Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa CageJ »

Tak si potom nevytlacil bubliny z radu.
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa DesRe »

http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 3#p1356573
pochodím zlatníctva hádam niečo kúpim... ak niekto vie kde sa to dá zohnať v B.Bystrici prosím
The EX1 napísal:You are running Alphacool radiators. It is best to use an acid flush on them before putting them in a loop. Just running water through them won't cut it. Alphacool leaves a lot of flux from the assembly process of their radiators behind and it can cause discoloration and Ph issues in a loop. That clouding on parts of your acrylic for example is because of the UT60. I had the same exact problems and all was remedied by using a Mayhems Blitz Pro cleaning kit on the radiator. You can also try a vinegar/distilled solution but it doesn't work as well.
presne ako píše ,mohol som sa vyhnúť problému prečítať si to pred skladaním... pekne povedané: blok stráca záruku hneď po zapojení do okruhu ,užívateľ si to ma vycucať s prsta!!! (aj to trasenie bude malo ,zas rozobrať :-( )

p.s. hľadal som viac informácii a natrafil som na pdf-ko EKWB 3.4.2. Galvanic nickel plating
EK_STAINING_TEST.pdf
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Používateľov profilový obrázok
OneCosmic
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 784
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2012, 20:49
Bydlisko: Praha

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa OneCosmic »

Hlavne fakt tomu nechápem prečo to tí šmejdi predávajú nevyčistené?
Spoiler: ukázať
mb: ASUS Crosshair VIII Hero Wi-Fi cpu: Ryzen 9 3950X ram: 2x16GB G.Skill Trident Z Neo 3600MHz CL16@3733MHz 1.35V
gpu: Sapphire RX5700 XT+EK-Vector RGB Nickel+Plexi+reference backplate psu:Seasonic Prime Titanium Ultra 850W case:Lian Li PC-O11D White
storage: 1x Samsung 960 EVO 250GB, 1x Toshiba 512GB NVMe cooling: Corsair XR5 360+3x NF-A12x25 PWM, XSPC Photon D5 PWM, EK-Tube ZMT 16/11
lcd:Samsung C27HG70 audio:Denon DRA-800H Black + Monitor Audio Silver 100, keyboard: Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile mouse: Logitech G PRO Wireless
NAS: ASUS WS X570-ACE, Ryzen 5 3600, Sapphire RX550, Corsair 220T White, 2x2TB Intel 660p NVMe, 3x2TB Seagate 2.5" HDD, 2x256GB NVMe for OS and cache
retro HW: ASUS P5K3 Deluxe/WiFi-AP, ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n, RAMPAGE II EXTREME, 2x Q9550, Q6600, X5470, X5690
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa lepermessiah »

tak u mna je ta bublina urcite velka a zbavit sa jej neviem, preto som sa aj pytal, ci by ste mali nejake napady ako to upravit nech sa to aj lahsie plni/vypusta a sklada. uz nechcem investovat do X fittingov ale asi budem musiet, lebo ked som prepinal pumpu na vyssi stupen, potreboval som otocit spodnu hadicu a ako som s nou pohol, XSPC 45 fittinga zacala kvapkat a to az tak, ze som musel vypnut PC a vymenit to (mal som 1ks nahradnu rovnaku). sice uz to Gabo hovoril a ja som sa poucil, no musim to zas povedat, ine ako Bitspower nemaju zmysel .. vlastne nechapem, naco Gabo predava aj ine :D lebo tiekli mi Koolance, XSPC, ACool a jedine co este drzia su kolena nejake noname asi ktorych som potreboval vela, tak 5x5e je menej ako 5x13e ze .. :D

popri tom ako som sa snazil odvzdusnit sa nazad "prelial" bordel z tej hornej hadice, ktory z nej vytlacila pumpa na 5. stupni a to je tak tretina toho co tam bolo + druha foto je spodna hadica, ktora bola najviac zanesena (ostatne su stale priehladne). nechapem co je ten modry bod na hadici .. a expa zas mala vo vnutri hnedy velky flak ako keby hrdzu.

inak kvapalina je Thermochill EC6 ci ako sa vola, kupil som ju este s prvym vodnikom 3 litre a v prvom som ju raz menil cize mi ostal liter, ktory je v tomto druhom odkedy som to poskladal, do okruhu sa mi zmesti len okolo 750ml myslim. hadice som pozeral, ale priehladne Primochill 16/11 som uz nenasiel.
bordel.jpg
hadica.jpg
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa stiv »

Mozno by si mal zvazit prechod na kompresne fitingy s prevlecnou maticou.

