjho projektu som sa rozhodol že to troška prerobím a rozhodol som sa že to dám rovno do trubic.

Fitingy sa budú používať Barrow, chcel som riešiť Nanoxia ale veci ktoré potrebujem vobec nemajú a ponúka ich až Bitspower ktorý je fakt dráhy. Bude to viac menej mix EK a Barrow vecí, na ceste sú už Fill Porty a pár fitiniek na základné zameranie expanziek atď. Ešte potrebujem vybrať dve expanzky fakt sa neviem rozhodnúť ktoré. Pôvodne som chcel jednu veľkú expanzku EK Water Blocks EK- RES X4 250 (R2.0) ale nezmestí sa kvôli radiatoru a na ležato by asi dobre nevizerala.

V hre ostali tieto expanzky čo poviete?

EK Water Blocks EK- RES X3 250 Reservoir
Bitspower Z-Multi 150mm Water Tank
Barrow color 220MM65MM diameter cylindrical quartz glass tank


Pumpa bude od EK a bude to EK Water Blocks EK- XTOP Revo D5 PWM - Plexi

Pár vecí mi už prišlo od lefroga za čo mu hrozné dakujem. Týmto by som chcel poďakovať aj užívateľom Kosti a L4mka za pomoc pri meraní dielov.

Obrázok

Obrázok

Obrázok


Obrázok
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Build Log] PHANTEKS Enthoo Evolv Black Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Update 1:

Plexi natrieskané a zlepené čo poviete? Práve sa chystám už konečne vybrať tie expanzky.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Túto časť som musel už nahodiť fakt to vyzerá super :D

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: [Build Log] PHANTEKS Enthoo Evolv Black Blue

Príspevok od používateľa kOsTi »

pekna praca :good: cim si to striekal btw?
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Build Log] PHANTEKS Enthoo Evolv Black Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ahoj, ďakujem :) spreje boli použité čo som našiel Dupli-color a Motip tak isto aj základy nič extra ale drží to dobré.

Pokus o I/O Cover

Kedže moja doska nedisponuje takým to krytom a nevyzerá to bohvie ako rozhodol som sa že si to vyrobím nevyzerá to zle ale ani dobre uvidím ako to ešte poupravujem ale isto lepšie ako pôvodné.

Obrázok

Obrázok
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Build Log] PHANTEKS Enthoo Evolv Black Blue

Príspevok od používateľa Marek125 »

Update 2

Dneška došli Barrow FillPorty fakt vyzerajú super aj balenie aj materiál farba fakt chválim.

Obrázok

Obrázok


Obrázok

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"