Skrine - novinky

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
dadik08
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 424
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 19:51
Bydlisko: KE/VT

Skrine - novinky

Príspevok od používateľa dadik08 »

Chladiče a zdroje už majú svoju tému do ktorej môžeme prispievať novinkami na trhu. Keďže sa mi tento nápad páči, rozhodol som sa založiť podobnú tému aj v sekcii počítačových skriniek.

A hneď tu mám aj jednu novinku:

Modulárna skrinka od Cooler Master

http://www.svethardware.cz/cooler-maste ... rine/40916

Zaujímavý nápad. Ale bojím sa, že celé to bude vibrovať a vŕzgať.
Obrázok
Spoiler: ukázať
PC1: AMD Ryzen R9 3900x | Gigabyte X570 Aorus Elite | Corsair Vengance LPX 64 GB 3200 MHz | Sapphire Radeon 570 4 GB | Samsung 850 EVO 250 GB | Seasonic S12II 620 W FDB | Noctua NH-D15S | Fractal Design R4
Loxjie D30 -> HifiMan HE-4xx (Brainwavz sheepskin pads), Audio-Technica ATH M30x (Brainwavz hybrid pads)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa Leon »

nejaké to video čo som zahliadol v odberoch na youtube

dadik08
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 424
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 19:51
Bydlisko: KE/VT

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa dadik08 »

Škoda toho prachového filtra pred zdrojom. Na svojej R4 ho trochu zanedbávam pri čistení práve kvôli tomu že musím otáčať celú skriňu. :)

Myslíte, že by pre tieto skrinky mohol niekto vyrábať aftermarket diely? Napríklad dno s pozíciou pre ventilátor a novým filtrom. Alebo to prinesie sám CM?
Spoiler: ukázať
PC1: AMD Ryzen R9 3900x | Gigabyte X570 Aorus Elite | Corsair Vengance LPX 64 GB 3200 MHz | Sapphire Radeon 570 4 GB | Samsung 850 EVO 250 GB | Seasonic S12II 620 W FDB | Noctua NH-D15S | Fractal Design R4
Loxjie D30 -> HifiMan HE-4xx (Brainwavz sheepskin pads), Audio-Technica ATH M30x (Brainwavz hybrid pads)
matúš
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2014, 11:28

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa matúš »

7.25L m-itx skrinka A4-SFX má novú webstránku: http://www.dan-cases.com/dana4.php

Kickstarter čoskoro, predbežná cena 200-230$.
Gaming: i5-4570, Asus GTX 970 mini, AsRock H87m-ITX, Samsung 850 Pro 256 Gb SSD, Projektor Optoma GT1080
Notebook: Clevo P156SM-A, i7-4810MQ, GTX 880m
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3246
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Skrinka pekná, ale pri výkonnejšom HW to bude hlučné. Moc miesta na alternatívny chladič nie je, ba ani AiO vodníka tam nedáš. Mohol to troška predĺžiť do hora, aby sa tam zmestil 240mm radiátor. Hovorí tam o 8-core a TitanX, ale neviem, či by to utiahol SFX zdroj a aj keby, box a podobné chladiče s 8 jadrom budú mať čo robiť.

Na Itx je podľa mňa ďaleko lepšia skrinka Cooltek U2, aj keď má dvojnásobný objem. Ale dáš do nej ATX zdroj a slušný CPU chladič.
Zasa je pravda, že tam nedáš dlhšie karty ako 22cm, čo môže byť alebo ani nemusí byť problém.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa Ľubo »

Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

moji zlatí poľaci nespia a pekne sa pustili do úplne najlacnejšieho prevedenia skriniek na štýl NZXT S340, teda ešte viac sediac na Phanteks Enthoo Pro M
https://www.alza.sk/silentiumpc-aquariu ... 754079.htm
https://www.alza.sk/silentiumpc-gladius ... 754076.htm

vyšperkovali to potom ešte s jednou verziou M45 (dokonca za menej) aj s prvkami od Corsair 760T/780T, resp. ich "design touch" prednej masky
https://www.alza.sk/silentiumpc-gladius ... 754081.htm

za snahu majú u mňa zlatého bludišťáka :good: síce by som radšej videl cenovku o 20€ vyššie a konštrukciu, resp. jej pevnosť a kvalitu na vyššej úrovni ale ja im ich vecičky naozaj žeriem
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Streko_Doľan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2014, 16:24
Bydlisko: Senica

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa Streko_Doľan »

Akurat som si objednal tu Aquarius M60W tak uvidim aka bude. Ale myslim ze je urcite lepsia ako Zalman Z3 co mam teraz :D
nexon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2015, 20:31

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa nexon »

Vždy sa mi páčili skrinky cooler master, len sú o dosť drahšie na rozdiel od tých fractal tie sa mi vôbec nepačia.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Je to naozaj irónia, ak v téme "Skrine - novinky" sa objaví Haf X z 2010...môj názor na CM ?

