Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Už dlhšie si myslím, že takáto téma sa tu zíde, kde by sme mohli diskutovať o rôznych zdrojoch, teda bavíme sa hlavne o novinkách, kto čo teraz vydal, nejaké recenzie a podobne...

Rád začnem...

My, majitelia G2/P2 od Evgy budeme vedieť najviac porovnať...na jonnyguru sa už objavilo dvojo recenzií ohľadom nových Gčiek, resp. GSiek od Evgy, čo s najväčšou pravdepodobnosťou nahradia stávajúce Gčka (časom, aj keď pri aktuálnej dostupnosti to je už ako nahradenie)
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na ... y&reid=414
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na ... y&reid=418
- prvým rozdielom je to, že z kvietkarov evga presedlala na seasonic, čo chápem, ako píše aj wolf, tak rovnako predpokladám, že SF nedokáže dostatočne zásobovať, resp. im vyrábať modely...veď si zoberme len alzu...tam sa úplne zapráši stále po tých evgách, veď napríklad obľúbená 750G2 je dlhšie nedostupná ako na sklade
- na počudovanie zdroj dopadol dobre, pokiaľ si dobre pamätám, tak je na tom ešte o trošku lepšie ako pôvodná G2, no tu cítiť asi trošku vplyv seasonicu, veď človeku hlava stojí nad tými cenami ich X-iek
- osobne som zvedavý na meranie hluku u techpowerup, i keď...vďaka semipasívnym módom aj tak konečne hluk riešiť nemusíme...pokiaľ nemáme hladné CPU a dve grafiky :(
- tá 1050tka vyzerá ako ideálny deal za danú cenu človeku, ktorý to dokáže využiť, aj keď u ich cien je vraj 1000P2 lacnejšia
- aj keby nikto nič nepovedal, tak viem, že to už nerobí kvietok - podľa tvaru, páči sa mi viac ako vyzerajú kvietkovské verzie
- k tomu rebrandu...vzhľadom na tých X50W XX50W predpokladám, že to bude len rebrand z tých nových "Snow Silent" seasonicov, teda tie črevá, aj keď samozrejme s úpravami, keďže oficiálne to je gold certifikácia, aj keď znovu podľa wolfových slov pri záťažovom teste dokonca splnil platinum certifikáciu

máte aj vy niečo ohľadom zdrojov, o čom sa chcete podeliť ? poďme, rozbehnime túto tému...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
OneCosmic
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 784
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2012, 20:49
Bydlisko: Praha

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa OneCosmic »

Ja by som k tej teme asi len tolko, ze Seasonic by sa mal prebudit a vylepsit hlavne sum/zvlnenie a tiez by mal hooodne utisit tie svoje ventilatory - ich snow silent:
Obrázok
Jako v low loade tie otacky este povedzme, ale vsetko nad 800 je uz zbytocny hluk, rozhodne by ich nezabilo dat tam na mosfety trochu vacsie pasivy a je to.
Okrem toho vela uzivatelov novych Seasonicov hlasi piskanie.
Superflower na druhej strane zasa potrebuje vylepsit regulaciu napatia v zatazi a ich zdroje v zatazi tiez niesu uber silent.
Vsetci vyrobcovia pouzivaju druhotriedne ventilatory od kdejakych pa-vyrobcov, takze okrem vysokych otacok tam budu aj ine parazitne zvuky - najlepsi z nich vychadza prave Corsair, ktory tam zacal davat FDB fany-osobnu skusenost s tymi Corsair FDB fanmi nemam, ale uz by som si do PC nic ine ako fany s FDB loziskami nedaval.
Najlepsi zdroj je zatial Corsair AX1500i a vsetci ostatni su mu kvalitou dost vzdialeni, ved uz je to skoro rok co vysiel a stale ziadna konkurencia pre neho.
Spoiler: ukázať
mb: ASUS Crosshair VIII Hero Wi-Fi cpu: Ryzen 9 3950X ram: 2x16GB G.Skill Trident Z Neo 3600MHz CL16@3733MHz 1.35V
gpu: Sapphire RX5700 XT+EK-Vector RGB Nickel+Plexi+reference backplate psu:Seasonic Prime Titanium Ultra 850W case:Lian Li PC-O11D White
storage: 1x Samsung 960 EVO 250GB, 1x Toshiba 512GB NVMe cooling: Corsair XR5 360+3x NF-A12x25 PWM, XSPC Photon D5 PWM, EK-Tube ZMT 16/11
lcd:Samsung C27HG70 audio:Denon DRA-800H Black + Monitor Audio Silver 100, keyboard: Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile mouse: Logitech G PRO Wireless
NAS: ASUS WS X570-ACE, Ryzen 5 3600, Sapphire RX550, Corsair 220T White, 2x2TB Intel 660p NVMe, 3x2TB Seagate 2.5" HDD, 2x256GB NVMe for OS and cache
retro HW: ASUS P5K3 Deluxe/WiFi-AP, ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n, RAMPAGE II EXTREME, 2x Q9550, Q6600, X5470, X5690
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa GABO »

