Vista Home premium - sialene vytazenie CPU

Všetko o operačnom systéme Microsoft Windows Vista ...
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00

Vista Home premium - sialene vytazenie CPU

Príspevok od užívateľa Muhyng » Po 21. Mar, 2011, 23:37

Zdravim,
poradte pls, co moze sposobovat nenormalne vytazenie CPU na priatelkinom notbuku. Je to Dell studio 1735, C2D T5750 2GHz, 3GB RAM a Vista home premium. Hned po nabehnuti systemu ukaze vytazenie procaku min. 50% (to vtedy, ked nic nerobim) a potom v zavislosti od toho co robim stupa az na 100%. Ked notas zapnem v nudzovom rezime, tak je vytazenie normalne, t.j. 0-2% ked nic nerobim. Najhorsie je, ze notas kvoli vytazeniu hreje -> sialene huci aj ked len pisem vo worde... Samozrejme, ked kukam na beziace procesy, tak tam nevidim nic, co by tych 50% sposobovalo. Nejaka nezavisla overena utilitka na sledovanie procesov by mozno stala za vyskusanie - mate tip?

Uz som pisal na viry.cz, ale nijaku haved nenasli, nic nenasiel ani AV (normalne, ani v nudzovom rezime). Obnova systemu velmi neprichadza do uvahy bo netusim, kedy to mohlo zacat. Update na W7 tiez asi neprichadza do uvahy, rada by mala legalne veci a investovat moc nehodla.

Mam podozrenie na nejake Vista procesy beziace na pozadi ktore tam robia cosi o co ich nikto neprosil... Niekde som cital cosi o indexovani suborov a podobnych hovadinach. Kde by som sa dozvedel viac o tom, ako vsetky nepotrebne kraviny raz a navzdy vypnut?

No, medzicasom som vyskusal Process explorer a podozrenie na indexovanie je asi spravne. Search filter host.exe ukazuje ±50%. Teraz uz len zistit, ako ho poslat do teplych krajov

Užívateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36

Re: Vista Home premium - sialene vytazenie CPU

Príspevok od užívateľa glirpi » Po 21. Mar, 2011, 23:54

I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-2500K @ 3,30Ghz (Default) / CPU-COOLER: Coolink Corator DS / MB: MSI Z77A-GD65 / RAM: CORSAIR VENGEANCE LP DDR3 CL 9-9-9-24 16GB/4x4 GB @ 1600 MHz (Default) / SSD: CORSAIR Force Series GT 120GB / HDD: WD WD1001FALS 1TB (32MB cache) / DVD-RW: Samsung SH-S223B / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: FRACTAL DESIGN Define R2 (3 x 120mm / Fractal Silent Series, 3 x 140mm fan / Fractal Silent Series) + 2x fractal fan controller / VGA: MSI N560GTX-448 CORES, Twin Frozr III, Power Edition / SOUND: SOUND BLASTER X-Fi Titanium HD / SPEAKERS: LOGITECH Z-5500 Digital 5.1 / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: BENQ G2420HDBL 24" (Full HD, LED) / KEYBOARD: LOGITECH diNovo Edge / MOUSE: MICROSOFT Arc Touch / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller & LOGITECH ChillStream / OS: MICROSOFT Windows 8.1 PRO 64Bit / TABLET: Google Nexus 7 (16Gb, No Root) / MT: Google Nexus 5 (16Gb, Black/White, No Root)

Muhyng
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00

Re: Vista Home premium - sialene vytazenie CPU

Príspevok od užívateľa Muhyng » Ut 22. Mar, 2011, 00:07

jo, je to ono, aj ked na tej stranke co si mi poslal link mi vybehlo, ze blokovany malware... vytazenie je aktualne okolo 26% z toho Opera 25% :)

tu by to malo byt popisane bez malwaru http://www.mydigitallife.info/2007/09/1 ... g-service/

Napísať odpoveď

Návrat na "Windows Vista"