Štuchnem si do nevymáchanej a predraženej huby CM, ktorá si drzo predávať skrinku z 2010, ktorá cenovo u nás začína na 160€!!! (a aj to z lepších obchodov od cca 180€) a taký newegg ju má od niečo cez 200$ !!, čo by na to povedal taký Phanteks Enthoo Evolv za cca rovnakú cenu ? Elegantná, veľmi pekná a vynikajúca konštrukcia, skvelý cable management, použitie vody, modularita - sranda, HAF-X niektoré z týchto vecí absolútne nemá alebo osekané na minimum :good:

v podstate tento odsek je TL;DR verzia - A takto to je s celým CM pri všetkých produktoch - nic moc zdroje, (mnoho) archaických (zaostalých po každej stránke niekedy aj v porovnaní s lacnejšími modelmi) a konkurencie neschopné skrinky, divné chladiče...jediné jediné, čo sa mi páči sú Silencio ventilátory, nemal som s nimi osobne ešte česť ale určite by som s nimi čo najskôr prišiel do kontaktu a tam to končí...absolútne neschopní konkurencieschopnosti

Prepáč, ak to znie útočne, ja mám osobne svoje veľke výhrady proti celému CM a jeho produkty - sám som začínal takou prvou lepšou skrinkou s Haf 912+ ale bože...bol som tak rád, keď som z toho šiel myslím na Nanoxiu Deep Silence 3 (alebo SilentiumPC Aquarius X90..nie som si istý)

Napríklad ich Silencio skrinky, na prvý pohľad (vonkajší) a pohľad na cenu nevyzerá vôbec špatne ale...napríklad Silencio 550 za niečo cez 80€, takže protivník napríklad Nanoxia Deep Silence a Fractal Define S a vieš, v čom objektívne vyhraje Silencio 550 ? čítačkou kariet...tam to končí - mne sa osobne páči štýl odhlučnovacej hmoty na bočniciach...situácia s 652S ? Rovnaká, tá je už cez stovku a zase je situácia rovnaká, znovu...žiaden cable management, čo je v tej cene neprípustné a čítačka kariet to nezachráni - prítomnosť silencio ventilátorov zbrzdí pád ale zase to zabije implementácia CM-pozitív 200mm pozícií...nakoniec mňa zabili tie cage pre disky :laugh:

spomenul som niekoľkokrát slovo dizajn, to ber čisto len môj pohľad - každému sa páči niečo iné, takže to súdiť nemôžeme, aj keď je pravda, že ak niekto linkne kašmentke kožmejkera ako
https://www.alza.sk/c-tech-ares-cierno- ... 922941.htm
tak by som sa snažil hneď linkovať kadečo ako nejaké alternatívy, lebo toto je príliš

Každopádne vždy so motvorený novým veciam, pokiaľ by CM prišiel s niečím dobrým, tak nech sa páči, aj keď ďalším klincom do truhly sa stalo ich TPC-600, ktoré tiež vyzeralo pekne a nakoniec, keď ľubo samák sa k nemu dostal z toho vyšlo, čo vyšlo a nazvať to teda kardinálnym průserom, velebnosti nie je dostatočné vyjadrenie situácie

ich skrinky sedia na ten rok...2010 je ich životnosť, tam aj skončila, akurát si CM neuvedomilo, že treba aj proggresovať a jediný pokus bol s MasterCase, ktorý podľa mňa je pokusom na refresh a ožitie ale...chýba tomu ešte nejedna vec, aby sa aj presadili a nebol zase len chvíľkový hype, ktorý odznie
ospravedlňujem sa za román.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
nexon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2015, 20:31

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa nexon »

HAF som sponeul preto lebo od vtedy sa mi tie skrinky začali páčiť, (ak si všimneš popis k fotke HAF - najprv to začalo skrinkou HAF, tým mám na mysli že od vtedy sa mi CM skrinky páčia) Práve ten dizajn od CM je pecka, ostatné skrinky ako ty tu menuješ nehnevaj sa na mňa ale dizajn je oničom obyčajná škatuľa, pripomína mi to kartónovú škatuľu.Každý má rád iný dizajn, ja mám zas rád taký od CM taky trochu divokejší by som povedal, s ostrejšími hranami alebo akoby som to nazval. Napr. HAF by som si už teraz možno ani nekúpil, ale taký cosmos ten už hej.

V zásade máš skoro rovnaký názor na CM ako ja, CM sú drahé to áno konštrukčne sú na tom špičkovo to áno, umožňujú aj vodné chladenie ak by niekomu bolo málo vzduchové. Tiež nemám rád zdroje od CM takisto od Corsair, od CM by som si kúpil iba case teda skrinky, od corsair asi nič možno RAM to je tak všetko, viem že určitá edícia zdrojov od corsair je dobrá ale nekúpil by som si od nich.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

len to s tým, že sú predražené je u nás spoločné pri názore na nich
konštrukčne sú na tom špičkovo to áno, umožňujú aj vodné chladenie ak by niekomu bolo málo vzduchové
na CM skrinky mám skôr opačný názor, pri porovnaní s konkurenciou ešte viac
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
nexon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2015, 20:31

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa nexon »

tak asi len to no...

CM sú veľmi populárne hlavne v zahraničí a nie tu, ale tam su ceny okolo od 3000 - 5000 $ tu každý slovák sa chytá každej slamky aby kúpil čo najlacnejšie tak asi preto to u nás populárne nie je :-)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

máš pomýlené chápanie, uvedom si, že existuje na tomto trhu veľa hype faktorov práve v USA, rovnako ako opisuješ popularitu CM skriniek v USA ja vidím viacmenej rovnakú mieru ako pri Corsair, Frractal, tak NZXT skrinkách napríklad ;) CM skrinky a hype tak možno pred desiatimi rokmi

a z toho pohľadu ešteže nemáme také platy a kupujeme kvalitnejšie produkty za oveľa nižšie ceny ako v prípade CM produktov
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
nexon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2015, 20:31

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa nexon »

v pohode nech je ako chce CM považujem za špičku a ozaj bezkonkurenčný dizajn nie ako tie šity za 50 eur.
Ešte aj zalman v krajnom prípade.

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"