Vodné chladenie - bloky, kvapalina...??

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Vodné chladenie - bloky, kvapalina...??

Príspevok od používateľa Veyron »

Mám vo svojom PCčku vodné chladenie a mal by som niekoľko otázok.

1. Pamätám si, že keď som si inštaloval môj vodník, tak v návode bolo napísané, že každých 6 mesiacov mám meniť kvapalinu. No lenže kvalitná kvapalina nie je lacná a menenie kvapaliny nie je ani žiadna zábava. Svoj jednoduchý vodník mám už asi rok a kvapalinu som nemenil, iba priebežne dolieval. Zatiaľ samozrejme žiadny problém nemám, no zaujímalo by ma nakoľko je potrebné kvapalinu meniť a načo je to vôbec dobré, či nebodaj je to naozaj nevyhnutné?

2. Plánujem môj blok rozširovať, pretože momentálne mám iba jeden malý radiator a jeho výkon je pochopiteľne mizerný a teda samotný princíp vodnécho chladenia je len pre efekt, ale inak stráca úplne význam(nehovoriac o tom, že za danú cenu by som nakúpil niekoľko tých najlepších aktívnych chladičov, ktoré by mali ďaleko vyššiu účinnosť).
a) V prvom rade premýšľam nad tým, že radiator, ktorý mám, je pravdepodobne z nliníkú a preto premýšľam nad jeho výmenoou. Mňa zaujíma, či je to skutočne s mojím radiatorom také zlé a mám sa obávať jeho deštrukcie, reps. vytečenia z neho vody?
b)Ak je teda potrebné daný radiator vymeniť - bude mi do rovnakej pozície pasovať nový? - ono vodníka mám spolu so skrinkou Thermaltake Armor+ LCS a teda je tam vodník ako celok, ale samozrejme poskladaný z normálnych súčastí systému vodného chladenia a ak majú všetky radiatory rovnaké rozmery, tak by to nemusel byť problém. Konkrétne by som chcel na túto pozíciu a i ďalšie v skrinke zakúpiť Magicool Elegant MC120-Mod.
c)Na spodok skrinky by som chcel umiestniť Magicool Elegant MC240-Mod, no pri tomto bloku mám jeden problém - na rozdiel od jeho menšej verzie(ktorú som uviedol o riadok vyššie) som pri tejto nenašiel žiadny obchod v ktorom by som mohol tento radiator kúpiť. Viete mi poradiť nejakého predajcu - jedno z akej krajiny, len je dôležité aby obchodoval nie len vnútroštátne, ale bez problémov poslal daný produkt ku mne domov.
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1665
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Vodné chladenie - bloky, kvapalina...??

Príspevok od používateľa Broolly »

stari skus predat a bude traba uplne novy vodnik, cize srubenia hadice a kvlapalinku + radiatory.
-Tie radiatory vyhod zo zoznamu okamzite mal som krasne fungovali asi 3 mesiace pokial nepopraskal z nicoho nic nechci ho vazm,i si XSPC to je zarucena kvalitka alebo lacny alphacool podla penazenky.
-Srubenia 1/2 ja mam bitspowery ,ale obycajne EK ti budu stacit.
-Kvapalinku by som daval Thermochill EC6 vynikajuca kvapalinka za perfektnu cenu lepsia je len Nano fluid XP ale cena nehorazna.
-Hadice 19/13 ak zozeniesak nie tak gabo ma nieake tygony na 1/2 moje oblubene su Masterkeler a Promochill Flex koli farbam a ohybnosti
- Cerpadlo laing Pro alebo ultra + XSPC top z expanzkou
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Vodné chladenie - bloky, kvapalina...??

Príspevok od používateľa GABO »

Rovnako odporúčam nového vodníka, starého predaj hoci pod cenu a vyskladaj nový.

