Skrine - novinky

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa mino_85 »

loleqboleq napísal: St 03. Jún, 2020, 22:34 "...really nothing special..." - to je to, čo by som aj ja povedal na túto skrinku.
Alebo sme už moc rozmaznaní... :D

3 cm výšky sú hlavne o vyšších nohách asi, akože beriem, že lepšie dýcha spodok, ale zas čo okrem zdroja tam nasáva... hĺbka zrejme kvôli AiO, lebo inde než dopredu 280/360 nedáš a ak si vezmeš, že rad s fanmi spraví cca 5 cm, tak na grafu ti zostane 31, čo nie je žiadny overkill na dnešné predimenzované karty, hocaká high-end grafika má jemne cez 30 centi. Zas oni fakt vedia čo robia. Jedna vec je chcieť skrinku na mieru pre svoje črevá a nič naviac, ale to potom človek ťažko čosi nájde.

Za mňa fakt by sme to nemali preháňať s kritikou, IMO až na tie dizajnové perforácie filtrov a oplechovania čo mierne ustúpili v prospech dizajnu na úkor funkčnosti fakt nemám čo vytknúť. Po funkčnej stránke paráda... ultrajednoduchý prístup k spodnému filtru z prednej strany, predné veko plné, ale po bokoch dostatočne priedušné a odfiltrované, strop podľa potreby plný alebo vetraný, podpora pre najvyššie CPU chladiče, dostatočne dlhé zdroje aj grafiky, storage tak akurát. IMo to nie je prerastené viac než si pýta kompatibilita s modernými komponentmi. Ozaj neviem čo by ešte ľudia chceli... zmenu? Fractal je Fractal a Define má zostať Define podľa mňa, ak chcú experimentovať, nech spravia inú modelovú radu, ja som za, ale bola by chyba meniť DNA Define rady.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa kllr007 »

Akonáhle je písané že zmestí aj ATX tak to není žiaden compact :D
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa Monster1 »

mino_85 napísal: St 03. Jún, 2020, 21:15 Bez DPH počítam, takže u nás 120-130 €.

Aj na PCT recka https://pctuning.tyden.cz/hardware/skri ... o-do-penze
Všetko pekné, ale tak nejak sa mi chce viac do tej U5, iný dizajn, iná vnútorná koncepcia. Fractalky kupujem už cez 10 rokov. Bude to ale ešte na ťažké rozmýšľanie.
Ja si nemôžem pomôcť ale stále nevidím schopného nástupcu mojej R4, tento compact-vzadu úplne zbytočné sito, vrch buď celý zatvorený alebo otvorený R4 si odkryješ jednu pozíciu a máš a tie shroudy neznášam zbytočne to vadí spodnému fanu v airflowe. Keby sa s tým človek vyhrá že si laserom vyreže hore jednu pozíciu na fan a trocha to odhluční tak by sa to ako tak dalo.
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak i keď si oveľa nepolepšíš, tak stále je tu pôvodná Define C.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8073
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa ericc64 »

Uz su na Alze,za 140€….. to nie, dik...objednam tu U5 za 100€.
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa GABO »

123€ +/- u nás :) .. už sme nahodili. Cenovo su Jonsbo naozaj luxus za to čo ponúkajú...to je proste tak.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa mino_85 »

Cena ma až tak netrápi, hlavne keď aj tak do toho ešte nakúpim fany za ďalších 120 €. :D
kllr007 napísal: Št 04. Jún, 2020, 06:05 Akonáhle je písané že zmestí aj ATX tak to není žiaden compact :D
To je relatívne. :) Nie je problém spraviť malú krabičku do ktorej ale nevpraceš poriadny chladič a robíš kompromisy v teplotách a hluku. To nie je pre mňa. Ja sa obzerám po skrini kde viem natlačiť hocaký komponent a chladič bez obmedzenia, ale nepridáva miesto navyše a to je presne koncept Céčka.
Monster1 napísal: Št 04. Jún, 2020, 12:56 Ja si nemôžem pomôcť ale stále nevidím schopného nástupcu mojej R4, tento compact-vzadu úplne zbytočné sito, vrch buď celý zatvorený alebo otvorený R4 si odkryješ jednu pozíciu a máš a tie shroudy neznášam zbytočne to vadí spodnému fanu v airflowe. Keby sa s tým človek vyhrá že si laserom vyreže hore jednu pozíciu na fan a trocha to odhluční tak by sa to ako tak dalo.
R4 je fajn, hlavne na svoju dobu, nie náhodou som ju nevymenil 7 rokov. Ale už je cítiť, že je bradatá. Okrem toho, že mi vadí tretina nevyužitého objemu vpredu, tak tieto aktuálne bedne riešia veci čo ma na R4 dlho frustrujú... práve strop mi na R4 najviac vadí...