Seasonic som prestal používať (tí čo sledujú naše buildy / projekty a celkovo zostavy si to určite všimli) po tom, čo sa začali na RMA vracať X-kové rady ako na páse. Či už s ventilátorom, ktorý po zapnutí robil niečo ako piskot včely / nejakého vtáčika (boli ešte modely s Sanyo Denki San Ace PWM ventilátormi), alebo a to často sa opakujúci problém so zapínaním zdroja..2 týždne sa zdroj zapínal ako v poriadku, potom týždeň človek strávil polhodinu aby ho vôbec úspešne zapol...a toto bolo naozaj problematické zreklamovať. Plus Seasonic a jeho Platinum rada = pískanie a je jedno, ktorá verzia...proste píska každý jeden či už silnejšie, alebo slabšie...toto pri Super Flower naozaj nehrozí.

Ono ako vyššie píšete, že EVGA prechádza na Seasonic...v Alze sa potom prášilo kvôli tej cene, ktorá zrovna normálna nebola ... a bola o naozaj priepastný rozdiel nižšia ako Super Flower - samozrejme zas Super Flower používa tuším pri modulárnych konektoroch lepšie kondíky a aspoň v Leadex 650/750/850 a pod rade Gold a Platinum majú FDB ventilátory (http://www.jonnyguru.com/modules/NDRevi ... 3789_S.jpg). Tie EVGA P2 a G2 hlavne nie sú aktuálne problém dodať, bežne ich dodávame, ale cena je iná samozrejme už.

Hlavne ak porovnávajme tak triedy napr. taký 1500i od Corsair sa naozaj nedá porovnávať s Leadex 850 Gold a podobné tam je priepastný rozdiel v cene a vo všetkých, ďalších aspektoch. Sám pri projektoch kde potrebujem taký výkon jednoznačne dávam 1500i :) (mal som na jednom zdroji zavesenú túto zostavu http://www.tichepc.sk/Galeria%20v%20detaile?arg0=181122 teda 2x Titan-Z) a ten to zvládal naozaj aj v plne zaťaženom stave veľmi statočne (aj keď mierne počuteľne), ale tak išiel tam max. na Titan-Z kách teda 4x jadro + 6x jadro na CPU.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa stiv »

Ked uz tu je taka tema.. aky najlepsi zdroj by ste odporucili v rozmedzi 800-1000w? Bez cenovky proste to najlepsie co sa da bezne zohnat.
.
Používateľov profilový obrázok
OneCosmic
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 784
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2012, 20:49
Bydlisko: Praha

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa OneCosmic »

