[Build Log] "The Stellaris"

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa pipo137 »

To presne som sa aj ja chcel spytat, ci nevymenis tie zelene o-kruzky za cierne, lebo aspon na tych fotkach tam svietia riadne...

Ale inak, uz teraz to vyzera uzasne :good: :cool:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

Nad tým držiakom som neuvažoval, keďže pôjdu pastel kvapaliny a zadok nebude vidieť. Obruče mi nevadia. Neviem si to celkom predstaviť v matnej alebo lesklej čiernej.

Tiež som pozrel na fotke na tie o-ringy, naživo som si to nejak ani neuvedomil, nieje to až tak výrazné. Sú rovno na CF fitingách nemám doma čierne. A musel by som na ne čakať keďže GABO ich má iba na objednávku. Teda zatiaľ nie, keď by som to v budúcnosti rozoberal tak ich asi vymením. :D


///Ma teraz napadlo, že by som zobral o-ringy z Monsoon/Alphacool fitiniek ktoré mám. Ak nebude nejaký problém tak ich vymením. ;)
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

O-ringy som ešte neprehodil ale dnes ich pravdepodobne prehodím.

Mám tu niečo staro-nové. V deň keď mi to prišlo som zostal celkom zaskočený, pretože som úplne nato zabudol. Bol to balík z Mayhems, možno pre niekoho s pár zbytočnosťami.

Každopádne, v tomto builde chcem použiť všetko čo považujem za "potrebné" aby som sa vyhol budúcim zbytočným problémom. Väčšina z vás vie čo sa deje, niektorým ľuďom s Mayhems Pastel kvapalinami v okruhoch - zmena farieb atď. Chcem tomu predísť a urobiť to tak ako to odporúča Mayhems. Keď sa mi to má stať, nech sa mi to stane ale potom nechcem viesť hypotézy - sám so sebou ( :D ), či som to náhodou nemal použiť. Použijem tento Mayhems Blitz kit a uvidíme čo sa stane. - najlepšie nič. :)

Úprimne, v predchádzajúcom okruhu som ho nepoužil a farba je stála dodnes. V tomto okruhu bude však dokopy rátam okolo 5l kvapaliny kde sa dostávame, ak sa teraz nemýlim cez 100€. Samozrejme, sa budú všetky bloky rozoberať a čistiť ale potom chcem ešte prehnať okruhom/mi Mayhems Blitz Part 2. V aktuálnom builde mám nejaký druh plasticizéru (pravdepodobne) z hadíc, ktoré sú z druhej strany skrinky. Nerozumiem tomu, pretože sú to Promochill Advanced LRT - asi na mne ušetrili. Aj toto je ale dôvod prečo som rozhodnutý v celej zostave použiť iba hard tubes aj keď to bude trošku zložitejšie na realizáciu. Týmto viem taktiež predísť potenciálnym problémom typu zelené hadice a hlavne nechcem strácať čas tým, že budem skúšať rôzne hadice aj keď viem presne s ktorými by problém nemal byť. Ale to nemá byť ani s Promochill, ktoré mám - a je. (Jedine naozaj, že by to neboli promochill a prišlo mi vtedy úplne niečo iné)

S týmto kitom mladý chemik, začnem pravdepodobne dnes na EK radiátoroch, som zvedavý čo z nich vylezie, veď určite pridám nejaké fotky. Medzičasom je tu niekto, kto použil tento kit ? Prípadne aké s ním máte skúsenosti ?
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa GABO »

K tým chemickým veciam a celkovo k Mayhems...ja osobne to nemusím. Primochill hadice aspoň v mojich buildoch (jeden mám aj vedľa robí na ňom kolegyňa - 16/11mm Primochill Advanced a hadice sú po roku a pol čo som to prerábal ako nové, žiadny bordel nič). Vyhnúť bordelu v radiátoroch sá dá výberom radiátora :) napr. nebrať tie, ktoré sú zvárané ... samozrejme nie je ich veľa a bohužiaľ nie sú čierne, ale strieborné. Také EK radiátory musíš naozaj kvalitne popreplachovať (žiaľ nestačí len pustiť natlakovať z jednej strany vodu a tlačiť ju...fakt je nutné napustiť poriadne ručne premiešať a vypustiť...bordel z ich pôjde aj keď to spravíš 6-7x .. na taký 10x už z toho nejde skoro nič :D). Add Chémia...nemám to rád lebo videl som ako veľmi rýchlo za pár hodín vedia skorodovať všetky bloky v systéme (doslovať skorodovať) a to len preto, lebo zákazník proste nedokonale vyčistil opláchol bloky, ktoré ošetroval čističom kovov. K tým Mayhems Pastel..tie zmeny a problémy ako som už písal sú stále s červenou a oranžovou (aj naši zákazníci), modrá, zelená, biela problém nerobí...tie sú stále.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

EK rady, ktoré mám som preplachoval presne tak ako hovoríš. Problém s bordelom v okruhu nemám, skôr sa jedná o tie hadice. Ale ako som písal nieje vylúčené, že mi prišlo niečo úplne iné ako malo, pretože v mojom prípade je tam naozaj rýchla reakcia - hadica zostane zelená po pár dňoch čo je v okruhu v kontakte s kvapalinou - doslova zelená. Neskôr prihodím aj fotku. (Ani neviem odkiaľ sú tie hadice, určite nie od teba)

Na preplachu radiátorov po použití chémie si dám určite záležať, keďže o tom čo spomínaš viem. Už som to tu niekde zachytil. Voči hliníku a nicklu, je to agresívne.

