Project "wannabe"

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
adr0z
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Pi 26. Aug, 2011, 08:15
Bydlisko: Častá

Project "wannabe"

Príspevok od používateľa adr0z »

Zdravim,

po asi najlepsej brigade aku by si 17 rocny student mohol priat, som sa po XY rokoch "chcenie" mat poriadny PC rozhodol ze si tento sen konecne uskutocnim. Vzdy som nejakym sposobom skoncil pri notebookoch, ktore som aj tak 90% casu vyuzival ako stolovy pc :facepalm:
Bude to moj v podstate prvy stolovy PC, nikdy som ziadny nemal ani neskladal, takze to bude premna trochu challenge, aj ked si v tomto dost verim a myslim ze problem by nemal byt, az take drevo niesom (samozrejme privitam nejake postrehy a rady na ktore by som pri skladani nemal zabudnut). Kedze som stale v zahranici na brigade, projekt sa realne uskutocni az koncom augusta, ked sa vratim. Treba poznamenat, ze som student a nemam velmi moznost mat nejaky staly prijem, takze cela tato zostava bude taka jednorazova investicia na ktorej by som rad fungoval niekolko rokov (samozrejme nejake male upgrade sa pravdepodobne uskutocnia)

Rozpocet je velmi flexibilny, pohybuje sa niekde pri 1500-1600€ (vratane monitoru)
Moja predstava je nasledovna : cerveno cierna farebna kombinacia, primarne urcenie je samozrejme gaming (dost sa tesim na ten skok z notebooku :) )
komponenty zatial takto, nieje to vsak finalne, potreboval by som hlavne pomoct s RAMkami, SSD a CPUchladicom, (kedze by som chcel aby to aj pekne farebne ladilo, aj ked viem ze vyberat komponeny podla farby je bullshit,ale myslim ze s mojim rozpoctom sa najdu nejake rozumne moznosti bez ziadnych velkych kompromisov)
CASE: NZXT H440 Matt Black
GPU: ASUS GeForce GTX 780, 3GB DDR5
MB: ASUS MAXIMUS VII RANGER
CPU: Intel Core i5- 4690K
PSU: Super Flower SF- 550P14PE Golden King
RAM: tu by som potreboval poradit, predpokladam ze 8GB bude bohato stacit,myslim ze ripjaws s cervenym chladicom by boli fajn
CPU Cooler : tu tiez potrebujem poradit, do uvahy pripada aj moznost ze by som original fany z nejakeho cooleru vymenil za ine, nejake v cierno cervenej kombinacii
SSD : dost sa mi pozdavaju nove mx100, popr. by som siel do m550

Celkovo budem poradit ako poriesit airflow v celej skryni, stock chladice budem pravdepodobne vymienat za nejake lepsie, zase najlepsie v cerveno ciernej kombinacii, no nieje to nevyhutna podmienka

Tato tema bude zatial do konca augusta na takej teoretickej hladine, no ked sa vratim, zacnem objednavat veci a budem updatovat uplne cely postup:)
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Project "wannabe"

Príspevok od používateľa filuS »

neviem aky hardcore gamer si, ale ak hras FPS hry, tak by som rozmyslal nad jednym z tychto monitorov:
ASUS VG248QE
BENQ XL2420T(E)
EIZO FG2421

ja osobne hravam ET, CS:GO a sem-tam QL - akurat vcera som si objednal ten EIZO monitor, tak som zvedavy.

btw, toto asi malo ist skor do nakupnej poradne ako tu.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
_Ludo_
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ut 29. Jún, 2010, 12:13
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Project "wannabe"

Príspevok od používateľa _Ludo_ »

Neviem v jak presnej hladine sa pohybuju naroky dnesnych hier, ale za seba vravim, ze RAM neni nikdy dost.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9992
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Project "wannabe"

Príspevok od používateľa stiv »

Tejto teorie o ramkach sa trebalo drzat ked 8gb stalo 40e :D
Kup 8gb na vsetky hry to staci.
A k monitoru ja som za FS2333-BK xP tych hier kde vyuzije "300HZ" az tolko neni :)
.
Používateľov profilový obrázok
adr0z
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Pi 26. Aug, 2011, 08:15
Bydlisko: Častá

Re: Project "wannabe"

Príspevok od používateľa adr0z »

Diky, monitor som zatial nechcel este riesit, ale planujem sa pohybovat niekde v cenovej hladine okolo 200eur

skor potrebujem poradit s tym cpu chladicom a fanmi do case :)
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Project "wannabe"

Príspevok od používateľa kovinator »

http://www.tichepc.sk/Thermalright-HR-0 ... l?arg1=001
http://www.tichepc.sk/Be-Quiet-Case-Fan ... l?arg1=001 3x (ak na to nemas tak
napriklad http://www.tichepc.sk/Noiseblocker-NB-B ... l?arg1=001 pripadne http://www.tichepc.sk/Noiseblocker-NB-B ... l?arg1=001 zalezi ake otacky chces a hlavne cim chces fan regulovat ci cez napatie alebo PWM) a ci pojdes cez regulator alebo dosku

A zacni stavat cim skor, lebo inak sem tema nepatri :P aspon mozes napisat ake zaujimave napady mas pre tento build.
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"