[Build Log] "The Stellaris"

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa mino_85 »

Pecka!
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

Ďakujem. Tak dnes prišla významná časť vecí od GABA, druhá časť ešte len príde. Špeciálne mu chcem poďakovať za plexi TOPy pre bloky. (Musím k nim ešte objednať EKWB nálepky). Nakoniec som sa rozhodol pre expy EK-RES X4, ktoré mi celkom učarovali.
Obrázok
https://goo.gl/photos/LWenJby1SbgwgP3f8
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa stiv »

Pekne expy. Vsimam ze uz maju R2.0.
Ja mam tu prvu a je to neskutocny odpad. O chvilu pojde na rma len to tu rozoberiem. Porty s bitspower fittinkami pretekaju, ekwb extendery nepasuju iba tie shiny co boli k expe, neda sa zlozit vrch tak aby to drzalo poriadne... :facepalm:

Kde sa daju zohnat tie topy? :-)
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ta expanzka je brutalna ako kalfas na pivo :D
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

stiv: Na prvú revíziu som aj ja našiel kopec negatívnych skúseností. Dokonca myslím, že ju EK stiahlo. Ale zase videl som ju v pár zostavách a žiadny problém tak dúfam, že túto revíziu premakali viac, a nebude žiadny leaking ako s XSPC Photon-om. Aj keď konštrukčne je to niečo podobné. Okruh sa bude tlakovať, tak som zvedavý. Všetko čo je na fotke išlo cez GABA, teda stačí mu napísať, preverí ti, prípadne dodá.

Marek125: Keď som ju chytil do ruky za držiak, tiež to vo mne evokovalo pocit džbánu :D Ale inak je parádna a chcel som niečo čo nieje bežné (aspoň zatiaľ). Na fotke to vyzerá úplne inak, keď to človek vidí naživo je to iná krava. :-)
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

Tak asi začíname, vrchný radiátor je na mieste, neskôr pôjde ešte dolu kvôli preplachu. Nahadzoval som ho hlavne kvôli jednoduchšej montáži expanzných nádob, ktoré som pred samotnou montážou rozobral a nahodil ledky. Potom som uvidel tie EKWB shiny extendery, ktoré už spomínal stiv, nedalo mi. Strekol som ich do čiernej. Aktuálne schnú.
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Celá galéria je tu:
https://goo.gl/photos/1hxiqSgptocUDtM89

V nej už budú končiť všetky fotky zo samotného buildingu.
Naposledy upravil/-a tosR v So 04. Feb, 2017, 18:49, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Matto140
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Št 06. Nov, 2008, 21:31
Bydlisko: Skalité (CA) / Vajnory (BL)

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa Matto140 »

Paráda :good:
WHEN THE ONE IS SET MILIONS OTHER SHINE
Spoiler: ukázať
MB: Asus MAXIMUS IV GENE-Z
CPU: Intel Core i5 2500K
RAM: G.Skill 2x4096MB DDR3 Sniper Series
SSD: Crucial M4 64GB
GPU: ASUS GeForce GTX 570 Direct CU II
PSU: Seasonic X-660 80+ GOLD
CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl
OS: MS Windows 7 HP SP1 64bit
MONITOR: Samsung P2270H
KEYBOARD: MS SideWinder X4
MOUSE: Genius Xscroll Black
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa GABO »

Tosr perfektné :) krása - fantázia. Otázka aké skrutky od GOSU si použil na ten EK radiátor :) ?

STIV nakoľko sme SK distribútor (a EKWB Ti len tak distribúciu nedá, dosť kruté podmienky) tak samozrejme všetko cez nás vrátane náhrad, plexi topov, čohokoľvek čo sa týka EKWB dodáme (pravidelné zvozy každý týždeň).

K tej prvej verzii expanzky - nevydarila sa im žiaľ...viacmenej bol to jediný produkt, ktorý im tak dopadol - na rozdiel od šmejdových XSPC nádob a TOPov. RMA nie je problém riešia to pomerne rýchlo ... nebyť tej prepravy k nim v podobe 30+€ bez DPH :D...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa Marek125 »

Teraz to dostava riadny šmrnc tie expy su pecka, fest sa mi páči na tej Case ze nieje vobec predierovana ako emental ze clovek si vsetko sam musi dorobit aby to sedelo nie ako u inych výrobcov kde je 300 dier na expanzky, disky a kadečo iné ale aj tak si to clovek musi dorobyt aby to pasovalo a v konecnom dosledku to nevyzerá az tak dobre ako taketo riešenie.
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 698
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa |lucas| »