- outtake fany montuješ priamo na pevný vrchný plech a preforácia ani nie je vypuklá ako tá na zadnej stene, čiže nacapená priamo na vrtuľu a to má tendenciu vyrábať nepríjemný šum aj na nízkych otáčkach. A dupľom ak máš fany čo sa nemontujú cez klasickú samorezku, ale u mňa NB PK-1 cez skrutku a maticu, tak riešiť nejakú údržbu s črevami v skrini je fakt utrpenie... snažiť sa k tomu nejak dostať okolo CPU pasívu je skoro nemožné, to radšej rovno zhadzujem a prepastujem aj chladič. Čiže keď vidím jak sa v pohode vyberie ten vrchný rošt na aktuálnych bedniach a všetko si namontuješ mimo skrine, tak mi sliny tečú. :)

- dtto zdroj, v R4 ho napríklad nedám von ak nezhodím aj fan na podlahe, tu vytiahneš von cez zadnú stenu bez problémov

- aby si vytiahol predný filter, musíš otvoriť tri "dvierka" a ešte sa ti filter pri vyťahovaní a vkladaní zadrháva o tú vrchnú plastovú sponu čo sa zaklapáva o kostru skrine

- spodný filter vytiahneš len zozadu, na čo v drvivej väčšine potrebuješ manipulovať so skriňou

- ak chceš dotiahnuť PCIe karty, zavadzia ti obruba kostry na zadnej stene a doťahuješ pod uhlom

- málo úchytiek na zip pásky v hornej a zadnej časti tray za doskou

- neviem jak tebe, ale mne sa predné plastové dvierka po čase mierne olupujú. Mal som to aj predtým na R3 a tú som mal o dosť kratšie. Bedňa pritom nie je na priamom slnku ani sa o ňu neobtieram...

A takéto prkotiny, čo ale vedia otráviť život a nové skrine to všetko majú poriešené. Ale s PSU shroudom súhlas, tiež nie som fanda.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa kllr007 »

Neviem momentálne mám D15tku. GPU tiež nie je najmenšia atď.
Proste nazvať to Compact mi príde blbosť, mali ísť cestou Define C mini.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa stiv »

Nie kazdy povazuje za kompakt iba krabicu od topanok. Compact je super.
.
Používateľov profilový obrázok
Hunac
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: Št 03. Júl, 2008, 16:48
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa Hunac »

Celkom išla hore cena za U5-ku, asi sa dobre predáva. Každopádne aj za stovku sa určite oplatí.
MB: MSI MAG X570 Tomahawk WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D + Arctic Liquid Freezer II 240 GPU: Sapphire NITRO+ RX 7800 XT Gaming OC RAM: 2x16GB G.Skill Trident Z Neo RGB @ 3600Mhz 16-19-19-39 SSD: Gigabyte Aorus Gen4 500GB SSD:Kingston KC3000 NVMe 2TB SSD: Samsung 860 QVO 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Jonsbo U5 + Noctua fans MONITOR: Dell AW3423DWF SOUND: Creative X-FI Titanium SPEAKERS: Onkyo HTX-22 HD KB: Corsair Strafe RGB MX Silent MOUSE: Logitech G502
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 21995
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa dexterav »

tak compact nemusí byť ani pri ITX ako som zistil pri hladaní ITX skrinky :D
ale oproti r7 je to compact
ono Fractalu ťažko niečo vyčítať kedže v podstate on "vymyslel" takéto skrinky svojou R1
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa Monster1 »

- dtto zdroj, v R4 ho napríklad nedám von ak nezhodím aj fan na podlahe, tu vytiahneš von cez zadnú stenu bez problémov

- aby si vytiahol predný filter, musíš otvoriť tri "dvierka" a ešte sa ti filter pri vyťahovaní a vkladaní zadrháva o tú vrchnú plastovú sponu čo sa zaklapáva o kostru skrine

- spodný filter vytiahneš len zozadu, na čo v drvivej väčšine potrebuješ manipulovať so skriňou

- ak chceš dotiahnuť PCIe karty, zavadzia ti obruba kostry na zadnej stene a doťahuješ pod uhlom

- málo úchytiek na zip pásky v hornej a zadnej časti tray za doskou

- neviem jak tebe, ale mne sa predné plastové dvierka po čase mierne olupujú. Mal som to aj predtým na R3 a tú som mal o dosť kratšie. Bedňa pritom nie je na priamom slnku ani sa o ňu neobtieram...
No su to take prkotiny ktore nie vždy často robiš zdroj menim tak raz za 8 rokov inak ho nevyberam, detto cable management, najhorši je ten spodny filter preto ho z lenivosti umývam tak raz za pol roka :D :D
Mne dvierka držia nič sa nelupe, akurat je ten plast mierne nažltly asi zo slnka, skrinku mám 8 rokov.
Ale inak máš pravdu, to sú veci ktorésa časom vychytali.
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Popravde neviem, čím to je, že ma táto skrinka tak tlakuje. Že by tie očakávania? Neviem sa proste ubrániť tomu, že z toho cítim lajdáčinu ako z Era ITX - to tiež spáchal Fractal. Cítim varenie z vody. O králičej nore menom Define 7 ani nehovoriac (tá skrinka v dnešnej dobe nemá existovať, prerastené nezgrabné hovädo dobre akurát tak pre môj NAS s 8+ diskami).

