Vyroba vlastneho VODNeHO CHLADENIA

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
frux0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 03. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovakia - Košice

Vyroba vlastneho VODNeHO CHLADENIA

Príspevok od používateľa frux0 »

Nazdar, potreboval by som nazor skusenejsich na tuto vec, chcem si urobit vlastne vodne chladenie na cpu... povedzte ci sa mi to oplati,....

takze cerpadlo mam, chladic a radiator neni problem, mam z liasky a aut par radiatorov ..., hadice neni problem, velky problem robi vodny blok na cpu, oplati sa mi ho vysustruzit alebo kupit ? a potm chcem ako robit pokusy ze ten radiator dam do mraznicky, ktoru zapnem na maximum -10 a viac ... co vy na to ? oplati sa mi to ? ....
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

uz to tu bolo tusim rozoberane, skus pouzit "hladat" funkciu... ale kedze nikto tu nevie ako si na tom so zrucnostou, tak ti tazko poradi... ak si nejaky zrucny domaci kutil, co ma pristup napr. k CNC freze a vies/niekto v okoli vie ako ma taky blok vyzerat(vonkajsia,vnutrna konstrukcia), tak je to pohodka...inak to moze dopadnut viac nez zle, zacne ti tiect blok, alebo to bude nahovno chladit a podobne...
s tym radiatorom v mraznicke-ak budes mat prilis studenu vodu, tak ti zacne kondenzovat v okoli bloku a tu tiez hrozi poskodenie dosky a CPU
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

treba sa tam zaregistrovat ale je tam hafo obrazkou.. bloky , radiatory, expanzky.. .
Water Block Design / Construction - Pro/Forums

Kód: Vybrať všetko

http://forums.procooling.com/vbb/forumdisplay.php?f=37
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

1.) Blok sa dnes rozhodne nevyplaca vyrabat - vela roboty za malo muziky. Dostupne su dnes uz velmi vykonne bloky, ktore doma len tazko vyrobis.
2.) Chladenie radiatora v mraznicke... urcite nie. Nie je stavana na neprerusovany chod- uz priamo v navodoch je to pisane. A naviac pri tej teplote okamzita kondenzacia vody.

Suma sumarum = neoplati s ti to!
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

Bikermotyl napísal:1.) Blok sa dnes rozhodne nevyplaca vyrabat - vela roboty za malo muziky. Dostupne su dnes uz velmi vykonne bloky, ktore doma len tazko vyrobis.
nahodof ja som si spravil komplet vodne chladenie doma. ..
a ked ma typek cas tak nech si spravi blok doma.. ja som robil jednoducheho hadika, veela sradny som si uzil nez som to spravil :lol: . . . a ked je tu uz ta tema. . . oplati sa mi nechat si poniklovat medeny blok?? mam sice cisto Cu vsetky komponenty. ..ale zasa mam aj moznost si to nechat zadara poniklovat (teda myslim ze je to nikel, zinok to nieje a dost brutalne sa to podoba chromu. ..) :D .

dakujem za vase postrehy, , ,

jo a este blok je kombinacia plexi+med cize to bude aj lepsie vyzerat .

k tomu chladeniu v maraznicke.. . pokial mas poriadnu mraznicku. .napr take 3 metrove co su v hypermarketoch tak ta to zvladne urcite.ale zasa elektrina nieje zaradmo a kondenzacia pary je vec druha->urcite sa to neoplati(ani skusat) :lol:
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

Tak hadik je v dnesnej dobe uz fakt nieco ako skoda 120 :)
CHladnicka sa tu uz riesila, a riesila sa na viacerych forach a vobec sa to neoplati..
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Tak nikel ti to vyfinti a zabrani oxidacii medi co vsak je jav bezny a nicomu neskodiaci.
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

siki napísal:Tak hadik je v dnesnej dobe uz fakt nieco ako skoda 120 :)
CHladnicka sa tu uz riesila, a riesila sa na viacerych forach a vobec sa to neoplati..
nj, ako skoda 120. ..ale aj atlon xp 1700 je v dnesnej dobe ako skoda 120. .. a s obycajnou vrtackou,nie stojanovou, a dlatom na drevo sa toho vela spravit neda :lol: . .
avsak v domacich podmienkach sa da spravit len malo typov vodnych blokov, asi 3.