To ti tu bublinu nevytlacila ani pumpa na max? To sa mi este nikdy nestalo. Som myslel, ze to na max ma vzdy taky tlak, ze nemoze ostat uz ziadna bubla v okruhu. Ja vzdy nechavam chvilu po napusteni pumpu na max kym vyjdu aj najmensie bublinky a potom uz nic aj ked naklanam bednu tak uz dalsie nejdu.
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

lepermessiah napísal:inak kvapalina je Thermochill EC6 ci ako sa vola, kupil som ju este s prvym vodnikom 3 litre a v prvom som ju raz menil cize mi ostal liter, ktory je v tomto druhom odkedy som to poskladal, do okruhu sa mi zmesti len okolo 750ml myslim. hadice som pozeral, ale priehladne Primochill 16/11 som uz nenasiel.
pýtam sa preto, lebo po pol roku ticha ohľadom VPP755 púmp, začali Alphacool a Mayhems, riešiť ich problém. Po tom čo Alphacool obvinil Mayhems že je to ich kvapalinou sa nejak začali udobrovať, šef Mayhemu letel až do Nemecka, tam sa nejak udobrili, naložili mu kopec púmp a on ich teraz testuje. Vraj je to glycerinom v kvapalinách, tak sa preto pýtam, že akú tam máš, keď ti ani po čase nehučí. Napr stiv mal X1 a tam glycerin je a chrčať mu začala. No mne sa to zdá ako somarina, len aby ututlali výrobnú vadu. Na OCN forku je HAFO prípadov kedy pumpa začala chrčať a to aj ľudom čo tam nemali nič od mayhems a napr iba čistú destilku. Tak som zvedavý ako sa to vyvinie ďalej.
.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa CageJ »

DesRe napísal:http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 3#p1356573
pochodím zlatníctva hádam niečo kúpim... ak niekto vie kde sa to dá zohnať v B.Bystrici prosím
The EX1 napísal:You are running Alphacool radiators. It is best to use an acid flush on them before putting them in a loop. Just running water through them won't cut it. Alphacool leaves a lot of flux from the assembly process of their radiators behind and it can cause discoloration and Ph issues in a loop. That clouding on parts of your acrylic for example is because of the UT60. I had the same exact problems and all was remedied by using a Mayhems Blitz Pro cleaning kit on the radiator. You can also try a vinegar/distilled solution but it doesn't work as well.
presne ako píše ,mohol som sa vyhnúť problému prečítať si to pred skladaním... pekne povedané: blok stráca záruku hneď po zapojení do okruhu ,užívateľ si to ma vycucať s prsta!!! (aj to trasenie bude malo ,zas rozobrať :-( )

p.s. hľadal som viac informácii a natrafil som na pdf-ko EKWB 3.4.2. Galvanic nickel plating EK_STAINING_TEST.pdf
ja to cistim vriacou vodou
stiv napísal:Mozno by si mal zvazit prechod na kompresne fitingy s prevlecnou maticou.

To ti tu bublinu nevytlacila ani pumpa na max? To sa mi este nikdy nestalo. Som myslel, ze to na max ma vzdy taky tlak, ze nemoze ostat uz ziadna bubla v okruhu. Ja vzdy nechavam chvilu po napusteni pumpu na max kym vyjdu aj najmensie bublinky a potom uz nic aj ked naklanam bednu tak uz dalsie nejdu.
nevytlaci, vytlacia to len niektore pumpy, napr. VP755 nie... dokonca sa mi zda, ze 655 tlaci este horsie.. resp. problem mozno je, ze je malo kvapaliny v okruhu a nizky tlak?! + tie uniky co som pisal
stiv napísal:Ako moze nasavat okruh vzduch cez fitingu? Tiez som mal v minulom builde s 2x 980 Ti hadicu kde sa spravila bublina. Rovnako hore, z XFLOW radiatora a bolo to pomalou pumpou. Ta to velmi nezvladala ani na 1/2 vykonu.