Čo sa týka radiátorov zabudni na magicool (ak by predsa len tak tu mám ich výrobky http://www.tichepc.sk/Produkty%20cez%20 ... ?arg0=5135" onclick="window.open(this.href);return false;) Brooly bral a plexi mu popraskalo v relatívne krátkom čase. Odporúčam buď Alphacool Extreme rev 2 pre 3x120mm ventilátory http://www.tichepc.sk/Alphacool-NexXxoS ... 1013004002" onclick="window.open(this.href);return false;, alebo od XSPC http://www.tichepc.sk/XSPC-Triple-Radia ... 1013004002" onclick="window.open(this.href);return false; alebo niečo od EK Waterblocks http://www.tichepc.sk/EK-Water-Blocks-E ... 1013004002" onclick="window.open(this.href);return false;. Čo sa týka uchytení a skriniek tak napr. do Cosmos S od Cooler Master nenahodíš rad. značky Thermochill, ale tá RX360 tám pasne (dovnútra do pozície pre radiátor). Je to kvôli iným umiestneniam dier pre ventilátory, čím teda potom ten radiátor neuchytíš. Dobré sú skrinky Lancool K58 tam bez problémov vojde 2x120 aj 3 x120mm radiátor len sa treba popasovať s inštaláciou (ten 3x120 ale len s 2x120mm inštalovanými ventilátormi).

Čo sa týka kvapaliny ja rozhodne odporúčam súce drahú ale dobrú FluidXP - sám používam, už cez rok a pol len dolievam a okruh je čistý ako pri naliatí snáď. Cena je ale dosť vysoká http://www.tichepc.sk/Produkty%20cez%20vyrobcu?arg0=456" onclick="window.open(this.href);return false;
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: Vodné chladenie - bloky, kvapalina...??

Príspevok od používateľa Veyron »

re Broodly: - Načo budem predávať celý vodník, keď mnoho jeho súčastí nemajú vôbec chybu - srubenia(neviem čo na nich môže byť zlé), hadice - dosť veľké a efektne zelené pod UV, kvapalina - určite patrí medzi tie lepšie na trhu a krásne svieti pod UV svetlom a mám ju nakúpenú do zásoby :D, ale tak keď sa minie môžem skúsiť dajakú z tých, čo navrhujete, čerpadlo s výsokým prietokom a nepočuteľne nízkym chodom, celomedený jednodielny blok na CPU, taktiež bezchybná expanzka...takže nebudem meniť dobré časti vodníka, okrem toho tá časť s čerpadlom a expanznkou, či i raditorom je fajn kompaktná, jedine ten radiator s vetnilátorm by to chcelo z tade vymeniť a preto ma zaujíma, či to nie je problém?? Ono keby som skadal nanovo vodníka, tak by som musel dať takéto veci do spodku skrinky a to by som prišiel o veľmi užitočný priestor pre double radiator(chcem aby všetky súčasti vodníka boli iba v PC). Ak budem stavať komplet nového vodníka, tak to už asi radšej do celkom novej zostavy a skrinky do ktorej si to vopred všetko naplánujem a tak...
- Magicool ma zaujal kvôli tým konkrétnym modelom - teda sa mi páčia raditory v kombinácii plexiskla a medi práve kvôli dizajnu. Ak je to skutočne také zlé, tak nepôjdem do niečoho, čo mi po pár mesiacoch zatopí celé PC a nie najlacnejší HW, ale zase mohlo ísť iba o konkrétny model alebo nejakú inú chybu vo vodníku, ktorá bola chybou iba pre tieto radiatory. Neviem no.
- Mne nejde o cenu. Teda samozrejme nechcem zato vyhadzovať majland, ale radšej budem nakupovať postupne a teda si postupne vodníka modernizovať a vylepšovať, ako hneď nakúpiť kopu šmejdov. Teda je pre mňa dôležitá kvalita, výkon a taktiež dizajn(plexisklo v kombinácii s čistou meďou, teda nie také obyčajné čierne ohavy...) a až na konci je cena.

re GABO: - ten Magicool som už viac-menej vylúčil, ale k tomu tvojmu linku na tiche.pc - ten model, na ktorý som sa práve pýtal, tam nemajú a to nehovoriac o tom, že tichepc.sk predáva iba na slovensku, takže veľmi komplikovaná kúpa. Tie ďalšie, čo si navrhol hneď môžem vylúčiť kvôli dvom hlavným aspektom - dizajn otrasný a hlavne sú to triple, teda také do skrinky nenapchám.
- no to aké sú problémy s uchycovaním u CM ma veľmi nezaujíma, keďže ja mám absolútne inú skrinku z absolútne inej kvalitatívnej triedy a o uchytenie radiatorov sa teda fakt nebojím. Nič proti tej Lancool K58, ale je to celkom šmejd s hrozným dizajnom a čo sa týka tej veľkosti, tak mi príde tiež až príliš malá a moju grafiku by som tam asi fakt nenapchal(pretočenú ASUS 4870X2 a Accelerom Extreme) a bol by problém hádam i s double radiatorom a nie to ešte s triple. Každopádne hádam len odomňa nechceš aby som menil tak skvelú skrinku(teda nechápem prečo inak mi popisuješ skrinky) :?:hysterical:
...ale tie kvapaliny - ten Thermochill EC6 je teda mrte lacný, pomaly lacnejší než voda z vodovodu :D Teda pri ňom by nebolo problém ho hádam raz za dlhší čas meniť i keď by sa mi to muselo i chcieť. Tá kvapalina čo mám teraz od Tt je raz tak drahá, no ten FluidXP trikrát tak drahý, no v tej červenej vyzerá cool :) a zase tá cena je už síce statočne vysoká, ale ak by som to nemusel meniť, tak prečo nie ;)
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1665
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Vodné chladenie - bloky, kvapalina...??

