Skrine - novinky

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

ja mam akurat problem s kablami na napajanie grafiky. nie su dostatocne dlhe aby sli poza. riesite to predlzovackami?
inak rozmyslam nad vymenou srkine, ked budem menit cpu. ten phantek p300 vyzera ze by mohol byt dobra volba.
ako spravim si v nakupnej vlanko samostatne, ked to bude aktualne, ale ta skrina je ok teda podla vas?
aj ked by som sa v buducnosti rozhodol pre vodne napr.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja by som v dnešnej dobe ni neriešil a nekupoval skrinku s tým, že raz možno bude voda, je to strašne neurčité.

A volieb máš milión, no ak sa nebavíme o Nano Definke, tak P300 vyzerá proste ako najlacnejšia lepšia skrinka aktuálne, ktorú máme dostupnú u nás.
shiro napísal: Ne 08. Okt, 2017, 09:46 Ako moze shroud zrusit dobry airflow? Aj ked tam je, tak stale sa vzduch nasava spredu a vycucava vzadu, pripadne vrchnymi fanmi nahor prec...teply vzduch beztak sam ide hore, fan mu len pomaha.

Mam rad ked po otvoreni case proste na vsetko hned vidim a vsetko je lahko demontovatelne, bez prace navyse. Nie poskryvane kable a SSD kadetade dozadu.

Ak prikladas taku vahu cable managementu, aj ked to nik nikdy neuvidi (vratane teba pocas XY rokov), budiz, kazdy mame svoje priority :-)
Zrušiť asi tak, že ak máš väčšiu GPU (2,5+ slotové), tak zadný ventilátor pri zmenšenom priestore pod GPU (nehovoriac o tom, že ak sa objaví v mATX skrinke, tak je to ešte horšie) nebude dostávať dosť vzduchu, lebo mnoho z neho bude ťahať ten pod VRM. Pri takej bez máš ventilátor zospodu a a ten prifukuje dostatok pre celú plochu s ventilátormi.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa faugusztin »

Spodny ventilator ma ucinok minimalny. A mozes si byt isty, ze navrh grafickych kariet rata s omnoho horsim airflowom nez tieto case so shroudom.
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa UnreAll »

K tomu, aby mu nezaberali káble miesto v skrini, ale stači len vedenie káblov z druhej strany skrinky a nie rovno dve samostatne oddelene komory v skrinke. Aspoň teda z tejto teorie pôvodne vznikla táto konverzácia, ak som niečo neprehliadol. Navyše, určite je účinnejšie použiť plne modulárny zdroj, než tahať všetky zbytočne káble zozadu a snažiť sa ich "zneviditelniť".
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa kOsTi »

Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa hawkeye »

Mame slubene na test ;)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Inak, slávna HAF ala hafail ako stále, čo je doménou CM u všetkých produktov

ďalšia bodka v diári v kolónke, prečo mám názor na CM, aký mám.


Inak, k Háčku, dúfam, že nezničia v procese H440, a pozrel som tie nové - cenovo to bude ako tie drahé Switche, teda 700vka pokojne aj 200€, pozrel som pár vecí z fotiek:
- zadná mriežka je vypuklá, čo je dobrá správa pre ventilátory, ktoré nemajú radi reštrikciu za rotorom
- vyzerá to tak, že pravý panel bude na zatváranie (ako majú Corsair 400C/Q), ktoré sa otvárajú cez tlačidlo vzadu na skrinke (pri pohľade zozadu skrinky úplne vľavo hore)
- klietka pre HDD bude hanba, znovu ale to vidno, že na to sa pri aktuálnych trendoch začnú orientovať až o také dva roky
- ten cable manažment sa využije naplno len so single-sleeved káblami (platí hlavne pre hrubšie káble ako 24pin a 8 (6+2) pin
- som zvedavý ako zvládli doriešiť ten priestor (tipujem, že tam budú asi výrezy v shroude) ako sú tie dva dodatočné rámčeky na SSD v prednej časti pripevnené na shroude, lebo tam to rýchlo môže sklznúť do bolestivého vedenia káblov :smutny:
- znovu (v dobrom) pribalený regulátor - dobrá správa je, že vyzerá, že je kontrolovaný cez CAM
- som zvedavý, kde je tá 3. pozícia pre 3,5" disk
- dobrá správa ale je, že tam nebude takmer žiaden plast (a možno aj ten cable manažment je kovový), kedže má 700vka cez 12kg!
no aj napriek tomu sa znovu ukazuje, prečo naopak mám NZXT, spolu s Phanteksom z "popredných" výrobcov najradšej. Dokážu sa vyhrať - síce nie vždy do úplnej dokonalosti (v rámci možností) ale spravia pekný kus roboty. :good:

