[Build Log] "The Stellaris"

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

[Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

Obrázok
Ahojte,

dovolil som si založiť túto tému. Dúfam, že to nebude nikomu prekážať. Náchadza sa aj na zopár zahraničných fórach, kde vystupujem pod nickom tosR (aby niekto nemal pocit, že iba niečo kopírujem). Ďalej už budem pokračovať prevažne podľa anglickej predlohy, ktorú som písal pár dní dozadu.

Takže, nakoniec po dlhom zvažovaním som sa pustil do buildu, podľa mňa do jednej z najlepších skriniek na svete. - Caselabs SMA 8 (samozrejme môžete mať iný názor).

Kde začať ? Všetko začalo približne pred rokom kedy som kúpil skrinku Corsair 540 Air, pre build s vodným chladením. Začalo to ako úplná katastrofa. Alebo teda aby som bol presný. Všetko išlo od ruky, dokončil som zostavu, už si nepamätám či to boli týždne alebo mesiace po dokončení, počas ktorých išlo všetko v poriadku. Keď tu, v jeden deň, mi začala tiecť expanzná nádoba po stranách (XSPC Photon 170), nanešťastie som mal šťastie na "dobrý kus". Tak samozrejme, teoreticky riešenie bolo jednoduché vytiahnuť expanzku von, pretesniť ju, vložiť ju naspäť. Ale ako to býva, prax je prax. Expu som samozrejme vytiahol, pretesnil a otestoval, následne som ju založil naspäť do okruhu, spustil iba pumpu aby som skontroloval či niečo netečie - všetko bolo v poriadku, až kým som nespustil normálne PC, ktorý sa spustil, o chvíľku reštart, nakoniec prestal reagovať popritom ako som pozeral do case s tým, že čo sa deje som si všimol na doske malú kvapku kvapaliny (už som vedel, že je zle, používal som Mayhems Pastel Blue), samozrejme doska bola mŕtva. Každopádne zobral som to ako dobrú lekciu, všetko rozobral vymenil dosku, zložil všetko späť. A zostava beží dodnes bez akýchkoľvek problémov. Tu je nejaká fotka v low kvalite (začo sa ospravedlňujem)

Komponenty vodného chladenia ktoré mám:
CPU: 1x EK-Supremacy EVO - Nickel (Original CSQ)
GPU: 1x Alphacool NexXxoS GPX
RAM: 1x EK-RAM Monarch X4 - Nickel (Original CSQ)
VRM & NB: 1x HEATKILLER® MB-SET
Pumpa: 1x Alphacool VPP655
Expa: 1x Raijintek RAI-R20
Radiátor:1x EKWB PE360, 1x PE240
Fitting: Nanoxia Coolforce (Many)
Fany: 2x Corsair SP120, 1x Corsair AF120, 3x Prolimatech ultra sleek vortex 12 (kvôi hrúbke)
Kvapalina: Mayhems Pastel Blue Berry

Čo budem pridávať:
Pumpa: 1x Alphacool VPP655 (dva samostatné okruhy)
Expa: 2x Alphacool Eisbecher 250mm (Aktuálna expa pôjde preč)
Radiátor: 1x SE120, 1x PE480, 1x CE560 (+ aktuálne)
Fany: 4x AF140, 6x SP120, 1x Prolimatech ultra sleek vortex 12 (+ aktuálne)
Kvapalina: Mayhems Pastel Blue Berry s Mayhems Pastel White spolu, s filtrom ktorý ich bude oddeľovať od seba (iba srandujem)

A samozrejme viac fittingov, trubiek, lediek, pribudne tiež lightbox, distribučné PCB, PCB s relátkami, custom single sleeve káble atď atď...