Oproti AX1500i niesu v kategorii 800-1000W tak kvalitne zdroje, takze pokial nechces priplatit za 1500i, tak potom HX1000i - velmi tichy ventilator, ale blba regulacia napatia v zatazi; alebo EVGA 1000 P2 - relativne dobra regulacia aj zvlnenie a iba o trochu hlucnejsi ventilator ako u HXi, ale zasa gulickove loziska, LeaderX 1000W je vpodstate uplne ten isty zdroj aj ventilator ma rovnaky.
Spoiler: ukázať
mb: ASUS Crosshair VIII Hero Wi-Fi cpu: Ryzen 9 3950X ram: 2x16GB G.Skill Trident Z Neo 3600MHz CL16@3733MHz 1.35V
gpu: Sapphire RX5700 XT+EK-Vector RGB Nickel+Plexi+reference backplate psu:Seasonic Prime Titanium Ultra 850W case:Lian Li PC-O11D White
storage: 1x Samsung 960 EVO 250GB, 1x Toshiba 512GB NVMe cooling: Corsair XR5 360+3x NF-A12x25 PWM, XSPC Photon D5 PWM, EK-Tube ZMT 16/11
lcd:Samsung C27HG70 audio:Denon DRA-800H Black + Monitor Audio Silver 100, keyboard: Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile mouse: Logitech G PRO Wireless
NAS: ASUS WS X570-ACE, Ryzen 5 3600, Sapphire RX550, Corsair 220T White, 2x2TB Intel 660p NVMe, 3x2TB Seagate 2.5" HDD, 2x256GB NVMe for OS and cache
retro HW: ASUS P5K3 Deluxe/WiFi-AP, ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n, RAMPAGE II EXTREME, 2x Q9550, Q6600, X5470, X5690
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa stiv »

1500w na non-oc hw-e zostavu mi pride lahko op. Medzi 800-1000w sa mi najviac pozdava ax860i, a 1000p2.
Otazne je ci sa skor neoplati pockat na nejake nove titanium zdroje.. Snad nebudu donekonecna titanium iba 1,5kw+.
.
Používateľov profilový obrázok
OneCosmic
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 784
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2012, 20:49
Bydlisko: Praha

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa OneCosmic »

Tak ono ta rezerva do buducna sa hodi :D A ta Titanium efektivita pri 1500i pri ~10% zatazi je tak akurat na HW-E zostavu v idle, ale skor OC v idle - OC aj v idle pri zapnutych setriacich funkciach prida nejake watty. Zaroven cim silnejsi zdroj tym viac ti bude bezat v pasivnom rezime.
Spoiler: ukázať
mb: ASUS Crosshair VIII Hero Wi-Fi cpu: Ryzen 9 3950X ram: 2x16GB G.Skill Trident Z Neo 3600MHz CL16@3733MHz 1.35V
gpu: Sapphire RX5700 XT+EK-Vector RGB Nickel+Plexi+reference backplate psu:Seasonic Prime Titanium Ultra 850W case:Lian Li PC-O11D White
storage: 1x Samsung 960 EVO 250GB, 1x Toshiba 512GB NVMe cooling: Corsair XR5 360+3x NF-A12x25 PWM, XSPC Photon D5 PWM, EK-Tube ZMT 16/11
lcd:Samsung C27HG70 audio:Denon DRA-800H Black + Monitor Audio Silver 100, keyboard: Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile mouse: Logitech G PRO Wireless
NAS: ASUS WS X570-ACE, Ryzen 5 3600, Sapphire RX550, Corsair 220T White, 2x2TB Intel 660p NVMe, 3x2TB Seagate 2.5" HDD, 2x256GB NVMe for OS and cache
retro HW: ASUS P5K3 Deluxe/WiFi-AP, ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n, RAMPAGE II EXTREME, 2x Q9550, Q6600, X5470, X5690
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ban skončil a ja som sa za ten týždeň pustil do roboty "správcu" komponentov v jednom shope a jedna z prvých vecí bola, že pôjdu preč zo zdrojov smažky, lebo to už nie je možné, takže odvtedy sa riadne vrtám v zdrojoch a som zničený...fyzicky aj psychicky, čo som sa všetko dozvedel?

1. NEVIEM, pod koho vplyvom som uznal EVGU 500B ako dobrý deal za dané prachy s tým, ževraj vnútro nie je vôbec zlé - okrem iného som pozrel recenziu s rozborkou a našiel sa tam capxon kondík...diki pekne, rovnako platforma je od HEC a je to platforma (na nižšej úrovni konečného spracovania) ako starý Be Quiet! Pure Power L8, ktorý okrem toho, že je podľa techpowerupu spolu s CS600M najtižším zdrojom (samozrejme bez semipasívnej prevádzky) je oproti 500B na tom lepšie vo väčšine prípadov, pričom dokonca pri jednom meraní sa odchýlka napätia (myslím na 5V vetve) vychýlila príliš, čo keby bolo na 12V vetve, tak ďakujem pekne

2. jednoducho Seasonicy sú skvelé z hľadiska platformy a kvality komponentov (i keď myslím recenzia na S12II-520 na jonnyguru ukázala, že plošák, respektíve spájkovania nie sú na tak dobrej úrovni, no to, čo predvádzajú s hlukom...je vôbec ešte nejaký seasonic, ktorý sa oplatí ?

