Vipínanie PC (starý zdroj?)

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Diego147
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Po 16. Dec, 2013, 16:32

Vipínanie PC (starý zdroj?)

Príspevok od používateľa Diego147 »

Ahoj.Dneska sa mi 2-krát vipol PC.Prvý krát sa reštartoval ale nenapísalo nič ako keby som ho ručne reštartoval a ten druhý krát sa vipol.Ja asi tuším že to može byť zdrojom lebo je už 5 rokov starý a asi sa ani ešte raz nečistil pretože sa bojím že niečo po****.
Zajtra mi má prísť nový sesonic 520W.Mohli by ste povedať nejaké rady? :?
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Vipínanie PC (starý zdroj?)

Príspevok od používateľa QuaDko »

A čo chceš počuť aké rady ? prečo si myslíš že je to zdrojom ? Povec nám aký máš zvyšok zostavy, a aký máš tento aktuálny zdroj. Takto ti ťažko poradíme keď si skoro nič nepovedal.
Working on
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Vipínanie PC (starý zdroj?)

Príspevok od používateľa Asnod »

Ano, bude to pravdepodobne zdrojom.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Diego147
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Po 16. Dec, 2013, 16:32

Re: Vipínanie PC (starý zdroj?)

Príspevok od používateľa Diego147 »

Moja zostava:
CPU:AMD FX-6300 3.5Ghz 6jadrovy
GPU:NVIDIA Geforce GTX 560 Ti 1GB
MB:Gigabyte 990XA-UD3
RAM:2x4GB DDR3
Zdroj je fusion 550
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Vipínanie PC (starý zdroj?)

Príspevok od používateľa QuaDko »

Prvá vec je že na tvoju zostavu máš zbytočný overkill zdroj, úplne bezproblémov by ti stačil Seasonic 360 W G series a nemusíš tam dávať 520 W. tvoja zostava má spotrebu možno 250W v úplnom vyťažení a aj to asi preháňam. Ramky si skúšal testovať ? Teploty pri vyťažení si pozeral ? pri akej pracovnej činosti sa ti vypol PC ? Aby si nebol prekvapený keď doma zapojíš nový zdroj a bude ti to robiť stále ;)

Skús dať ešte link presne ktorý zdroj si obejdnal.
Working on
Diego147
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Po 16. Dec, 2013, 16:32

Re: Vipínanie PC (starý zdroj?)

Príspevok od používateľa Diego147 »

Sorry moc ta nechápem ako otestovať ramky?Teploty som ešte nemaral...Odmeram a stalo sa to asi niekde pri BF 3 a na začiatku zapasu v lolku a tu je link na ten zdroj:Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze retail
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Vipínanie PC (starý zdroj?)

Príspevok od používateľa QuaDko »

Seasonic sú kvalitné zdroje ale ako hovorím zbytočný overkill pre tvoju zostavu a ten zdroj sa ani nezapotí ak máš možnosť tak zastav obejednávku a kúp tento: http://www.alza.sk/seasonic-g-series-360w-d458025.htm Máš tam viac plusov- Modulárna kábeláž, 80 plus gold atď. Ale ešte stále nevieš či je to zdrojom. Stiahni si OCCT: (http://www.alza.sk/seasonic-g-series-360w-d458025.htm) alebo Prime95 (http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=205) a pusti tam test procesora a aby ti to zaťažilo aj RAMky. Takto si aspoň overíš aké máš teploty a že to nieje teplotami.

Ale ejtak myslím si že zdrojom to nebude pretože keby máš vadný zdroj tak by som povedal že sa ti skorej ani nezapne počítač a nie že sa ti vypne pri záťaži ale môžem sa mýliť preto treba všetko otestovať aby si si bol 100 % istý. Keď máš možnosť tak si do svojho PC daj druhý zdroj a otestuj to s druhým zdrojom. Keď to nebude robiť tak to bol zdroj keď bude tak hľadaj ďalej.
Working on
Diego147
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Po 16. Dec, 2013, 16:32

Re: Vipínanie PC (starý zdroj?)

Príspevok od používateľa Diego147 »

Okey vštko skúsim čo si povedal ale práve preinštalovávam windows... Podla mna to bude asi virus?Ale ešte jedna vada tu je že mám zle usadené tepelné čidlo na procesori ale neprehrieva sa... Skúsim teda ešte grafiku a RAM ale naposledy čo so pozeral u grafiky bola teplota okolo 55-60 stupnov v záťaži.
Diego147
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Po 16. Dec, 2013, 16:32

Re: Vipínanie PC (starý zdroj?)

Príspevok od používateľa Diego147 »

A neskoro zdroj som už zaplatil predom takže není možne zrušiť objednávku
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Vipínanie PC (starý zdroj?)

Príspevok od používateľa QuaDko »

Diego147 napísal:Ale ešte jedna vada tu je že mám zle usadené tepelné čidlo na procesori ale neprehrieva sa
S tým tepelným čidlom nič nespravíš to sa proste u AMDčiek stáva. Tak skúšaj, preinštaluj na čisto widows a skúšaj testovať a potom daj report
Working on
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Vipínanie PC (starý zdroj?)

Príspevok od používateľa mino_85 »

Netreba nasilu vyrábať problém tam kde nie je, 500W zdroj k tej zostave nie je žiadny brutálny overkill, je to úplne OK.
ad1) ten G-360 je pri záťaži nad 200W už aj dosť počuť, takže k tej zostave by som dal už niečo iné ak chce aj ticho.
ad2) G-360 nie je modulárny zdroj, to sú len blbé fotky v shope.
ad3) asi to najhlavnejšie, G-360 má iba jeden 6-pin PCIE konektor, takže neviem ako by si mu poradil tam zapojiť 560Ti.
Rada na nezaplatenie... :rolleyes:

Ak sú teploty naozaj OK, tak to môže byť zdrojom, aj keď keby si mal možnosť nejaký požičať a otestovať, bolo by to lepšie než naslepo hneď kupovať nový. To je už ale teraz pasé.
Teoreticky môže už aj odchádzať grafika, tieto 560Ti zvyknú byť dosť vysoko taktované z výroby a niektoré po čase už nezvládajú tie takty celkom stabilne. Nepadajú ti drivery? Prípadne nevšimol si si nejaké vady obrazu, artefakty a pod.?
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Diego147
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Po 16. Dec, 2013, 16:32

Re: Vipínanie PC (starý zdroj?)

Príspevok od používateľa Diego147 »

Takže problém bol asi vyriešený bolo to asi vírus.Tak dneska prišiel zdroj a všetko zatím funguje yahooo

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"