Skrine - novinky

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa Pein »

Nechap.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa shiro »

No pozeram sa na to k tomu hlavne z pohladu pristupnosti ku vsetkym komponentom po odmontovani len jednej bocnice. Teraz treba zrazu sundavat obe, co vidim ako zbytocnu pracu navyse.

A zeby to nejak strasne ovlyvnovalo airflow sa mi veru nezda. Alebo ano? Daj nejake testy :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9992
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa stiv »

Nahodou je to fajn. Mozes si kupis skaredy lowcost nemodularny zdroj a nikto ho nikdy neuvidi. :P
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

shiro napísal: Pi 06. Okt, 2017, 19:48 No pozeram sa na to k tomu hlavne z pohladu pristupnosti ku vsetkym komponentom po odmontovani len jednej bocnice. Teraz treba zrazu sundavat obe, co vidim ako zbytocnu pracu navyse.

A zeby to nejak strasne ovlyvnovalo airflow sa mi veru nezda. Alebo ano? Daj nejake testy :-)
Pozri, ak pridávaš, meníš, dávaš preč komponent, tak budeš otvárať aj druhú, pretože buď potrebuješ priviesť káble alebo ich vypratať...teda ak ti nevadí cable management celkovo.

Potom vizuálna stránka - prečistí to dizajn zostavy, môže to zaujímavo teplotne oddeliť časti skriniek a podobne - zároveň to má ale aj svoju nevýhodu - chladenie, kvôli absencii spodnej pozície a uvoľnenejšieho priestoru na spodku tento aspekt bude vždy trpieť - síce záleží na tom, aká je veľká GPU, no kvôli krytu na PSU môže teplota GPU naozaj utrpieť, no to je už chyba implementácie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa shiro »

Cable management nerobim nejak drasticky...pozapajam komponenty a to, co ostane zviazem aby to zaberalo co najmenej miesta.
Ziadne exotiny, aby nahodou nebolo vidno 5cm kablov, tak vsetko musi dozadu, za dosku....
Mam nemodularny Corsair TX650, kable jednoducho neschovam = nejak ich zviazem a neriesim.

PC nemam na stole, nevystavujem ho, jak Leninovu bustu :-) co sa ma tam kto divat? Nemam ani len priehladnu bocnicu (skrinka coolermaster centurion 590), ziadne ledky a podobne kolotoce.

Dufam ze podobne kraviny neporobia vsetci vyrobcovia, kvoli par pubertalnym blbeckom a len kvoli imidzu. Clovek zi za chvilu nebude moct kupit normalnu case.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

No výborne, všetci ti to prajeme ale to nie je štýl, s ktorým by s trh kdekoľvek posunul.

Inak, žiješ pod kameňom? Už druhý rok sú PSU shroudy na dennom poriadku... :facepalm:

A imidž a imidž...opýtaj sa nadšencov tu (mňa nevyjímajúc), ako sa cítia, keď vedia, že nemusia tráviť hodiny vyšperkovaním cable managementu ale stačí polovica vďaka takémuto komfortu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa Pein »

tiez nemam priehladnu bocnicu ale hentem kryt je dobra vec - vsetky kabele tam pozmotas a nebrani to airflow.
Mi to pride ako keby ty otvaras bocnicu kazdy den. Ked sa nieco za 2 roky poserie tak mas za jedno ci das dole jednu alebo sa potrebujes dostat specialne ku zdroju a das dole druhu.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa shiro »

meh -> no vsimol som si to az v par poslednych tyzdnoch, co som narazil na nejake recenzie skriniek.
trh, ne-trh...da sa ten plech dat aj prec, ci je tam napevno?

pein ->
aiflowu nebrania ani normalne zmotane kable na spodku case. Pravda, neotvaram skinku kazde dva dni, ale naco si to komplikovat aj raz za dva roky. :-)
Tuto sundam jeden bok a mam pristup k vsetkemu.

A za podobnu kravinu povazujem davanie SSD na druhu stranu plechu, kde je nasroubovana maticna...zase musis pretahovat kable, zase musis davat dolu druhu bocnicu.

Neviem, asi som moc konzervativny....
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ak ti to vyhovuje, tak to tak rob, my sme nadšenci. Ja by som riešil manažment káblov aj keby som nemal sklíčkovú bočnicu - ako sa vraví "karalo by ma", ak by som vedel, že to tam nie je presne ako má byť.

A ako vravím, vitaj v roku 2017 (teda od 2015 a asi od 2010, odkedy sa už prišlo na to, že káble je možné viesť aj poza tray). :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9992
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa stiv »

Ja asi obidem vas spolok nadsencov psu shroudov, tiez sa mi to nepaci. :laugh:
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja tiež nie som, píšem to, stačí väčšia GPU a pri štandardnom riešení shroudov sme v pytli a teploty idú do péčka (inak, bol to aj prípad u mňa a 980Ti s Morpheom v 400C), ale to sa dá riešiť.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa shiro »

Ako moze shroud zrusit dobry airflow? Aj ked tam je, tak stale sa vzduch nasava spredu a vycucava vzadu, pripadne vrchnymi fanmi nahor prec...teply vzduch beztak sam ide hore, fan mu len pomaha.

Mam rad ked po otvoreni case proste na vsetko hned vidim a vsetko je lahko demontovatelne, bez prace navyse. Nie poskryvane kable a SSD kadetade dozadu.

Ak prikladas taku vahu cable managementu, aj ked to nik nikdy neuvidi (vratane teba pocas XY rokov), budiz, kazdy mame svoje priority :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa Pein »

Prave ten cable management ti pomoze v prietoku vzduchu. A co po tom ci to niekto vidi ? Ja viem ake to je a sralo by ma to spravit zle. Ani elektricke rozvody ti nikto nevidi to ale neznamena ze ich budes mat v stenách krížom krážom.
Je mi jasne ze ty to mas asi takto
Obrázok

Ale my ostatny to mame radi takto
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa shiro »

Tak el. rozvody su zase daco ine, tam jasne ze by som to neprasil, kebyze som elektrikar.
Ale kable v pc...zase jasne ze to nemam ako na prvom obrazku, ale zase nemam ani exotiku ako na druhom obrazku. Daco medzi tym, a zvysne kable z nemodular. zdroja mam poviazane a polozene na spodku case, pripadne pod spodnym HDD.

Vravim, ako sa komu s tym chce hrat, nech sa hra :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa faugusztin »

Peinov obrazok je uplne bezy vysledok bez velkeho snazenia v Define C. Prave preto je PSU shroud dobry. Navyse nechapem aky ma mat vplyv PSU shroud na airflow, jediny rozdiel by bol ak niekto z nejakeho dovodu pouzival ventilator na bocnici ci na spodku skrinky.

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"