Ja som mal VPP755 takuto ako tu na videu: https://www.youtube.com/watch?v=gEev6EyH9RE akurat tu je take menej neprijemne. Mne to viac klopkalo/rapkalo.

uplne normalne, je tam podtlak ale bublina nepusti vodu
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa GABO »

Ono je tam problém aj samotnej konštrukcii pumpy kde jednoducho vnútornú časť nesmieš vybrať - normálne ak zistia že si vybral vajíčko z keramickej tyčky reklamáciu neuznajú - rovnako píšu v podmienkach že pumpa NESMIE mať kvapalinu s obsahom titanium dioxide, alebo glycerin. Tzn. žiadny pastel. Hlavne upozorňujú, že ak sa dá dole raz ten poistný prstenec, ktorý drží vnútornú časť na keramickej tyčke tak aj jeho nasledovné nasadenie už je porušením pretože sa uvoľní. No skončilo to tak ako som predpokladal - nedoladený na rýchlo vypustený produkt, ktorý je síce fajn po stránke možnosti, ale chce poriadne poladiť a pretestovať.

CageJ: VPP655 s PWM resp. D5 PWM na max pretlačí aj veľmi komplikované návrhy - naposledy čo som robil P5 Build s paralelným prepojením CPU + GPU s masaker vysokou expou a kopec kolien atď to D5 PWM na max pretlačila ako nič, len pumpa musí mať hneď pri štarte čo cucať a tú vodu tlačiť - ak nemá tak je problém.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

Gabo ale toto všetko čo píšeš doplnili do podmienok používania až keď bolo tak 20 púmp na RMA :P A navyše ten glycerin je sprostosť jak traky, jednak vravím že tam písalo XY ľudí, ktorý tam mali čisto len destilku alebo inú kvapavku čo glycerin nemala a za druhé, zrazu vadí VPP755 glycerin? VPP655 nevadilo doteraz? :D Jedine, že je tam iná podložka a glycerin ju vyžerie alebo čo ja viem čo. Ale to by nevysvetľovalo XY iných použitých kvapalín a tie RMA. som fakt zvedavý čo vyšpekuluje Mayhems a či to zoberú na seba :P Za chvíľu uvidíme v3 :D
.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa lepermessiah »

ani na 5 stupni nevytlaci, mozno preto, ze je to take zanesene :D a nemozem tu bublinu odtial dostat ani za svet, uz som skusil (kedze pumpu s expou viem otocit o cca 120 stupnov) prevratit bednu na bok, vtedy vyplava cela bublina z horneho radiatora do zadneho, lenze vzduch v expe nech je ho uplne malicko (skusil som az po vrch doliat kvapalinu) sa okamzite dostane ku pumpe ked sa pokusim prevratit len trochu bednu dole hlavou, kedze bublinu potrebujem dostat cez ten zadny radiator z hornej komory do dolnej.

kompresne fittingy by urcite boli super a riesili by mi niektore problemove hadice, volakedy som ich nechcel lebo tu boli rozne nazory o zlom tesneni, teraz by to ale pre mna znamenalo investiciu minimalne 100eur, co nie je malo a priznam sa, ze teraz na to fakt nemam ..

zatial ma napadlo v okruhu urobit zmenu, ze z GPU pojde do pravej komory horneho radiatora nemiesto lavej, z lavej pojdem do spodnej komory zadneho radiatora a z hornej do pumpy na rovnakej strane ako je vystup z pumpy. tym by som aspon dosiahol to, ze by bublinu malo ist dostat lahsie cez okruh do pumpy ale mozno aj nie :D a ta dlha hadica ktora by mi tym vznikla by sa mohla dat na jednu rychlospojku a teda by sa tadial mohol vypustat okruh

inak teda moja pumpa zial nie je PWM, keby ze sa terajsia pokazi, tak by som uz urcite volil iny model, kde viem vykon regulovat inak ako gynekologickym zakrokom .. ale co si pamatam, tak ina vtedy ani nebola, ved uz ma o mesiac 6 rokov ..
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa CageJ »

GABO napísal:CageJ: VPP655 s PWM resp. D5 PWM na max pretlačí aj veľmi komplikované návrhy - naposledy čo som robil P5 Build s paralelným prepojením CPU + GPU s masaker vysokou expou a kopec kolien atď to D5 PWM na max pretlačila ako nič, len pumpa musí mať hneď pri štarte čo cucať a tú vodu tlačiť - ak nemá tak je problém.
Aha dik a kolko nechavas tlacit okruhu? resp. bezat kvoli bublinam??
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa DesRe »