HW:
CPU: AMD FX-8350
GPU: R9 270x
RAM: Kingston 2x 4GB 1600 CL9
MB: Asus Crosshair Formula Z
PSU: Corsair RM750
SSD: 1x OCZ ARC-100 120GB, 1x Samsung EVO-850 250GB
HDD: 1x WD Black 1TB, 2x WD Green 2TB

A teraz tá podstatná časť venovaná HW, chladenie pre tento HW je absolútny overkill, ja to viem, vy to viete, všetci to vedia. Tento build staviam súčasne pre nový HW, ktorým budem aktuálny HW upgradovať, predtým ako to urobím chcem ale počkať na nové CPU. A samozrejme vodu skladám, aj pre HW, ktorý príde potom, taktiež aj ten po ňom atď. Maximálne čo chcem meniť sú vodné bloky (v prípade nutnosti pumpu). Väčšinu vecí mám, teda iba rozširujem to čo aktuálne mám. Samozrejme to robím aj pre zábavu, pretože to považujem za svoje hobby, tiež pre taktovanie, ako showcase a nakoniec, aj keď nie úplne nakoniec keď už som si vybral, a kúpil SMA 8, chcem využiť plný potenciál skrinky, pretože táto skrinka, v tejto konfigurácii uchladí takmer čokoľvek v budúcnosti s vynikajúcimi teplotami.

#1.0
Obrázok
Ako som sa rozhodol pre Caselabs ? :
Začal som zvažovať nový HW. Neskôr som od toho upustil, rozhodol som sa radšej počkaj no nový Kaby a Zen. Pretože upgradnúť hocičo z HW v zostave pred tým ako upgradnem samotný CPU sú podľa mňa vyhodené peniaze. Môžem dosiahnuť lepší výkon v hrách napríklad s GTX1070 ale stále bude CPU škrtiť kartu. Ale ako som začal, uvažoval som nad upgradom HW, priviedlo ma to až ku uvažovaniu nad novou skrinkou, keďže sa mi zdalo čím ďalej tým viac, že v tej mojej je strašne málo miesta a tiež som sa chcel pustiť do nejakého skvelého projektu. Počas dlhého brázdenia internetu som našiel Corsair 900D... Kým som nenašiel Caselabs SMA 8. Úprimne z počiatku sa mi 900D páčila viac, nebola to otázka peňazí, jednoducho sa mi páčila táto skrinka viac. Čas od času som sa pozrel na stránky Caselabs, taktiež na fotky atď. neskôr, sa mi páčila SMA 8 viac a viac. Stále som rozmýšľal, ktorú cestu si vybrať, nakoniec ma presvedčil BlackFriday, kedy Caselabs spustili 15% zľavu na všetky ich skrinky, tak som objednal Caselabs SMA 8. Stále tam bol samozrejme obrovský cenový rozdiel, ale tak nejako som si povedal "kašlať nato" prižmúril som jedno oko a klikol na tlačítko pre dokončenie objednávky. Po nejako mesiaci čakania, skrinka konečne dorazila, rovno som sa pustil do skladania. A môžem povedať iba jediné, kvalita je vynikajúca. Ťažko povedať čo to naozaj stojí za tie peniaze, ale keď sa človek pozrie na Apple alebo Samsung a ich nafúknuté marže, musím povedať, že samotné prevedenie skrinky je vynikajúce, ľudia z Caselabs odviedli naozaj vynikajúcu prácu, minimálne čo musím urobiť, je odporučiť Caselabs hocikomu koho tieto veci bavia - túto skrinku si jednoducho človek zamiluje (Aj keď ja som ju už skoro zhodil zo stola... facepalm)
Skladanie skrinky
#1.1
Obrázok
Pripravenie Lightboxu na zloženie:
Pár dní dozadu mi prišiel Lightbox, bol som veľmi zvedavý pretože návrh celého lightboxu som si robil sám. Lightbox je kompletne vyrobený z plexi (3mm), rezaný na CO2 lasery firmou Gravitech - alebo teda ako ho tu všetci poznáte Le_Frog -om. Za čo mu ďakujem. Ako som spomínal všetko kreslenie som si robil sám, teda ma zaujímalo či všetky časti zapadnú do seba a verte alebo nie, zapadli (ak nerátam jednu časť ktorú som musel zbrúsiť, pretože bola veľká, vzniklo to pri presúvaní časti v Autocade). Teraz musím počkať už len na UV ledky, ktoré som objednal ešte v Decembri z Číny (mali by byť u mňa čoskoro), prečo UV LED ? Pretože celý lightbox bude zlepený lepidlo reagujúcim iba na UV svetlo. Až na spodnú časť, ktorá bude priskrutkovaná ku zvyšku - keby bolo nutné vymeniť led pás, ktorý sa bude nachádzať vo vnútri. A taktiež musím počkať na samotný Led pás, predtým ako to celé dokončím. Zatiaľ pripájam nejaké fotky zo samotného testovania častí.
Obrázok
#1.2
Obrázok
Práca na kábloch:
Po tom ako mi prišlo Gosumodz Steel Grey PLX som sa pustil do flexovania káblov. Všetky ostatné veci potrebné na flexovanie mi zostali z predchádzajúceho buildu - vyrábal som predĺženia 24pin/ 2x6pin, 4pin, 8pin a zopár molex káblov. K tomuto buildu sa chystám vyrábať komplet custom káble od zdroja ku komponentom, teda žiadne predĺženia. Tí čo už flexovali určite vedia, že samotné flexovanie je veľmi časovo náročná záležitosť tak pre dnes som dokončil iba 24pin - dĺžka tohto káblu (s konektormi) je okolo 120cm.
Obrázok