@iwhy prave o ten vyzor mi to islo, a kedze oxidy medi maju skoro rovnaku hustotu ako samotna med tak vazne neskodi a este konzervuje med. ..ale ide o to ci to nestrati na ucinnosti (ajtak dost pochybnej :lol: ) teda vlastne ani by nemalo kedze je to galvanicke pokovenie a je to tenka vrstva. .. len som sa chcel usitit, dakujem!
nj, ta tvoja masina na lanke nemala chybu to u mna nemohlo ostat bez odozvy [-X

a este mensi dotaz. .. dostalo sa mi do ruk vyhrevne teleso, radiator z kotla , vyzera to ako radiator z auta len trochu odlisne.. .
je to cele z medi co dava docela velke sance ze to vyuzijem v mojom woodo vodnikovi :D len je zaoxidovany od plamena. ..teda nie obhoreny len taky sedy nanos. neviete ako to odstranit? najlepsie chemickou cestou.. .
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Toho zhorsenia prenosu tepla po poniklovani sa bat nemusis, svojho casu nikloval aj galaxi svoje bloky a nikto sa nestazoval.

No moj ghetto vodnik z lanky to bolo o inom :)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

zoxidovana med sa da nadherne vycistit plynnym vodikom :8O: a je to dokonca velmi ekologicke...
uz len treba zohnat vodik :wink:
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

kyselinu sirovu zohnat vies, len zinok asi nie :-/ - vysledok uvolnenie cisteho vodika, ak to uzavries a nasmerujes prud vodika tak mas vystarane podla mna
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

jararak napísal:kyselinu sirovu zohnat vies, len zinok asi nie :-/ - vysledok uvolnenie cisteho vodika, ak to uzavries a nasmerujes prud vodika tak mas vystarane podla mna
Zasah do cierneho, este to treba nechat prebublat cez koncentrovanu kys sirovu koli suseniu a dat pozor na tesnost, lebo inak bum. No nevyhoda je ze znova to po case zoxiduje :(
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

tak zo sirovkou by som to nerobyl! Chlapy hovori vam nieco slovo Kipov Pristroj ?
Nadoba s HCL (da sa zohnat) a dotoho hodi Mramor :) a mame cisty vodik! HCL staci 30 % :)

EDIT: K tomu BUM potrebujes iskru a aj ta by musela byt priamo vo vivijaci, inak to iba pekne zacne oriet !

Edit2: Pozeral som sa do starych labakov, na Chemicko Technologickej sme presne taketo nieco robili: Vytesnovanie vodikom. Je tu jeden zadrhel museli sme to zohriat na teplotu 200 °C, bol tam oxid medi, a nadherne a rychlo to bolo vidiet ako ten vodik tu med cisti. Zmenila farbu zo zelenej na cistu med :)
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

for Tomasjerry: hej robi sa to stale na fchpt v prvom rocniku :)
Neviem ci sme to hriali na 200 stupnov, ale hriali sme to aj my...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Št 02. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Kvacalova 12, 82108 Bratislava

Príspevok od používateľa iwo1222 »

jergus napísal:zoxidovana med sa da nadherne vycistit plynnym vodikom :8O: a je to dokonca velmi ekologicke...
uz len treba zohnat vodik :wink:
:!: na nieco som prisiel.. :!:

a netreba na to ani H2SO4 ani mramor a ine blbosti

takze ako iste vsetci dobre vieme, a snad aj pozname....
vodik mozeme ziskat rozkladom vody (H2O (pre toho kto nevie)) ....
vodu rozlozime pomocou elektrolyzi na kyslik a vodik.. :nerd:
tjj:; z jednej molekuly vody dostaneme 2atomy vodika a 1atom kyslika....

tjj ak elektrolyzu nechame bezat dost dlho.....(podla mojich vypoctov pri 220V jednsmernych tak tyzdem..spotrbujeme 20L vody dostaneme 13 dm3 vodika+ 7 dm3 kyslika) spravne ho zachytime do sklenej nadoby....

MAME VODIIK

ps: kyslik mozes predat potapacom :wink:

A na koniec este jedno upozornenie k tim vypoctom: su to iba teoreticke blbosti a je mozne ze som sa pomylil....
My Pc: MB: Asus pk5 se/epu ; CPU:Intel E5200 ; GPU:Gainward hd3850 ; HDD: hitachi 80GB p-ata ; RAM: DDR2 4gb ; psu corsair vx450w ; mechaniky: LG dvd-rw(p-ata), LG dvd-rw LS(s-ata) ; klavesnica: Chickony + a4tec X7G100 ; mys: accutake sky-o-mouse

Návrat na "Vodné chladenie"