A potom sú tam také detaily, napríklad ja som včera vytkol, že pri tej hĺbke nevyriešili možnosť 280 radu hore (čo mali), lenže dnes som listoval ich manuálom a ešte aj tá 240tka je kompatibilná LEN ak máš pamäte do výšky 40mm (čo v dnešnej dobe je už skôr považované za low-profile). Proste na prvý pohľad wau a pozrieš zblízka a ružové okuliare idú dole. To isté sa mi "páčilo", keď som pozeral včera to video od HWC s tými bočnými panelmi, ktoré sa nijako nevedia prichytiť napevno, čo ak človek nemá káble na tuti, môže spôsobiť problémy (u mňa by určite spôsobilo, ja musím tie káble naťahať tak, aby do prednej časti išli kolmo a rovno a to si niekedy žiada neštandardné vedenie kabeláže, čo pri takejto skrinke znamená dovidenia bočnica, lebo buď ideš cez čĺnoček alebo si skončil.
Nakoniec detail ale HDD klietka, ako tak pozerám, tak recyklujú R6/D7 štýl a to znamená (čo znovu bolo spomenuté v tom videu), že skrutky pre prichytenie vyčnievajú toľko, že to znovu sťažuje vedenie káblov okolo klietky.

A znovu tá hĺbka, no na čo, na čo, predný radiátor? Som jediný, kto nikdy nemal rád predné radiátory, lebo predná strana je najväčší nasávač studeného vzduchu a keď sa ten rovno rozpečie, tak všetko ostatné v skrinke sa chladí horúcim vzduchom (viem, mal som CLC 280 čapnutú na úbohom 8600káčku, to pekne ohrievalo pretekajúci vzduch). To je jeden z dôvodov, prečo som extra vytkol odfláknutý vrch (hej hej, je milé, keď to vieš celé vybrať ale ešte milšie je, keď tam vieš toho dosť natrepať). A to všetko nedokázali ani s ohľadom na to, že tá skrinka tak narástla, nožičky navýšili skrinku len o 1cm, takže 2 cm nanivoč, suma sumárum to má rovnakú podporu pre vrchný radiátor, ešte aj rovnako obmedzené výškou RAM.

Možno som zvyknutý na to, čo človek dostal v týchto cenách len pred pár rokmi predtým, než si Fractal navýšil ceny aj o 50€ bez adekvátnej pridanej hodnoty. Môžem nakašľať na vyšší chladič CPU, keď môžem mať Phanteks P300 Air za 54€. Chcem kompakt? Tak asi je moje nádobíčko tiež kompakt a tak mi stačí kompakt. Asi som čakal niečo, čo je P300 vo svojej kategórii.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa mino_85 »

@ loleq...
No... ja chcem tiež kompakt, ale chcem tam vmestiť 168 mm dvojvežu a 4 a pol slotovú 30 cm grafáreň. Ja som cieľová skupina pre toto. :D

Máš pravdu v pár veciach, ale aj tak mi príde, že si sa nejak nafučal na Fractal a dávaš im vyžrať viac než si zaslúžia. :) Na HDD klietku som narazil aj ja, s tými trčiacimi skrutkami, fakt dosť seriózny prešľap čo nemal byť. So štandardnou kabelážou to zrejme nebude problém, aj keď zbytočný zásek /nepochopil som v čom je u teba konkrétne problém s káblami/, ale taký custom sleeving s HDD klietkou jednoznačne bez šance, hlavne v kombinácii so štýlom uchytenia bočnice. Ale s tým prúserom čo bola Era to fakt nemá nič spoločné.