OneCosmic napísal:Hlavne fakt tomu nechápem prečo to tí šmejdi predávajú nevyčistené?
šmejdi Alphacool alebo všetci výrobcovia ? povodne som chcel Black Ice SR1-420 (dostupnosť a cena) tam by ma to sralo 70€ viac

to modré v tej hadici je Síran meďnatý...
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa GABO »

Imho toto k Alphacool radiátorom je dosť blbosť :D ich radiátory sú čistejšie ako EKWB z ktorých donedávna šiel bordel že až a trebalo ich poriadne premývať (aktuálne je to oveľa oveľa lepšie). Všetky radiátory tých lepších značiek samozrejme po zváraní prejdú procesom na čistenie ak by nie tak by ste mali v kuse zadrbaný systém takými kovovými lupienkami a sivou kovovou +/- múčkou .... jeden radiátor tak chytení mal zákazník v okruhu a uvoľnovalo sa to v kuse v kuse a v kuse. Proste ten užívateľ EX1 ... bez komentára.

UT60 som napr. dával aj do projektov ako Blue Moon :) (v cene nového 5+ vyššie bavoráku) a dodnes je to čiste bez bordelu...takže toľko k tomu, vyberať proste nejaký príspevok jeden ... a podľa toho hodnotiť je mimo...Alphacool UT, XT a ST sú kvalitné radiátory. Spička podľa mňa su najvyššie rady Black Ice, ale tam su ceny v celku vysoké.

Ak nechcete mať tento problém treba nakupovať radiátory od Aquacomputer, alebo Watercool, ktoré nie su riešené systémom zvárania :).

Leppermesiah: ten bordel budeč mať v bloku v jemných rebrách a tryske kde tu trysku mierne upchvalo a riadne zredukovalo prietok...tipujem :).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
OneCosmic
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 784
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2012, 20:49
Bydlisko: Praha

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa OneCosmic »

Minimálne Alphacool určite, musel by som teraz prejsť inštrukcie od všetkých výrobcov radiátorov, ale celkovo sa to preplachovanie doporučovalo vždycky u každého radu, ide o to, že ako uživateľ to nemusíš urobiť správne, hlavne je to babračka, práca a čas navyše a v prípade použitia špeciálnych čistiacich prípravkov aj nákladné, trebars EK/Alphacool ani na čistenie ich radov nemajú žiadny špeciálny roztok a neverím, že destilka za tak krátky čas dokáže ten rad prečistit dobre, možno u Watercool/AquaComputer by to nemuselo byť treba u ich modelov kde majú rebrá lisované na trubky.
Spoiler: ukázať
mb: ASUS Crosshair VIII Hero Wi-Fi cpu: Ryzen 9 3950X ram: 2x16GB G.Skill Trident Z Neo 3600MHz CL16@3733MHz 1.35V
gpu: Sapphire RX5700 XT+EK-Vector RGB Nickel+Plexi+reference backplate psu:Seasonic Prime Titanium Ultra 850W case:Lian Li PC-O11D White
storage: 1x Samsung 960 EVO 250GB, 1x Toshiba 512GB NVMe cooling: Corsair XR5 360+3x NF-A12x25 PWM, XSPC Photon D5 PWM, EK-Tube ZMT 16/11
lcd:Samsung C27HG70 audio:Denon DRA-800H Black + Monitor Audio Silver 100, keyboard: Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile mouse: Logitech G PRO Wireless
NAS: ASUS WS X570-ACE, Ryzen 5 3600, Sapphire RX550, Corsair 220T White, 2x2TB Intel 660p NVMe, 3x2TB Seagate 2.5" HDD, 2x256GB NVMe for OS and cache
retro HW: ASUS P5K3 Deluxe/WiFi-AP, ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n, RAMPAGE II EXTREME, 2x Q9550, Q6600, X5470, X5690
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa GABO »

Treba rozlišovať - preplachovanie na bežné nečistoty - To pri každom radiátore, alebo Čistenie radiátora po zbytkoch zo zvárania. Pretože ako som písal, ak by to po zvárani nečistili tak to by ste len videli :D.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Vodné chladenie"