Jesus, nadhera neskutocna :good:
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

Dík

GABO: Niesu to gosu skrutky ani podložky(mám od nich podložky aj skrutky v aktuálnej zostave) ale je to ebay. Cenovo a kvalitou je to asi to isté. Skrutky sú to M3x30, EK dáva UNC 6-32 (čo asi vieš - preto sa pýtaš), drží to v pohode, uťahovanie (citom) bez problémov. Nemal by som odvahu na to horizontálne zavesiť radiátor, tam mám originál skrutky od EK. Na fanoch to mám vyskúšané - sú tak upevnené v starej zostave na PE240 a PE360 + keď chytím priskrutkovaný fan tak udrží váhu celého radiátora (PE480), krátkodobo určite dlhodobo som neskúšal. :)

Jednu otázku, ku tej mojej objednávke č.242509 budúci týždeň (bez žiadnych sľubov) by to mohlo byť u mňa ?



Marek125: tak ako hovoríš, hlavne keď človeku ide o to ako to vyzerá. Niekomu to je jedno. Bol to tiež jeden z dôvodov, výberu CaseLAbs ďalšou vecou bolo to, že aj keď by som z toho urobil ementál, a prešiel po nej klincami nieje problém objednať náhradný diel. Otázne je len to, ako to bude do budúcna (rok,dva,tri) s dostupnosťou.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa Marek125 »

Tak stale si mozes dat vyrobiť plexi ako to spravil skript na jednom builde u lefroga a tiez to vyzeralo dobre, ja sa len čudujem ludom co kupujú tie ementaly ze si tam aspon nieco take ako si dal skript nedajú vyrobiť hned to posoby o triedu lepšie.

Inak ake su tie corsair vetraky? Všimol som si ze ich casto v zahraničí používajú na zostavách asi skor kvoli estetike.
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

Taký bol pôvodný plán keby som išiel do 900D. Samozrejme vždy sa dá niečo vymyslieť, keď sa chce dá sa skoro všetko. SP120, sú fajn. Mám 3ks v predošlej zostave a nemôžem sa sťažovať. Tu ich bude 9ks(SP120). Meniteľné krúžky sú super doplnok, nehovoriac o tom, že ich môžeš kedykoľvek streknúť k farbe buildu. Keď sa bavíme o hluku to by bolo strašne subjektívne, keďže doma mám asi 7 ročné noctua a zalman fany + nejaké Coolermaster, ktoré boli dodávané k NV690. Ale nič na čo by som sa mohol sťažovať. Keby boli zlé nepoužil by som ich, nehladiac na dizajn. :)

Obrázok
Naposledy upravil/-a tosR v Ne 05. Feb, 2017, 18:30, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa tosR »

No dnes som toho urobil na pohľad celkom málo ale trvalo mi to strašne dlho. Viac som vysával ako robil, neznášam keď niečo robím a mám bordel okolo seba. :D

EKWB predĺženia, ktoré som včera striekal boli pekne suché tak som začal robiť na trubkách - trošku. Keďže z expanziek budú trubky prechádzať cez lightbox musel som urobiť otvory cez celý lightbox a skrinku pre pass through fitingy. Pass through fitingy som použil od Alphacool kvôli ich dĺžke - bežné pass through fitingy (EK, Coolforce, atď) by boli krátke, a otvory som urobil pomocou stupňového vrtáku (tzv. stromček).

Nebol som rozhodnutý ako vyriešim vstup/výstup z expy, teda či urobiť ohyb alebo použiť uhlovú fitingu (kolienko), tak som vyskúšal obe. Urobil som jeden ohyb ale nepáčilo sa mi ako to vyzeralo, tak nakoniec vyhrala 90 stupňová fitinga, s ňou sa mi to páčilo viac.. Ochrannú fóliu okolo fitiniek som vytrhal schválne kvôli jednoduchému finálnemu odlepeniu. (aby nebola aj pod).


Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok


Celá galéria je tu:
https://goo.gl/photos/1hxiqSgptocUDtM89
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: [Build Log] "The Stellaris"

Príspevok od používateľa stiv »

Neuvažoval si streknúť aj ten strieborný držiak expy?

Možno by nebolo zle vymeniť tie zelené BP o-ringy za čierne alebo modré. :D
.

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"