Príspevok od používateľa Broolly »

Vzdavam to GABO je tvoj :)) Thermaltake Bigwater 780e :bum:
Graf1 na konci je bohovsky :)) a zas Uzasne :) To noctua D14 alebo prolimatech s 800rpm mu natrhnu rit s prehladom a bude to tiche nie 2500 RPM
Ako nehnevaj sa toto nie je vodne chladenie to je :shit:
Najprv si aspon precitaj tieto clanky 1 2 3 a potom si kludne pytaj radu len uz nevrav ze Thermaltake je fajnova skrinka alebo vec. Co mozu skopiruju.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Vodné chladenie - bloky, kvapalina...??

Príspevok od používateľa GABO »

Mne sa páči ako si niekto dovolí bez skúseností "hovoriť do vetra" v prípade skrinky Lancool K58. Pre tvoje info, ta ma vo vnútri viac priestoru ako akakoľvek iná midi tower skrinka od Thermaltake, o kvalite vypracovania a stability / tuhosti ani nevravím. Na rozdiel od teba som do Lancool K58 spravil cca 15+ PC zostáv a nie zrovna lacných.

http://www.tichepc.sk/Galeria%20v%20detaile?arg0=38811" onclick="window.open(this.href);return false; pozri si vodne v Lancool K58 asi zmeníš názor aké radiátory tam vôjdu a aké nie, na rozdiel od teba, si nemýslím ALE VIEM a MÁM Odskúšané.

Thermaltake a ZALMAN sú vo vodnom chladení pojmom lacného šmejdu, možno Ti to stačí, ale ten výkon je taký ako keď buchnem na CPU 4 jadrove Noctua D14. Zalman s tými svojimi hliníkovými vežami Reserator je tak akurát na smiech, nie kvôli kvalite som za tento rok radil a prerobil min. 8+ Reseratorov na skladačkové systémy a ľudia padli na zadok...že aký to rozdiel vo výkone, kvalite a tichu.

Ja Ti ďalej radiť nebudem ak mieniš pokračovať v takejto diskusii, nie som tu na smiech a môj čas radšej dám inému, nemám rád múdrych bez skúseností...nič v zlom.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
NoSkill
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Pi 01. Máj, 2009, 19:25
Bydlisko: Hrinova

Re: Vodné chladenie - bloky, kvapalina...??

Príspevok od používateľa NoSkill »

Celkom to tu hustne. Co sa tyka vyrobkov thermaltake tak sa musim pridat a potvrdit aj z vlastnej skusenosti ze ich vyrobky.... niesu to prave orechove. Chladiace komponenty vsetky dovolim si tvrdit bez vynimky neponukaju vzhladom na cenu absolutne kvalitu a chladiaci ucinok. O vodnych komponentoch od tejto firmy radsej pomlcim. Skrinu vlastnim Thermaltake soprano RS 101 - nemozem povedat ze som nespokojny ale uz by som asi druhy krat vyberal nieco ine.

Co sa tyka chladiacej kvapaliny tak mam osobne tuto
http://www.tichepc.sk/The-Feser-Company ... =001013002" onclick="window.open(this.href);return false;
tiez ju mam v okruhu skoro rok a pol a len dolievam destilku. Nezanasaokruh, nehustne ani nezafarbuje.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Vodné chladenie - bloky, kvapalina...??

Príspevok od používateľa GABO »

No hustne kvôli arogancii autora :) nie kvôli mne. Čo sa týka kvapaliny, áno Feser sú veľmi dobré...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1665
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Vodné chladenie - bloky, kvapalina...??