Pri nezváraných radiátoroch, je to ako ? Spoje sú lisované + gumička ?
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa Marek125 »

Tie radiátory su asi skor robene tak že sa ohybaju tenké medené trúbky a potom je to skor nalisovane na fiting prechod zo zavitom si myslim ako to je aj na kureniach a vode. Aspon na more čo mam doma mi pridu tie rurky obývané ale ten prechod na zavit tam neviem ako je riešený.
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

Vidíš, to ma nenapadlo. Asi to skôr bude ako hovoríš, jeden ohýbaný kus medi - had. ;)
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa GABO »

tosR: hmm no tie hadice nebudu Primochill resp. môžu byť ale isto nie su tie Advanced modely...lebo toto nehrozí pri nich (tú čistotu mi potvrdilo viacero zákazníkov). Btw ja ich viem celko dobre rozoznať podľa vône :D :D :D :D :D.

Radiátory: sú to práve Mo-Ra resp. presnejšie tieto http://www.tichepc.sk/Vyhladavanie?arg0 ... %2bradical :)
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa lepermessiah »

no ohladom hadic, Gabo neviem ci pamatas, riesil som s tebou biele supinky pri prvom mojom vodnikovi, co teda bolo kvoli hadiciam. do druheho vodnika uz isli tie Advanced, EK radiator preplachovany dovtedy kym naozaj nesla len cista voda z neho (robil som to na 2x pocas 4 dni), to iste aj druhy radiator od HWLabs. Bloky tiez ciste .. tak som teda poskladal a nasledne po nejakej dobe som mal nejaku gebuzinu na hadici ktora sla od jedneho radiatora do druheho, doteraz neviem co to mohlo byt, ale hadicu som vymenil preistotu celu. Co som ale chcel hned na zaciatku .. aj s tymi Advanced hadicami mi v systeme plavalo zopar supiniek, aj ked vacsinu som odchytal na stenach expy, no vyriesil som to az pri vypustani starej vody pred mesiacom, nasledne som cez to prehnal 20l destilky a napustil nanovo s novou kvapalinou pri D5ke na plny vykon - ale konecne riesenie to asi nebude
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

A čo si mal za kvapalinu ? :)

Tak použil som Mayhems Blitz Kit Part 1 na radiátory, ešte stále je v radiátoroch. Na prvej fotke je ukážka ako to vyzerá namiešané 75% destilovaná voda, 25% Mayhems Blitz Part 1. Neskôr pridám fotku po vypustení z radiátorov. Zatiaľ môžete tipovať, či to bude rovnako číre. :laugh:

Medzičasom som sa pustil do rozobratia, oflexovania a namontovania TOPu na pumpu + výmena konektorov. Zatiaľ len jedna, keďže druhý TOP ešte nemám :-)
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil/-a tosR v St 08. Feb, 2017, 19:55, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa kOsTi »

Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

V pohode.

Dal som si tú námahu a pozrel som sa na tie hadice. Tak od teba GABO som bral dakedy dávno Alphatube hf, túto hadicu som používal na napustenie okruhu + prípadné doplnenie. Tá má na sebe povlak ale to sa dalo čakať. Z caseking som zobral PrimoChill PrimoFlex Advanced LRT 1m - slovom jeden meter :D Nemôžem ale vylúčiť to, že mi poslali niečo úplne iné.

No naspäť. Radiátory som pred malou chvíľou dôkladne dopreplachoval. Viac menej musím povedať čo sa mechanických častí týka nič strašné. Najviac toho bolo v CE560, tam je to pochopiteľné - oveľa väčší objem. Čo sa týka Mayhems Blitz Kit, nechal som to v radiátoroch necelých 8 hodín, von to vyšlo farebnejšie ako dnu, rovnako z každého radiátora. Podotýkam, že toto je z nikdy nepoužitých radiátorov. Veď posúďte.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa GABO »

lepermessiah jasné pamätám, každopádne ja s nimi problém naozaj nemám ak to porovnávam s povedzme obľúbenými Tygon 16/11 bývalými ... tie po čase vyzerali....hrozne.

kOsTi čítal som už dávnejšie, ten maník má parádne testy :).

tosR hmm fajn :) len držím palce aby to potom nejako nezreagovalo ... hlavne kvalitne prepláchnuť. Druhý TOP je tu od minulého týždňa čaká sa na prekliatku várku od Gosumodz (apsoň tuším, že tam maš niečo od nich...lebo je toho dosť veľa).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa Marek125 »

No ako pokračuje Build už dlho nič si to pozastavil?
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

Nie nie, naopak postavil som. Bez problémov. Všetko funguje na 100%, len som nejak nemal čas robiť foto dokumentáciu. Pretože len samotné fotenie, keď človek chcel aby tá fotka vyzerala trochu zaberalo strašne moc času. Nakoniec som tam šupol rezeň, s 1070. Sedí si to tu vedľa mňa. Neskôr môžem pridať nejakú fotku.

Aj tak si stále tvrdím, že najlepšia investícia boli prachové filtre :laugh: :laugh:

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"