3. podľa toho, čo som videl ako celkom príjemná voľba pri bronze-och vyzerá naozaj prisám vačku asi CM G550M, čo je taká evga 500b, no naozaj niečo "proste fajn" a s celkom normálnou reguláciou a hlukom ...no okrem toho ? ja naozaj neviem, či tu je niečo v bronze kategórii, čo sa oplatí

4. aj tak jednoducho nie, no chieftec nie je až tak zlý ako som si najprv myslel (týka sa to rád CTG-XXXC a GPM)

5. pokiaľ ideme vyššie, resp. na gold tak kvietky, G2/P2 od evgy a ako tak pozerám, tak XFX XTR (je síce založený na G rade od seasonicu, no vraj má skvelo riešenú reguláciu), bohužiaľ antec TP by tak riešenú reguláciu nemali mať

6. platinky to isté, akurát tu patria určite aj corsair HXi/AX/AXi ale aj tam...tie grafy hluku, resp. otáčky a decibely sú otrasné, veď tam všeko je hlučné, či to oni merajú 20cm od zdroja ?

mám už z toho všetkého hlavu ako melón...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
pala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 420
Dátum registrácie: Ut 15. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Rovinka

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa pala »

Enermax ma nove MaxPro bronze zdroje orientujuce sa na tichu prevadzku za velmi dobre ceny http://www.tichepc.sk/Vyhladavanie?arg0 ... U%2bMaxPro. Vyzera to nadejne a hadam sa Enermax uz poucil. Dalej stoji za zmienku pre mna neznama firma Andyson. Zacali ponukat nove platinum a Titanium zdroje od 500 do 800 W s dobrou cenovkou. 700 W uz ma recenziu na techpowerup avsak problem bude pravdepodobne s dostupnostou podla mna.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

andyson je známa firma, robí zdroje pre mnohých výrobcov - bohužiaľ je povestný obrovským počtom smašiek...napríklad aerocool zdroje robí andyson ;) ...ten titanium je...ťažko veriť, že je za takú cenu, každopádne to je veľkým lákadlom, aj tak neverím, že by v širokom predaji stál menej, než 200€, čo by som v takom prípade šiel oveľa radšej do https://www.alza.sk/corsair-hx750i-d2143921.htm

ohľadom toho maxpro...mhm...robí im to CWT, no sú tam poriadne kondíky, magma ventilátor...síce to je 80+ (nie bronze...aj keď to 230V EU sa mi nepáči, je to naozaj 80+ ? či to je len jednoducho nástupca NAXN bez certifikácie ?), no
to maxpro...ako ten andyson, tvári sa to dobre, ale...
1. účinnosť - nie je to bronzák, dokonca to nie je 80 Plus, no 80 Plus 230V EU (non-bronze)
http://www.jonnyguru.com/forums/showthread.php?t=11494
vyzerá to tak, že ten zdroj je len pre EU a 110, resp. 115V siete (ako v USA napríklad) by to nezvládlo
2. vnútornosti a platforma - síce to robí CWT, no je tan nipponík kondík, magma fan...minimálne ventilátor sa mi veľmô páči - sám som vymieňal v M12-620 tú addu za magmu
3. fakty...46A na 12V vetvu, čo je super a viac, než je potrebných (pokiaľ sa nemýlim);
http://elchapuzasinformatico.com/2015/0 ... -maxpro/5/
podozrivo skvelo stabilné napätie, neverím, že je to správne...vychádza tam max. 1% odchýlka pri 12,5 a 3,3V(pri 3,3V to je možno 1,03%), čomu sa mi nechce veriť
hlučnosť, resp. tichosť :good:
...takže dúfam, že sa nesklamem, vyzerajú naozaj dobre
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