AiO mňa absolútne netankuje, keďže o to nikdy ani nezakopnem, ale ten vrch určite mohli spraviť lepšie čo sa týka RAM clearance, šírka bedne by asi pustila? To je druhý objektívny prešľap. Dopredu by som si AiO tiež nedal, aby som ním rozfúkaval teplo do skrine, ale ak chce niekto solídne AiO na strop, tak si proste takéto krátke bedne škrtne hneď na začiatku. Ak chce výrobca postaviť kompaktnú skriňu, tak footprint je základ a teda hráš na to, že to pustíš do výšky, ktorá je tu konkrétne daná výškou ATX dosky a zdroja, čiže ak nerátam nožičky, tak samotnú konštrukciu nižšiu spraviť ani nejde. Čiže nečudujem sa, že pri tomto koncepte hrajú na AiO vpredu, lebo to miesto tam vzniklo samé od seba. Každopádne každý normálny človek si kúpi radšej top vzduch a nerieši takéto blbosti. :D
Monster1 napísal: Št 04. Jún, 2020, 21:26
- dtto zdroj, v R4 ho napríklad nedám von ak nezhodím aj fan na podlahe, tu vytiahneš von cez zadnú stenu bez problémov

- aby si vytiahol predný filter, musíš otvoriť tri "dvierka" a ešte sa ti filter pri vyťahovaní a vkladaní zadrháva o tú vrchnú plastovú sponu čo sa zaklapáva o kostru skrine

- spodný filter vytiahneš len zozadu, na čo v drvivej väčšine potrebuješ manipulovať so skriňou

- ak chceš dotiahnuť PCIe karty, zavadzia ti obruba kostry na zadnej stene a doťahuješ pod uhlom

- málo úchytiek na zip pásky v hornej a zadnej časti tray za doskou

- neviem jak tebe, ale mne sa predné plastové dvierka po čase mierne olupujú. Mal som to aj predtým na R3 a tú som mal o dosť kratšie. Bedňa pritom nie je na priamom slnku ani sa o ňu neobtieram...
No su to take prkotiny ktore nie vždy často robiš zdroj menim tak raz za 8 rokov inak ho nevyberam, detto cable management, najhorši je ten spodny filter preto ho z lenivosti umývam tak raz za pol roka :D :D
Mne dvierka držia nič sa nelupe, akurat je ten plast mierne nažltly asi zo slnka, skrinku mám 8 rokov.
Ale inak máš pravdu, to sú veci ktorésa časom vychytali.
Ja som minule zdroj za pár dní vyberal zakladal asi 4 razy, tak ma to dožralo. :D Ale to bola špecifická situácia, lebo som v ňom menil fan a boli okolo toho problémy nesúvisiace so skriňou, len proste vtedy som si povedal, že by sa ten bracket zozadu bol hodil. Fany zvyknem čistiť tak raz za pol roka, vadí mi keď vidím zaprášené lopatky :D, a u horných som túto očistu už párkrát vynechal presne preto, lebo je s tým oštara. Oká na uchytenie káblov za tray mne dosť chýbajú, hlavne lebo všetky fany v bedni mám zapojené do externého regulátora čo je vpredu na podlahe a teda ťahám zovšadiaľ poza tray kopec rozdvojok a predlžovákov k fanom a niet to tam kde prichytiť, len zbaliť dokopy do vrkoča a nechať visieť. Viem, že sú to všetko dosť špecifické veci s ktorými príde do styku minimum userov, ale za tie roky som v tej bedni poskúšal všetko možné a teda narazil aj na najmenšie slabiny.

Určite aj nová bedňa nejaké má, ale keď si konfrontujem veci o ktorých viem, že mi vadia na R4 a porovnávam, tak vidím, že všetko s čím sa u nej bijem je ošetrené.

Každopádne takú schýzu jak medzi 7 Compact a Jonsbo U5 som ešte nikdy nemal. Nakoniec kúpim obe a budem ich striedať každý mesiac. :hysterical:
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To ale nie je všetko, moje Céčko ma závažné problémy s vibráciami z HDD (vrchnák, kvázi "moduvent" spôsobuje značnú časť a potom je tam ešte niečo, podľa ich podpory a skúseností (kek) to súvisí (aj) so spodným filtrom, tam je potrebný tuning toho, ako to človek zasunie (koniec, kde je "rúčka" nezasunúť pod koniec predného panela zarovno ale vyhnúť to jemne dodola a tak zavrieť - bez toho som mal občas jav, že z ničoho nič to začalo až rezonovať). Ja tiež viem, prečo mám k ním ten prístup. Ja som bol osobne, práve naopak, príjemne prekvapený z toho, keď som dostal do rúk MC600P, nemyslel som si, že budem mať pozitívny názor na CM skrinku a mal som a mám - keby tá skrinka mala "Compact" verziu, tak by ma definitívne zaujala.

Inak,
https://youtu.be/UzHfB4OcUx4?t=212
pobavilo :D a znovu pripomenulo, prečo je smutné, že pri tých 2cm výšky si človek oproti starému Céčku nijako nepolepšil s kompatibilitou radiátorov hore. Karty, ktoré sa väčšinou ovodnia sú aj tak kratšie, lebo tá dĺžka je často o chladiči, nie o PCB, takže tie by sa zmestili aj do obyčajného Céčka (nie všetky, no ani do "Compactu" sa nezmestia všetky veľké karty)..
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"