# 1.x

Pokračovanie nabudúce
Naposledy upravil/-a tosR v Pi 20. Jan, 2017, 23:12, upravené celkom 4 krát.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa mino_85 »

Paráda, každý nový build log poteší, lebo to tu už dosť umiera a Caselabs projekty sú vždy chuťovky.
Držím palce s projektom, budeme sledovať.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa pipo137 »

Drzim palce a tesim sa na update ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 21995
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa dexterav »

ja mám takéto veci rád kedže ja som presný opak takýchto builderov a obdivujem ich
moje hadie hniezda v skrinke no comment ... :hysterical:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa stiv »

Tesim sa. :)

Caselabs ticho zavidim. 900D je oproti tomu lowend. Snad aj ja raz vymenim.
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ta skrinka je fakt super palec hore, som zvedavý ako bude vizerat ten LightBox. Aka bude farba celkoveho buildu?

Mna by ešte hrozne zaujímalo preco nepouzijes aj hrubsie radiátory ako sú PE a CE. Ja som teraz pridával do systému XT360 a dokazu to pekne prefuknut aj 3x Noctua NF-F12 a tie teploty su niekde inde ako s dvoma PE240.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa GABO »

Fantázia :) ten Lightbox klobúk dole, parádna robota z oboch strán (návrh aj výroba).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

Ďakujem za pozitívne komentáre.

to Matej12: Farba, ako už z Pastel Blue a pastel White vyplýva bude ladená do bielo/modra. Možno pri kábloch bielu nahradí jemne sivá, tu som sa ešte nerozhodol. Čo sa radiátorov týka, XT séria pokiaľ viem sa už nerobí - možno niekde na eshopoch sa dá nájsť to som nehľadal. PE240 a PE360 som mal/mám v aktuálnej zostave, vybral som ich kvôli priestoru v skrinke kde už aj ten 1cm by bol problém. Minimálne pri 360tke (nedostal by som ju tam). Pri 240 tam možno ano, keby pustím expu nižšie ale bolo by to tiež veľmi na hrane + neviem ako to bolo s ich dostupnosťou v tom čase. Tieto radiátory chcem použiť. A ku zvyšku, do spodnej komory som chcel 560tku radiátor, tam nič iné ako CE560 nevymyslíš, pokiaľ nehovoríme o inej značke + aj samotná hrúbka tohto radiátoru je pre mňa až až keďže dolu bude ešte Flex-Bay HDD kôš, ktorý sa tam nezmestí teda ho budem musieť upraviť (urezať jeden slot pre HDD), tu som moc nešpekuloval lebo som vedel, že ak sa to tam zmestí tak to bude buď veľmi na hrane alebo sa to nezmestí. :laugh: A PE480 iba z jediného dôvodu. Priestor, keďže v skrinke je cca 44cm, keď odrátam lightbox je to 42cm. Ak dám fany iba na push tak je to cca 6,5cm, ak by som dal push/pull tak sa dostaneme na cca 9cm, rátajme ale so 6,5cm. Teda sa dostaneme na 35,5, potom ešte expy neviem aké. Pôvodne som chcel Alphacool Eisbecher 250mm D5, čo už je jasné, že sa to tam nezmestí. Tak asi pôjdu nejaké 250tky expy, pričom zostane cca 10,5 cm, keď to vydelím dvomi dostanem sa na 5,25cm od ventilátorov a to isté z druhej strany od lightboxu čo si myslím je tak akurát. Dolu možno bude ešte kúsok menej kvôli tomu, že si chcem vytiahnuť fill porty do vrchnej časti case kvôli jednoduchšiemu plneniu. Ak by som nešiel cez ohyb ale koleno tak to má 2,5cm čiže by som ju relatívne ani nemusel posúvať nižšie, tam sa ešte uvidí ako motyka vystrelí.
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 698
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa |lucas| »