- G.skill pravdepodobne zaútočí na trh so zdrojmi
http://www.cnews.cz/gskill-ripjaws-zdro ... z-computex

- Evga GS už má GABO, 550tka napríklad stojí 99€, 650tka 109€
http://www.tichepc.sk/Vyhladavanie?arg0 ... rnova%2bGS
za tie ceny...možno by som to aj akceptoval
samozrejme zase ten seasonic a tie krivky - zachránilo by to len nejaká overkill wattáž, kde jednoducho nezaťažíme zdroj na viac ako 60%
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

RMXXXi:
Dnes som si všimol výskyt i-čkovej formulky pri RM - RM650i, RM750i, RM850i, RM1000i, podľa corsair je tam cena o desinku (pri RM850i o 15) vyššia za každý model oproti non-i predchodcovi
- zatiaľ som nenašiel žiadne recenzie - krabice vravia o japoncoch, tak uvidíme - možno to bude len jemný interný facelift a konečne to bude čisto japonské publikum

550 G2 a 650 G2 prichádzajú :red:
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na ... 6&reid=429
čo dodať, snáď len poznámku v "mínusoch": " I can hear Seasonic's teeth gnashing from here " :laugh: počuť to dokonca až tu

Evga 1000 G1
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na ... 5&reid=428
na tak drahom kúsku urobiť mix číny...ako som pozrel, tak si viedol dobre, no zdroj je len tak dobrý ako jeho najslabší článok

Enermax Digifanless
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na ... 7&reid=425
myslím, že to zhrnul krásne a tu je ten problém - enermax rád nadceňuje...extrémne nadceňuje svoje zdroje...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa GABO »

Tie RMi som akurát pridával včera do ponuky :).

Inak nové EVGA môžu byť dobré ako chcú, ale keď to bude mať "piskoty" Seasonic-u a nedajbože ich plávajúci problém s Xkovými radami (zdroje sa prestanú na prvý krát zapínať - postupne sa nám takto vracia skoro všetko čo sa predalo v rámci X kovej rady - X-650 / 660/ 850 a pod...) tak aj v prípade kondíkov zo zlata ich z princípu veľkým oblúkom obídem a siahnem po istote (Leadex..). V prípade EVGA by bolo dobré ak by ostali stále na Leadex platforme (čo je tuším v prípade nových 550 a 650 stále aktuálne).

Enermax je úplne mimo reality ... neviem či ten kto tvorí cenovú politiku bol v kóme, ale dnes sme v pomere TOP NOTCH kvalita vs. cena niekde úplne inde ako oni.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa mino_85 »

Hej, tie G2 aj sú všetky SuperFlower, takže je to OK. :)

V tej recke na 650 G2 sa spomína, že Evga možno aj nechtiac musela riešiť dočasne iného OEM dodávateľa /GS rada/, kvôli menším výrobným kapacitám SuperFloweru, proste by nebolo čo predávať. Môže byť na tom čosi pravdy, keďže tieto nové G2-ky fakticky požierajú GS radu... cena je veľmi podobná, obidve rady sú Gold polopasív, takže z pohľadu modelovej ponuky by to nedávalo zmysel. Vyzerá to, že tie Seasonicy boli z núdze cnosť.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje - novinky, recenzie, zaujímavosti,...

Príspevok od používateľa GABO »

Tak Super Flower všeobecne nestíha nemať zásoby - Leadex 650W by sme nemali dostupný cca mesiac (a ďalšie 3 týždne si počkáme na ďalšie várky), ale imho nie je sa čo čudovať - cena, kvalita, bez piskotu, žiadne RMA - no neber. Seasonic a Corsair ma posledné týždne a mesiace dostávajú do kolien, piskoty, reklamácie, problémy (Seasonic X ako som už spomínal vyššie + piskot, Corsair Ičkové rady sa objavujú s piskotom tiež (v aktuálnom Crimson Tide projekte už človek posielal na RMA zdroj...píska..kupoval ho v Alze). Jedine kde nie sú problémy sú Gčkové, MXX Seasonic, Super Flower to je fakt bezproblémové.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"