Príspevok od používateľa Broolly »

jop aj ja som kupoval acid green od feseru uz davnejsie ale tie nove thermochill sa mi zdaju fakt vynikajuce :)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
Používateľov profilový obrázok
Filip_NR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: Pi 31. Júl, 2009, 19:38
Bydlisko: NR

Re: Vodné chladenie - bloky, kvapalina...??

Príspevok od používateľa Filip_NR »

ja sa zase pridam na stranu spominanych Lancool: mam k62-ku a je viac nez vynikajuuuuca, neviem si ju vynachvalit, hrubka plechov (pevnost), uz od vyroby odvibrovanie pevnych diskov, nerezonuje (hrubka plechov)...je tam miesta habadej, mozes si tam aj postel rozlozit ;)

//edit: komu niet rady tomu niet pomoci :wallbash:
Spoiler: ukázať
Mainframe:
MB: Asus Maximus III Formula CPU: Intel Core i7-860 Cooler: Noctua NH-D14 GPU: Sapphire HD5870 RAM: 2x2GB G.SKILL [TRIDENT] F3-12800CL8D-4GBTD + 2x2GB ADATA Vitesta DDR3 1600MHz CL9 System SSD: Intel 520 180GB 1st File storage HDD: Dell PERC H310 + 3x Seagate Barracuda 7200.14 3TB in RAID5 2nd File storage HDD: Seagate Barracuda 7200.12 500GB ODD: Samsung SH-S223C PSU: Enermax Modu82+ 525W Case: Lancool PC-K62 Monitor: Benq XL2420Z Keyboard: Dell RT7D50 Mouse: Logitech G502 Pad: Razer Vespula Headphones: Razer Kraken PRO System: Windows 10 Pro x64
Secondary:
Asus TP500LN
Accessories:
ext.storage: HDD 2,5" Hitachi 500GB + ext. box Arctic Cooling
Phone: Samsung Galaxy Note 3 Black 32GB Headphones: Koss Porta Pro/Jays-a-Jays One D-SLR: Nikon D5100 + setak 18-55 AF-S DX VR
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: Vodné chladenie - bloky, kvapalina...??

Príspevok od používateľa Veyron »

no tak ako ak som sa vás nejak dotkol, tak sa ospravedlňujem, ale taktiež si vyprosím urážky na moju osobu, ako že som nejaký arogant, neskúsený mudrlant a pod...

Moja skúsenosti pri vodníkoch a chladičoch sú rozhodne oveľa menšie a viem o tom určite oveľa menej a preto som založil toto téma, aby som o tom mohol trochu podiskutovať s ľuďmi, ktorý o tom vedia trošku viac, ale nikoho tu nútiť do ničoho nebudem a keď sa niekomu nepáčia moje názory, tak je to jeho vec alebo nech mi ich skúsi ROZUMNE vyvrátiť(BEZ URÁŽIEK!!!).

Ja bohužiaľ nedokážem pochopiť, ako mi niekto chce tvrdiť, že skrinka v cenovej hladine Eurocase je nejaká kvalitná a dobrá. Tobôž ju porovnávať s tou mojou a tvrdiť mi, že je lepšie. A väčšia už vôbec nie, keď jednoducho síce s tou Lancool nemám osobné skúsenosti, ale rozmery hovoria za všetko a aj na tých fotkách to vyzerá hrozne malé a fakt pochybujem, že by som do nej napchal svoju grafiku. Veď dotičný tam má mATX dosku!!! Pre mňa je bohužiaľ skrinka veľmi dôležitá a Lancool je určite výborný vo svojej cenovej kategórii a ak budem v danej cenovej kategórii(low end alebo nižší mainstream) skladať PC, tak určite nebude zlý nápad ju vyskúšať, ale ja si bohužiaľ nemôžem dovoliť skrinku do ktorej sa mi nezmestí HW a ktorej plasty už na pohľad vyzerajú hrozne lacno. A dizajn??? Armor dizajn som si zamiloval hneď, ako som uvidel prvú Armor skrinku a Armor+ už skutočne nemá žiadnu chybu a nie je skrinka, ktorá by sa mi páčila viac.
Mňa nezaujíma či je väčšia ako ktorákoľvek iná MIDI Thermaltake skrinka, pretože ja midi nechcem a ak by som kupoval midi, tak by som nechcel od tej skrinky priestor, ale keď chcem mať priestor, tak rozhodne BigTower. Taktiež je fajn, že si robil toľko zostáv na Lancoole, ale čo to má spoločné s tým, že si v živote nemal v rukách Armor+??? Ono si myslíš, že tá skrinka stojí tak veľa oproti Lancoolu len preto, že je to akože značka s dobrou reklamou??? Hrubé plechy a nátery na nich, či plasty a ten krásny hliník...to si myslíš, že sú nejaké šmejdy, ktoré majú horšiu kvalitu, tuhosť ako Lancool??? Tvrdíš mi, že "vieš a máš odskúšané", no to nie je pravda - máš odskúšaný Lancool, no nie Thermaltake. Možno si mal nejaký z tých ich lacných skríň, no určite nie High-End. Od mnohých odporcov tejto značky som počul, že tie lacnejšie skrinky od Tt sú predražené a šmejdy, ale High(Armor+) je skutočne výborný...