nadhera :good: dufam, ze dalsich postupov, fotiek sa tu dockame uz coskoro :D konecne nieco, celkom mrtve to tu bolo uz :D :D
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

Ďakujem, pokúsim sa čím skôr. Aktuálne som chorý, to ma každopádne až tak nezdržuje. Stále čakám na led pás pre lightbox, ktorý som už zlepil. Nakoniec som to vyriešil kutilsky, teda obojstrannou páskou na moje prekvapenie nemá tendenciu sa to rozpadať. Drží to oveľa lepšie ako s uv lepidlom a už som nemal náladu naháňať lepidlo na plexisklo. Po doručení led pásu budú updaty oveľa častejšie. Samozrejme aj s fotkami, pripadne videami.
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

Už sa cítim značne lepšie tak dnes, po tom ako mi prišlo Gosumodz Steel Grey PLX som sa pustil do flexovania káblov. Všetky ostatné veci potrebné na flexovanie mi zostali z predchádzajúceho buildu - vyrábal som predĺženia 24pin/ 2x6pin, 4pin, 8pin a zopár molex káblov. K tomuto buildu sa chystám vyrábať komplet custom káble od zdroja ku komponentom, teda žiadne predĺženia. Tí čo už flexovali určite vedia, že samotné flexovanie je veľmi časovo náročná záležitosť tak pre dnes som dokončil iba 24pin - dĺžka tohto káblu (s konektormi) je okolo 120cm.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa GABO »

Perfektné čo sa týka kabeláže - ten custom 24pin kábel a jeho 14 a 10pin koncovky tiež Gosumodz? :) sedí to v pohode na RM750?
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

Áno, tak ako hovoríš sú to štandardné ATX 10/14pin konektory od Gosumodz. Pri RM750 žiadny problém (skúšané). Aj keď podľa mňa to Corsair zbytočne prekombinoval. :)
Používateľov profilový obrázok
Matto140
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Št 06. Nov, 2008, 21:31
Bydlisko: Skalité (CA) / Vajnory (BL)

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa Matto140 »

Pekná práca! :good:
Tiež mám podobné v pláne (Tar Black + Silver Grey)
WHEN THE ONE IS SET MILIONS OTHER SHINE
Spoiler: ukázať
MB: Asus MAXIMUS IV GENE-Z
CPU: Intel Core i5 2500K
RAM: G.Skill 2x4096MB DDR3 Sniper Series
SSD: Crucial M4 64GB
GPU: ASUS GeForce GTX 570 Direct CU II
PSU: Seasonic X-660 80+ GOLD
CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl
OS: MS Windows 7 HP SP1 64bit
MONITOR: Samsung P2270H
KEYBOARD: MS SideWinder X4
MOUSE: Genius Xscroll Black
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 698
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa |lucas| »

Jednym slovom, parada :good: Tiez by som chcel toho roku novu masinku splasit, hlavne aj na dizajn zahrat, cize prave aj pekne sleeve kable, len u mna to vidim skor na objednavku v TichePC :D :D

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"