Inak, to keď si tak spomeniem, keby som vtedy pri tej "súťaži", že "čo spravíš s Define S" nepovedal si, že ja skrinku a chladenie mám a nech radšej iný chalan dostane a prispel aj ja, tak som mohol byť redaktor pre skrinky na pc.sk? Pánečku!
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa hawkeye »

A kto ti v tom brani? :) stale hladame ludi, no nikto nema zaujem
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Inak, teraz som si to prečítal a napísal som to celkom hnusne, tak sa ospravedlňujem. A kto vie, keď sa konečne ustálim so životom a príde zostava a nejaké peniažky, tak dám vedieť. :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa hawkeye »

Na recenzovanie nepotrebujes takmer nic vlastne, vsetko v redakcii mame...ak mas zaujem, popripade chces viac info pis na lukas.lancz@pc.sk
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Pekné analýzy od GN,

páči sa mi, že aspoň oni myslia, keď niečo robia. Ani som netušil, že NZXT spravilo z regulátora takú koninu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
bugsy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 436
Dátum registrácie: Št 20. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bardejov

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa bugsy »

Spoiler: ukázať
Water cooling: EK-Quantum Velocity D-RGB AMD - Full Nickel, Barrow BS-GIX1080T-PA, Laing DDC-1T + Barrow PBTS28-W1 PMMA + Barrow 140mm cylinder water tank, Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper, Barrow Dabel-A360 360
MB: ASUS ROG Strix B550-F (Wi-Fi) CPU: AMD Ryzen 5 5600X +150PBO RAM: Crucial Ballistix 2x16GB 3800MHz 16-18-16-36 1T 1,37V VGA: Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti Xtreme Edition @2000/12000MHz 1,00V HDD: Samsung 970 EVO Plus 500GB + Samsung 970 EVO 1TB + 850 EVO 1TB Power: Super Flower Golden King 550W Case: Fractal Design Define R6 Black TG Monitor: 34" LG 34UM88C @75Hz Keyboards: Logitech G915 Lightspeed US GL Tactile Mouse: Logitech G604 Lightspeed Gamepad: Microsoft XBOX 360 Wireless Wheel: Thrustmaster TS-PC + Fanatec ClubSport V3 + TH8A Headphones: Topping DX3 Pro+ > Fluid Audio F5 / Sennheiser HD 555 @HD 595 mod OS: Windows 10 Pro x64bit
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa Leon »

Nie úplne novinka, ale Caselabs uviedli revíziu ich vlajkovej lode SMA8 - po novom SMA8-A

http://www.overclock.net/t/1642144/case ... t_26452203

changes :
  • New front I/O panel with USB 3.1 type C and HDMI, USB 3.0 and HD Audio
  • New front cover options including a front mounted tempered glass window, and pure ventilation (neither have Flex-Bay openings, but are capable of mounting fans/radiators behind them, not to mention much easier to access and clean fans).
  • New aluminum cable management clamps
  • New extra tall double wide reservoir mount
  • New tempered glass windowed door panel
  • Improved cable and tubing routing options with added tie-downs not visible from the motherboard chamber
  • Bottom radiator mount installs from the outside (much easier to install). The mount is a 560 mount by default with included, removable, 480 adapter rails.
  • Added drive capacity (2 x HDD or 4 x SSD with adapters)
.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa shiro »

Inac ked vidim tolko skrin s jednoliatym celnym panelom, aj od lepsich vyrobcov...stiha to nejak normalne nasavat vzduch prednym intake fanom, ked to ma celu prednu stenu ako jednu hlinikovu dosku? Mam CM centurion 590, ta ma cely predok perforovany. A to mi pride ako logicky lepsie vzhladom na privod vzduchu - naco by sa mal tocit, a byt nasavany zdakade zboku predneho panela, ked moze priamo rovno cez perforaciu?

Alebo je to nejak vyriesene, ze prietok vzduchu nieje nejak velmi obmedzovany?

Som pozeral nieco od Fractal Designu, Focus G vyzera pekne, no skoda ze ma len 2x usb na fron paneli, z toho jeden je 2.0...neviem naco to dnes este volakto robi, (videl som aj pri inych skrinkach) ked trojkovy konektor je spatne kompatibilny. Navyse by bodli na front paneli tak 4x usb3.0. Ako dokupovat nejake pridavne predne USB do 5.25". Co uz, no.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Skrine - novinky

Príspevok od používateľa Andre »

dnes budem testovat s340, napisem :)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"