Súhlasím, že Thermaltake a tobôž už Zalman nie sú pri vodníkoch nič extra(Zalman teda rozhodne neobhajujem...mám od neho iba kontroler otáčok ventilátorov, ktorý ma zaujal tým, že meria spotrebu PC a taktiež kvalitou a výzorom, no ostatné komponenty od Zalmanu rozhodne kupovať v pláne nenám a ten Reserator ma taktiež nikdy nezaujal), ale podaktoré komponenty do vodníkov ma Tt dobré, nie najlepšie, ale rozhodne nepatria do šrotu. Thermaltake je môj prvý vodník a keďže mi nestačí a chcem ísť do niečoho lepšieho, tak preto sa snažím získavať informácie o skutočne čisto profesionálnych výrobcov vodných komponentov a nie marketingovému Thermaltake, ktorý má pár výborných skriniek, nejaké tie CPU chladiče, či ISGC fan, ale na vodníky je amatér. No bohužiaľ ste tu túto moju tému celú nejak strhli niekam inam(z časti si zato určite môžem aj sám, no tá diskusia na tému vyhodenia môjej Armor+ von oknom a zakúpenia skrinky s cenou a výzorom kancelárskej skrinky...vymenenia FullToweru za midičko, aby som získal "viac" pristoru pre radiatory, tak ako sorry no, ale neviem či sa mám smiať alebo plakať...).

re Broodlly: To, že nechcem meniť všetky moje terajšie komponenty od Tt neznamená, že som spokojný s výkonom a súhlasím s tým, čo hovoríš o mizernom výkone, ale chcem si vodníka zmodernizovať postupne a taktiež sú na ňom veci, ktoré si myslím majú minimálny vpliv na výsledný výkon a preto ich nechcem meniť, keď netreba. Najdôležitejšie sú podľa mňa rozhodne radiatory a tými sa preto chcem zaoberať ako prvými ;) ...ale Thermaltake Armor+ mi nikdy nevezmeš a mám pocit, že vy ste obaja skôr zaujatý voči Thermaltake a túto skrinku ste nikdy nemali v rukách...ja nehodnotím skrinky od Thermaltake podľa ostatných skriniek tejto značky, ale podľa toho, s ktorou mám už vyše roka skúseností a pri ktorej som sa fakt brblal s HW a vylepšoval si ju a stále niečo menil a pod. a skladať PC v takejto skrinke je fakt doslova úžas a tobôž pohľad na ňu, ktorý neopadne ani pri dotyku...fakt ako nechápem prečo ľudia hodnotia veci podľa značiek...to ako keď mi niekto povie, že ASUS vyrába šmejdové trebárs momentálne omielané skrinky, tak zaručene vyrába všetko šmejdy včetne dosiek...možno postupne vymením celého vodníka(postupne - nie naraz), ale skrinku nikdy :furious2: xP :D

Uvedomte si prosím hlavne jedno - to, že s vami nesúhlasím na 100% vo všetkom a nemienim všetko spraviť od bodky do bodky tak ako mi to nadiktujete, rozhodne neznamená, že vaše názory nebieriem v úvahu, či tobôž, že by som ich považoval za nezmysli, či že by ma vôbec neovplivňovali...tak sa prosím skúste vrátiť k normálnej diskusii(alebo ma ignorujte...ako chcete)...vopred vďaka za pochopenie.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Vodné chladenie - bloky, kvapalina...??

Príspevok od používateľa GABO »

LOCK - si tak skúsený, že borec nemáme na teba...tým pádom tu aj zbytočne píšeš.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Vodné chladenie"